Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='*Monia*']Połóż na brzuchu, u mnie działa i mała sobie jeszcze grzecznie śpi :cool3:
Albo jeszcze ewentualnie smoka w dziobek ;)[/QUOTE]
Na brzuchu to będzie wojna jak stad do Sopotu. Strasznie nie lubi, ale próbujemy jak mamy miejsce na znerwicowane dziecko :D Pies sobie spi w mojej poscieli a ja musze machac grzechotkami, usypianie nic nie dało a kręgosłup już boli...
Smoku jeszcze nie doszedł pocztą a ten z TT wypluwa na 4m...

Ja juz zgłupiałam od tych nosidełek, chust, splotów, żabek, wiązań...

Link to comment
Share on other sites

U nas też była awantura przy leżeniu na brzuchu i przeszło ;)
Wibracje w leżaczku włącz :diabloti:
TT u Mani też się zupełnie nie sprawdził. Ciekawa jestem czy mojej siostry ciotecznej maluchowi podejdzie.

Ja umiem tylko jedno wiązanie, takie najłatwiejsze. Ale te zostające długaśne ogony mnie irytują i w sumie nie wiem po co taka długa ta chusta, przez moment miałam ochotę sporo skrócić żeby mi się nie majtało :roll:

Link to comment
Share on other sites

Chyba się zdecyduje na chuste jednak... może i wydaje się to skomplikowane ale chyba najbezpieczniejsze, najwygodniejsze, tanie...
Juz widzę wzrok tych babć na wsi :evil_lol: " a po cooo a czego to teraz nie wymyśloooo, dziecko w wozku powinno, a psa uspać!" :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Chyba się zdecyduje na chuste jednak... może i wydaje się to skomplikowane ale chyba najbezpieczniejsze, najwygodniejsze, tanie...
Juz widzę wzrok tych babć na wsi :evil_lol: " a po cooo a czego to teraz nie wymyśloooo, dziecko w wozku powinno, a psa uspać!" :D[/QUOTE]

To się tylko takie trudne wydaje :) A babcie na wsi o dziwo (u nas przynajmniej ) są zachwycone jak noszę młodego , że tak blisko mamy ,że tak słodko sobie śpi idt .

Co do spania to też chustę polecam , młody zasypia w niej w 3 minuty :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Dzięki dziewczyny :) kopalnie wiedzy na tym dogo:DJeszcze jakbyscie sprawiły, że mi dziecko zasnie choc na 3h jeszcze... :p[/QUOTE]U naszej Kinki działa fajnie otulenie jej główki , więc kładziemy jej np poduszki, a to sprzyja też temu że nie przewraca się i nie wstaje.Choć to się zmienia, dziś np wstała po 5.00, nawrzeszczała na nas, przeszła się po podłodze i ...poszła znowu spać...Jak była mniejsza to usypiała cudownie na lemurka, potem spała ze mną w łóżku, potem była mania fotelika, potem wózek, i co nas czeka dalej nie wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']Dziewczyny, czy któraś posiada fotelik MAXI COSI Rodi xp??
Zostałam zmuszona kupić kolejny fotelik, ze względu na mój powrót do pracy za kilka dni.
Nie chciałam się pakować w kolejny w przedziale wagowym 9-18kg i kupiłam 15-36kg.
Opinie ma w necie dobre, firma dobra ;)
Z tego co teraz mam MAXI COSI Tobi jestem bardzo zadowolona :)
Jestem ciekawa, czy z tego też będę ;)[/QUOTE]

tez jestem ciekawa opinii bo powoli przymierzam sie do zmiany fotelika,jednak nie bede sie z tym spieszyc
[B]magdabroy[/B]-a u Ciebie nie za wczesnie na przesadzanie dziecka jeszcze?wagowo juz ma te 15 kg?
ja mialam juz jakis czas temu chec na kupienie tego 15-36 bo wydawalo mi sie, ze nasz 9-18 robi sie za maly ale jak poczytalam opinie specjalistow o przesadzaniu za mlodych dzieci to sie wstrzymalam.Teoretycznie z tego co poczytalam nalezaloby jak najdluzej wozic dziecko w mniejszym przedzialowo foteliku,najlepiej do tych 18 kg albo do 4 lat. Dla mnie jest nierealne bo mam wysoką coreczkę i mysle ,ze wystawalby jej glowa;)ale powozimy sie w tym mniejszym do oporu.
Latem jak Tamara ma na sobie malo ubran to spokojnie sie zapina jeszcze w tym a do 15 kg jej jeszcze daleko mimo ze ma 2 lata i 9 miesiecy.
ja ogolnie mam schize na bezpieczenstwo dziecka w foteliku.Niedawno pojechalysmy z kolezanką do ZOO z moją coreczką i jej corka-mlodszą od mojej o rok czyli tak okolo teraz 1,5 roczną.Pojechalysmy moim samochodem i przepiela swoj fotelik,po czy wpiela mala zostawiajac jej zupelnie luźne pasy.Na moje pytanie,czy n ie zaciaga pasow odpoiwedziala, ze nie -bo dziecku bedzie niewygodnie i nie bedzie moglo sie ruszyc!!!!rownie dobrze mogla ja posadzic na siedzeniu bez fotelika, efekt bylby taki sam...
powiem szczerze,ze zgroza mnie ogarnela i mialam ochote powiedziec,ze nie jade w takim razie i nie biore odpoiwedzialnosci za źle zapiete dziecko.Juz mialam na koncu jezyka wyklad o tym jak powinny byc zapiete pasy,ze nie moze byc zadnego luzu ale ugryzlam sie w jezyk.A chwile pozniej jak juz ruszylam wyciagnęla ciasteczka,zeby sobie dzieci pojadly w czasie drogi.Wtedy juz nie zdzierżylam bo nigdy nie daje jesc ani pic malej podczas jazdy.Daleko mi od nadgorliwej mamy ale na pewne rzeczy jestem uczulona po prostu.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam fotelik 9-36 i jestem zadowolona, Bart będzie jeszcze długo jeździł z poduchą zabezpieczającą z przodu- mamy cybex palllas. Nie wyobrażam sobie jechać do miasta, czy w trasę bez zapięcia dziecka - ale niestety jest wiele idiotów , którzy wożą dzieci jak chcą ...


