Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Wiktorek śliczny chłopak :)
Viktoria mówi sporo mi się zdaje z wyraźnych mama,tata,dziadzio,baba,picio,jest,okno,tam, ide,papa,daj,lód
z mniej wyraźnych ale do zrozumienia dżi (dzwi),didi(smoczek),din din (pies Dino),mniam mniam (jedzenie w każdej postaci),sisio(siku),kowa (krowa) cici(kotek),buch (brzuch)
Poza tym miała tydzień jakiegoś szału i jak kładłam ja spać to dostawała histerii ..obecnie chłopak kładzie ja spać i po 3 min wchodzi z pokoju a ona już śpi co robi? 5 razy na krzyż ja głaszcze po głowie...
Wczoraj w nocy robiła sobie pobudki co godzinę i wstawała w łóżeczku mama tata si,pi i za cholerę nie chciała iść spać byłam tak zmęczona ta nocą ze chciałam już dzień...

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/y7xaKLintXnFN4Xh-Hxt9wAbB32f6Vla7DjDTijKkng=w436-h581[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

My mamy często histerię kiedy chcę Wiktora położyć w dzień....ciężko u niego z tym spaniem, ale za to wieczorem mam luz, pije mleko oddaje mi butlę i mogę wyjść z pokoju zasypia sam. Przedtem siedziałam obok aż zasnął i nie było mowy żebym prędzej opuściła jego pokój, ale jakoś tak płynnie samo poszło, ze teraz zasypia sam. Budzi się nad ranem i wtedy biorę go do łóżka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewachw']Też się staram ignorować, odsyłam go do kąta ;). Chwilę się wykrzyczy jeszcze, potem się przytulamy i zapominamy o sprawie.[/QUOTE]
To u nas póki co chyba Kinka jest za mała.
Choć przyznam się że my ciągle ją postrzegamy w roli minidzidziusia, jakby nieświadomie że ma już roczek....

No i odkryłam jeszcze jedną moją cechę o której nie miałam pojęcia. Wszystko wydaje mi się cholernie brudne i nic nie jest na tyle higieniczne żeby moje dziecko mogło to dotknąć.
Dziś w parku chodziła (już ładnie idzie podtrzymywana za rączkę) i chciała wszystko dotykać, a ja że nie bo trawa brudna, bo gołębie chodzą, kwiatki brudne bo psy sikają, drzewo brudne bo napewno ktoś się tam wylał, ławki się nie dotyka bo menele śpią. Dopiero mnie jakoś tknęło ze może zbyt histeryzuję jak zobaczyłam takiego całkiem maleńtasa jakieś 3 mies siedzącego na piachu w samym pampersie i machającego rączkami po trawniku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewachw']Też się staram ignorować, odsyłam go do kąta ;). Chwilę się wykrzyczy jeszcze, potem się przytulamy i zapominamy o sprawie.[/QUOTE]

Ja odsyłam do kuchni i tak samo, po chwili jest przytulanie, buziak i po sprawie :)
Zauważyłam, że ostatnio, wystarczy mu powiedzieć "idziesz do kuchni" i już jest płacz, chce się przytulić, całować...A jak ja odwrócę głowę, to będzie całował wszędzie gdzie dosięgnie :evil_lol:

[quote name='ewachw']tak myślałam, że ok 20 będzie trzeba...

a mój Wiktor jest zafascynowany kosiarką do trawy, ciągle woła tatę, że ma "brr, brr" tak więc trawnik u nas regularnie koszony... :diabloti:[/QUOTE]

Kosiarka, to dobra zabawka :D A klucze/śrubokręty w garażu też są suuuuuuuuuper!

[quote name='ewachw']My mamy często histerię kiedy chcę Wiktora położyć w dzień....ciężko u niego z tym spaniem, ale za to wieczorem mam luz, pije mleko oddaje mi butlę i mogę wyjść z pokoju zasypia sam. Przedtem siedziałam obok aż zasnął i nie było mowy żebym prędzej opuściła jego pokój, ale jakoś tak płynnie samo poszło, ze teraz zasypia sam. Budzi się nad ranem i wtedy biorę go do łóżka...[/QUOTE]

A że tak zapytam: Nie myjesz mu zębów przed spaniem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewachw']Zęby myjemy przy kąpieli, czyli przed mlekiem...pewnie to trochę bez sensu...:oops:[/QUOTE]
O kurcze, ja robię tak samo.
Ale Kinka przy kąpieli bawi się i relaksuje, a jak już leży to przy mleku zasypia.
Trochę ciężko taki wygodny rytuał zmienić...

