Jump to content
Dogomania

Egipt


Amanda

Recommended Posts

Mam nadzieję,że Mod nie będzie zły za założenie nowego tematu,ale niestety nie znalazłam innego,odpowiedniego :oops:
"Szykuje" mi sie wyjazd na tydzień do Egiptu na wycieczkę.Chciałabym zabrać ze sobą mojego psa,ale nie mam pojęcia jak będą wyglądały sprawy na miejscu tzn.na lotnisku w Egipcie.Nie wiem też jak to wygląda na lotnisku w Polsce.
Czy może ktoś z Was zabierał już swojego psa na taką wycieczkę?
Czy o wszystko należy pytać w biurze podróży?
Ponieważ mam raczej pieska bardzo małego to domyśłam się,że mógłby lecieć razem ze mną w kabinie pasaż.
Najbardziej obawiam się reakcji przy odprawie na lotnisku egipskim :(
Bardzo proszę o wszelkie info!
Pozdrawiam,Asia&Zulka :angel:

Link to comment
Share on other sites

najlepiej zapytaj w biurze podrozy.Kazdy kraj ma wlasne regulacje prawne-kwarantanny etc.Potrzebujesz paszport-to na pewno.Zalezy jakimi liniami lecisz-jesli to jakies tanie czarterowy loty-to musze Ci zmartwic-przewoza oni tylko psy jako przewodnikow-zadnych innych zwierzat...natomiast Lot np.traktuje psa jako nadbagaz i za kazde kilo jest..nie wiem jak w zlotych-ale 10 euro z krajow europejskich-co z egiptem nie wiem :-? ...wypytaj w biurze-tam Ci powiedza.Sprawdz czy hotel zgadza sie na pobyt zwierzat.A potem napisz na forum co wiesz-moze kiedys sie komus takie informacje przydadza :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amanda']Mam nadzieję,że Mod nie będzie zły za założenie nowego tematu,ale niestety nie znalazłam innego,odpowiedniego :oops:
[/quote]No przeca zakładanie nowych topików jest dozwolone :bigok: :wink:

[size=2]BTW bardzo miło mi czytać, że są jednak tacy, co przeglądają stare topiki celem poszukiwania informacji lub dopisania postu :D :D :D [/size]

Link to comment
Share on other sites

witaj amando

wiesz mysle ze nawet by i przeszlo ze twoj pies moglby leciec z toba w kabinieale nie jestem pewna.
ale powiem ci jedna rzecz bylam w egipcie tam jest strasznie goraco nies nieprzyzwyczajony do takich temp na prawde bedzie sie meczyl. a chyba nie zostawisz go w pokoju hotelowym bo lepiej juz mu w domku.
wiec w sumie polecam zostawic pieska na tydzien(to nie dlugo) u znajomych pies tez bedzie mial odrobine innosci, no i ty sie troche stesknisz :P

napisz jak wszystko wyszlo i czy piesek lecial bo sama jestem ciekaw ja wyglada transport malych pieskow

Link to comment
Share on other sites

[b]Witaj BeataK[/b] :)
Wiesz...już rozważałam ewentualność zostawienia mojej suni u kogoś,a wlasciwie z kimś,ale wiem,że ta opcja zupełnie odpada...
Zulka jest do mnie bardzo przywiazana,nawet jak wychodzę z pokoju,a ona zostaje np.z moim chlopakiem to nie chce sie bawić i kladzie sie smutna na moich butach lub innych rzeczach i czeka na mnie.Wiem,ze zostawiajac ją z kimś "złamałabym jej serdeuszko" :-?
Co do warunków klimatycznych w krajach takich jak Egipt czy np.Tunezja to znam je już z własnego doświadczenia i napewno nie naraziłabym psa na męki w palącym słońcu i upalnych temperaturach.Jeśli wyjedziemy to teraz-wczesna wiosną więc nie jest tam tak "ciężko" tzn.temperatury i słońce nie są takie "zabojcze".Jest znacznie chłodniej niż w środku sezonu.
Jeśli okaże się,że będą jakieś poważne przeciwwskazania do tego aby pojechaj z moim psem to poprostu i ja nie pojadę... :niewiem:
W każdym razie jeśli ktoś z Was zna jeszcze jakieś szczegóły dot.takiego wyjazdu lub był kiedyś na wycieczce z psem to nadal czekam na wszelkie info.
Pozdrawiam serdecznie! :angel:

Link to comment
Share on other sites

Czesc,

Ja pracuje w biurze podrozy, wiec sluze wszystkimi informacjami.
Jezeli wybierasz sie na wycieczke zorganizowana, czyli bedziesz mieszkala w hotelu, to nie jest to takie proste:

1. musisz zglosic ten fakt w biurze, ktore to musi uzyskac zgode od przewoznika charterowego na przewoz psa (male pieski do 6 kg maja szanse na zgode przelotu w klatce w kabinie, reszta psiakow musi miec zgode na przelot w luku bagazowym). Musisz podac rase psa, wage oraz wymiary klatki

2. biuro podrozy musi wystapic na zgode hotelarza na pobyt z psem. W Egipcie marne szanse, wielokrotnie probowalam i na 100 pytan 99 odmowa. Bez takiej zgody nie mozesz jechac, bo hotel Cie nie zakwatereruje. Gdyby sie zgodzili, piesek nie moze chodzic z Toba do restauracji, nie moze rowniez przebywac z Toba przy basenie, wyprowadzac musisz go poza teren hotelu.

