Jump to content
Dogomania

Ciągle jej się odbija


malawaszka

Recommended Posts

w Dąbrowie wszyscy weci leczą po omacku - sterylkę robiłam w Katowicach i wszystko było OK ale tak na co dzień trudno tam trafić na tego weta - poza tym to 30 km :-?

co do dietki to Luna nie jada urozmaiconych posiłków - suchą Acanę dla małych ras i co dwa dni skrzydełko gotowane z kurczaka :roll:

ooo matko nie wyobrażam sobie tego badania z Luną :o

Link to comment
Share on other sites

no proszę jaki topik na czasie :] moja też "właśnie dostała" podobnych objawów, porzygała mi się żółcią kilka razy, odbija jej się na potęgę, mało tego, potrafi być na spacerze, biec sobie spokojnie, na moment zwolnić, rzygnąc se w biegu troszkę i pogalopować dalej :]. odbija jej się na mokro częsciej niż rzadziej i też myślałam o jakiejś nadkwasocie właśnie...tzn jakoś od dwóch tygodni jest względny spokój więc...nie wiem, u mnie gastroskopia odpada :-?
a weta też mam takiego, że raczej mnie wyśle do psychiatry niż psa przebada :wink:
pozdrowienie

Link to comment
Share on other sites

Gastoroskopię możesz wykonać pewnie w tych "lepsiejszych" klinikach :)
No i na pewno tam gdzie są wydziały Med.Wet - Wrocław, Lublin, Warszawa i Olsztyn :(
A tak popytaj...
A sylimarolek może pomóc ale na wątrobę, a na resztę to nie wiem... potrzebna diagnoza, nie gdybanie :)

Link to comment
Share on other sites

oby się okazało że panikuję :roll: a to dlatego tak, że u mojego poprzedniego psa weci za późno odkryli mocznicę :( i nie było już dla niego ratunku, a chodziłam z nim do nich co jakiś czas bo nieładnie pachniał i miał różne wycieki z prącia a oni to bagatelizowali i tylko mówili że to jakieś zapalenie prącia i tyle - a to oni powinni wiedzieć, że ten zapach to był zapach amoniaku :evil: :( i dlatego teraz zanim idę do weta pytam się tu o wszystko co możliwe, żeby wetowi "pomóc" w diagnozie :-? ale do tych konowałów już i tak nie chodzę

Link to comment
Share on other sites

:o przeziebienie? no to nieźle, to moze tak było, mam nadzieję że tak było, dzięki za informację, nie wiedziałam że tak może być, tzn że tak sie może objawiać.... ale jak pisałam, mojej to już trochę przeszło :) chociaż odbija jej się ciągle... no nic, każdemu się może zdarzyć :wink: pożyjemy zobaczymy :)
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']oby się okazało że panikuję :roll: a to dlatego tak, że u mojego poprzedniego psa weci za późno odkryli mocznicę :( i nie było już dla niego ratunku, a chodziłam z nim do nich co jakiś czas bo nieładnie pachniał i miał różne wycieki z prącia a oni to bagatelizowali i tylko mówili że to jakieś zapalenie prącia i tyle - a to oni powinni wiedzieć, że ten zapach to był zapach amoniaku :evil: :( i dlatego teraz zanim idę do weta pytam się tu o wszystko co możliwe, żeby wetowi "pomóc" w diagnozie :-? ale do tych konowałów już i tak nie chodzę[/quote]

Fajnie :( Wogóle ciężko dobrego weta trafić :(

Link to comment
Share on other sites

Moj pies mial klopoty z watroba i odkryl to wet - mial ja powiekszona i po badaniu krwi wyniki na to wskazaly. Tez wymiotowal zolcia. Podawany mial silivet, potem essentiale forte i karme RC Hepatic - wyniki po kwartale byly calkiem calkiem. Mysle, ze od badan krwi w kierunku watroby bym zaczela.

