Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Bosze baby, XXI wiek a Wy się zabezpieczać nie umiecie :errrr:  Jakby co to ja tez nie chciałam mieć nigdy dzieci i zupełnie nie wiem jak to  się stało :siara: Ale tez nie żałuję, bo padłabym ofiara tej  mody na nieposiadanie dzieci ;)

 

Przyssawka slodziasta :loveu:

 

Monia,  moja Iga się urodziła 4750 i 62 były na nią jeszcze trochę dobre, także dziecina 3,8 powinna 56 mieć ok. ale to wszystko osobnicze predyspozycje. A co do podwójnego pieluchowania, to Iga miała zalecone ze względu na fizjologiczna dysplazje. Ale ponieważ my i tak używamy tetry, to dwoch nie dawalam.

Link to comment
Share on other sites

Monia, moja też nieplanowana a przynajmniej nie teraz. No ale no... sie zlozylo, a raczej nie zalozylo hahahahah

ale ani ociupinki nie zaluje

Myślałam że mi się troszkę inaczej życie potoczy, ale cóż... W tej chwili nie wyobrażam sobie żeby mogło być inaczej i ani odrobinę nie żałuję nawet tego że jest jak jest ;). A miałam niecny plan sprawienia sobie trzeciego kundla za jakiś czas, plan troszkę nie wypalił albo raczej zmienił postać  :megagrin:

 

Ale przynajmniej teraz masz kochaną Maniulkę  

 

Trzeba dodać że tylko w nocy bo w dzień to bym mogła odespać nawet 

 

Na wypisie ze szpitala mam zaznaczone zeby pieluszkowac i położna też tego pilnuje , podobno wtedy najlepiej sie bioderka nastawiają , chociaz nie przypominam sobie żeby moja siostra pieluszkowała Marysię ....

 

fizyczna z dnia na dzien coraz lepsza a psychiczna to różnie ale pracuje nad tym 

Mam, i nie zamienię choćby nie wiem co  :loveu: . Nie sądziłam że tak może się powywracać w głowie z powodu dziecka  :evil_lol:

 

To śpij  :eviltong:

 

Chyba że tak, jak zalecają to widocznie jest potrzeba ;)

 

Jeszcze jakiś czas hormony będą szalały, huśtawki nastrojów są normalne po ciąży. Ja nawet płakałam chociaż mi się nie zdarzało od lat  :mdrmed:

 

Bosze baby, XXI wiek a Wy się zabezpieczać nie umiecie  Jakby co to ja tez nie chciałam mieć nigdy dzieci i zupełnie nie wiem jak to  się stało  Ale tez nie żałuję, bo padłabym ofiara tej  mody na nieposiadanie dzieci 

 

Monia,  moja Iga się urodziła 4750 i 62 były na nią jeszcze trochę dobre, także dziecina 3,8 powinna 56 mieć ok. ale to wszystko osobnicze predyspozycje. A co do podwójnego pieluchowania, to Iga miała zalecone ze względu na fizjologiczna dysplazje. Ale ponieważ my i tak używamy tetry, to dwoch nie dawalam.

Cóż, nie ma rzeczy niezawodnych  :nerwy:

 

Spakowałam trochę 56 i trochę 62, zobaczymy co będzie lepiej pasowało.

Nie wiem jak ona Ci się w tym brzuchu zmieściła :niewiem:  

 

 

Same wpadki w ostatnim czasie, coś musi być w powietrzu  :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

o kurcze, to trzymam kciuki za szybkie wyzdrowienie wszystkich.

Ja ostatnio coś narzekałam na żołądek, teraz babcia biegunka, więc też podejrzewam wirusa.

 

A my jesteśmy w martwym punkcie - Kinia ma ciągle brzydkie podkrążone oczka, bylismy u okulisty i tylko wzruszyła ramionami że to nic, że to małe dziecko, ale pro forma mamy zrobić jej mocz i krew. I tu zaczyna się pod górkę, bo to nasza druga próba łapania moczu i ciągle nie możemy, już dawno temu mieliśmy to skierowanie, więc zrobiłam natychmiast krew i miałam donieść mocz, nie doniosłam bo nie nasikała. Teraz już któryś z kolei dzień lata z workiem między nogami i ...nic. Nie wiem czy wyczuwa presję, nasze oczekiwania itd, ale za cholerę nic z łapania, za to w sobotę czy niedzielę rano siada zadowolona na nocniczek i sika po kilka razy.... Ba, nawet ojca dziś obsikała jak ją niósł do założenia pamperka po 2h chodzenia w worku...

Link to comment
Share on other sites

Wyszłyśmy ze szpitala w piątunio  :loveu:

Pochwale się, jak Kluska dzielnie znosiła kroplóweczki :)

1462141_WP_20141209_008.jpg

 

 

Wyników na rotawirusa nie doczekalismy, ale nie musiały byc przy wypisie, tylko po papiery mamy podjechać, wtedy zobacze. Ogólnie wirus przeokropny, cała rodzina się pochorowała... CAŁA.

Link to comment
Share on other sites

moją lenę też coś znów dopadło. dla odmiany nie przeziębienie, lecz jakaś jelitówka. w piątek wróciła z przedszkola z taką biegunką jakiej jeszcze nie widziałam, w sobotę dodatkowo raz zwymiotowała, wczoraj jeszcze biegunka a dzisiaj (odpukać) jest spokój. dawałam jej nifuroksazyd w porozumieniu z lekarzem. apetyt prawie zerowy. w sobotę zjadła 2 jogurty i pół banana a w niedzielę pół jogurtu, ćwierć kromeczki z masłem i płatki kukurydziane na sucho. dziś już lepiej bo troche rosołku zjadła z apetytem, co prawda może z 1/3 filiżanki, ale zawsze to coś konkretnego.

Link to comment
Share on other sites

wysterylizuj nocnik i pobierz próbkę z tego co będzie. Mocz u dzieci to masakra, u chłopców wcale nie jest dużo lepiej, bo prawidłowo łapany na posiew to ma takie cuda w instrukcji, że chyba nawet dorosły tego nie zrobi

 

 

Ale wtedy własnie magicznie ją zatyka i nie ma bata żeby wysikała w żaden sposób. Czuje presję czy co...

W weekendy i popołudniami sikanie do nocnika wygląda wzorowo. Niesamowite...

Link to comment
Share on other sites

moją lenę też coś znów dopadło. dla odmiany nie przeziębienie, lecz jakaś jelitówka. w piątek wróciła z przedszkola z taką biegunką jakiej jeszcze nie widziałam, w sobotę dodatkowo raz zwymiotowała, wczoraj jeszcze biegunka a dzisiaj (odpukać) jest spokój. dawałam jej nifuroksazyd w porozumieniu z lekarzem. apetyt prawie zerowy. w sobotę zjadła 2 jogurty i pół banana a w niedzielę pół jogurtu, ćwierć kromeczki z masłem i płatki kukurydziane na sucho. dziś już lepiej bo troche rosołku zjadła z apetytem, co prawda może z 1/3 filiżanki, ale zawsze to coś konkretnego.

 to pewnie to samo okropnieństwo co u nas panuje. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...