Jump to content
Dogomania

Bieganie huskich


Nat

Recommended Posts

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do tego biegania jeszcze - ostatnio pewna osoba z Malahuskity polecila mi, zebym brala Aque na rower, ale przypinala jej amortyzator nie do uprzezy tylko do obrozy i zebym pedalowala tak, zeby nie ciagnela. Juz byla jedna proba, wyszlo nawet w miare dobrze, nie przewrocilam sie i staralam sie pedalowac tak zeby sie nie "dusila" na obrozy (wzielam tez najszersza jaka mam obroze). Wszystko pieknie, ale czy ona bedzie chciala w przyszlosci ciagnac na normalnej uprzezy? I czy to rozwiazanie z amortyzatorem do obrozy jest dobre?

Co o tym myslicie?

Z gory dziekuje za pomoc,

pozdr.,

nat

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Fair_Play, juz 2 raz bylam w ten sposob na przejazdzce i bylo super, tez sie nei wywalilam ani razu. Bo probowalam jezdzic z nia luzem, na poczatku bylo dobrze, ale potem wpadala jak szalona do kazdego otwartego gospodarstwa po drodze :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

losvin, a ja wlasnie sadze, ze obroza w wieku 5 miesiecy to dobre wyjscie, szczeniakowi nie wolno wtedy ciagnac, obroza faktycznie nie jest za wygodna, ale uniemozliwia mu te nadmierne ciagniecie. Czlowiek zreszta musi tak szybko pedalowac, zeby pies sie nie dusil, na poczatku trasy jest to trudne, ale potem spokojnie mozna mu dorownac. Szelki zalozone juz w tak mlodym wieku moga znieksztalcic kosciec caly czas rozwijajacego sie psa i to chyba powinien wiedziec kazdy, nawet poczatkujacy musher......

Co do przypiecia psa do paska: tez to na poczatku praktykowalam, ale dla mnie osobiscie bylo to nie wygodne, a na zawodach to juz kompletnie, kiedy linka haczy o kierownice, kiedy musisz szybko zeskoczyc z roweru na podbieg.....

Link to comment
Share on other sites

Nie no linka podpieta do pasa na biodrach to samobojstwo. Moja jak biega to nie biegnie przeciez "po linijce" tylko raz po jednej stronie drogi a raz po drugiej. Przypiecie linki do pasa byloby bezsensu. Poza tym widzialam przeciez zawody ("lesna maszeriada") i widzialam wiele zdjec i wiem jak wyglada klasa VELO. Nikt nie mial linki do pasa.

Mysle ze ta obroza (dzieki za rade Fair_Play) jest swietnym rozwiazaniem teraz, przynajmniej mojej bardzo sie to podoba i wcale sie nie dusi, a jezdzimy okolo 3 km dziennie (choc czasem 2km tylko nad rzeke). Jak narazie to chyba wystaraczajacy dystans, choc wiem ze Aqua przebieglaby wiecej, ale mysle ze nie powinna narazie.

Mam juz szelki (kupilam od znajomego uzywane ManMata) rozmiar M, ale jak narazie jeszcze ich nie uzywam (zakladalam jej tylko tak na probe).

Acha - jesli chodzi o rower to z tego co wiem to chyba lepiej szelki typu GUARD ? czy sie myle?

Pozdr.,

Nat

Link to comment
Share on other sites

Metrus ja ja jak najbardziej przyjmuje jaka jest, gdybym jesj nie przyjmowala i gdybym podchodzila do psow ze: "jezeli nie chce biegac\nie nadaje sie to na straty" to juz dawno wyladowala by w schronisku, ale Limusia wie, ze w schronisku nigdy nie wyladuje, bo trafila do normalnych ludzi, a nie do takich, ktorzy za wszelka cene chca wygrac.

Pay, ja tez nie uzywam hamulcow na zakretach i moze wlasnie na zawodach w Zabrzu wylecialam z trasy na pierwszym zakrecie:)))

Ale prawda jest taka, ze Ty bardziej mozesz pozwolic sobie na takie rzeczy, Twoj wozek jest szerszy i stabilniejszy. Gdybym ja z mojego sie bardziej wychylila, zeby obnizyc srodek ciezkosci to juz bym lezala. :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...