Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

[quote name='ewachw']Mam pytanie,
brałyście laktator do szpitala?[/QUOTE]
ja trzeciego dnia kazałam mężowi biegiem jechać do domu po laktator bo myślałam że nie wyrobię od nawału. lepiej wziąć na wszelki wypadek niż się męczyć w razie czego.
co do apteczki, to woda morska(choć pewnie ją masz), paracetamol tak jak ania pisała, octenisept do pępka. reszta jak będzie potrzeba to kupisz.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie masz, ale też bepanthen, a nam ostatnio się przydał żel Rivel (odpowiednik Rivanolu), jak się dziecięciu pazurek ułamał w dużym palcu u stopy tak baaardzo nisko i ostry brzeg się wbił w paluszek, więc się zrobił paluch czerwony, spuchnięty i troszkę ropki się zebrało. Wystarczy 2-3 razy na dobę przetrzeć takim zelem, a opuchlizna zeszła, ropka zniknęła.

Link to comment
Share on other sites

Załatw sobie też receptę na czopki Viburgol ;) Jest to lek homeopatyczny, ale bez recepty już go nie kupisz :shake: Pomaga jak dziecko jest niespokojne np. po szczepieniu ;)


Dziś Theoś kończy 2 miesiące. Cięcie po cesarce ładnie się zagoiło ;) Zostały mi 2kg sprzed ciąży. Niby to nic i te 2kg mogłyby i nawet zostać, ale... Te 2kg to fałda skóry jaka mi została na brzuchu :/ Nie wygląda to zbyt atrakcyjnie :shake: I tak się zastanawiam czy ten nadmiar skóry jeszcze się wchłonie czy to już tak zostanie??

Link to comment
Share on other sites

Magda, tez to mam, patrzeć na to nie mogę i nie wiem, czy zniknie, pewnie nie... No, ale planuję za rok drugą ciążę, więc dopiero po tym się będę martwić, póki co Małżowi zdecydowanie nie przeszkadza :) Do tego mam na tej fałdzie wielkie rozstępy, nadal sine.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sybel']Magda, tez to mam, patrzeć na to nie mogę i nie wiem, czy zniknie, pewnie nie... No, ale planuję za rok drugą ciążę, więc dopiero po tym się będę martwić, póki co Małżowi zdecydowanie nie przeszkadza :) Do tego mam na tej fałdzie wielkie rozstępy, nadal sine.[/QUOTE]

[quote name='Ania+Milva i Ulver']Fałda.... ja nie wierze, żeby to cholerstwo kiedykolwiek zniknęło:) no chyba żeby mocno ćwiczyć- ale KIEDY?????[/QUOTE]

No właśnie moja bratowa jest już ponad rok po cesarce i też nadal ją ma :(
Ja za rok, półtora też planuję kolejne dziecko, ale chciałam wiedzieć czy da się tego pozbyć. Widać nie :( chyba że chirurgicznie, ale to ja dziękuję :roll: A o tych rozstępach na niej, to wolę nie myśleć i na nie nie patrzeć :/

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie obiecywałam pas po ciąży i ćwiczenia brzucha. Tylko nie mam na nie siły, ani czasu. Dobijające. Obiecywałam sobie, ze zacznę wieczorami jeździć na godzinne przejażdżki na rowerze, albo biegać. Ale zaraz idziemy z psami, potem kąpiemy Młodego i spać, bo już nie mogę..

Link to comment
Share on other sites

Młody śpi na razie w wózku, bo problem w tym, ze idziemy na spacer we troje. Bo tak: psy są przyzwyczajone do wychodzenia koło 21-22, mojej mamy nie ma (jest w Londynie, psy mieszkają z nią, a my u niej, bo kupujemy właśnie własne mieszkanie), my chcemy iść oboje, zeby się poruszać, to Młody sam nie zostanie. Tak więc jest myty po 21, do 22 je i do 4-5 mogę pospać. Także praktyczne. Swoją drogą chciała bym już mieszkać u siebie... Za to kawalerka, w której dotychczas mieszkaliśmy, będzie na razie wynajmowana, a potem sprzedana. Skomplikowane to wszystko :|

W ogóle nas złapało na "jak ja bym pograł/pograła na kompie..." Bo oboje lubimy od czasu do czasu, a od czerwca nam się oczywiście nie trafiło :) A brak mi tej formy relaksu...

