Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Dzięki za opinie o fotelikach, muszę się wybrać i pomacać no i dziecię przymierzyć gdzie mi będzie pasowało jak podrośnie. Mała waży już 6 kilo :crazyeye:. I to po odkupkaniu :diabloti:.

[B]motylek1007[/B] a co to za fotelik? Na razie zbieram modele i opinie żeby pooglądać i w końcu się zdecydować.

Kupiłam 2 pary otulaczy do pieluch, wkłady do nich i będziemy testować. Może się przydadzą jak tyłek będzie potrzebował chwilę od pampków odpocząć, bo wątpię żebym się na wielorazówki przerzuciła na stałe ;)

[B]Panna Cotta[/B] polecam snajpera do licytacji. Jak mi zależało na zakupie to ustawiałam i kilka aukcji w ten sposób mi się udało wygrać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Dzięki za opinie o fotelikach, muszę się wybrać i pomacać no i dziecię przymierzyć gdzie mi będzie pasowało jak podrośnie. Mała waży już 6 kilo :crazyeye:. I to po odkupkaniu :diabloti:.[/QUOTE]
Chcesz o wadze pogadać? :evil_lol:

[quote name='*Monia*']Kupiłam 2 pary otulaczy do pieluch, wkłady do nich i będziemy testować. Może się przydadzą jak tyłek będzie potrzebował chwilę od pampków odpocząć, bo wątpię żebym się na wielorazówki przerzuciła na stałe ;)[/QUOTE]
Wez sobie wypierz te wkłady z 10 razy zanim zaczniesz używać :eviltong: Jakie macie otulacze? :loveu:

Link to comment
Share on other sites

A szparagi to mi nie zaszkodzą i Hance? :>
kupilam i mam na nie ochote, ale taka lampka mi sie zapalila "halo halo, karmisz cyckiem"...

Co do licytacji- poszla i tak karuzela za wiecej niż w kt na innej aukcji, wyprzedaż tylko powystawowka.

Link to comment
Share on other sites

A szparagi to mi nie zaszkodzą i Hance? :>
kupilam i mam na nie ochote, ale taka lampka mi sie zapalila "halo halo, karmisz cyckiem"...

Co do licytacji- poszla i tak karuzela za wiecej niż w kt na innej aukcji, wyprzedaż tylko powystawowka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Chcesz o wadze pogadać? :evil_lol: [/QUOTE]
Pewnie Igunia już Maniulę przegoniła :evil_lol:. U nas przybywa kilogram na miesiąc ;)

[quote name='zerduszko']Wez sobie wypierz te wkłady z 10 razy zanim zaczniesz używać :eviltong: Jakie macie otulacze? :loveu:[/QUOTE]
A co z nimi że trzeba tyle razy prać? Pieluchy wszelkie ogólnie piorę ręcznie i bardzo dokładnie bo pralka nie dopiera tak ładnie w 40 stopniach. Lepiej tetry niż wkładów używać?
Najzwyklejsze jakie znalazłam,[URL="http://www.decoraliki.pl/files/otulacz-pul-do-pieluszek-wielorazowych-bobolider-one-size-fioletowy.jpg"] taki fiolet[/URL] i różową. Mam jeszcze na rzepy niebieską w jakieś wzorki, ale momentalnie przeciekła i jakoś nie mam odwagi jej ponownie zakładać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Dzięki za opinie o fotelikach, muszę się wybrać i pomacać no i dziecię przymierzyć gdzie mi będzie pasowało jak podrośnie. Mała waży już 6 kilo :crazyeye:. I to po odkupkaniu :diabloti:.

[B]motylek1007[/B] a co to za fotelik? Na razie zbieram modele i opinie żeby pooglądać i w końcu się zdecydować.

Kupiłam 2 pary otulaczy do pieluch, wkłady do nich i będziemy testować. Może się przydadzą jak tyłek będzie potrzebował chwilę od pampków odpocząć, bo wątpię żebym się na wielorazówki przerzuciła na stałe ;)

