Jump to content
Dogomania

Import psa z Danii


Mona

Recommended Posts

Czy ktoś sprowadzał psa z Danii?Chodzi mi po głowie taki pomysł:)

Jak to wygląda w praktyce?
Jakie są koszty i jakie dokumenty musi szczenię posiadać?
Chciałabym przywieźć szczenię w wieku 7-8 tyg.Jest to możliwe?
Czy może trzeba czekać do 3 mc?

Które z linii lotniczych(najlepiej TLL)zabierają psy na pokład?

Jak wygląda i ile kosztuje transport promem?

Będe wdzięczna za wszelkie informacje.

Link to comment
Share on other sites

Serwus ,

Kilka lat temu przywiozłem psa z Danii , ja podróżowałem autem ponieważ moja hodowczyni mieszka w lądowej części Danii .
Natomiast jeśli chodzi o prom to 2 razy byłem w Szwecji po psy . Na promie konieczne jest wykupienie kabiny dla Ciebie i psa , nie wszystkie linie akceptują psy na pokładzie .
Ja wieczorem wypływałem ze Świnoujścia rano byłem w Ystad , hodowczyni przywiozła mi szczeniaka do portu za drobną dopłatą. Tym samym promem wracałem .
Sprawdź Unity Line i Stena Line .
Jeśli chodzi o samoloty to tanie linie nie akceptują transportu zwierząt , a normalne linie są BARDZO drogie .
We wszystkich przypadkach konieczny jest paszport i chip. Najlepiej żeby psiak był po pierwszym szczepieniu ogólnym po 8 tygodniu. Dopytaj swojego weterynarza.
Jeśli będziesz miała jeszcze jakieś pytania , chętnie pomogę.

Kamil
[URL="http://www.minagro.pl"]Hodowla Minagro[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuje za odzew!

Czyli samolot mogę wstępnie wykluczyć...
Jedna poprawka.Czytałam przepisy TLL Norwegian dotyczace transportu zwierząt.Są akceptowane ale tylko na trasach krajowych :placz:

Jedyna linia kursująca do Danii z Polski(Świnoujście)to Polferries.

Ze Szwecją jest generalnie o wiele prościej bo jest lepsze połączenie lotnicze i promowe z Polską,przynajmniej tak wnioskuje przeglądając strony TLL i linii promowych.

Bardzo dziękuje za info o chipie i paszporcie.Czyli Dania w tej kwestii nie różni się od Europy(sprowadzałam suczkę z Chorwacji,też musiała mieć chip i szczepienie)

Zajrzałam teraz na twoją stronę.Widzę że miejscowość w której jest hodowla twojej suczki jest oddalona o zaledwie 75 km od tej z której mnie marzy się szczenię :)

Możesz napisać ile tam się mniej więcej jedzie i jaką trasą?Korzystałeś wtedy z przeprawy promowej?

Link to comment
Share on other sites

Ja jechałem przez Niemcy , w drodze powrotnej nocowałem u znajomych w Poznaniu , a rano dalej .
Od Berlina do miejsca docelowego praktycznie jedzie się cały czas autostradą , musisz liczyć około 20 godzin jazdy . Nie potrzebny jest prom.
Kamil

Link to comment
Share on other sites

[quote] Z tego, co wiem, jest prom ze Świnoujścia do Kopenhagi. [/quote]Wiem że jest,zdążyłam już przejrzeć strony linii promowych.
Z tego co wyczytałam tylko Polferries pływa na tej trasie.

Problem w tym że prom płynie ok 9 h.Póżniej trzeba jeszcze dojechać do Krakowa,jakieś 10 -11 h

Link to comment
Share on other sites

Ktoś mi doradził żeby z Danii wracać autokarem,np:Lux Autokar(szukałam w internecie takiej firmy ale nic nie znalazłam :roll:)

Ewentualnie promem Świnoujścia,później autokarem do Krakowa.

Próbował ktoś tak jechać z psem?
Wiem że ogólne przepisy zabraniają zabierania zwierząt w trasy ale czytałam na forum że to "martwy"przepis i dużo osób jeżdzi z psami.

Link to comment
Share on other sites

Problem rozwiązany:)

Jeśli ktoś miałby podobny w przyszłości to polecam forum Polonii Duńskiej.

