Jump to content
Dogomania

Wątek poradnikowy dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam.


Shaluka

Recommended Posts

Paja, na razie się nie stresuj. Wiem, łatwo powiedzieć, ale jak to moja mama mawia, pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł. W kwestii nazwiska, alimentów i innych cudów będziesz miała masę czasu na przemyślenia. Nie wiem, czy to Cię pocieszy, ale pomyśl, ze najbliższa Gwiazdka już będzie z takim małym Mikołajem zapatrzonym w Ciebie jak w obrazek :) Pomyśl, jak ładnie będziesz wyglądała latem w sukienkach.

Będzie ok, kobiety mają w sobie masę siły. Ty też na bank ją w sobie znajdziesz, jasne, teraz czas nienajlepszy, wszystko świeże, bolące jak solidna rana, ale to się zabliźni. Jak będziesz patrzyła na młode, mam nadzieję, ze będziesz widziała je, małego człowieka, a nie współautora "dzieła". Moze jakieś ksiażki, spacery, rozmowy o pierdołach pomogą na jakiś czas wyciszyć myśli.

Ja dziś zaliczyłam ryk straszliwy, jak usiłowałam ogarnąć nasze 26 metrów i uświadomiłam sobie, ze my na nic nie mamy miejsca, a jak dojdzie łóżeczko, wóżek... Nie wiem, jak się ruszymy. Jestem na etapie paniki, przynajmniej już nie wyję, ale przez bite 2h nie mogłam się uspokoić.

Link to comment
Share on other sites

Paja, to że jego pierwsze dziecko dostaje tyle, to nie znaczy, ze twoje ma dostawać mniej- wszystko zależy na jakiego sędziego trafi. Jeśli udowodnisz, ze ojca na to stać i Twoje dziecko potrzebuje takiej a nie innej sumy, to raczej rozsądny sędzia powinien na to przystać. Nie bój się komornika, jesli nie będzie płacił, to nie on decyduje czy i ile ma łożyć, tylko sąd. A nawet jeśli będzie miał płacić te 200 zł, to zawsze coś, może się czegoś nauczy jak z 300 miesięcznie ubędzie mu 500. A jeśli chodzi o odwiedziny, to ja bym od początku ustaliła w sądzie dni i godziny odwiedzin (np 2 x w tyg po 2 godziny), żeby uniknąć właśnie takiej jazdy od mamy do taty i z powrotem. Z resztą z tego co piszesz, to może nawet nie będzie takiej potrzeby, jeśli nie wykaże zainteresowania dzieckiem- tym lepiej dla Ciebie ;)
Trzymam za Ciebie kciuki- na pewno wszystko sie ułoży. Mam nadzieję, że wkrótce dostrzeżesz plusy całej sytuacji, będziesz cieszyć się ciążą, potem dzieciątkiem i stworzysz szczęśliwą rodzinę, bez "kuli u nogi" w postaci tak nieodpowiedzialnego faceta ;) Powodzenia!

A tak na marginesie: macie jakieś sprawdzone sposoby na przeziębienie (niefarmakologiczne oczywiście)? No przeziębiło mnie :( Herbata z malinami, miodem i cytryną idzie litrami.

Sybel, przypomniały mi się jeszcze ataki paniki, jak okazało się, że już nie bardzo mogę sama coś tam zrobić- np porąbac drewno do pieca, albo wynieść kubeł pełen śmieci :P Taki bek z bezradności, bo uwielbiam rąbać drewno :P

Edited by engelina_88
Link to comment
Share on other sites

No tak,ale z tego co się orientuję to koszty utrzymywania dziecka są dzielone po połowie na dwójkę rodziców.
Tylko jak to jest w przypadku kiedy jedno z nich jest niezdolne do pracy(w tym wypadku ja),nie mogę podjąć pracy mam zabronione to przez lekarzy i mam na to papiery.Czy w takim wypadku nie nie będzie argumęt dla niego by starać się mi odebrac później dziecko-bo nie mam pracy/za co utrzymać?Słyszałam tez o alimentach przy rozwodzie na byłą żonę kiedy ta była naście lat na utrzymaniu męża i nie pracowała a jak to jest z nie zoną niezdolną do pracy?

Link to comment
Share on other sites

Musiałabyś udowodnić przed sądem, że twój status życiowy znacznie się pogorszył po rozwodzie i przede wszystkim wystąpic o rozwód z orzeczeniem o winie ojca dziecka- tylko jak nie byliście małżeństwem to nie ma szans niestety :( Za to też nie będzie tak łatwo odebrać Ci dziecko- zawsze pierwszeństwo ma matka- zwłaszcza jeśli nie jesteś narkomanką, alkoholiczką, nie byłaś karana i masz kogoś z rodziny do pomocy (np twoja mama, siostra, ciotka, przyjaciółka).
Paja, popieram moje przedmówczynie- skup się teraz na sobie, zadbaj o swoje samopoczucie, nie przejmuj się na zapas. Urodzi się dzidziuś, wtedy można wrócić do tematu, pogadać z prawnikiem i walczyć o swoje. Wiem, że tak łatwo pisać, ale zobaczysz, minie trochę czasu i zupełnie inaczej spojrzysz na całą sprawę- na pewno lepiej na chłodno niż teraz w emocjach.