[/QUOTE]

ja mam axkid, ale on jest od 9 do 25kg.
Można go tyłem i przodem montować. Jak tyłem to przednie siedzenie musi myb na max do przodu (ale tam jezdzi pies wiec mi to nie przeszkadza)

ja wole kieszonki, ale otulacze tez mam. A wkłady jakie masz? mi najlepiej bambus podchodzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']
A co z nimi że trzeba tyle razy prać? Pieluchy wszelkie ogólnie piorę ręcznie i bardzo dokładnie bo pralka nie dopiera tak ładnie w 40 stopniach. Lepiej tetry niż wkładów używać?
Najzwyklejsze jakie znalazłam,[URL="http://www.decoraliki.pl/files/otulacz-pul-do-pieluszek-wielorazowych-bobolider-one-size-fioletowy.jpg"] taki fiolet[/URL] i różową. Mam jeszcze na rzepy niebieską w jakieś wzorki, ale momentalnie przeciekła i jakoś nie mam odwagi jej ponownie zakładać.[/QUOTE]
Nie chłoną tak dobrze, podobnie jest z nowymi ręcznikami. Ja się na tetrę przerzuciłam, ale może mam lewe wkłady. Jakie masz?Mi się otulacze we wzorki mega podobają, ale drogie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motylek1007']ja mam axkid, ale on jest od 9 do 25kg.
Można go tyłem i przodem montować. Jak tyłem to przednie siedzenie musi myb na max do przodu (ale tam jezdzi pies wiec mi to nie przeszkadza)

ja wole kieszonki, ale otulacze tez mam. A wkłady jakie masz? mi najlepiej bambus podchodzi[/QUOTE]
Nie łapie się w mój przedział cenowy :p

Spojrzałam na to co kupiłam i to faktycznie są kieszonki nie otulacze, tak właśnie się znam :oops:. A mam otulacz. Wkłady bawełniane. Jak się będą jako tako sprawować nam te pieluchy to będziemy testować inne wkłady ;).

[quote name='zerduszko']Nie chłoną tak dobrze, podobnie jest z nowymi ręcznikami. Ja się na tetrę przerzuciłam, ale może mam lewe wkłady. Jakie masz?Mi się otulacze we wzorki mega podobają, ale drogie :roll:[/QUOTE]
W takim razie na początek z tetrą się pobawimy a wkłady się będą prać ze 3 prania w pralce. Jakieś bawełniane wkłady mają być.
Na jakieś wyjścia w samej pieluszce w lato te wzorkowe by były w sam raz, ale fakt są sporo droższe.

Link to comment
Share on other sites

U nas mata to była w ogóle porażka i wywalona kasa, bo młody nie uleżał nawet 5 minut ;) Za to bardziej przydała się karuzela wypasiona do łóżeczka z Tiny Love chyba ?

Bartek dziś bez pieluchy biega, 2 razy w majty reszta na nocnik lub do kibelka, a nawet raz na dworzu;) zobaczymy jak pójdzie dalej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']
Bartek dziś bez pieluchy biega, 2 razy w majty reszta na nocnik lub do kibelka, a nawet raz na dworzu;) zobaczymy jak pójdzie dalej...[/QUOTE]

No to powodzenia ;)

U nas młody zapomina, że trzeba najpierw ściągnąć majtki, a dopiero siadać :diabloti: W efekcie, jak nie zauważę, to sika do nocnika, ale przez majtki :D
Ale jest ok ;) Po wtorkowym załamaniu, jest po prostu rewelacyjnie. Młody sam biegnie na nocnik albo ciągnie mnie za rękę :)

Link to comment
Share on other sites

Maty nie polecam, u nas też szybko się znudziła. Za to [URL="http://www.zaczarowanachatka.pl/img/towary/1/2011_11/Hasbro-Playskool-Przyrzad-Gimnastyczny-Gloworld-39335-1.jpg"]taka zabaweczka [/URL]sprawia Mani frajdę już od jakiegoś czasu przy przebieraniu bo ma lusterko akurat nad głową małej i sobie dyskutuje z tą dzidzią, ubaw ma za każdym razem jak dzidzię spotyka. Płaczą sobie również razem :evil_lol:

Są jakieś karuzele nie grające a jedynie wprawiające zabawki w ruch? Maniuli melodia karuzeli przeszkadza i z karuzeli użytkujemy tylko pałąk na którym wieszam zabawkę i co jakiś czas nią ruszam żeby się bujała a to dosyć uciążliwe jest :roll:. Szukam czegoś co by się ruszało a nie grało, w obecnej nie da się zepsuć grajka..


