Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='Sybel']W sumie można przecież zrobić też zwykłą mannę na wodzie, na dość gęsto, dodać własne odciągane mleko, zmiksować na papkę i masz kaszkę. Bez cukru, bez mm itd.[/QUOTE]

dokładnie, zaleca się pół łyżeczki zwykłej manny w ramach ekspozycji. Tyle że gotować pół łyżeczki to trochę kicha:lol: ale mi lekarka właśnie tak mówiła przygotować a potem dodać swoje mleko :)

Anja - chyba nie jest tak do końca. Chodzi o zawartość glutenu. W każdej może być ona inna i np. w orkiszowej holle może być o wiele wyższa niż w takiej zwykłej mannej. Tak myślę przynajmniej.
Oczywiście są pewnie mamy które dają obojętnie jaką kaszkę i nic się dzieciom nie dzieje. Każdy ma inne podejście, ja może czasem za bardzo chucham ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tak gotowałam w malutkim rondelku, a najpierw w metalowym kubeczku, takim małym. Można też ugotować nieco więcej i zjeść samemu np. z owocami :) W ogóle z manną wprowadzałam potem owoce - robiłam np. mus jabłkowy, miksowałam z 30 ml mm (bo nie mogłam mojego dziecka karmić piersią ze względu na leki, które przyjmowałam) i porcją manny. Tak samo banan, gruszki itd. Czasem dosładzałam odrobinkę ksylitolem lub syropem z agawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Ja tak gotowałam w malutkim rondelku, a najpierw w metalowym kubeczku, takim małym. Można też ugotować nieco więcej i zjeść samemu np. z owocami :) W ogóle z manną wprowadzałam potem owoce - robiłam np. mus jabłkowy, miksowałam z 30 ml mm (bo nie mogłam mojego dziecka karmić piersią ze względu na leki, które przyjmowałam) i porcją manny. Tak samo banan, gruszki itd. Czasem dosładzałam odrobinkę ksylitolem lub syropem z agawy.[/QUOTE]

o tak, jestem za gotowaniem więcej i pożeraniem samemu mniam :)

Chciałam zapytać mamusiek rocznych i starszych dzieci...szczepiłyście MMR? W internecie różnie rzeczy piszą, chciałabym szczepić małą na wszystko ale trochę strach mnie obleciał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dara9']
Chciałam zapytać mamusiek rocznych i starszych dzieci...szczepiłyście MMR? W internecie różnie rzeczy piszą, chciałabym szczepić małą na wszystko ale trochę strach mnie obleciał.[/QUOTE]

U mojego młodego bez żadnych powikłań ;) Po kilku godzinach, nawet nie było widać gdzie był kłuty :)
Żadnego obrzmienia, gorączki itp. ;)

Link to comment
Share on other sites

My jeszcze nie szczepilismy ma MMR ale po innych szczepionkach zwykle coś było nie tak. Po pierwszej nieutulony płacz przez 6 godzin. Nie pomogło nic. Mały nawet nie chciał cyca. Nabawiłam się wtedy pierwszego zastoju. Po kolejnych mały marudny ale już nie tak jak po pierwszej szczepionce i lekka gorączka.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. U nas póki co tylko po ostatnim szczepieniu lekkie zaczerwienienie na nóżce, no i mała zawsze spała jak zabita i na jedzenie ją budziłam bo miała przerwy po 7 godzin i nie miała zamiaru sama się obudzić więc się bałam odwodnienia czy czegoś.

Kasia - biedny malec :( tak ciężko jak nie umie się pocieszyć swojego dzieciątka.

Link to comment
Share on other sites

oj bylo ciezko. Nic nie zapowiadalo ze bedzie tak zle. Zaraz po szczepieniu pojechalismy do miasta na male zakupy - Ethan spal. Dopiero jak wstal zaczal plakac. I tak chyba do 21. Dopiero wieczorem sie uspokoil, zjadl i poszedl spac. dlatego boje sie MMR i ciagle sie zastsanawiam co zrobic - szczepic w twrminie, szczepic pozniej czy szczepic tylko na odre

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']oj bylo ciezko. Nic nie zapowiadalo ze bedzie tak zle. Zaraz po szczepieniu pojechalismy do miasta na male zakupy - Ethan spal. Dopiero jak wstal zaczal plakac. I tak chyba do 21. Dopiero wieczorem sie uspokoil, zjadl i poszedl spac. dlatego boje sie MMR i ciagle sie zastsanawiam co zrobic - szczepic w twrminie, szczepic pozniej czy szczepic tylko na odre[/QUOTE]

Ale piękne imię ma Twój synek!