Macie pomysły jak odzwyczaić dziecko od smoczka??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']tez jestem ciekawa opinii bo powoli przymierzam sie do zmiany fotelika,jednak nie bede sie z tym spieszyc
[B]magdabroy[/B]-a u Ciebie nie za wczesnie na przesadzanie dziecka jeszcze?wagowo juz ma te 15 kg?[/QUOTE]

Oficjalnie to za wcześnie, bo ma 14kg, ale...
Za tydzień idę do pracy i młody będzie musiał być wożony do niani ;)
Do niani mam nie cały km, więc przy ładnej pogodzie, tatuś będzie go zawoził/odbierał na rowerze.
Ale jak pogoda nie dopisze, to będzie musiał jechać autem. Doszłam do wniosku, że nie opłaca się pakować finansowo w drugi fotelik, taki jak mamy, skoro ma to być tylko 1km dziennie ;)
Bo będzie to wyglądało tak, że ja młodego zawożę, a tatuś po 8h odbiera albo odwrotnie: on zawozi, a ja odbieram :)
Dlatego ten fotelik 15-36 będzie nam służył tylko do podwózki do niani.
Do normalnej jazdy, nadal młody będzie wkładany do tego 9-18kg ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']tez jestem ciekawa opinii bo powoli przymierzam sie do zmiany fotelika,jednak nie bede sie z tym spieszyc
[B]magdabroy[/B]-a u Ciebie nie za wczesnie na przesadzanie dziecka jeszcze?wagowo juz ma te 15 kg?
ja mialam juz jakis czas temu chec na kupienie tego 15-36 bo wydawalo mi sie, ze nasz 9-18 robi sie za maly ale jak poczytalam opinie specjalistow o przesadzaniu za mlodych dzieci to sie wstrzymalam.Teoretycznie z tego co poczytalam nalezaloby jak najdluzej wozic dziecko w mniejszym przedzialowo foteliku,najlepiej do tych 18 kg albo do 4 lat. Dla mnie jest nierealne bo mam wysoką coreczkę i mysle ,ze wystawalby jej glowa;)ale powozimy sie w tym mniejszym do oporu.
Latem jak Tamara ma na sobie malo ubran to spokojnie sie zapina jeszcze w tym a do 15 kg jej jeszcze daleko mimo ze ma 2 lata i 9 miesiecy.
ja ogolnie mam schize na bezpieczenstwo dziecka w foteliku.Niedawno pojechalysmy z kolezanką do ZOO z moją coreczką i jej corka-mlodszą od mojej o rok czyli tak okolo teraz 1,5 roczną.Pojechalysmy moim samochodem i przepiela swoj fotelik,po czy wpiela mala zostawiajac jej zupelnie luźne pasy.Na moje pytanie,czy n ie zaciaga pasow odpoiwedziala, ze nie -bo dziecku bedzie niewygodnie i nie bedzie moglo sie ruszyc!!!!rownie dobrze mogla ja posadzic na siedzeniu bez fotelika, efekt bylby taki sam...
powiem szczerze,ze zgroza mnie ogarnela i mialam ochote powiedziec,ze nie jade w takim razie i nie biore odpoiwedzialnosci za źle zapiete dziecko.Juz mialam na koncu jezyka wyklad o tym jak powinny byc zapiete pasy,ze nie moze byc zadnego luzu ale ugryzlam sie w jezyk.A chwile pozniej jak juz ruszylam wyciagnęla ciasteczka,zeby sobie dzieci pojadly w czasie drogi.Wtedy juz nie zdzierżylam bo nigdy nie daje jesc ani pic malej podczas jazdy.Daleko mi od nadgorliwej mamy ale na pewne rzeczy jestem uczulona po prostu.[/QUOTE]

o, cieszę się, że ktoś myśli tak jak ja...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']