Gratulacje dla odpieluchowywanych, nas jeszcze kawał czasu dzieli od takich wyczynów :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Monia - my mieliśmy karuzelę z odgłosami lasu chyba, ptaszki , liście itp - to było bardzo fajne dla malucha. Taka ze zwykłą pozytywką też się nie sprawdziła...[/QUOTE]
A jakiej firmy? Muszę coś cichego i ruszającego się kupić żeby mała miała do czego gadać i się pogapić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']A jakiej firmy? Muszę coś cichego i ruszającego się kupić żeby mała miała do czego gadać i się pogapić.[/QUOTE]

Monia ja polecam projektor - do gapienia suuuuper. Zaraz poszukam jakiś link

Link to comment
Share on other sites

[url]http://allegro.pl/karuzela-projektor-z-misiami-pilot-fisher-price-i4199532422.html[/url]

albo takie

[url]http://allegro.pl/super-pingwin-z-projektorem-fisher-price-i4215158697.html[/url]

aukcje oczywiście nie moje, tylko przykładowe :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Maty nie polecam, u nas też szybko się znudziła. Za to [URL="http://www.zaczarowanachatka.pl/img/towary/1/2011_11/Hasbro-Playskool-Przyrzad-Gimnastyczny-Gloworld-39335-1.jpg"]taka zabaweczka [/URL]sprawia Mani frajdę już od jakiegoś czasu przy przebieraniu bo ma lusterko akurat nad głową małej i sobie dyskutuje z tą dzidzią, ubaw ma za każdym razem jak dzidzię spotyka. Płaczą sobie również razem :evil_lol:[/QUOTE]

Hmmm może to dobry pomysł na naszą małą i jej cyrki przebieraniowe??
Właściwie to mam starą karuzelkę z łóżeczka - musiałam zdjąć, bo tak szarpała że ściągała sobie na głowę :roll:

a z pytań technicznych mam jeszcze jedno - miała któraś problem z zapinaniem w pasy dziecka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Są jakieś karuzele nie grające a jedynie wprawiające zabawki w ruch? Maniuli melodia karuzeli przeszkadza i z karuzeli użytkujemy tylko pałąk na którym wieszam zabawkę i co jakiś czas nią ruszam żeby się bujała a to dosyć uciążliwe jest :roll:. Szukam czegoś co by się ruszało a nie grało, w obecnej nie da się zepsuć grajka..[/QUOTE]
Tiny Love ma opcje sam ruch lub ruch+granie. Uwielbiam zabawki nie-grajace :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja uwielbiam każde , którymi młody zabawi się SAM choć na trochę - może być wyjąca na pół wsi ;)

Majkowska- Bart do 1,5 roku nie chciał się zapinać w pasy , więc go nie zapinałam - oprócz fotelika samochodowego oczywiście. Jak kupiliśmy Cybexa to tam pasy idą przez tą "poduszkę" i problem sie rozwiązał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']
Majkowska- Bart do 1,5 roku nie chciał się zapinać w pasy , więc go nie zapinałam - oprócz fotelika samochodowego oczywiście. Jak kupiliśmy Cybexa to tam pasy idą przez tą "poduszkę" i problem sie rozwiązał.[/QUOTE]
I co , jeździł w wózku bez pasów?
Kinka chce wstawać, ochrzaniam regularnie dziadków bo pozwalają jej stać i ona sobie tak jedzie. Dla mnie pasy muszą być, tylko ona dostaje autentycznych spazmów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Tylko, że projektora w dzień nie włączysz, bo nic nie widać. Ja mam projektor z kubusiem puchatkiem, który do dziś służy młodemu przy zasypianiu wieczorem .

Karuzelę mieliśmy coś na podobę tego- miała regulowaną głośność:
[URL]https://www.youtube.com/watch?v=PqdDc1734mA[/URL][/QUOTE]
Fajna ta karuzela :)

[quote name='Majkowska']Hmmm może to dobry pomysł na naszą małą i jej cyrki przebieraniowe??
Właściwie to mam starą karuzelkę z łóżeczka - musiałam zdjąć, bo tak szarpała że ściągała sobie na głowę :roll:

a z pytań technicznych mam jeszcze jedno - miała któraś problem z zapinaniem w pasy dziecka?[/QUOTE]
Na Maniulę działa tylko przy przebieraniu tyłka, ewentualnie rączki w rękawy wkładamy jako tako, niestety na zakładanie przez głowę nie działa i prawie zawsze chociaż chwilę musi pokrzyczeć. Ale ogólnie lusterko działa cuda ;)

[quote name='zerduszko']Tiny Love ma opcje sam ruch lub ruch+granie. Uwielbiam zabawki nie-grajace :lol:[/QUOTE]
Niektóre grające są nawet miłe dla ucha, o ile nie leci to samo kilka razy. Jak moja mamuśka się dorwała do gąsienicy i słuchała z małą alfabetu piąty czy szósty raz z kolei to im się zabawa skończyła :diabloti: . Karuzele nakręcane ani mi ani Maniuli nie podeszły.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...