Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Nie zniechęcam się broń Boże :D Strasznie sięnapaliłam na chustowanie i Hanka mi planów nie popsuje :D
-------------------------
Poczekam na TŻta :roll: Wkładanie do chusty=ryk, mord, no ogólnie makabra jakaś dla dziecka. Zawsze była trzymana inaczej, moze teraz jakoś nie czuje ręki na plecach i wpada w panike...

Edited by Panna Cotta
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']To ją trzymaj tak jakby była na rękach. Myśmy Kinkę trzymali tak i wreszcie się nauczyła, moze też za szybko chcieliśmy sobie ręce uwolnić i ona nie czuła się pewnie nagle puszczona "w powietrze".[/QUOTE]
To trzecia reka by sie przydała, bo jak ja trzymam tak zeby sie uspokoila to nie mam czym dociagac chusty. wiec do polowy zakladania doszlismy. i jak jej aczki chowam w kieszonke to tez jej sie nie podoba :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzodzo']Z ust mi to wyjelas...
Maxi Cosi Rodi ma dobra cene I dobre wyniki w testach,biore go pod uwagę powaznie,zwlaszcza w wersji Air Protect jest fajna stylistyka.Korci mnie bardzo Recaro,ale cena jest juz wiekza.Jeszcze musze Romera oblukac,bo tez dobrze stoic testowo.[/QUOTE]

Ja kilka minut temu odebrałam od kuriera właśnie Maxi Cosi Rodi xp ;) Na razie mały posiedział w nim w domu ;)
A za tydzień będzie miał w nim pierwszą przejażdżkę, jak tatuś odbierze go od niani ;)
Młody jeździł w Maxi Cosi jako noworodek, jeździ teraz w Maxi Cosi Tobi i dlatego kolejny też wybrałam tej firmy :)
Mam nadzieję, że się nie zawiodę :) Choć brałam pod uwagę właśnie też Recaro ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']To trzecia reka by sie przydała, bo jak ja trzymam tak zeby sie uspokoila to nie mam czym dociagac chusty. wiec do polowy zakladania doszlismy. i jak jej aczki chowam w kieszonke to tez jej sie nie podoba :roll:[/QUOTE]Nie wiem jak chusta, ale nie można np dziecka jakoś posadzić czy położyć, dopiąć i dopiero jak jest stabilne to podnośić?
Oj u nas też za chowanie rączki miałabyś przechlapane :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']A tu znalazłam coś dla wszystkich Mam obecnych i przyszłych:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images62.fotosik.pl/1116/007834811150dab4med.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE]

W 100% prawdziwe:)
Nawet te resztki z obiadu i Kawa na zimno:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']A jak nauczyłaś? Moja wypluwa a czasem przydałoby się jej, żeby possała coś innego a nie rączki po same łokcie zasysa...
Ssie, nie ssie- tak źle i tak niedobrze :D.[/QUOTE]
Nalezy u dziecka wywolac odruch zasysania wyciaggajac niby smoczeka a nie wpychac mu na sile i przytrzymywac.U nas to faktycznie dziala.


Monia co tak szybko fotslik zmienilas? Wkazdym razi daj znac jak sie sprawdza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Nie wiem jak chusta, ale nie można np dziecka jakoś posadzić czy położyć, dopiąć i dopiero jak jest stabilne to podnośić?
Oj u nas też za chowanie rączki miałabyś przechlapane :D[/QUOTE]

nie wiem, w co wiążesz, ale zasadniczo - jeśli zaczniesz wiązać dobrze, to dziecko jest w miarę stabilne (nawet jak niezbyt zadowolone) i spokojnie daje się i motać i podtrzymywać :) Często też Twoja pozycja ułatwia podtrzymanie dziecka (zwł. jak wrzucasz na plecy).

Link to comment
Share on other sites

Moje ponad roczne dziecię w nosidełko Tula. [url]https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-0/10401951_10201987425143490_2778360095793215456_n.jpg[/url]

Oczywiście dodatek pro-psi, kapturek i ciumkacze w psie łapki. Do kompletu do psie obroży :)

Łapki w chuście dziecko powinno mieć schowane do momentu aż samo zacznie siadac.