Też bym się zastanawiała Twoim miejscu...ale mi też na różyczce zależy. No i tak się gryzę co zrobić. Jest jeszcze trochę czasu ale chciałabym podjąć decyzję a nie potem na hurra się zastanawiać.

Link to comment
Share on other sites

Moja Kinia dziś miała kolejną dawkę szczepień akurat :)
Ogólnie znosi dobrze, choć trochę widać że jej organizm z czymś walczy i chce jej się spać, ale bez gorączek i innych rewelacji .

A tak z ciekawości - o której kładziecie wasze maluchy spać?
Ja kładę moją młodą tak 21 i właśnie zaczęłam się zastanawiać czy nie za późno...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia_1982']My jeszcze nie szczepilismy ma MMR ale po innych szczepionkach zwykle coś było nie tak. Po pierwszej nieutulony płacz przez 6 godzin. Nie pomogło nic. Mały nawet nie chciał cyca. Nabawiłam się wtedy pierwszego zastoju. Po kolejnych mały marudny ale już nie tak jak po pierwszej szczepionce i lekka gorączka.[/QUOTE]

mi kiedyś jedna lekarka mówiła, by po szczepionce na wszelki wypadek dać dawkę ibupromu i zawsze tak robiłam. działa przeciwbólowo i przeciw gorączkowo a często jedno lub/i drugie pojawia się jakiś czas po szczepieniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']
A tak z ciekawości - o której kładziecie wasze maluchy spać?
Ja kładę moją młodą tak 21 i właśnie zaczęłam się zastanawiać czy nie za późno...[/QUOTE]

Już Ci pisałam, ale się powtórzę :eviltong:
Ja praktycznie od zawsze kładę młodego o 19:30 ;)
Sporadycznie się zdarzy, że pójdzie o 20:00, ale tylko wtedy jak mi w dzień pójdzie spać później niż zwykle ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale on dostał calpol (paracetamol) w stropie. I nie pomógł przy pierwszym szczepieniu. Jeśli szczepienie byłoby w Polsce stanelabyn na rzesach ale zgłosiła NIP.
Przy kolejnych juz było lepiej i po pierwszej
dawce był już tylko lekko marudny.
Ethan chodzi po 22. Wczoraj zasnął o 23.30
Jeśli by zasnął o 21 byłabym w siódmym niebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Moja Kinia dziś miała kolejną dawkę szczepień akurat :)
Ogólnie znosi dobrze, choć trochę widać że jej organizm z czymś walczy i chce jej się spać, ale bez gorączek i innych rewelacji .

A tak z ciekawości - o której kładziecie wasze maluchy spać?
Ja kładę moją młodą tak 21 i właśnie zaczęłam się zastanawiać czy nie za późno...[/QUOTE]

Ja przez pierwsze 3 miesiące też tak kładłam małą, a potem poradziłam się mamy i mówiła żeby spróbować wcześniej. I z dnia na dzień kładliśmy wcześniej. Teraz koło 19 kładziemy. Ale wszystko zależy od dnia. Raz przegapi drzemkę i kąpiemy już po 18, w inny dzień pośpi dłużej to zdarzy się że dopiero koło 20 kąpiemy bo dopiero wtedy jest zmęczona.
My chcieliśmy wcześniej bo jak o 21 szła spać to zdarzało się że jeszcze chwilę usypianie trwało i robiło się przed 22 czyli my już też powoli zbieraliśmy się spać i już nie mieliśmy chwili by 'odspanąć'.

Link to comment
Share on other sites

Tamara to jest terminator po tatusiu:evil_lol:ma bardzo mała potrzebę snu, obecnie 2 lata i 3 mc-w dzień juz nie spi,kłądę ją o 20 zazwyczaj,wstaje 6:30-7.00, ostatnio był hit 4:30 za oknem ciemno a młoda zaczęła gadac w łozku, ze juz nie chce spac-godzinke musiałam z nią pozartować i pobawić się i jakoś jeszcze zasnęła:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Bartek od jakiegoś tygodnia nie śpi już w dzień, bo inaczej wieczorem chodził spać ok 22, a dla mnie to już bardzo późno. Gdy jednak czasem obudzi się np o 6.00, to go kładę na drzemkę około południa, ale nigdy później.
Jak Bart był mały, to Tz się zastanawiał, dlaczego rodzice chcą , aby dzieciaki szły szybko spać wieczorem - przecież są takie fajne:) Teraz już wie hehehe

Link to comment
Share on other sites

Lena już też przestawała sypać w dzień, ale musieliśmy zacząć podawać jej leki na alergie i po tych lekach sypia po 2, 3 godziny w ciągu dnia. Zwykle wstaje rano ok 7-8, o 12 ją kładę na drzemkę i zwykle do 15 śpi. Potem już o 19 idzie się kąpać i spać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...