[url]http://poloniainfo.dk/[/url]

Jest tam bardzo dużo ogłoszeń o przewozach i wolnych miejscach w samochodach ,w jedną albo w dwie strony.
Można też dowiedzieć się o aktualnych przepisach dotyczących przewozu psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

mam takie pytanie: przywóz do Polski szczeniąt poniżej 3 miesiąca życia jest niedozwolony. To w jakim wieku były wasze pieski? jak sobie poradziliście? Pytam, bo sama mam zamówionego szczeniaka, a hodowca nie ma specjalnie ochoty czekać jeszcze kilka tygodni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freya.nn']mam takie pytanie: przywóz do Polski szczeniąt poniżej 3 miesiąca życia jest niedozwolony. To w jakim wieku były wasze pieski? jak sobie poradziliście? Pytam, bo sama mam zamówionego szczeniaka, a hodowca nie ma specjalnie ochoty czekać jeszcze kilka tygodni...[/QUOTE]

Możesz wwieżć do Polski szczenię już 8 tyg i starsze(ale nie młodsze,bo z takim cię z Danii nie wypuszczą).Standardowo musi mieć paszport,KS i microchip.

Na granicach w tej chwili nie ma kontroli.
Przejechaliśmy w sumie 2 granice(duńsko-niemiecką i niemiecko-polską)z dwoma szczylami(10 i 9 tyg)i żadnych problemów nie było.

Gdzie jest napisane że nie można wwozić szczeniąt poniżej 3 mc?

PS:Jakiej rasy jest twój maluch :razz:?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie, duńskie prawo (Hundeloven) zakazuje sprzedaży szczeniąt młodszych niż 8 tygodni. Według tego prawa jest to interpretowane wręcz jako dręczenie zwierząt. Zawsze się zastanawiam, co na to nasi hodowcy.
Zakaz można znaleźć na stronie naszego ministerstwa rolnictwa (link do Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego - o ile dobrze pamiętam nazwę). Totalne kretyństwo, zresztą.
Ale twoje doświadczenia są dla mnie naprawdę pocieszające:lol::lol::lol:
Mój szczylek będzie miał w chwili odbioru 9 tygodni i jest to fantastycznej urody (i z genialnym rodowodem) owczarek niemiecki.:Dog_run:
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freya.nn']Dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie, duńskie prawo (Hundeloven) zakazuje sprzedaży szczeniąt młodszych niż 8 tygodni. Według tego prawa jest to interpretowane wręcz jako dręczenie zwierząt. Zawsze się zastanawiam, co na to nasi hodowcy.
Zakaz można znaleźć na stronie naszego ministerstwa rolnictwa (link do Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego - o ile dobrze pamiętam nazwę). Totalne kretyństwo, zresztą.
Ale twoje doświadczenia są dla mnie naprawdę pocieszające:lol::lol::lol:
Mój szczylek będzie miał w chwili odbioru 9 tygodni i jest to fantastycznej urody (i z genialnym rodowodem) owczarek niemiecki.:Dog_run:
Pozdrawiam serdecznie[/QUOTE]

No właśnie.
Dlatego się nie przejmuj tym durnym przepisem i odbieraj malucha tak szybko jak się da :-)
A że fantastycznej urody to się nie dziwię,to w końcu Duńczyk :-)
Przekaz mu pozdrowienia od krajanki Sawy:-)
A i jedna rada ode mnie. Pamiętaj że tam wszystko jest kilka razy droższe niż u nas(np: paliwo 2 x droższe). Dlatego lepiej jedzenia tam nie kupować i nie tankować. My mieliśmy wałówkę ną całą drogę a tankowaliśmy ostatni na granicy niemiecko-duńskiej ale jeszcze po niemieckiej stronie :-)
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania,pytaj śmiało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='freya.nn']Zakaz można znaleźć na stronie naszego ministerstwa rolnictwa (link do Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego - o ile dobrze pamiętam nazwę). Totalne kretyństwo, zresztą.
[/QUOTE]

oj tak kretyństwo i to do n-tej potęgi :evil_lol:
mało tego np. ze szwecji (która nie ma problemu z wścieklizną) trzeba mieć badania na przeciwciała, żeby malucha do polski ściągnąć, bo polska nie podpisała jakiś tam umów.

ja 3 tygodnie temu przywoziłam małego ze szwecji. miałam paszport i zaświadczenie od weta, że mały nie miał "kontaktu z wścieklizną". a i tak zero kontroli. nawet nie wiem, gdzie granice były :evil_lol:
więc spokojnie "przemycisz" sobie psiaka :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...