Jump to content
Dogomania

Owczarek Niemiecki Porady!


Recommended Posts

Mam zamiar zakupic owczarka nimieckiego długowłosego czy mogli byście cos doradzić co powiniem wiedziec o tych psach nie wiem jakies artykuły ksiązki Pokaże projekt Kojca jaki chcę zrobić pokazał zdjęcie budyneczku w jakim to ma być ale pada deszcz akurat [URL="http://i693.photobucket.com/albums/vv292/air1212/Kojec.jpg"][COLOR=#000000]http://i693.photobucket.com/albums/v...1212/Kojec.jpg[/COLOR][/URL]

Duzooo czytałem ale według mnie wiedzy nigdy nie zawiele??

mam takie pytanie
1. w jakim wieku powwinienem kupić psa?
2. Jaką karme?
3. czy opłaca sie chodzić z nim we wakacje do psiego przedszkola??

Link to comment
Share on other sites

Co do kojca to się nie wypowiem, mam tylko jedno - pamiętaj, że musisz się tym psem zajmować, bo z owczarkiem samotnym w kojcu straszne rzeczy się dzieją. :shake:

W jakim wieku - minimalny to 8 tygodni.
Karma - ja swoją dorosłą karmię puriną pro plan, polecam. ;-) oczywiście w sumie to zależy od Ciebie, ale na pewno nie takie jak Chappi, Pedigree, Purina Dog Chow itp.

Przedszkole? Oczywiście, że warto !

Link to comment
Share on other sites

Aha

Ja wiem kojec mam zamiar zamykać tylko na noc lub jak mnie nie bedzie np szkoła a takto pies bedzie wchodził kiedy ma na to ochotę.

tylko boję sie bo na działce mam siatkę 1,5 m i boję się zeby mi nei przeskakiwał?

Opłaca sie sterylizować owczarka??

Link to comment
Share on other sites

Czy opłaca się sterylizować?Hm...jeśli pies będzie pod kontrolą i nie będzie miał jak uciekać to myślę że nie trzeba go sterylizować.Ale właśnie tylko i wyłącznie pod warunkiem że nie da rady uciec,a ty będziesz o tym w 100% przekonany.Karmę myślę że pomógł by ci dobrać weterynarz.Oczywiście też radzę kupić psa z rodowodem,otóż dlatego że ONki są bardzo popularne,ludzie romnażają je jak oszalali,nie zwracając uwagi na eksterriery i psychikę,no i zdrowie psów!Lepiej wydać te 1.500zł niż 200zł na giełdzie a potem 20razy tyle na weta.Sama mam sukę z pseudo i bardzo żałuje że dałam zarobić temu handlarzowi...ale wtedy byłam głupia.Już nigdy nie kupię psa bez rodowodu...albo rasowy albo ze schroniska.Dlatego naprawdę zastanów się nad tym.Pozatym owczarek w kojcu pozostawiony sam sobie może stać się agresywny dla ludzi,innych zwierząt i oczywiście dla ciebie też.To duże psy,dlatego poradzenie sobie potem z agresywnością może przysporzyć nie lada problem.Z tym psem trzeba pracować,potrzebuje on dużo ruchu i kontaktu z człowiekiem.Na noc żeby rozładować jego energię możesz dać mu zabawki,kule ze smakołykami...ale w dzień musisz się psem porządnie zajmować i to codziennie.Tylko w taki sposób możesz mieć psa oddanego i zadowolonego.I tylko w taki sposób osiągniesz zadowolenie ze swojego pupila;)
Uwierz...wiem co mówię :] sama posiadam suczkę w typie ON.Pracujemy codziennie,jeździmy po lesie...to znaczy ja jeżdżę na quadzie bądź rowerze a ona biega obok.Chodzimy na długie spacery.Czasami muszę rezygnować ze spotkania z przyjaciółmi bo Abrę muszę wyganiać.;) Pies tej rasy to duży obowiązek,i spore wyzwanie.

Link to comment
Share on other sites

Chciałam tylko powiedzieć Ci że chyba jesteś naprawdę odpowiedzialnym człowiekiem.To mi się podoba ;)

Miesięczny koszt utrzymania owczarka?Hm...na pewno nie mały.Ale dokładnie to nie wiem,nie liczę :P Budżetem domowym zajmuje się tatuś :D ja mu tylko listę zawsze pisze co ma mi kupić dla psiorów :P a za ile on to wszystko kupuje to już nie mam pojęcia :P

Możesz jeszcze napisać do hodowców(kontakty znajdziesz na stronach hodowli) oni są baaardzo doświadczeni i na pewno odpowiedzą na pytania:lol:

Ja mogę tylko w miarę możliwości.

Link to comment
Share on other sites

Czemu uważasz ze jestem odpowiedzialny (staram sie byc :))

Czasem boję sie ze nie dam rady go wyszkolić na porządnego psa jak przyjdzie ten czas....

Bo popatrzcie nei weim jak to jest dobra kupuję psa jest 1 dzien w domu nic z nim nei robie zapoznaje się ze wszytkim ale od 2 dnia rano wstaje wyprowadzam go na dwor za płot na siku ( i tak co 2 h to wiem) ale co dalej ?? Bawię sie z nim smycz zapoznaje z nim proboje siad uczyć ale co dalej mam cały czas z nim byc jak to ma wygladac?

Link to comment
Share on other sites

daj mu z soba wspolpracowac.
praca wechowa,ksztaltowanei na lupie[najpierw wedka i szmatka],buduj psiaka wspolpraca ze soba.
potem do dobrego pozoranta i jakies semi albo szkoleniowiec i hulaj dusza:p.zobaczysz ze ON to wciagajaca pasja.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...