Jump to content
Dogomania

Ajaks z Boguszyc znalazł dom na zawsze!...Ajaks pobiegł za Tęczowy Most


Zofia.Sasza

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem co mam napisać:-( Z jednej strony takie ogromne szczęście spotkało tego cudownego psa, bo ma najwspanialszą pod słońcem Rodzinę. Z drugiej tyle bólu:-(

Tak bardzo boję się zaglądać tu, kiedy widzę nowy wpis, bo powoli trzeba chyba przyzwyczajać się do myśli, że Ajanio nie jest młodym psem, że tak wiele w życiu przeszedł, że choróbska dają o sobie znać i być może nie pozwolą mu za długo być z Wami...
Myśłę jednak, że te piękne lata spędzone z Wami przeżył tak szczęśliwy, że trzeba się z tego cieszyć i modlić o zdrowie dla niego jak najdłużej, ale nie oczekiwać cudu:-(

Czekam z niepokojem na c.d. i mimo wszystko chcę być optymistką i marzycielką...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]04 grudnia ( środa) - stan Ajaksa bez zmian. Nie gorączkuje. Nie wstaje. Widać, że prawa tylna łapa go bardzo boli, jest obrzęknięta bardzo mocno, naciek jest twardy, bolesny.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]05 grudnia ( czwartek) około południa stwierdzam, że Ajaks od wczoraj zamiast normalnie siusiać oddaje mocz w malutkich porcjach, tak jakby się tylko "ulewało" w ilościach mniejszych niż robi nasz ratlerek Maksik....Do licha, jeszcze tylko brakuje nam problemów z oddawaniem moczu....Jadę do pracy na popołudnie, kupuję cewniki i podkłady. Po powrocie ( wróciliśmy z Jerzykiem niemal jednocześnie) zauważamy, że Ajanio zsiusiał się bardzo mocno - uffff ( nie trzeba cewnikować). Na łapie tuż powyżej stawu "skokowego" ( nie wiem jak się u psów nazywa) widzimy pęcherz tuż pod naskórkiem prześwitujący brunatnie. Trzeba nakłuć. W czasie jak się przebieram, Ajanio sam rozprawił się z pęcherzem - przegryzł go. Oglądam łapę - chełbocze - nakłuwam powyżej miejsca pęcherza i .......Ropa, podbarwiona brunatnie zaczyna się lać, lać, lać.....Ilości kosmiczne ( pracowałam na oddziałach zabiegowych i nawet w przypadku największych ropni u ludzi nie było tego aż tyle, a widziałam sporo, choćby karbunkuła całych pleców u faceta). Dzwonię do doktora Węgrzyna: każe płukać solą fizjologiczną i opróżniać, jak już będzie leciała niemal sama sól mam podać antybiotyk do loży. Aktualnie płuczę, czekam, płuczę, czekam.....Trzymajcie kciuki......proszę.....( sorry za dokładny opis, to moja ucieczka przed depresją - nawet pacjenci zauważyli, że ostatnio mam obniżony nastrój)
Ajaksa boli, to fakt, ale nadal nie jest to cierpienie, które uzasadniałoby tę ostateczną decyzję.
[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

:( :( :(
Tak sobie myślę - moja psinka (prawie 16 lat) jest na środkach przeciwbólowych (najpierw brała metacam, a teraz trocoxil - to zalecenia profesora R. Lechowskiego; inni lekarze nie wiedzieli jak jej pomóc) - może i Ajaksowi podawać coś na uśmierzenie bólu? Przepraszam, może nie powinnam tego pisać, bo wiem, że Ajaksio jest pod wspaniałą opieką, nie gniewaj się, proszę.

Czarok - wiem, jak potwornie trudne chwile przeżywasz - przeżywacie - eeeech, to życie :( :( :(.....

Link to comment
Share on other sites

Ajaks dostaje bardzo silne środki przeciwbólowe od poniedziałku, ale problem w tym, że przy sprawach ropnych nie ma siły.... i tak boli.....Właśnie dlatego Ajaks dostał komórki macierzyste, że Trocoxil już nie miał szans zadziałać ( bo nawet Depo Medrol przestał działać).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Ewa Marta, a ja mam nadzieję, że właśnie teraz jak ta cholerna ropowica się zorganizowała i ropień zaczął się opróżniać, to już będzie dobrze......[/QUOTE]

Jak ja bardzo chciałabym tym razem się pomylić. Naprawdę bardzo, ale to bardzo chcę żebyś miał rację czarok!

Link to comment
Share on other sites

Ewa Marta, jestem lekarzem ( co prawda " ludzkim" ale jednak) i to czego najbardziej się bałam od niedzieli, to sepsa. Teraz, jak ropień się zaczął opróżniać i Ajaks nie ma temperatury jest szansa.....i tego się trzymam.....jak tonący brzytwy.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czarok']Ewa Marta, jestem lekarzem ( co prawda " ludzkim" ale jednak) i to czego najbardziej się bałam od niedzieli, to sepsa. Teraz, jak ropień się zaczął opróżniać i Ajaks nie ma temperatury jest szansa.....i tego się trzymam.....jak tonący brzytwy.....[/QUOTE]

Też się trzymam w takim razie tej brzytwy!

