Jump to content
Dogomania

Wybór i zakup suczki Chihuahua


marteczka77

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zaciążoną to już nie rozumiem tego. trzeba byc totalnie nieodpowiedzialnym zeby kryc suke a potem ja sprzedawac. przeciez to ogromny stres dla niej. ale czasem zdarzaja sie rozne przypadki, niekiedy niezalezne od wlasciciela. ta suczke o ktorej pisalam sprzedaja z powodu choroby wlascicielki ktora ma spora hodowle ale niestety nie daje juz rady zajac sie pieskami...wspolczuje takim ludziom, mi bardzo trudno byloby sie rozstac z psem.

Link to comment
Share on other sites

Oj to bardzo przykre musi być dla włascicielki przez 2 lata napewno strasznie zzyła sie z sunią ,odchowała i tu nagle musi sie rozstac ,ale w życiu spotykaja nas różne przykrosci i niestety nie możemy ich przewidziec.Gdybym nie miała swojej to napewno o tej ,bym pomyslała.

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam się nad powiększeniem rodziny:) w hodowli "z końskiego raju" spodziewają się maluchów, gadałam z tą panią bardzo miła babka, szczenięta będą po czarnym krótkowłosym interchampionie(w którym jestem zakochana:)) i po długowłosej ślicznej suni. jak się urodzi krótkowłosa sunia o ciekawym umaszczeniu to się chyba nie powstrzymam przed kupnem:)
a dla mojej Lili znalazłam już pieska: Yatsek Marek z hodowli Classy dogs- prześliczny!!!!!! i Baflo z hodowli "od oridy" również cudny:) obydwoje do 2 kg ważą:)

Link to comment
Share on other sites

jeden piesek jest dlugowlosy, bialy w czarne łatki, a drugi krótkowłosy beżowy. w międzyczasie okazało się że moja znajoma ma też malutkiego krótkowłosego białego reproduktora, który jest synem championa usa. mam do wszystkich blisko. szczenięta w tej hodowli o której pisałam rodzą się pod koniec czerwca. mam jeszcze na oku dwie inne hodowle- "z garlicy duchownej"- tam dwa mioty beda tez pod koniec czerwca, i "Volpino mini"- miot na poczatku lipca. po szczenie bede musiala jechac pewnie przez pół Polski, ale przeżyję:)

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie wiedziałam ,ze trzeba składac jakies podanie to przy kazdym kryciu czy tylko warunkowym?Może teraz złóż podanie ,a w miedzyczasie zaliczysz trzy wystawy ,macie miesiac to jest troszke czasu.Trzymam kciuki ,byscie zdążyły.jesli moge mam do Ciebie jeszcze pytanie ,jesli moja sunia skonczy 9 miesięcy i pójde z nia na 3 wystawy i tam zdobedzie trzy wymagane oceny to potem jeszcze po skonczeniu 15 miesiecy musze zrobić jeszcze 3 wystawy ,by dostała wpis"suka hodowlana"?

Link to comment
Share on other sites

właśnie mi się wydaje że to podanie to mogę złożyć dopiero po skończeniu 3 wystaw...więc nie jest tak łatwo:) po 9tym miesiącu możesz zrobić wystawy właśnie na krycie warunkowe, ale żeby sunia była potem hodowlana, to musi mieć 3 wystawy zrobione po ukończeniu 15 miesięcy. krycie warunkowe może być tylko jedno, potem już trzeba robić "normalną" hodowlankę..

Link to comment
Share on other sites

Chihuahua , kryjemy na drugą cieczke po zrobieniu trzech wystaw w klasie młodziezy.
Są to 2 wystawy krajowe 1 miedzynarodowa.
Jeśli juz zbierzemy wszystkie papiery z wystaw z notą conajmniej bardzo dobra udajemy się do Związku Kynologicznego do Kierownika sekcji psów ozdobnych i on na podstawie tych dokumentów wpisuje adnotacje z wystaw i tym samym suka otrzymuje zezwolenie na krycie warunkowe.
W moim Związku to juz uprawnia do krycia warunkowego , nie trzeba dodatkowo pisac podań.
Jeśli już suka jest pokryta , szcześliwie urodzi i odchowa szczenieta ,powtarzamy wystawy.
W klasie pośredniej lub otwartej .
Wtedy zdobędzie uprawnienia suki hodowlanej i otrzyma pieczątke w rodowodzie ,ze spełnia warunki suki hodowlanej.:lol:

Link to comment
Share on other sites

o to fajnie, może i u nas w zk się zmieniło i też nie trzeba czekać na rozpatrzenie podania... dokładnie to tego nie wiem, bo tylko raz kryliśmy suczkę chihuahua warunkowo i to było około 4 lata temu. wtedy trzeba było składać podanie i czekało się 3 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

Euro-Emi a jesli zaczełabym wystawy po skonczeniu 15 miesiecy suczki to też musze zaczynać od kalsy otwartej ,by dostała potem miano suczki hodowlanej czy mogę wystawić w młodzieży?Masz przesliczne szczeniaczki ta sunia z seruszkiem wrecz boska:loveu:

pa-ttti dowiedziłas sie juz w Twoim związku czy też jest tak?chyba we wszystkich musi byc tak samo.

