Jump to content
Dogomania

DON - czym czesac?


Recommended Posts

[b]owczarkarze pomocy!!! [/b]

wciaz nie mam pojecia czym usuwac wlos okrywowy mojej Sabiny (dlugowlosa bestia)...
[url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=681090#681090]TUTAJ[/url] czas jakis temu opisalam swoje perypetie. sprawa zrobila sie pilna, bo Sabna wlasnie zaczela liniec :help1: :help1: :help1: :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

Asher...jak ja Cie rozumiem 8) No więc musze Ci powiedziec, że u DON-kow to naprawde jest średnio łatwe. Ja w swojej kolekcji mam i tzw "zgrzebło owczarkarskie" i szczotke z jednej strony drucianą łamaną a z drugiej włosianą. Mam też gumową "łapke" zakładaną na dłoń, a także coś w rodzaju grzebienia tyle ze z obrotowymi kolcami. Przyznam Ci szczerze że korzystam w różnych momentach linienia z kazdej z tech rewelacji, skutek jest różny....Zalecam czeste uzywanie i...cierpliwość. Musisz to...polubiec? :wink:

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[b]in_a[/b] :o chyba Cie sciagnelam myslami, bo wlasnie produkowalam maila do Ciebie! :D
poki co u mnie najlepsze rezultaty daje... wyskubywanie reczne :lol:
skoro piszesz, ze wlasciwie nic nie sprawdza sie w stu procentach, to chyba zostane przy tej chalupniczej metodzie :evilbat:
a nie masz jakiegos zdjecia tego "zgrzebla owczarkarskiego"? bo nie wiem co to :hmmmm:

bardzo intensywnie mysle tez wlasnie o gumowej rekawicy, ale wszyscy sprzedawcy ze sklepow zoo mnie od pomyslu odwodza, bo to ponoc tylko dla psow o bardzo krotkiej sierci - dobkow, labow, itp?

ps. dzieki za zaproszenie :D ale lepiej usun linka, bo chyba nie mozna tu podawac namiarow na inne fora i Cie mod pogoni.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='rysiczka']Asher ja tez mam do Hakera taki grzebien z obrotowymi zebami i powiem Ci ze naprawde super sprawa! :D[/quote]

Ale moja Sabina jest długowłosa...
A ten grzebień naprawdę wyciąga włos okrywowy? Bo ja kupilam takie metalowe zgrzebło - jakby blaszka z wycietymi ząbkami. Fajne, ale trochę małe i muszę się nieźle namachać :-?

Link to comment
Share on other sites

asher seryjnie te grabki z obracającymi sie widełkami są najlepsze, ja dostalam to dla mojej niuski z tym ze u nas zdaje egzamin tylko przy czesaniu ogona . ale pokazalam znajomej wlascicielce DONka , sprawzdila i juz nabyla takie samo , jej pies po uczesaniu prawie nie do poznania , jest b. zadowolona, a ze jej psiak mieszka w kojcuy wiec tym bardziej utrzymanie futra w porządku jest trudne .

Link to comment
Share on other sites

No ja to tez mam kłopot z włosem. Niby to nie doneczek a oneczke, ale mimo wszystko. Zgrzebło moze byc, ale nieiwle daje. fajne an podszerstek jet to z zebami w blaszce. Al;e małe i ręka mnei boli po kilku minutach :-? Ciekawa jestem tej obrotówki. Moge prosic o zdjecie?

Link to comment
Share on other sites

Ja moje kudłacze z normalną sierścią czeszę grabiami ,ale znajoma ma z mojej hodowli suczkę z długim włosem i te grabie + metalowy grzebień ,doskonale się sprawdzają .
Po takim wyczesaniu jeszcze poprawiam szczotką z zagiętymi drutami ,taką nie twardą i ona świetnie wyczesuje resztki tego podszerstka ,a jak przychodzi moment gubienia okrywowego włosa ,to wyskubuję jak kaczkę i to na ten włos najlepsza metoda.
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SAWA']jak przychodzi moment gubienia okrywowego włosa ,to wyskubuję jak kaczkę i to na ten włos najlepsza metoda.[/quote]