Link to comment
Share on other sites

hej malawaszka ja tez mam nadzieję, że z sunią jest wszystko ok ale
te badania krwi możesz na wszelki wypadek zrobić :roll: lepiej dmuchać na zimne niż potem leczyć. Mój Misu też odszedł z powodu mocznicy...
( spowodowanej choroną nerek>>>>) :(
Wiesz jak suni się nie zmieni---- to ja bym sie wybrała te 30 km do dobrego weta( na pocieszenie- ja też jeżdze do kliniki do innego miasta to jakies 25km :wink: u mnie w miescie tez weci są nie tego 8) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='malawaszka']tylko muszę sie w Katowicach umówić z wetem, żeby mieć pewność, że przyjmie mnie ten konkretny który mi Lunę sterylizował[/quote]
A do kogo jeździsz do Katowic?
No i byłaś już? Jak Lunka?
[quote name='Petra_']A moja foskiczka ma czkawkę[/quote]
A duża ta Twoja foksiczka? Bo częste czkawki mają szczenięta (gdzieś tu jest topik na ten temat). A u dorosłego psa to chyba rzadkość...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Moja Fibi też ma problemy z żołądkiem ale lekarze uspokajają że wymioty na czczo to normalne bo zrzuca kwas z żołądka a po jedzeniu też normalne bo pewno łapczywie je. Ostatnio pisałam na Animalia tam wet udziela informacji i oto co mi napisał

[COLOR=black][FONT=Arial]Witam moja suczka 1 roczna sznaucerka mini od jakiegośc czasu dość często wymiotuje . Zdarza jej sie to rano jeśli nic nie je wieczorem wówczas zmusza sie do wymiotów i wymiotuje piana czy śliną spienioną. Ale coraz częściej zrzuca dopiero co zjedzony pokarm. Karmie ja royalem dla sznaucerów i dodaje do suchej karmy troche mięska z kurczaka lub serka białego lub z puszki mokrej karmy, samej suchej karmy nie chce zjadac. Suczka jest wogóle niejadkiem i np. wczoraj zjadła porcje o godzinie 12 w południe potem na spacerze kilka kulek suchej karmy i wieczorem jak zjadła to zaraz zrzuciła . Musze jeszcze powiedzieć że jak na takiego niejadka to wygląda dobrze nie chudnie nie tyje utrzymuje sie w normie. waży 6kg a ma 1 rok i 1 miesiąc. Po zwymiotowaniu jest troche osowiała przez jakiś czas a później wszystko wraca do normy. Je bardzo dużo trawy dosłownie jak królik. Weterynarz powiedział że to nic takiego tak czasami bywa ale ja sie niepokoje. Sunia nie zjada łapczywie nie je dużo a czemu zwraca.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Oczywiście, takie objawy i zachowanie suczki świadczy o tym, że jej coś dolega. Najprawdopodobniej chodzi o wrzody żołądka lub dwunastnicy.

Na początek, konieczne jest zbadanie krwi i moczu :

- badanie morfologiczne krwi z rozmazem i OB oraz glukoza, GOT, GPT, AP (FA), mocznik, kreatynina, diastaza (alfa-amylaza), lipaza, cholesterol, γ-GT, GLDH, cholinesteraza, triglicerydy, bilirubina, oznaczenie kortyzolu, test supresyjny deksametazonu, Na+K w surowicy
- ogólne badanie moczu z badaniem ciężaru właściwego i osadu.

Następnie, zależnie od wyników badania dodatkowe i/lub jeszcze zmiana diety.

Na razie proszę wprowadzić RC Intestinal, ale po pobraniu krwi i moczu do badań według listy podanej przeze mnie powyżej.

Po uzyskaniu wyników będzie wiadomo co robić dalej.

Przyznam szczerze że jeszcze nie robiłam jej badań ponieważ objawy ustały ale w ubiegłym tygodniu znów sie nasiliły i ide z nia do weta zrobic te badania, bo to nie jest normalne to nie jest mój pierwszy pies i wiem że coś jest nie tak.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Arial]Dam znac jak coś wyjdzie.

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...