Podobno chi maja róznie cieczki niektóre moga miec tylko raz w roku.Mama mojej suni ma 2 razy w roku ,myśle ,ze moja bedzie miała podobnie jakby pierwsza miała koło roku to zimą ,a drugą w lecie tak sobie tylko licze ,to chyba kryłabym ją ją juz normalnie ,bo wiosną konczy 15 miesiecy i chyba wtedy zaczełabym robić wystawy .Wolałbym kryć latem niż zimą,łatwiej jakby co podjechac gdzies dalej do reproduktora.

Link to comment
Share on other sites

u nas chihuahua mają co 4-5 miesięcy cieczkę...płodne suki:):) więc wychodzi tak że czasem są kryte nawet co 3 a nie 2 cieczkę. moja mama właśnie jedzie do związku więc się wszystkiego dowie jeśli chodzi o te podanie z kryciem warunkowym. odbierze rodowody moich suczek i przydomek hodowlany na który czekałam ponad 4 miesiące...:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marteczka77']Euro-Emi a jesli zaczełabym wystawy po skonczeniu 15 miesiecy suczki to też musze zaczynać od kalsy otwartej ,by dostała potem miano suczki hodowlanej czy mogę wystawić w młodzieży?Masz przesliczne szczeniaczki ta sunia z seruszkiem wrecz boska:loveu:

pa-ttti dowiedziłas sie juz w Twoim związku czy też jest tak?chyba we wszystkich musi byc tak samo.

Podobno chi maja róznie cieczki niektóre moga miec tylko raz w roku.Mama mojej suni ma 2 razy w roku ,myśle ,ze moja bedzie miała podobnie jakby pierwsza miała koło roku to zimą ,a drugą w lecie tak sobie tylko licze ,to chyba kryłabym ją ją juz normalnie ,bo wiosną konczy 15 miesiecy i chyba wtedy zaczełabym robić wystawy .Wolałbym kryć latem niż zimą,łatwiej jakby co podjechac gdzies dalej do reproduktora.[/quote]


Jeśli zaczełabys po 15 miesiącu zycia suczki , wtedy zaczynasz od klasy pośredniej , bo mlodzież tylko do 15 -tego miesiąca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Euro-Emi']Jeśli zaczełabys po 15 miesiącu zycia suczki , wtedy zaczynasz od klasy pośredniej , bo mlodzież tylko do 15 -tego miesiąca[/quote]


Chciałabym trochę zweryfikować wypowiedź Euro - Emi
otóż młodzież jest do 18 miesiąca..
a dokładniej to jest tak:
młodzież 9 - 18 miesiecy
pośrednia 15 - 24 miesiąca
otwarta - od 15 miesiąca

Link to comment
Share on other sites

będę chyba miała nową chihuahua:) Suczka długowłosa, kolor czarny z białym krawatem skarpetkami i końsówką ogonka:) słodziutka jest:) zastanawiam się jeszcze nad nią, bo szukałam krótkowłosej, ale chyba już się zakochałam:) sunia z super pochodzeniem, śliczna poprostu. chętnie wkleiłabym zdjęcia-niestety zapomniałam jak się to robi a nie mogę znaleźć info nigdzie...

Link to comment
Share on other sites

Długowłose Chi są najefektowniejsze :)

a wrzucić fotki możesz na fotosik.pl albo
[url=http://imageshack.us/]ImageShack® - Image Hosting[/url] - klikasz browse - wybierasz z komputera fotke i nie co niżej klikasz [B]Start upload[/B] wybierasz tam jeden z kodów i wstawiasz fotkę - Ty jesteś szczęśliwa bo Ci się udało w grać, a my bo widzimy twoja małą lady :razz::)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img17.imageshack.us/img17/8190/img3422s.jpg[/IMG]

[IMG]http://img34.imageshack.us/i/img3427g.jpg/[/IMG]

zamotałam się z tymi fotkami ale mam nadzieję że da radę je obejrzeć. sunia zaczyna się przebarwiać na taki troszkę inny kolor niż czarny ale nadal jest ciemna. z budowy i z pyszczka jest super.

[IMG]http://img17.imageshack.us/img17/6337/img3427dhz.jpg[/IMG]

A to dla odmiany moja Lili:) Przypomniałam sobie jak się fotki wstawia to wam pokaże jak moje maleństwo nabiera masy. Waz już całe 1,6kg:);)
[IMG]http://img43.imageshack.us/img43/6594/94737148.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...