Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Nie daj się tylko ponieść i kup to co potrzeba Naprawdę :) ja chcialam tyyyyyyle rzeczy kupić ale okazali sie ze polowa zapelnie niepotrzebna :) o kosztu od razu mniejse. No i zostaw cos do kupienia przez gosci albo urzadz sobie baby showee i pól wyprawki masz za sobą :p:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Dziękuje wszystkim za rady co do wózka, ciut mądrzejsza jestem :)
Zrobilam dzisiaj liste co jeszcze musze kupic...masakra, TZet to sie chyba powiesi:evil_lol:
[/QUOTE]
Wózek warto dobrze wybrać bo szczególnie na początku nawet w domu się przydaje, przynajmniej u nas jak np. się werandowałyśmy. Ja mam niby chustę ale trafiło mi się dziecię totalnie nie naręczne i po chwili na rękach wpada we wściekłość, w chuście niewiele dłużej wytrzymuje bo nie lubi mieć skrępowanych ruchów więc na wszelkie wyjścia wyłącznie wózek.
Znam ten ból, non stop coś do listy dodawałam zamiast ograniczyć ją do niezbędnego minimum :evil_lol:. Jak musiałam podliczyć wydatki z wyprawki to się złapałam za głowę ileż to kasy poszło, a kupowałam w sumie tanie i (wg mojej oceny :p) najpotrzebniejsze rzeczy. A prezenty od gości dostałam w większości trafione, jedynie 1 paka pampersów była już za mała ale mam już komu ją sprezentować :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Nie daj się tylko ponieść i kup to co potrzeba Naprawdę :) ja chcialam tyyyyyyle rzeczy kupić ale okazali sie ze polowa zapelnie niepotrzebna :) o kosztu od razu mniejse. No i zostaw cos do kupienia przez gosci albo urzadz sobie baby showee i pól wyprawki masz za sobą :p:evil_lol:[/QUOTE]

[quote name='Ania+Milva i Ulver']:) haha Fur- dobra strategia co do Tz;)

Tak... zakupy przy pierwszym dziecku, to totalny szał...każdy musi przez to przejść:)[/QUOTE]

Nie no jakiegoś szalu to nie mam, po prostu na razie mam kupiony tylko bujaczek ( z pieskami naturalne:lol:) i dosłownie parę ciuszków. Wiec w zasadzie zakupy dopiero przed nami.
Na TZta strategia podziałała bo wieczorem juz mi mówił ze w sumie jak tak chce to niech tak będzie:diabloti:

[quote name='*Monia*']Wózek warto dobrze wybrać bo szczególnie na początku nawet w domu się przydaje, przynajmniej u nas jak np. się werandowałyśmy. Ja mam niby chustę ale trafiło mi się dziecię totalnie nie naręczne i po chwili na rękach wpada we wściekłość, w chuście niewiele dłużej wytrzymuje bo nie lubi mieć skrępowanych ruchów więc na wszelkie wyjścia wyłącznie wózek.
Znam ten ból, non stop coś do listy dodawałam zamiast ograniczyć ją do niezbędnego minimum :evil_lol:. Jak musiałam podliczyć wydatki z wyprawki to się złapałam za głowę ileż to kasy poszło, a kupowałam w sumie tanie i (wg mojej oceny :p) najpotrzebniejsze rzeczy. A prezenty od gości dostałam w większości trafione, jedynie 1 paka pampersów była już za mała ale mam już komu ją sprezentować :lol:.[/QUOTE]

Ja bym wolała żeby moje tez było nie na ręczne, szwagierki syn za żadne skarby nie usiedzi nigdzie i jak nie spi to muszą go nosić a wazy juz ponad 13kg.

[quote name='jukutek']Ja mam Jedo Fyn 4 freeline, polecam. Tyle że moje dzieci (i styl życia) nosidłowo-chustowy, więc dużo używany nie był... :)[/QUOTE]

Dobry wozek to jednak chyba podstawa, zwlaszcza przy takim trybie zycia jak moj. TZet bedzie po porodzie jakies 2 mies, potem sama bede musiala wszystko taszczyc, przepinac, wkladac do auta i wykladac...wiec szukam cos w miare lekkiego i latwo składanego.

Znalazłam o takich wymiarach- nie wiem duże to, małe, ciężkie czy lekkie w porównaniu do innych wózków?