My wozimy się w maxi cosi Citi. Ale jeszcze trochę i tez będziemy szukać następcy. Tylko nie wiem czy kupować coś bardzo dobrego (drogiego) bo my bez auta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']Moje ponad roczne dziecię w nosidełko Tula. [URL]https://fbcdn-photos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/t1.0-0/10401951_10201987425143490_2778360095793215456_n.jpg[/URL]

Oczywiście dodatek pro-psi, kapturek i ciumkacze w psie łapki. Do kompletu do psie obroży :)

Łapki w chuście dziecko powinno mieć schowane do momentu aż samo zacznie siadac.

My wozimy się w maxi cosi Citi. Ale jeszcze trochę i tez będziemy szukać następcy. Tylko nie wiem czy kupować coś bardzo dobrego (drogiego) bo my bez auta.[/QUOTE]

o, mamy ten sam wzór Tuli (standard, bo Toddlera mam innego) :) uwielbiam go :)

Tula nam towarzyszy już trzeci rok - najpierw standard, potem toddler. I niezmiennie jestem zachwycona (a Tula niezmiennie niezniszczalna, mimo intensywnego wykorzystywania na spacerach etc., no bo spacerujemy więcej niż trzyletnia - w dodatku śpiąca jeszcze w dzień - M. jest w stanie przejść sama). Od niedawna Tula robi też tkane chusty, niestety póki co nie na rynek polski. A szkoda, bo ja bym się chętnie zaopatrzyła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']
Monia co tak szybko fotslik zmienilas? Wkazdym razi daj znac jak sie sprawdza.[/QUOTE]
Nie zmieniam jeszcze fotelika, mam nadzieję że przynajmniej do października jeszcze w 0-13 pojeździ, ale nie lubię nic odkładać na ostatnią chwilę i kupiłam już teraz następny ;). Z opinii użytkowników wychodzi że jest ok o ile dziecko nie ma problemów z jazdą tyłem i nie ma starszego rodzeństwa jeżdżącego przodem :lol:. Ciekawa jestem jak będzie u nas, ale przekonamy się dopiero jesienią.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Bedę niedyskretna, ale ...jesteście w stanie mi podać linki do jakiegoś dobrego nosidła (nie chusty) w rozsądnej cenie?
Fajnie by było żeby było lekkie, ale takie żeby na wycieczkę się z nim też dało pójść i w pole z pieskiem ;)[/QUOTE]

co rozumiesz przez "rozsądną cenę"? Kocham i polecam Tulę, ale używana w dobrej cenie to ok. 300 zł (używaną zazwyczaj możesz spokojnie kupić, Tule są niezniszczalne).

Link to comment
Share on other sites

Ja tez polecam Tule. Jak Ci się nie spieszy to znajdziesz za 250 zł. Tylko trzeba poszukać. A tak to ok 300. Oprócz tego Manduca, można kupić za 200, może troszkę drożej. Zaraz poszukam aktualnych ogłoszeń :)

Polecam ten wątek [url]http://www.chusty.info/forum/showthread.php/112381-Chusta-na-allegro-OKAZJA[/url]!!! Dziewczyny na bieżąco wypisują różne oferty. Tylko trzeba być szybkim :)

Edited by kasia_1982
Link to comment
Share on other sites

ale to trzeba długo szukać :)
Tule są super jakości, stąd nie spadają na cenie...

[quote name='kasia_1982']Ja tez polecam Tule. Jak Ci się nie spieszy to znajdziesz za 250 zł. Tylko trzeba poszukać. A tak to ok 300. Oprócz tego Manduca, można kupić za 200, może troszkę drożej. Zaraz poszukam aktualnych ogłoszeń :)

Polecam ten wątek [URL]http://www.chusty.info/forum/showthread.php/112381-Chusta-na-allegro-OKAZJA[/URL]!!! Dziewczyny na bieżąco wypisują różne oferty. Tylko trzeba być szybkim :)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Napisz tu czego szukasz,może akurat któraś z dziewczyn będzie miała coś na sprzedaż. [url]http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php/109-Kupi%C4%99[/url]
Moje kolejne nosidło jest w drodze, w następnym tygodniu będzieu mmnie. To doux doux nosidło zrobione z chusty na zamówienie. Tak zwane wrap conversion [url]https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-0/1526976_10202229612078012_2301351211252088339_n.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...