Przy okazji ponawiam pytanie o przeziębienie :)

Link to comment
Share on other sites

Paja jeśli masz jakieś sms-y od niego cokolwiek co pogrążać go będzie potem to trzymaj to!!!!!
Nikt Ci dziecka nie zabierze! A co z rentą dla Ciebie? Masz zaświadczenia że nie możesz pracować, tak to staraj się o rentę a potem jak urodzisz dziecko dostaniesz na początek 2 tyś becikowego a potem nie daruj opiece społecznej bo masz prawo do zasiłku czy czegoś tam już nie pamiętam ale bierze się prawie 200 zł i coś jeszcze można wywalczyć nie pamiętam. Ja mam tz-a prawnika więc jakby co to pisz śmiało pogadam z nim co możesz zrobić żeby było Tobie i dziecku lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

engelina, jest syrop prenalen i tabletki prenatal na przeziębienie. Na bazie malin, czosnku, specjalnie na takie okazje. Jak mnie przeziębiło, dowiedziałam się też, ze mogę zbić gorączkę np. panadolem, maks 2 tabletki na dobę (1000mg paracetamolu można przyjmować), wspomagać wypocenie gorącą herbatą z miodem i cytryną (Co mi przypomniało właśnie, że mam na nią ochotę i zaraz sobie zrobię :P ). Jeśli gorączka powyżej 38 stopni się utrzyma dłużej, niż 2 doby, biegiem do lekarza. W ogóle gorączka powyżej 38 stopni szkodzi maluchowi, wiec można też wcześniej iść. Akurat jestem stosunkowo na bieżąco, bo całe święta przechorowałam.

Paja, z owocu sosny, czy z tych czubeczków z gałązek młodych? Bo owoc sosny to szyszka, wiec chyba nie za smaczne...

Romenka, 2 tysiące, czy tysiąc becikowego jest?

Paja, można jeszcze pomyśleć o jakimś ubezpieczeniu indywidualnym, ale na już. Zwykle karencja to 6 miesięcy, a potem można kasę za urodzenie dostać - ja się ubezpieczyłąm w firmie i będę miała z tego 2.000, oczywiście mój TZ nie raczył się ruszyc i też ubezpieczyć...

Link to comment
Share on other sites

Paja super będzie nie martw się :) musisz sobie to cały czas wmawiać dla Dobra Twojego i malucha :) powolutku ogarniesz rzeczywistośc masz na to dużooo czasu - trzymaj się!

[QUOTE]A tak na marginesie: macie jakieś sprawdzone sposoby na przeziębienie (niefarmakologiczne oczywiście)? No przeziębiło mnie Herbata z malinami, miodem i cytryną idzie litrami. [/QUOTE] karmisz czy jesteś w ciąży mozesz jeść czosnek naturalny antybiotyk i zrobić syrop cebulowo-czosnkowy na brązowym cukrze jesli to zatoki polecam lek ziołowy sinupret, jeśli gardło Cię Boli płucz je wodą z 2 łyżkami stołowymi wody utlenionej. w ciąży nacierać się możesz też vicvaporob ;) robić inhalacje i płukać gardło szałwią :)
To na tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Własnie tabletek wszelkich wolałabym uniknąć, ale oczywiście jak będzie trzeba, to trudno- prenatal grip care to się nazywa. Gorączki brak, tylko paskudny katar, zatkany nos i ogólne osłabienie. Patka jestem w ciąży, małe moje w brzuchu aktywne jak zwykle, więc jeszcze się nie przejmuję :) Właśnie syrop z cebuli się robi, ale nie miałam cukru brązowego, więc na bazie miodu. Zapomniałam całkiem o tym specyfiku, ostatnio piłam to jak miałam jedną cyfrę w rubryce "wiek" :)

Becikowego jest normalnie 1 tys, ale dla samotnych matek jest podwójne. Z opieki też warto się starać, ale zdaje się, ze wtedy nawet jest wymagane, żeby dziecko nosiło nazwisko matki.

Link to comment
Share on other sites

Paja, jakieś zwykłe ubezpieczenie w firmie ubezpieczeniowej. Ja z firmy mam grupowe, nie wiem, ile kosztuje indywidualne, ale warto poszukać, a nuż się przyda. Może w jakiejś warcie, czy innej ubezpieczalni. Tylko trzeba się dokładnie zapoznać z zasadami, z karencją itd. Nie wiem, czy indywidualne ma tak preferencyjne warunki, jak grupowe niestety.

Link to comment
Share on other sites

Paja, ogromne gratulacje. Nie myśl teraz o facecie, myśl o dziecku. Życie jakoś samo się ułoży.