[B]Wymiary:[/B]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- podwozie po złożeniu ([/FONT][/COLOR][B]d[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]x[/FONT][/COLOR][B]s[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]x[/FONT][/COLOR][B]w[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]): 91x58x41cm[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- wysokość położenia rączki: 90-108cm[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- szerokość siedziska: 32cm[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- gondola ([/FONT][/COLOR][B]d[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]x[/FONT][/COLOR][B]s[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]): 80x37cm[/FONT][/COLOR]

[B]Waga:[/B]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- wersja głęboka: 19,5kg[/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana, Arial, sans-serif][COLOR=#000000]- wersja spacerowa: 18kg [/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana, Arial, sans-serif][COLOR=#000000]Jest wszystko w jednym, gondola, spacerówka i fotelik samochodowy z raczka z możliwością wpięcia do stelażu. [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']
Ja bym wolała żeby moje tez było nie na ręczne, szwagierki syn za żadne skarby nie usiedzi nigdzie i jak nie spi to muszą go nosić a wazy juz ponad 13kg.

Dobry wozek to jednak chyba podstawa, zwlaszcza przy takim trybie zycia jak moj. TZet bedzie po porodzie jakies 2 mies, potem sama bede musiala wszystko taszczyc, przepinac, wkladac do auta i wykladac...wiec szukam cos w miare lekkiego i latwo składanego.

Znalazłam o takich wymiarach- nie wiem duże to, małe, ciężkie czy lekkie w porównaniu do innych wózków?

[B]Wymiary:[/B]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- podwozie po złożeniu ([/FONT][/COLOR][B]d[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]x[/FONT][/COLOR][B]s[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]x[/FONT][/COLOR][B]w[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]): 91x58x41cm[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- wysokość położenia rączki: 90-108cm[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- szerokość siedziska: 32cm[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- gondola ([/FONT][/COLOR][B]d[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]x[/FONT][/COLOR][B]s[/B][COLOR=#000000][FONT=Verdana]): 80x37cm[/FONT][/COLOR]

[B]Waga:[/B]
[COLOR=#000000][FONT=Verdana]- wersja głęboka: 19,5kg[/FONT][/COLOR]
[FONT=Verdana][COLOR=#000000]- wersja spacerowa: 18kg [/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=#000000]Jest wszystko w jednym, gondola, spacerówka i fotelik samochodowy z raczka z możliwością wpięcia do stelażu. [/COLOR][/FONT][/QUOTE]
Jak nie chcesz naręcznego to tak jak ja - nie przyzwyczajaj do noszenia a jedynie siedź z maluchem na rękach. Leń jestem to i nie łaziłam a wyprzytulana mała była :evil_lol:. Ale czasem bym chciała na szybko z małą na rękach skoczyć np. do sklepu coś obejrzeć (ostatnio fotelika szukam intensywnie i nigdzie go nie ma) zanim kupię i mam problem bo mała po kilku minutach się wścieka.

Dla mnie pierwsze 2 miesiące były właśnie najtrudniejsze, kryzys miałam równo 2 miesiące po porodzie a później już jest łatwiej bo się hormony stabilizują :p

Wygląda na ciężki, ale sam stelaż w sumie nie wychodzi strasznie ;). Jeden z moich wyjazdowych ze spacerówką waży chyba 15 i to jest max. jaki wpakuję do auta i mi ręce nie poodpadają ale ja nie wpinam fotelika tylko małą wrzucam do spacerówki. Chociaż jak kaukazy dźwigałaś to Tobie takie ciężary nie straszne :evil_lol:. Co do wymiarów bym musiała sprawdzić jakie mój ma żeby zobrazować sobie porównanie, gondola chyba ok ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek'][FONT=Verdana][COLOR=#000000]Jest wszystko w jednym, gondola, spacerówka i fotelik samochodowy z raczka z możliwością wpięcia do stelażu. [/COLOR][/FONT][/QUOTE]

11-12 kg to jest lekki wózek. 18 kg wózka + 10 kg dziecka = masakra ;) Ja mam X-landera XA właśnie z powodu łatwego składania spacerówki, nie trzeba jej wypinać przy jednoczesnej terenowosci ;) Teraz jest wyprzedaż modelu 2012 zdaje się, wiec można kupić nówkę za niewielką cenę. Ma tez dosc dobre foteliki, chociaz jest opcja montazu maxi cosi. fotelik warto kupic dobry, bo większość tego co jest w sklepach to tylko z nazwy jest fotelikiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jukutek']Ja mam Jedo Fyn 4 freeline, polecam. Tyle że moje dzieci (i styl życia) nosidłowo-chustowy, więc dużo używany nie był... :)[/QUOTE]

my także używaliśmy tego wózka, ale nosiliśmy też w chuście i nosidle (do teraz zresztą czasami) więc wózek nie był dla nas podstawą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']
Nie wiem co ostatnie dni sie dzieje- caly dzien jest ok a wieczorem placz i marudzenie[/QUOTE]
U nas też się zdarza teraz - mała jest śpiąca ale nie może zasnąć i płacze, układa się po stokroć a potem zrywa na równe nogi i w ryk. Podejrzewam że to zasługa upału.