3. gdybys jakims cudem uzyskala zgode, pies musi miec w dniu wyjazdu wazne 3 miesiace szczepienia i zaswiadczenie od lekarza (paszport). Z takimi dokumentami i akceptem pisemnym linii lotniczej oraz hotelu, nie bedziesz miala problemu na lotnisku w Egipcie.

Pozdrawiam,

Grazyna

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno:

jezeli natomiast wybierasz sie do kogos znajomego w Egipcie i bedziesz leciala samolotem rejsowym, a nocowac bedziesz u kogos w domu, to:

1. przy rezerwacji biletu lotniczego (zanim go wykupisz) musisz w biurze podac rase psa, wage samego psa, wage psa z klatka oraz wymiary klatki. Biuro wystepuje do linii lotniczej o zgode na przewoz psa (w luku bagazowym, na pokladzie male pieski do 6 kg, pod warunkiem, ze na dany rejs nie jest juz zgloszone inne zwierze)

2. musisz miec wazne wszystkie badania i szczepienia 3 miesiace od daty wyjazdu (tym sposobem pies uniknie kwarantanny)

Z tymi dokumentami nie powinno byc problemu na lotnisku w Egipcie, choc to specyficzny kraj, a ludzie zbytnia miloscia do zwierzat nie palaja (bieda az piszczy). Musisz uwazac z wychodzeniem z psem na zewnatrz, sporo bezpanskich psow.

Powodzenia,

Grazyna

Link to comment
Share on other sites

[b]Grażyna[/b],bardzo Ci dziękuję za tak wyczerpujące informacje,jestem Ci naprawdę wdzięczna :lol:
Szczerze mówiąc to całkiem niezle mnie zniechęciłaś do pomysłu wyjazdu z moim pieskiem do Egiptu,a oczywiscie jak nie pojedzie ze mna Zulka to i ja nie jadę :-?
A jeśli już znalazłam osobę tak dobrze zorientowaną w tym temacie jak Ty :wink: to możesz mi powiedzieć jak jest z wycieczkami do innych kraji(oczywiście z psem).Chodzi mi np.o Hiszpanię (Baleary).Czy w takich miejscach jest jakieś bardziej cywilizowane podejście do gości z małymi psami niż w krajach arabskich???Czy łatwiej jest o hotel,ktory nas przyjmie?
Będę wdzięczna(już jestem :lol: ) za informacje.
Pozdrawiam,Asia.

Link to comment
Share on other sites

To wszystko zalezy od linii. Niektore wogole nie wpuszczaja psa na poklad, nawet 1kg. Teraz bardzo sie zaostrzyly przepisy. Co do oplat to tez kazda liniia ma inne. Jedne maja ryczalt na malego lub duzego psa, inne biora na wage. Jeszcze inne biora stala oplate+ wage. Rozne sa tez wymagania co do klatek. Tak wiec dowiedz sie wszystkiego przed odlotem. I leccie do krajow gdzie psy sa mile widziane. Np we Wloszech sa b.mile widziane w drogich restauracjach, a nie wpuszczane do pizzerii. We Francji nie ma najmniejszego problemu, zwlaszcza z malym psem
M+L

Link to comment
Share on other sites

zgadza sie, ze kilogramowe ograniczenie dotyczy mozliwosci przewozu psa na pokladzie samolotu - przy przelotach rejsowych kazda linia ma inna gorna granice wagi, inne stawki oplat, przy charterach troche z tym latwiej, a i zdaza sie, ze male pieski nie placa.
Generalnie duzo prosciej jest z przewozem pieska w luku bagazowym, ale i to wymaga zgody linii na przelot (kwestia limitu zwierzat na pokladzie), przelot na pokladzie wymaga zgody linii lotniczej, ale czesto rowniez kapitana.

5 kg podalam bardziej pod katem latwiejszej zgody na pobyt wlasciciela z pieskiem w hotelu.

Niestety powyzsze procedury musza byc przeprowadzone zawsze bez wzgledu na kierunek do ktorego sie wybierasz. Ciezko stwierdzic, czy jest latwiej w Hiszpanii ze zgoda, czy tez we Wloszech. Kompletnie nie ma reguly. Ja swoim klientom zawsze mowie, ze szanse sa 50% na 50% i to tak naprawde zalezy od polityki hotelu.

Natomiast mnostwo tzw. apartamentow, domow, kompleksow wypoczynkowych z dojazdem wlasnym zgadza sie na przyjazd z pieskiem za drobna oplata (od 3 Euro do 8 Euro za dzien) - moze to jest rozwiazanie?

