Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Tak już na dobre idzie spać o 19:30 , ja go zawsze chce przeciągnąć chociaż do 21wszej ale nie daje rady , wybija 19sta i śpi mi na rękach to szybko robie kąpiel dostaje butle i w minute zasypia ....

 

W dzien tak jak do niedawna prawie cały czas potrafił spac tak teraz śpi tylko praktycznie 2 godzinki na spacerze i to też nie zawsze , pózniej zdarza mu się 15sto minutowa drzemka koło 17-18stej i to wszystko , im jest starszy tym bardziej sie "psuje" co do spania ;)

 

A wasza mała o której chodzi spać ? 

 

No to pora wyglądałaby dobrze, przynajmniej dla mnie.  Moja chodzi od początku spać o 19 i wstaje ok 7-8 rano przesypiając całą noc. Wiadomo że to się różnie nam stabilizowało, ale zawsze dbałam o stały rytuał - kąpiel o konkretnej godzinie, mleczko i spanie.

Nie jestem za przeciąganiem - wg mnie ma to odwrotny efekt, u nas teściowa to praktykowała, co doprowadzało mnie do szału. Mała już robiła się senna więc ona ją brała na ręce i rozbudzała twierdząc że jak ją wymęczy to będzie mi lepiej spać... Efekt był taki że dziecko mi oddawała a ja potem miałam do północy zabawę bo mała chciała spać ale była tak znerwicowana że już wpadała we frustrację i zasypiała dopiero jak nie miała siły ryczeć...

Teraz już godz 19 i ona sama idzie po wanienkę, wydaje komunikat "spać" więc kąpiemy i łóżeczko.

Warto też żeby dziecko miało własnie swoje stałe pory spania, mi pasowało koło poludnia bo wtedy robiłam sobie obiad, zjadała i szlyśmy na spacerek.

Teraz nam się zdarza że mała nie śpi praktycznie wcale, albo idzie spać ok 16 ale też nie jestem zadowolona , bo budzi się o 18 i co dalej - kąpiel, spanie? :D

Link to comment
Share on other sites

To mój jest aniołem, zasypia rożnie najpóźniej 21,  śpi do 8 rano. Ja tak czy siak wstaje o 5 ale mam te 3h żeby ogarnąć zwierzaki, wypić spokojnie kawę i zjeść śniadanie. W dzień przesypia tak 2-3h albo i więcej czasami.


Moj tak samo, tylko ze w nocy mam duzo pobudek na mleczko. Sama wstaje do pracy po 5
Link to comment
Share on other sites

u mnie żaden spiworek nie przejdzie, moje dziecko nienawidzi byc niczym przykryte od urodzenia. Poza tym spi na brzuchu z tyłkiem do góry. Jak tylko wyczuje ze cos na sobie, to skopuje

Hihi, moja córcia ma tak samo :) od niemowlaczka śpi na kolankach z pupą do góry i skopuje z siebie wszelkie kołdry - dziś ma 3 latka i nadal to samo;)

Link to comment
Share on other sites

Hihi, moja córcia ma tak samo :) od niemowlaczka śpi na kolankach z pupą do góry i skopuje z siebie wszelkie kołdry - dziś ma 3 latka i nadal to samo;)

Nie poprawiacie wtedy dzieci ani nie układacie ich inaczej?

Ja zawsze się denerwowałam o to że młoda pokrzywi kręgoslup, przydusi się poduszką czy nawet że wstawała potem ze ścierpniętymi rękami i sztywnym karkiem, na szczęście ten etap już jej minął.

Link to comment
Share on other sites

Nie da rady poprawić, przynajmniej u nas. Raz moja mama podjęła próbę zmiany pozycji małej i od razu była pobudka i wrzask, a innym razem mój tata jak zobaczył małą śpiącą z głową między nogami (dokładnie tak) musiał ją przekręcić co oczywiście skończyło się krzykiem. Ponosił kilkanaście minut, po czym oddał mi małą i stwierdził że nigdy więcej jej nie ruszy przez sen choćby zasnęła w najdziwniejszej pozie. Doszłam do wniosku że jak będzie jej niewygodnie to jakoś się przekręci albo zacznie płakać, też bym nie chciała żeby mnie ktoś przerzucał z miejsca na miejsce jak sobie smacznie śpię ;)

Link to comment
Share on other sites

Też ją ugryź :P

 

U Theosia to nie działało :/

 

Małgonia, jak młoda gryzie, to dociśnij jej głowę. Młoda powinna poczuć dyskomfort i puścić.

Nie bój się, takie dociśnięcie jej nie boli. Zmusza tylko do automatycznego popuszczenia uścisku szczęk ;)

 

Do tego, u nas młody dostawał karę i szedł do kąta. Niania też go karała odsyłając na krzesełko.

Link to comment
Share on other sites

 

Małgonia, jak młoda gryzie, to dociśnij jej głowę. Młoda powinna poczuć dyskomfort i puścić.