A widzę że o sprzęcie tutaj jest rozmawiane, to podepnę się :
Będę szukać nowego fotelika samochodowego i nowego nosidełka, Kinka ma już prawie rok i jakieś 9,5 kg, musimy zmienić, macie coś godnego polecenia??

Link to comment
Share on other sites

Matulu dziewczyny wracam na dogo, po tak długiej nieobecności, że nawet nie wiem ile mnie nie było.
Może część mnie jeszcze kojarzy.

Przede wszystkim na początek [B]Fur[/B] gratuluję z całego serca malucha. Na kiedy masz termin i znasz płeć?
Co do zakupów, każdy dookoła mówi " nie szalej" no ale nie da się. Jak się widzi te śliczne, małe ciuszki i akcesoria.
Co do wózka ja bym na Twoim miejscu zrobiła właśnie rundę i na żywo popatrzyła na te wózki.
Ja przez neta bałam sie kupić i dobrze, bo ten co był typowany w necie odpadł jak go tylko w sklepie zobaczyłam.
Sama miałam wózek 3w1 polskiej firmy( taką chciałam ) Mikado model Aston i byłam Nim zachwycona. Cena niewielka ( około 1100 zł) a miał wsio co chciałam.

No i po tak długiej nieobecności kilka słów u synku. Aleksander ma już 26 msc, aż się wierzyć nie chce że tyle czasu minęło od porodu. A pamiętam jakby to było wczoraj. Jest okropnym łobuziakiem i serio kota czasami z Nim dostaję. Do przedszkola nie chodzi więc od rana do wieczora skazani jesteśmy na siebie i chłopak stara sie jak może urozmaicić mi dzień. A to wszystko z szafek powyrzuca, a do mąke przesieję w kuchni, a to wszystkie lamki powyrywa z grządek, a to pranie zrobi no cyrk istny hahaha.
Ostatnio zaliczyliśmy pierwszą wizytę u fryzjera bo w te upały nie mógł już w tych lokach wytrzymać. Ciężko mi było strasznie, bo czułam, że to taki moment w którym z mojego kochanego bobaska staje się '"dużym" chłopcem.
Oto efekty.
W lokach
[IMG]http://vlep.pl/6x1ba7.jpg[/IMG]

i już z krótkimi włosami
[IMG]http://vlep.pl/ul0jg8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Atomowka, kope lat normalnie , tez nie dawno wrocilam po dluzszej nieobecnosci:) Bedzie chlopak, termin 20 wrzesien wiec jeszcze troche czasu mamy :)
Zupełnie inna buźka po obcięciu tych loków, nie to dziecko normalnie :)

Dzisiaj jade na wstępny rekonesans i małe turnee po sklepach dzieciowych i do zoologa tez zajrzę...bez TZta wiec zero hamulca pewnie w wydatkach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]Majkowska[/B], a po co chcesz nosidełko? W taki wieku, to już chyba nie potrzebne :hmmmm:
Co do fotelika, to polecam Maxi Cosi Tobi :) Przedział wagowy 9-18kg. Fotelik stoi bardzo wysoko w testach bezpieczeństwa, ma pozycję półleżącą :)
Ja jestem z niego bardzo zadowolona :)
Ja na dniach będę szukać czegoś w przedziale 9-36kg, bo potrzebuję fotelik do drugiego auta. I nie będę już brać tego 9-18kg, tylko rozmiar większy, żeby nie zagracić się fotelikami :D

[B]Atomowka[/B], nasi synowie mogą sobie rękę podać :evil_lol: Ten rocznik chyba tak ma, że daje popalić :D
Mój notorycznie wysypuje mi bułkę tartą :roll: Woda w psiej misce, też jest świetną zabawką :D
A jak fajnie rozwija się papier toaletowy :evil_lol:
Ogólnie, to drzwi do garaży, wyjściowe, do piwnicy pozamykane na klucz, bo każdą klamkę dosięga :flaming:

W nowej fryzurce wygląda bardzo męsko :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Atomówka, da sie da wytrzymać nie szalejac na zakupach :) myśmy kupili tylko to co niezbędne a to co takie slodkie cudowne różowe i nie mozna sie powstrzymać kupimy babcie, dziadkowie, ciotki, kuzynki i cala reszta familii :) oczywoscie teraz my tez juz kupujemy te sliczne malutkie różowe skarpetunie sukieniunie , ale glownie pieluchy a ubrania co chwila jakieś dostajemy.

ostatnio chcialam fajna kieckę kupić Hance ale jak cenę zobaczylam.

z pajacami tez masakra
a w lumpie mam niemal nówki za 2zl... Także to tez powod w sumie dla którego szal nas nie ogarnal- nie stać nas :D no co... Trudno :D

Link to comment
Share on other sites

Da się szaleć nie mając za wiele kasy, tylko wtedy trzeba się pogimnastykować i wyszukiwać co gdzie i za ile żeby wybrać najkorzystniejszą opcję :lol:.