[quote name='Patka']Bira moim zdaniem w elastyku 15 kg to za dużo (wiem niektórzy producenci tyle piszą) z doświadczeń mam chustowych sprawdza sie tak do OK 10 kg :)
[/QUOTE]

Dlatego napisałam, że maks do 12 kg ;-) Ale moja córka nie waży jeszcze 10 a ja już bym ją w elastyczną nie wsadziła, za ciężko by mi było. Chociać Ingę (pierwszą córke) nosiłam prawie do dwóch lat. Później pożyczyłam sobie od koleżanki tkaną. Ale jakoś ciężko mi się wiązało. Teraz młodfą noszę w MT i jest super. Nic nie ciągnie, nie boli i młoda nawet w tym kima czasami jak jesteśmy na jakiejś dłuższej wycieczce ;-)

Link to comment
Share on other sites

Paja, gratuluję fasolki, nie martw się, dasz sobie radę. Nie wiem, jaki masz dotychczsowy staż pracy, ale być może możesz starać się chociaż o rentę socjalną- kokosy to nie są, ale zawsze coś.

Na katar polecam wodę morską- nie daje jakiś spektakularnych efektów, ale przynosi ulgę i jest bezpieczna.

Link to comment
Share on other sites

[U]Krostki na[/U][U]m pięknie poznikały, ale żeby nie było spokojnie, to ciemieniuszka się pojawia- jakie macie sposoby- oliwka najlepsza, czy coś innego?[/U]

Bartek zmienia imię na Mały krzyk, Mały głód, Mały nerw itd w zależności od sytuacji-jak kameleon:diabloti::diabloti:
I kurcze rzeczywiście już nie ma tak, że śpi i nic go nie budzi....

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-u6khD_Cty-Y/TyureSDRIPI/AAAAAAAADSQ/TNDqnZOkj58/s640/sss3.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-QrsJfkJaZjM/TyurhbZkpNI/AAAAAAAADSY/VPZXt6rPpcQ/s640/ssss.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

u nas na ciemieniuszke i generalnie na wszytskie problemy skorne-(Tamik miala takie delikatne lojotokowe zapalenie skory) sprawdza sie krem specjalny emolium

Maly Nerw to luzik -moje przezentuje Wielki Wkurw jak coś jej nie podpasuje, mam bardzo charakterną córkę:))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paja']Wątek poleciła mi 3x dzięki serdeczne trzymajcie się mamuśki nic więcej nie napisze :(

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/221273-ZAMKNI%C4%98TY-nierozliczony-nie-sko%C5%84czony%21-do-02.02-godz.20/page5"]http://www.dogomania.pl/threads/221273-ZAMKNI%C4%98TY-nierozliczony-nie-sko%C5%84czony!-do-02.02-godz.20/page5[/URL]
post 113[/QUOTE]

NIKT nigdy w zycie nie bedzie Cie tak kochał jak to dziecko i zobaczysz ze ta wiez ktora Was polaczy to jedyna rzecz dla ktorej warto zyc :)
[B]
Sybel[/B] - dacie rade, my tez jak maly sie urodzil przez rok mieszkalismy w kawalerce i jakos sie poupychalo, a jestem kompulsywnym zbieraczem ;)

[B]egelina[/B] - syrop z cebuli - kroisz cebule i zasypujesz cukrem - wtedy puszcza sok. no i duzo czosnku, to naturalny antybiotyk

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']
A jeszcze- jakie maty edukacyjne polecacie? Na co zwracać uwagę przy zakupie?[/QUOTE]

ja polecam [URL="http://cokupic.pl/produkt/Tiny-Love-Mata-Edukacyjna-Tropikalna-Wyspa-Tl1049020"]TĄ[/URL] do dzisiaj mloda ja lubi i kaze sobie czasami rozkladac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='havana']ja polecam [URL="http://cokupic.pl/produkt/Tiny-Love-Mata-Edukacyjna-Tropikalna-Wyspa-Tl1049020"]TĄ[/URL] do dzisiaj mloda ja lubi i kaze sobie czasami rozkladac[/QUOTE]

[quote name='pepsicola']matę mamy Tiny Love Małpia wyspa-polecam

na ciemieniuchę mamy żel na ciemieniuchę Emolium-nie mam zdania czy lepszy od oliwki, bo oliwki nie próbowałam[/QUOTE]

Tak czytam , że te Tiny Love polecane właśnie.
A jeszcze może głupie pytanie;) , czy ten materiał na którym dziecko lezy to jest gruby? czy można taką mate położyć na panele, czy tylko na łóżku?
ooo tak mi się gdzieś obiło chyba jak stałam w aptece, że jest z Emolium coś typowo na ciemieniuchę...będę dziś to zapytam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania+Milva i Ulver']

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-u6khD_Cty-Y/TyureSDRIPI/AAAAAAAADSQ/TNDqnZOkj58/s640/sss3.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-QrsJfkJaZjM/TyurhbZkpNI/AAAAAAAADSY/VPZXt6rPpcQ/s640/ssss.JPG[/IMG][/QUOTE]

Nie no rozwaliłaś mnie,widok bezcenny:bigcry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...