Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Az strach myśleć co później te nasze dzieciaki wykombinują :P

 

Tak się zastanawiam, kiedy młodego do żłobka wyeksmitować. W zasadzie nie mam potrzeby, bo młodym ma sie kto zajmować ale chyba warto ze względów socjalnych. Na co zwracać uwagę wybierając taki żłobek i czy to w ogóle dobry pomysł?  Myślałam żeby tak 2-3 razy w tyg go tam podrzucać. 

poczekaj aż będzie miał naście, wtedy będzie kombinował

 

ze żłobkiem dałabym sobie spokój, mój syn chodził pięć miesięcy- trauma dla mnie i dla dziecka. Myślę, że te trzy latka (rozpoczęcie przedszkola), to super wiek na pierwsze rozstania. Gabi z chęcią chodziła do przedszkola, wiadomo chorób na początku masa, ale takie dziecko już powie co go boli. Poza tym opowie czy dobrze jej w przedszkolu czy może coś nie tak. A maluszek tęskni za mamą- Łukasz miał półtora roczku (musiałam go oddać ze względu na staż). On płakał i ja płakałam. Dlatego po urodzeniu córeczki wybrałam wychowawczy (nie wyobrażałam sobie po 10 godzin gnić w banku i nie widzieć dzieci)

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę, że to sprawa dość indywidualna dla dziecka ;)

Mój Theodor w wieku 2 lat poszedł do niani. Spędzał u niej 8h dziennie. Przez pierwsze pół roku było tak, że jednego dnia płakał, a następnego szedł do niej jak na skrzydłach :D Kolejne pół roku, to już problemów z zostawaniem brak, ale chyba mu się nudziło, bo nie szedł tam z wielką radością. Nie było jednak płaczu, tulił się do niani na pożegnanie itp., więc krzywda mu się raczej tam nie działa ;)

A z przedszkolem, to 1-wszy tydzień była rewelacja. Nowe miejsce, dzieci, zabawki....Po tygodniu już wiedział, że musi tam chodzić i zaczął się płacz :( Przez 2 tyg. dzień w dzień płakał on jak go zostawiałam, a ja w drodze do pracy nie mogłam się skupić na jeździe :/

I nagle, po 2 tyg. stękania i płaczu, moje dziecko pokochało przedszkole :D Teraz, jak jestem w domu na chorobowym, to nie zawożę go na 7:15, tylko koło 8:15-8:30 ;) A moje dziecko potrafi z rana się upominać "Mama, jedźmy już do przedszkola" :D

 

Z drugim dzieckiem zrobię tak samo i najpierw pójdzie do niani, a potem przedszkole ;)

Link to comment
Share on other sites

Moj to w zasadzie wszedzie czuje sie dobrze, obojetne mu kto go trzyma czy mama, tata, znajomy czy ktos totalnie obcy....on zawsze ucieszony. Jak go znam to nawet by sie nie przejal zlobkiem...niestety nie bedzie okazji sie przekonac, szukajac miejsca uslyszalam ze powinnam rezerwowac miejsce zaraz jak w ciaze zaszlam i moga go wciagnac na liste przedszkolna bo sie 5 miejsc na ten rocznik zostalo hehe A jak go mam zawozic 30km i dwa razy dziennie tam ganiac to mis ie nie chce centralnie i wole go babciom podrzucac.

Link to comment
Share on other sites

W naszym przypadku, niania to nie była "prywatna" osoba ;) Tutaj gdzie mieszkam, niania jest podległa urzędowi i jakiekolwiek moje wątpliwości, zaraz byłyby sprawdzane przez urzędników ;)

a Ty w Niemczech o ile dobrze pamiętam.... szkoda, że tak do nas to nie może przejść, chociaż te 40 km  przeciągnąć (tyle mam do granicy ;))

Link to comment
Share on other sites

Tak w Niemcowni :D

I koszt takiej niani, jest minimalnie większy, niż teraz płacę za przedszkole, więc w moim przypadku nie ma się nad czym zastanawiać ;)

Zapłacę kilka euro więcej niż za przedszkole, ale też sama sobie z taką nianią ustalam godziny w jakich będzie u niej dziecko. A nie tak jak teraz przedszkole 7:15-16:15 i jak człowiek miałby robić jakiś dzień nadgodziny, to problem z odbiorem dziecka :/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...