Macie pomysły jak odzwyczaić dziecko od smoczka??[/QUOTE]

A jak nauczyłaś? Moja wypluwa a czasem przydałoby się jej, żeby possała coś innego a nie rączki po same łokcie zasysa...
Ssie, nie ssie- tak źle i tak niedobrze :D

Zaczynam ubolewać,ze chusty kurierem nie wzięłam. Już bym miała dzisiaj :(

Jaką wode dawałyście ma mm? Przegotowana czy źródlana? Hanka czasem po mm ma gazy, ale tylko wieczorem, brzuszek miękki, plakać nie płacze ale strasznie się spina. Nie wiem czy to od wody czy co... No i nie zawsze ma.

Link to comment
Share on other sites

Ja dawałam wodę żródlaną, ale odradzili mi że właśnie po niej są problemy z brzuszkiem. Teraz daje przegotowaną kranówę ;)

Ja na szczęscie nie mam problemu ze smoczkiem, Kinka juz często zasypia nawet bez, w ciągu dnia też nie potrzebuje,a też nie jestem zwolenniczką zatykania non stop dziecku buzi.
My z kolei przystępujemy do nocniczka, póki co tak mało poważnie, ale przystępujemy. Wszelkie rady cenne :)

Link to comment
Share on other sites

Moja Ola ma fotelik Mamtu - 9-36 kg. Wcześniej miałam inny od siostry i to był koszmar jazdy. A w tym jeździ spokojnie, no i do końca jej posłuży - teraz już jeździ w foteliku ale zapinana normalnie pasami samochodowymi, za niedługo ściągniemu oparcie i zostanie sam "podpupnik" :-) Oparcie odchylane,więc jak jadę sama z nią gdzieś dalej to zapinam z przodu i jak uśnie - odchylam oparcie na dół,żeby jej się lepiej spało.
Jak dla mnie super fotelik, z wszystkimi atestami, z odciągiem do pasów samochodowych - gdyby jeszcze nachodziły dziecku na szyję, no i jeden na cały czas + nie drogi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lunarmermaid']Moja Ola ma fotelik Mamtu - 9-36 kg. Wcześniej miałam inny od siostry i to był koszmar jazdy. A w tym jeździ spokojnie, no i do końca jej posłuży - teraz już jeździ w foteliku ale zapinana normalnie pasami samochodowymi, za niedługo ściągniemu oparcie i zostanie sam "podpupnik" :-) Oparcie odchylane,więc jak jadę sama z nią gdzieś dalej to zapinam z przodu i jak uśnie - odchylam oparcie na dół,żeby jej się lepiej spało.
Jak dla mnie super fotelik, z wszystkimi atestami, z odciągiem do pasów samochodowych - gdyby jeszcze nachodziły dziecku na szyję, no i jeden na cały czas + nie drogi.[/QUOTE]

A że tak zapytam: oprócz atestu dopuszczającego do ruchu, to co on ma?
Bo ani super opinii w necie o nim nie znalazłam :shake:
Ani w testach ADAC go nie ma :shake:
A niska cena, to za mało, żeby fotelik był dobry. Fotelik ma być przede wszystkim bezpieczny, a cena to sprawa ostatnia jaką biorę pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']To jak o fotelikach , to ja mam pytanie , szukam takiego tyłem do kierunku jazdy 9-18 kg , ewentualnie 9-25 kg , coś polecacie ?[/QUOTE]
Maxi Cosi Mobi polecam, dzisiaj w końcu kupiłam po długich namysłach ;). 9-18 są tyłem tylko do 13kg a później i tak przodem. Mobi jest do 25kg tyłem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']A że tak zapytam: oprócz atestu dopuszczającego do ruchu, to co on ma?
Bo ani super opinii w necie o nim nie znalazłam :shake:
Ani w testach ADAC go nie ma :shake:
A niska cena, to za mało, żeby fotelik był dobry. Fotelik ma być przede wszystkim bezpieczny, a cena to sprawa ostatnia jaką biorę pod uwagę.[/QUOTE]
Z ust mi to wyjelas...
Maxi Cosi Rodi ma dobra cene I dobre wyniki w testach,biore go pod uwagę powaznie,zwlaszcza w wersji Air Protect jest fajna stylistyka.Korci mnie bardzo Recaro,ale cena jest juz wiekza.Jeszcze musze Romera oblukac,bo tez dobrze stoic testowo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Pierwsza próba "Hanka w chuscie" zakończona płaczem. Poprobujemy późnej :evil_lol:[/QUOTE]

Normalne :) Nie zniechęcaj się , pierwsze kilkanaście / dziesiąt prób pewnie skończy się płaczem , może spróbuj poćwiczyć na misiu / lalce ?

Ja pierwszą chustę nie raz do kosza wrzucałam z nerwów i mówiłam ,że się nigdy nie nauczę ,że to nie dla mnie , a teraz sobie bez chusty życia nie wyobrażam .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...