Co do fotelika to dzisiaj właśnie maxi cosi Tobi Mania testowała i całkiem wygodnie jej było mimo że troche za malutka jeszcze jest ;). Jeśli chodzi o fotelik przodem do kierunku jazdy to ten dla mnie obecnie numer 2. Numer 1 dla mnie też firmy mc tylko Opal, jest od 0. Obecnie szukam jednak fotelika na jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy. Mam nadzieję że do kupna zdania nie zmienię i w końcu podejmę słuszną decyzję :evil_lol:
[B]
Atomowka[/B] zupełnie inny chłopak bez loczków, poważniejszy i doroślejszy :)

Link to comment
Share on other sites

Nigdy wiecej nie pojade do stacjonarnego sklepu dla dzieci...dobrze ze najpierw tam poszlam a potem do zoologa, humor sobie poprawilam przynajmniej.
Od wejscia mnie zaatakowaly jakies laski z laktatorami....dla mnie czarna magia a te paplaja i paplaja, zeby jeszcze jakies konkretne odpowiedzi ale po prostu chamskie wciskanie towaru. Opedzic sie nie moglam. W efekcie tak mi namotaly ze chyba nigdy na zaden laktator sie nie zdecyduje...rano nawet nie mialam pojecia ze cos takiego trzeba kupic:lol: Potem mnie sledzily po caaalym sklepie, nie moglam spokojnie sie porozgladac bo co chwile zaczepki i kolejne wciskanie i namawianie...no masakra. Kupilam tylko smoczki z lovi i jakies upokajajace z TT, zestaw do pielegnacji...polowy sklepu nie przeszlam bo po prostu ucieklam przed natretami:evil_lol:
Zakupy w zoologu czysta przyjemnosc i relaks dla odmiany:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nie doszlam do wozkow, zwiewalam tak szybko jak moglam....tam juz 3 czekaly zeby mnie dopasc:evil_lol: Z TZtem pojade wozki ogladac, on chamski jest i szybko sie natretow pozbedzie:diabloti:
Ja w przyszlym tyg ide na chrzest, pojecia nie mam co kupic...chyba po prostu dam koperte bo kupic cos dla samego kupienia to bez sensu:roll:

Policzylam mniej wiecej ile kasiory trzeba jeszcze wydac na te niezbedne rzeczy, powiedzialam TZtowi i biedak przestal oddychac:evil_lol:
Dlaczego to wszystko jest tak masakrycznie drogie:roll:

Link to comment
Share on other sites

A mnie nikt nie napastuje w sklepach dziecięcych, wręcz muszę kogoś szukać żeby się zapytać cokolwiek. Dzisiaj wsadzałam małą do fotelików i nawet jednego pytania "może w czymś pomóc", aż dziwnie tak :roll:

[B]furciaczek[/B] maja córa mówi że dobrego wyboru dokonałaś kupując smoczki Lovi :evil_lol:. TT powodują odruch wymiotny od początku :shake:


Muszę się pochwalić - Mania nauczyła się popijać z butelki :multi:. Co prawda jedynie jak ona sobie tą butlę trzyma i memła, ale zawsze to jakiś postęp. Nie mam zamiaru jej przerzucać na jedzenie z butli, ale raz dziennie sobie popija herbatkę i ma radochę że sama sobie może dawkować ile i w jaki sposób wypije. A już straciłam nadzieję na podawanie czegokolwiek w butelce :lol:. Smoka też zassała, ale jedynie Lovi jej pasuje i używamy do zasypiania żeby na cycu mi nie wisiała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']Nie doszlam do wozkow, zwiewalam tak szybko jak moglam....tam juz 3 czekaly zeby mnie dopasc:evil_lol: Z TZtem pojade wozki ogladac, on chamski jest i szybko sie natretow pozbedzie:diabloti:
Ja w przyszlym tyg ide na chrzest, pojecia nie mam co kupic...chyba po prostu dam koperte bo kupic cos dla samego kupienia to bez sensu:roll:

Policzylam mniej wiecej ile kasiory trzeba jeszcze wydac na te niezbedne rzeczy, powiedzialam TZtowi i [B]biedak przestal oddychac[/B]:evil_lol:
Dlaczego to wszystko jest tak masakrycznie drogie:roll:[/QUOTE]
trzeba mu było powiedzieć, ze już po ptokach ;)
zrobił niech łoży :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...