A w jakim wieku jest Wiktor, bo sie pogubiłam?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czy któraś posiada fotelik MAXI COSI Rodi xp??
Zostałam zmuszona kupić kolejny fotelik, ze względu na mój powrót do pracy za kilka dni.
Nie chciałam się pakować w kolejny w przedziale wagowym 9-18kg i kupiłam 15-36kg.
Opinie ma w necie dobre, firma dobra ;)
Z tego co teraz mam MAXI COSI Tobi jestem bardzo zadowolona :)
Jestem ciekawa, czy z tego też będę ;)

Link to comment
Share on other sites

Myslalam, myslalam i w końcu zdecydowalam sie na nosidlo zamiast chusty. Cenowo mnie odstraszały baaardzo te nosidla ale znalazlam Womar, bodaj rainbow

pelno pozytywnych opinii i śmieszna cena
mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje i będzie dobre...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Myslalam, myslalam i w końcu zdecydowalam sie na nosidlo zamiast chusty. Cenowo mnie odstraszały baaardzo te nosidla ale znalazlam Womar, bodaj rainbow

pelno pozytywnych opinii i śmieszna cena
mam nadzieje, ze sie nie rozczaruje i będzie dobre...[/QUOTE]
Daj znać jak wypróbujesz. Mam i chustę i nosidło, póki co chusta wypróbowana i w sumie fajnie ale wiązanie mnie męczyło i w końcu rzuciłam w kąt. Nosiłam tylko jak mała marudziła, w takim wypadku czas na wiązanie ograniczony i łatwiej by było wrzucić w nosidło ale za to w chuście maleństwu wygodniej. Nosidło mam ale używać będziemy dopiero jak mała zacznie siadać. Chociaż nie wiem czy dam radę, bo wczoraj kruszynkę ponosiłam z 10-15 minut po sklepie, trochę na zawodach jej pieski z rąk pokazywałam i w nocy z bólu się skręcałam - kolanka siadły :shake:

Link to comment
Share on other sites

MT czyli ? Wiecie,chodzi mi o to,ze będę w tym Hanke nosic jakoś 3-4razy w tyg po 1h wiec nie widzę sensu (i kasy:D ) kupowac drogiego. Co innego jakby prawie calkiem mial zastąpić wózek. To tylko na ewentualność samotnego spaceru z psem- żeby moc isc na lake a nie tylko po asfalcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']MT czyli ? Wiecie,chodzi mi o to,ze będę w tym Hanke nosic jakoś 3-4razy w tyg po 1h wiec nie widzę sensu (i kasy:D ) kupowac drogiego. Co innego jakby prawie calkiem mial zastąpić wózek. To tylko na ewentualność samotnego spaceru z psem- żeby moc isc na lake a nie tylko po asfalcie[/QUOTE]

Mei tai , tyle ,że wszystko oprócz chusty to dopiero jak dziecko samo usiądzie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']A jakas dobra chusta w takim razie? Tez ogladalam o zupelnie nie wiem na co patrzeć przy wyborze, jaki rozmiar, splot bla bla... Zadowoli mnie link do fajnej chusty nawet:p[/QUOTE]

Z takich tańszych to Natibaby , LennyLamb i moje ukochane little Frog ,rozmiar to zależy jaka duża jesteś :) Ja mam 173cm wzrostu i ważę 58 kg , spokojnie z 4,20 m wiążę kieszonkę , 2x , plecak z koszulką , czyli te wiązania które najwięcej chusty potrzebują .Na początek polecam kupić pasiak (chustę w paski ) używaną (bo fajnie złamana ) i najlepiej żeby obie krawędzie chusty miały inne kolory :)

Tu wszystko znajdziesz :
[url]http://www[/url]. chusty.info/forum/forum.php (skasuj spację między . a chusty )

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej kupić używaną, bo jest złamana (miękka, łatwo się wiąże). Mam duże dziecko i jeszcze nie schudłam tyle ile powinnam po ciąży (rozm. M/L) i optymalnie wiążę się w najdłuższych wiązaniach chustą o dł 4,6 m (rozm. "6"), ale i 4,2 na upartego dam radę.
Pasiak najlepszy na początek, bo najłatwiej na nim ćwiczyć dociąganie, czyli to, co stanowi o tym, że chusta się trzyma porządnie.
Za nieco ponad 100 zł kupisz używaną bawełnianą tkaną LennyLamb czy LittleFrog. (splot skośno-krzyżowy jest nośny i wytrzymały, diamentowy jest ładny, ale jak nie masz świra, nie musisz dopłacać do wzorka ;) Cieńsze, przewiewniejsze (dobre na lato i dłuższe noszenie) są z dodatkiem lnu czy bambusa, ale są też droższe (no i cieńsze ciężej na początku dobrze dopasować).
Chusta marzeń to dla mnie didymos indio z lnem (miałam pożyczoną), pasowałyśmy do siebie idealnie :) ale to już kupa kasy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Panna Cotta']Dzięki dziewczyny :) kopalnie wiedzy na tym dogo:D
Jeszcze jakbyscie sprawiły, że mi dziecko zasnie choc na 3h jeszcze... :p[/QUOTE]
Połóż na brzuchu, u mnie działa i mała sobie jeszcze grzecznie śpi :cool3:
Albo jeszcze ewentualnie smoka w dziobek ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...