No super :roll: A ja myślała, że są jakies fachowe sprzęty, cobym wyskubywac nie musiała :lol: A może zakupię trymer? :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Nie ,trymerem możesz zniszczyć mu końcówki włosów ,lepsze są takie ząbki w blaszy ,tak jak zgrzebło ,ale najlepszą metodą jest skubanie ,oczywiście włosa okrywowego ,bo podszerstek skubać to jak syzyfowa praca .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

SAWA, ja żartowałam :lol: Choć nie przecze, że w okresach linienia suczy kusi mnie, żeby zobaczyć, ja wyglądałby wytrymowany DON :evilbat: Całe szczęście, że ona nie linieje jak krótkowłose - cały rok. Bo chybabym się dorobiła odcisków na palcach :-?

A takie zgrzebło z wycinanymi ząbkami mam, tylko jakieś małe. Może na warszawskiej wystawie uda mi się większe kupić...

BTW wystawiacie się w Warszawie? Bo ja obowiązkowo pójde ONkom kibicować :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze zapomniałam napisać ,że do skubania zakładam gumowe rękawiczki i o wiele łatwiej to się robi .
Na Warszawskiej oczywiście wystawiam ,choć moje najlepsze suczki są matkami ,ale inne będą się wystawiać ,a Sędzia bardzo ciekawy ,bo najlepszy hodowca ON w Szwecji i ma ogromne osiągnięcia u Niemców ,więc jego wiedza i doświadczenie będzie bardzo istotne .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam!!! Jestem tu nowa i jeszcze nie czesze mojego futrzaka bo dopiero sie urodzil ale juz rozgladam sie za sprzetem do pielegnacji. Po przeczytaniu wielu opinii na roznych forach zdecydowalam sie na furminator firmy "furminator".
Swietnie usuwa podszerstek. Mozna to zobaczyc na filmach na stronie z tymi urzadzniami: [url=http://www.biogroom.pl/produkt.php?dla=furminator]FURminator[/url]
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja też mam problem.Moja DONkowata sunia nie lubi się czesać ;/ Dlatego chciałabym kupić jakąś szczotkę która była by dla niej przyjemna.Powiem tyle że kupowałam te tańsze szczotki...ale one są do kitu,dwa razy uczesze i rozwala się.Może polecicie jakąś porządną drogą szczote?:)

Link to comment
Share on other sites

ja mam tania szczotkę, 2stronna. 1 strona igiełki - fajny masaż, 2strona grube do czesania miejsc gdzie ma krotki włos.
mój lubi się czesać, bo przy okazji go smyram
uczę go od małego także nie mam z tym problemu, w razie czego wkładam mu jakaś zabawkę do pyska i grzecznie leży


zrobię zdjęcie i wkleję :)

Link to comment
Share on other sites

kosztowała w sklepie zoologicznym ok 8 zl

1 stona
[IMG]http://img410.imageshack.us/img410/2227/szcz1.jpg[/IMG]

2 strona
[IMG]http://img410.imageshack.us/img410/86/szcz2t.jpg[/IMG]

nie patrz na cene, byle by sie onkowi spodobała :)
zachecaj go, pokazuj ze to nic złego :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja polecam generalnie produkty firmy trixie.Mam szczotkę dwustronną która jest dobra i wytrzymała,fajne zabawki ( choć nie wszystkie) i bdb.miski z regulowaną wys. dla Donka
ale też mam problem z czesaniem.
Muszę kupić te zgrzebła
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tez wlasnie nie wiem co by bylo najlepsze dla mojego DONka;/

po baaardzo dlugich ogledzinach wszelkiego sprzetu czesalniczego zdecydowalam sie na:

1. szczotka z dlugimi iglami bez kulek na koncach 20zl- do wstepnego rozczesania
2. zgrzeblo/grzebien 20zl - takie grabki rowniez z dlugimi iglami krecacymi sie wokol wlasnej osi - do glownego czesania

mam nadzieje ze sie to sprawdzi i wyczesze mu w koncu porzadnie to futro:roll:

obawiam sie jedynie o podszerstek - czy te moje 'sprzety' sobie z nim poradza, czy poiwnnam w jakis specjalny grzebyk zainwestowac?

co myslicie?? czekam na jakies sugestie:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...