Jump to content
Dogomania

Robert kanas (sk)


Recommended Posts

ostatnio w Łodzi oceniał grzywacze chińskie ;) do pasterskich im daleko, ale mimo to napiszę moje skromne zdanie :)

wybierał psy efektowne, ładnie pokazane, wzrost raczej nie był wyznacznikiem... w grzywkach posędziował ok

Link to comment
Share on other sites

Właśnie jesteśmy po ocenie u tego pana. I powiem szczerze ze miałam zupełnie inne wyobrazenie o jego sędziowaniu. Ktoś kiedyś pisał że zwraca uwagę na ruch ( u mojej suki napisał ruch doskonały, a ona biegła z cierniem między opuszkami) zauważyły że coś się dzieje , koleżanki przy ringu. Mówiono że ważna u niego psychika, że używa piszczałek. myślałam że będzie rzetelnie i fachowa oceniona moja panna.I co? Pan nawet nie zauważył że ocenia błękitnego beardeda. Podciągnął pod czarne. stwierdził że dosk. ale nieco duża. Ma 51 cmm, we wzorcu do 53. Mam wrazenie że pod obfitym futrem niestety nie wyobraził sobie psa. Przykre jest to że sędzia znajduje "wady" u psa, gdy one są jego zaletami. Młoda dzisiaj miała swoją 35 wystawę Ledwo skończyła dwa lata a ma już 7 championatów, 7 CACIBów, co chybaświadczy o klasie psa. Na tyle wystaw , tylko od P. Kanasa dostałyśmy tak rzeteny opis, nie bardzo idący ze wzorcem w parze. 34 sędziów w kraju i za granicą po prostu się nie znało.Sukę która miała widocznie zapadnięty kręgosłup, kazał napisać że ma karpiowaty grzbiet.:shake: Szkoda, myślałam że ocenia nas znawca rasy.

Link to comment
Share on other sites

Czy Pan KANAS jest hodowcą ??? Może ktoś wie. Czy oceniał kiedyś I grupę.? Z tego co mi doniesiono to ocenia III i IX Gr. O grupie I nikt nie wie. To raczej specjalista od pastuchów żaden. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Sky terier to nie ozdóbka :eviltong:

tez ostatnio miałam przyjemnosc byc oceniana przez P.Kanasa - w Lesznie sędziował grzywacze

moja suka dostała CACIB i BOB - opis miala jak najbardziej zgodny ze stanem faktycznym i mimo ze jest owlosiona to P.Kanas wyobrazil sobie co ma pod włosem ;)

kazał nam masakrycznie duzo biegac, strasznie macał psy i zauwazal ich wady i zalety bardzo dobrze

co do sedziowania grzywek nie mam wiekszych zastrzezen - moze po prostu I gr nie jest jego mocną stroną? :roll:

Link to comment
Share on other sites

I gr raczej nie jest jego mocną stroną, Zwłaszcz że nie znalazłam kiedy i gdzie sędziowałby pastuchy. i właściwie nie ma żadnych opini. Owłosionego grzywacza to raczej trudno porównać do OWŁOSIONEGO beardeda. :cool3: Fajnie że piszesz że na grzywaczach się zna, to wł. grzywaczy będą wiedzieć ze warto to niego jechać po opis. Natomiast ja twierdze że na beardedach się nie zna. Jeżeli nie wie w jakim kolorze ocenia psa ( nie usprawiedliwia go nawet to że błękity na wystawach pojawiają się bardzo rzadko.) Psy którym dawał wygrywać klasy, u innych sędziów schodziły z ocenami bdb. A... przepraszam sky terrier to III gr. :oops:

Link to comment
Share on other sites

moja owlosiona grzywka wyglada tak [url]http://lh5.ggpht.com/_M5ZIfS61qCw/ShmYkbsWNoI/AAAAAAAAMSI/7SWU59E_hBo/s640/87.jpg[/url] - jakby jej zapuscic wlosy na pysku (a da się ;) ) to bylaby prawie jak mini bearded :grins:

bez obrazy oczywiscie ;) bo do pastucha i psa pracujacego to jej daleko :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mój ulubiony sędzia! Zetknęlismy się z nim w Nitrze 2008.
Na mojej rasie jak najbardziej się zna, co wsrod sędziow jest rzadkością jak i populacja mojej rasy. Ocenia wszystko! Ruch, eksterier, temperament - handling nie jest kluczowy, ocenia psa a nie drugi koniec ringówki.
W Nitrze miał specjalną piszczałkę i badał, czy pies nie boi się piskliwego dźwięku, co było dla mnie nowością ale bardzo mi się podobało. Strachliwy pies dostał u niego bdb - jesli masz strachliwego psa, nie wybieraj się do tego sędziego.
Lubi psy proporcjonalne, pięknie przygotowane do pokazu, o nienagannym zgryzie i psychice. Lubi gdy pies wygląda jak pies, a suka jak suka.
Myśmy u niego wygrali choć jest Słowakiem a za nami na lokacie 2 był właśnie Słowacki pies- więc faktycznie ocenia psa, a nie narodowość wystawcy jak to co niektórzy sędziowie mają w zwyczaju :razz:
Opis długi i naprawdę - cała prawda o moim psie, zwrócenie uwagi na to, co dla mojej rasy jest ważne, zna wzorzec od A do Z.
Pełna kultura, nie "uwala" za byle co bo "taki ma humor". Dla mnie ideał sędziego.
Ze swojej strony polecam i chętnie się wybiorę do niego jeszcze raz!

Link to comment
Share on other sites

Jak widzę , sędzia wielbiciel piszczałek ( w rasach ozdobnych jeśli się nie pomyliłam). Szkoda że przy ocenie pastuchów, gdzie piszczałki są jak najbardziej pożądane ich nie używa. Zresztą w dalszym ciągu uważam że na pastuchach to się niestety nie zna.!!!!!!! Dla mnie ten sędzia w przypadku mojej rasy pisał bzdury. To co jest zaletą u birdi on nawet nie zauważał.Nawet wygrywając u Tego pana a z takim opisem......nieznajomości rasy, wielkie dzięki.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jesli chodzi o Gr III JRT to sędzia dość surowy i bardzo krytyczny.Nie mam dobrego zdania na jego temat po wystawie Międzynarodowej w Szczecinie. Psy z lokatą II i III dostawały ocena bardzo dobrą a nawet dobrą. Zarzucił mojemu psiakowi że ma za długie łapy, kiedy to w wyższej grupie pies z długimi łapami dostał I lok z ocena doskonałą. Sprawdzał zęby ale tylko na przodzie, tutaj też mogłabym się przyczepić. Akurat w moim przypadku wszystko było ok jesli chodzi o uzębienie, ale u innych psów zarzucał braki mimo iż pies miał wszystkie ząbki:)!...po zwróceniu mu uwagi że pies ma wszystkie zęby, upierał się wciąż przy swojej opinii !!!
Ocenia dość skrupulatnie, dotyka psy, mierzy długości palcami. Ocenia wystawienie samego psa, także warto się przyłożyć.
Sędzia nie przypadł mi do gustu i więcej do niego nie pojadę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Marek z Gromem']Witam
Sędziował wybór BIS Juniorów na wystawie w Lubieszynie, i o dziwo sprawdzal im uzębienie.

Słyszeliśmy również o ocenianiu na MWPR w Szczecinie, pies z brakami, których sędzia twierdził że jest ok ( tzn pełen zgryz) ocena dosk, a suka z pełnym zgryzem w karcie miała napisane braki.[/QUOTE]

może to wina obsługi ringu a nie sędziego? Sędzia nie widzi co sekretarz wpisuje w karty i w które;) a ja widywałam juz óżnie rzeczy podczas pracy na ringu i większość głupot w opisach w kartach to wina obsługi ringu a nie sędziów:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 1 month later...

P.Kanas ma bardzo wielu sympatyków jak i bardzo wielu przeciwników... :D . Wystawy traktuje bardzo poważnie, psy muszą być w bardzo dobrej kondycji wręcz idealnie przygotowane do wystawy, ocenia bardzo dokładnie. Stosuje całą skalę ocen - i b.dobrze. Dlatego też nie polecam jechać do niego jak ktoś chce na siłę wyjeździć swojemu psu uprawnienia hodowlane bo zapewne u niego mu się to nie uda :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...