Link to comment
Share on other sites

:) Bartek tez ostatnio o 20 ładnie zasypia ... wstaje różnie ok 6 najczęściej, choć dziś zaszalał do 7;)/ oczywiscie w nocy 2 pobudki mlekowe;)

ooo tak-jak byłam w ciąży, to miałam plany wrócić do aerobiku na wiosnę...jest zaraz jesień , a ja nadal nie mam jak wyskoczyć wieczorem na te 1,5 godziny, albo po prostu jestem tak padnięta, że mi się nie chce...może w przyszłym roku ;)

Link to comment
Share on other sites

Theoś zasypia przed 7, potem ze 3 pobudki w nocy i wstaje rano czasem o 7, a czasem koło 9, więc nawet się wysypiam ;) Już od jakiegoś czasu nawet się nie kładę popołudniu, bo nie czuję potrzeby ;)
Za miesiąc planujemy "wyprowdzić" Theosia do swojego pokoju ;) Zobaczymy czy bedzie grzecznie sypiał u siebie :)

Link to comment
Share on other sites

ja nie liczę ile razy lena się budzi w nocy:shake: nie budzi się już co 30-40 minut ale i tak stanowczo za często.
gdy była u mnie kilka dni moja mama, próbowałyśmy lene nakarmić mlekami modyfikowanymi. nie dało się, choć to mama ją karmiła(myślałam, że jakoś to łatwiej lena zaakceptuje). nie udało się. w akcie desperacji zrobiłam jej nawet rzadki, taki do picia budyń na mleku krowim, słodki ale też nie chciała. woda tak, herbatka tak ale mleko nie i koniec:shake:
i co ja mam z nią zrobić?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']

Dziś Theoś kończy 2 miesiące. Cięcie po cesarce ładnie się zagoiło ;) Zostały mi 2kg sprzed ciąży. Niby to nic i te 2kg mogłyby i nawet zostać, ale... Te 2kg to fałda skóry jaka mi została na brzuchu :/ Nie wygląda to zbyt atrakcyjnie :shake: I tak się zastanawiam czy ten nadmiar skóry jeszcze się wchłonie czy to już tak zostanie??[/QUOTE]

Magda ja już od dwóch lat czekam, aż ta fałda się wchłonie i doopa. Może kiedyś to nastąpi, od półtora roku z uporem maniaka chodzę na aerobik w celu pozbycia się tego czegoś, no i niestety... No, ale nadzieję nadal mam ;-)

Link to comment
Share on other sites

ale pracowity wieczór na forum był :)
to Wy o tych czopkach dopiero teraz napisałyście, a my się męczyliśmy od czwartku po szczepieniach :( a taki głośny, że aż ciarki po plecach przechodzą :(

ewachw - trzymaj się dzielnie w poniedziałek! już tuż tuż i będziecie w komplecie :)

w w jakim wieku Lenka jest? z pół roczku ma na pewno? (pamiętam ze zdjęć na wątku to już taka siedząca stabilnie była).

A co będziecie robić z dzieciaczkami jak wrócicie do pracy? żłobek czy opiekunka? czy babcia?

Link to comment
Share on other sites

Magdabroy ja niedawno dostałam rade odnośnie brzucha;) Mnie ta walka co prawda dopiero od grudnia czeka, ale powoli sie przygotowuje;) Mianowicie- są takie pasy-nawet na allegro poporodowe wyszczuplające. Ponoć jeśli sie je codziennie nosi to brzuch się ładnie wchłania. Ja na razie jestem na etapie pierwszych rozstepów, masakra:( Smaruje sie oliwką, kremami a na udach juz pierwsze czerwone kreski:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tripti']

w w jakim wieku Lenka jest? z pół roczku ma na pewno? (pamiętam ze zdjęć na wątku to już taka siedząca stabilnie była).

A co będziecie robić z dzieciaczkami jak wrócicie do pracy? żłobek czy opiekunka? czy babcia?[/QUOTE]
jutro kończy 10 miesięcy.
właśnie przebił się jej ósmy ząbek. chodzi przy meblach i pomału zaczyna się puszczać ;) takze myślę że jeszcze chwila i zacznie łazić sama. mówi mama, tata, baba, no i oczywiście AMMMM :evil_lol:, rozpoznaje wszystkie nasze psy po imieniu(sztuk 3), wie kto to kamil(brat), rozpoznaje i przynosi lalę, piłkę i misia :p od dawna wcina różnego rodzaju jogurty, danonki, serki z mleka krowiego i nic jej nie jest. tylko mleka żadnego nie chce poza moim...:shake:

ja jestem na wychowawczym do 2015 roku :)

Link to comment
Share on other sites

hmm fałdy też się trochę obawiam zwłaszcza, że skóra w moim wieku już nie taka elastyczna...:cool3:. Tak się przyglądam tym pasom poporodowym i dochodzę do wniosku, że chyba mój gorset ortopedyczny, którego używałam po operacji kręgosłupa powinien się nadać...zobaczymy...
Ja po macierzyńskim będę wracać do pracy, więc trzeba będzie się rozejrzeć za opiekunką. Może się uda zaangażować jedną z ciotek mojego męża, byłabym przynajmniej spokojniejsza... Ciotka, w sumie niewiele starsza ode mnie..:razz:
Babcia odpada - jednej już nie ma, a druga mieszka za granicą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...