Nie bój się, takie dociśnięcie jej nie boli. Zmusza tylko do automatycznego popuszczenia uścisku szczęk ;)

 

Do tego, u nas młody dostawał karę i szedł do kąta. Niania też go karała odsyłając na krzesełko.

Jezu napisane niczym instrukcja rozdzielania pitbuli podczas walk :D:D

 

A serio - całkiem niedawno byłam w jarzyniaku i coś z facetem wyszło o ząbkach i o tym czy mała już może gryźć sama owoce, potem przeszło na temat ząbków i gość powiedział że jego dziecko jak mu wyszły zęby to go tak użarło że trafił do szpitala z krwiakiem.

A ja sobie wtedy przypomniałam jak Kiśce wyrósły pierwsze zęby i taka podniecona pakuję jej łapska do buzi a ona wtedy zacisnęła szczękę... nie mogłam uwolnić palca, boże jak mnie ukąsiła!

Teraz nas już nie gryzie, albo czasem, ale przeważnie jak leci na mnie z zębami to robię tzw "nóż" - wyprostowaną ręką "tnę" ją po brzuchu, a ona wtedy się zwija z chichotem. Wie że nie warto gryźć bo wtedy i tak wyląduje znokautowana na ziemi :D

 

Za to u nas ostatnio strajk - młoda nie chce kaszki rano wcale. Tylko szynka, parówa... jajko nie, nic innego nie.

Link to comment
Share on other sites

Małgonia , tłumaczyć , tłumaczyć i jeszcze raz tłumaczyć . To taki etap , przejdzie :)

właśnie tym sie pocieszam, że kiedys to wszystko minie.

Ugryzł mnie kiedys do krwi (nie celowo) przy karmieniu. Bolało jak cholera, cięzko sie goiło (bo nadal karmiłam), ale jakos dałam rade.

 

tłumaczę wszystko po milion razy dziennie, zmiana pieluchy to teraz wielka wojna i walka u nas ;p

Link to comment
Share on other sites

Tłumaczenie to jedno ;)

Nie wiadomo w jakich sytuacjach i miejscach dziecko zacznie gryźć. U nas samo tłumaczenie nie wiele pomagało :(

Doszło do tego, że Theodor ugryzł inne dziecko u niani tak mocno, że rodzice owego dziecka zrobili niani awanturę za niedopilnowanie :/

A ja, byłam już nastawiona na poszukiwania nowej opiekunki :(

Owszem, częściowo była winna niania, bo dzieci były pod jej opieką. Ale wszyscy dobrze wiemy, że nie da się poświęcić 100% uwagi jednemu dziecku, a co dopiero jak ma się pod opieką ich np. troje ;)

Na urodzinach swojej koleżanki bawił się z innym chłopcem. Po chwili zaczęli się kopać, a sekundę później Theoś ugryzł chłopca. Zanim zdążyliśmy dzieci rozdzielić. Obronił się przed atakiem, atakując samemu i gryząc.

Kolejnym dotkliwym ugryzieniem została potraktowana sama opiekunka. Theodor się do niej przytulił i ugryzł ją nad piersią :/

Mnie ugryzł 2 razy, z czego raz miałam siniaka. Każda kolejna próba ugryzienia, bo wiedziałam już, że trzeba na tego wampira uważać, kończyło się najpierw dociśnięciem buzi, potem tłumaczeniem i pójściem do kąta.

Tych jego ugryzień było masa, to był duży problem. Opisałam pokrótce, te najgorsze.

Dopiero po kilku razach jak poszedł do kąta, to zrozumiał, że takie postępowanie mu się nie opłaca.

To nie ma być kara, że dziecko siedzi tam pół godziny. Theosiowi wystarcza minutka czasem krócej.

Link to comment
Share on other sites

Mania ma takie

peg-perego-prima-pappa-diner.jpg

i raczej nie polecam, bo ciężko pokrowiec dokupić, a poza tym sporo miejsca zajmuje, jest dosyć ciężkie i trudne w transporcie. Chyba że masz dużą kuchnię i nie będziesz ze sobą zabierać na wyjazdy. Z plusów to ma 2 blaty, obszerne siedzenie, możliwość położenia, regulację wysokości.

 

Te z Ikei całkiem fajne są, rozważałam przez chwilę, ale jednak się nie zdecydowałam bo obawiałam się że jak mi się dziecko do przodu przechyli to wypadnie z blatem albo poleci z całym krzesłem (przewrażliwiona wariatka z bujną wyobraźnią :P). Ale być może to kwestia tego że to co testowałyśmy miało ułamaną jakąś część przy blacie i przez to było niestabilnie.

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej zależy mi na stabilności, jak znam życie pies nie raz doopa zahaczy a ze duże psy wiec takie zahaczenie powoduje czasami nieco zniszczeń :P 

Wozić ze sobą nie będę, u babć będą krzesełka na stale...on u nich to ma drugi i 3 dom z pełnym dzieciowym wyposażeniem haha 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...