Jump to content
Dogomania

Początkujący wystawowcy


marysia-loria

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam pytanie... dzisiaj zarejestrowalam swojego psiaka w zwiazku i Pani powiedziala mi ze czeka sie az 3 miesiace, moj psiak skonczyl w kwietniu 2 latka wiec bez rodowodu na wystawe nie wejde:( czy jest jakas mozliwosc przyspieszenia odbioru rodowodu. Chcielibysmy sprobowac swoich sil w Olsztynie a to juz 4 lipca! Podpowiedzcie prosze co mam zrobic?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

To ja nie będę zakładać nowego tematu, tylko z moimi pytaniami się tu podepnę :)
Jak dobrać ringówkę, kolorystycznie i rozmiarowo, bo widziałam, że na niektórych pisze 10mm a na niektórych 4 mm? Mam goldena 6 miesięcznego.
I jak to jest z tym załatwianiem się na wystawie? Nie można? Kiedy jest dyskwalifikacja?
Mam jeszcze jeden problem, mój pies nauczony jest, że jak stajemy to on najczęściej siada. Co zrobić jeśli przy ocenie będzie mi chciał stale siadać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']To ja nie będę zakładać nowego tematu, tylko z moimi pytaniami się tu podepnę :)
Jak dobrać ringówkę, kolorystycznie i rozmiarowo, bo widziałam, że na niektórych pisze 10mm a na niektórych 4 mm? Mam goldena 6 miesięcznego.
I jak to jest z tym załatwianiem się na wystawie? Nie można? Kiedy jest dyskwalifikacja?
Mam jeszcze jeden problem, mój pies nauczony jest, że jak stajemy to on najczęściej siada. Co zrobić jeśli przy ocenie będzie mi chciał stale siadać?[/QUOTE]

Kolor najlepiej dobrać do koloru psa,żeby nie skracała szyi i nie była widoczna.Wydaje mi się,że na razie 10mm. ;) Najlepiej dobrać,żeby była wygodna i najlepiej,żeby dużo jej z ręki nie wystawało ;)
Oczywiście,że pies może się załatwić i zresztą dla właściciela toalety też są :evil_lol:
Dyskwalifikacja... To już wszystko zależy od sędziego,niektórzy gdy pies warczy i pokazuje zęby (oczywiście w zamiarze agresywnym) są też tacy,którzy dają za to,że psa nie da się ocenić ;)
Twój pies jest w klasie "BABY" w tej klasie wszystko jest dozwolone,tam się nic nie stanie jeżeli usiądzie.Jak ją ustawiasz ręcznie,czy na smakołyka ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SandraNatan']

Twój pies jest w klasie "BABY" w tej klasie wszystko jest dozwolone,tam się nic nie stanie jeżeli usiądzie.Jak ją ustawiasz ręcznie,czy na smakołyka ??[/QUOTE]
Raczej już chyba w klasie szczeniaków :) Ano jeszcze go nie ustawiałam :/ Jest bardzo ruchliwy, wierci się a jak mu coś majdruję koło ogona to po prostu siada. Lgnie do wszystkich psów i chce sie bawić. Obawiam się, że na wystawie będzie trudno, ale kusi mnie by go zapisać i zobaczyć co się będzie działo ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kavala']Raczej już chyba w klasie szczeniaków :) Ano jeszcze go nie ustawiałam :/ Jest bardzo ruchliwy, wierci się a jak mu coś majdruję koło ogona to po prostu siada. Lgnie do wszystkich psów i chce sie bawić. Obawiam się, że na wystawie będzie trudno, ale kusi mnie by go zapisać i zobaczyć co się będzie działo ;)[/QUOTE]
A tak faktycznie już szczeniak,ale tam też jeszcze wolno wszystko ;) To na razie próbuj go wyciągać na smakołyka,jak mu będziesz dawała to powinien się cieszyć,że ma jedzenie.A jeżeli ogon "nie będzie się cieszył" to mów do niego na pewno ucieszy się z Twojego głosu ;) a na jaką wystawę chcesz z nim jechać ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SandraNatan']A tak faktycznie już szczeniak,ale tam też jeszcze wolno wszystko ;) To na razie próbuj go wyciągać na smakołyka,jak mu będziesz dawała to powinien się cieszyć,że ma jedzenie.A jeżeli ogon "nie będzie się cieszył" to mów do niego na pewno ucieszy się z Twojego głosu ;) a na jaką wystawę chcesz z nim jechać ?[/QUOTE]
Dzięki za rady :) Zastanawiam się nad wyjazdem do Zakopanego w sierpniu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...