Kochani, ponawiam propozycję wsparcia finansowego leczenia Ajaksa...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]06 grudnia ( piątek) - stan Ajaksa bez zmian: z łapy leci ( już mniej gęste, ale sączy), temperatury, na szczęście, nie ma. Ajaks nie wstaje, ale nie ma się co dziwić - ta łapa musi go bardzo boleć. Żeby zaoszczędzić Ajaniowi dodatkowego bólu zrezygnowaliśmy z wynoszenia go na dwór. Siusia na podkłady, a w związku z tym, że nie chce brudzić w domu, to zamiast się porządnie wysikać "ulewa" po parę kropel, jak już nie może wytrzymać :-( ( boję się tego zalegania moczu...., ale nie ma wyjścia). [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]07 grudnia ( sobota) - dzisiaj zrobiła się przetoka po wewnętrznej stronie uda. Łapa Ajaksa wygląda lepiej chociaż leje się już z dwóch dziur. Ajanio czuje na pewno ulgę.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]08 grudnia ( niedziela) - z łapy sączy już niemal czysty płyn ( płuczę dwa razy dziennie solą fizjologiczną z antybiotykami). Ajaks dostaje też dwa antybiotyki podskórnie. Ponieważ dzisiaj nasz Księciunio czuł się zdecydowanie lepiej, zrezygnowałam ze środka przeciwbólowego. Wieczorem Ajanio zażądał położenia do naszego łóżka. W dzień wynosiliśmy go na trawkę i skończyło się posikiwanie. Czyli pierwszy lepszy dzień od tygodnia :-).[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]09 grudnia ( poniedziałek) - rano zauważyłam kolejną dziurę w udzie i sączącą się ropę. Przepłukałam antybiotykami i po powrocie z pracy stwierdziłam, że z tej dziury siąpi już prawie czysty płyn. Z pierwszej przetoki już prawie nic nie leci. Za to powyżej porannej przetoki zrobiła się kolejna ( już czwarta) dziura ( mam nadzieję, że to ostatnia). Łapa Ajaksa wygląda jak ser szwajcarski....Ale jest dobrze - skóra jest różowa, a nie żywoczerwona i gorąca, rozmiary łapy wróciły do normy. Przed chwilką Ajaks próbował sam wleźć na kanapę obok której leżał - to znaczy usiadł i wpakował przednią łapę na kanapę, niestety stracił równowagę i się osunął - pomogliśmy i teraz szczęśliwy chrapie w najlepsze :-). [/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Emilio, w tej chwili to, o co się najbardziej martwię to czy Ajaks będzie w stanie wstać...Miał problemy z chodzeniem przed tą historią, a teraz dodatkowo nie chodzi już od dwóch tygodni i jeszcze mięśnie prawej tylnej łapy nieźle dostały przez ropowicę....

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#000000]10-15 grudnia - stan Ajaksa jest stabilny. Z przetok na łapie sączy czysty płyn surowiczy. Ajaks nadal nie wstaje :-(. Od piątku tj.13 grudnia Ajanio antybiotyk dostaje już tylko dopyszcznie ( boję się wtórnego zakażenia). Wczoraj rozmawiałam z doktorem Kemilewem i Ajaksio dostanie drugą dawkę komórek macierzystych ( jak się uda to jeszcze przed świętami, jeśli nie będzie materiału, to po świętach). Ajaks poza tym, że nie chodzi zachowuje się zupełnie normalnie - drze pysk, jak czegoś chce, cieszy się z łapówek, warczy na kumpli, gdy jest zazdrosny...Zamówiliśmy szelki rehabilitacyjne i buty antypoślizgowe - mają być w przyszłym tygodniu - spróbujemy ćwiczyć mięśnie tylnych łap, bo w lewej poleciały zaniki z powodu unieruchomienia od niemal trzech tygodni, a w prawej mięśnie są zmasakrowane przez ropowicę. Trzymajcie kciuki. Pokładam dość sporą nadzieję w tych szelkach, bo wczoraj jak musiałam Ajania sama przetransportować do łazienki, po tym jak się "lekko" wytytłał w kupie i nie chciałam upaprać kolejnego koca, użyłam dwóch szalików i Ajaks z podtrzymanym tyłem sam przemaszerował; niestety nie mogę ich używać, bo są za szerokie i "orzą" jedną z przetok - szelki są tak skonstruowane, że nie powinny ocierać pachwin i dotykać przetoki.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za offa, ale bardzo Was proszę o pomoc dla suni Balbinki, która całe swoje zycie mieszka w schronisku w Józefowie. :modla: Balbinka nigdy nawet nie była na spacerze. :-( Sprawmy aby poznała inne zycie. Szukamy dla niej przede wszystkim domu stałego, ale o to trudno, gdyz ona boi sie wszystkiego. :-( Sunia ma zarezerwowany domowy hotelik, bo potrzebuje socjalizacji, ale brakuje deklaracji. :-( Bardzo prosimy o wsparcie na hotelik, każda, nawet najmniejsza kwota się liczy. Bardzo prosimy... :modla:

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/249420-BALBINKA-nie-zna-miłości-człowieka-od-lat-zna-tylko-schroniskowy-betonowy-box"][COLOR=#4444ff]http://www.dogomania.pl/forum/thread...y-betonowy-box[/COLOR][/URL]-(

[IMG]https://scontent-a-lga.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/247639_500741889980824_1810565828_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...