Nie chce Cie zniechecac do wyjazdu z pieskiem samolotem. Sama jestem psiarzem i mam ten sam problem teraz przy planowaniu wyjazdu :)
Zostawic psa serce boli, a zabrac nie bardzo moge.

Istotne jest tylko to, ze zanim wykupisz wycieczke, potwierdzisz, uprzedz biuro, ze Twoj wyjazd jest uwarunkowany zabraniem psa. Jesli beda chcieli zebys podpisala umowe i wplacila kase - popros, zeby ta klauzule dopisali Ci do umowy, zebys miala furtke odwrotu w przypadku braku zgody.
Nie twierdze, ze biura podrozy (wszystkie) naciagaja klientow, ale nie zawsze pracownik zdaje sobie sprawe, ze wcale nie jest to takie oczywiste uzyskac zgode na pobyt z psem i czesto zdarzaja sie odmowy.

Ja generalnie majac klienta, ktory chce wyjechac z pieskiem i od tego uzaleznia wyjazd, najpierw sprawdzam czy mozna, a dopiero pozniej przechodze do podpisywania umowy, palcenia itd.

pzdr

Grazyna

Link to comment
Share on other sites

Pani Grazyno- ukazuje sie Pani na forum jako skarbnica wiedzy;).
Mam parę pytań- mam nadzieję ze nie beda uciazliwe- a komuś oprócz mnie też sie przydadzą...
Jak wyglada wyjazd z psem do Szwajcarii? Czy są jakies rożnice w krajach europejskich?Wiem ze do Wielkiej Brytanii i Irlandi plus Szwecja są odmienne zasady niz do reszty pańswt członkowskich Unii Europejskiej.
I jak wyglada np. transport autobusem rejsowym? A jak pociągiem?

Po przeczytaniu postów dotyczacych lotów samolotem odpada ten środek transportu ze wzgledu na dobro psa...

Pies wagowo ok. 25 kg.

Pozdrawiam Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

po pierwsze zadna ze mnie tam Pani :)
a po drugie niewielka skarbnica wiedzy :)

Niestety moja wiedza na temat podrozy z psem koleja lub autobusami jest niewielka.

Co do polaczen autobusowacy mysle, ze najlepiej skontaktowac sie linia obslugujaca tego typu polaczenia, lub biurem, ktore sprzedaje bilety na polaczenia autokarowe (Anna Travel, Comfort Lines, Orbis) - oni powinni miec dokladne wytyczne, co do regul obowiazujacych przy przejazdach z psem.

Jesli chodzi o kolej - nie jestem przekonana o zasadach przejazdu koleja w Szwajcarii, ale kupujac bilet w Polsce na calym odcinku osoba sprzedajac powinna podac wszystkie zasady.

Przepraszam,ale ja nigdy nie zajmowalam sie sprzedaza polaczen autokarowych i kolejowych, wiec nie chce wprowadzic tutaj jakiegos zametu.

Ale podaje telefony, ktore przychodza mi do glowy:

1. Warszawska Informacja Turystyczna (podadza telefony do Anna Travel Comfortu itd. plus moga miec info o zasadach przewozu psiakow) - 622 10 10

2. Biurto Ares (polaczenia kolejowe, zeby nie tracic czasu na kasy na Centralnym) - 624 32 84

Z cala pewnoscia wszelka pomoca posluza w Ambasadzie Szwajcarii - telefon pewnie do zdobycia pod 913.

Pozdrawiam,

Grazyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']
Po przeczytaniu postów dotyczacych lotów samolotem odpada ten środek transportu ze wzgledu na dobro psa...[/quote]
Oj, wydaje mi się, że ze względu na dobro psa, znacznie korzystniej wypada samolot niż autobus czy pociąg. Jeśli przyzwyczaisz psa do klatki-transportera to lot 2-3 godzinny (a o dłuższe w Europie trudno) nie będzie dla niego żadnym traumatycznym przeżyciem. (ale nie wszystkie "tanie" linie lotnicze zabierają psy, natomiast w normalnych liniach chyba nie ma problemu)
Natomiast nie wyobrażam sobie, żeby pies miał spędzić kilkanaście godzin w autobusie czy pociągu... O spacer trudno, pełno obcych ludzi dookoła, ciasno... :roll: Jeśli już droga lądowa- to własnym samochodem z możliwością częstych postojów w dowolnym momencie.

Link to comment
Share on other sites

2-3 godziny w klatce transportowej w luku bagazowym- bez mozliwosci sprawdzenia czy np. lek uspokajajacy działa i jak działa, jak pies znosi zmianę cisnienia i huk silników...a parenascie godzin przy włascicielu z korzystaniem z kazdego przystanku na spacerek i kontroli czy pies chce wody i czy go nie stresuje za bardzo...no nie wiem które gorsze...

Mój pies jest przyzwyczajony do podrózy autobusem i pociagiem- i bardzo ładnie sie zachowuje....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katcherine']Jak wyglada wyjazd z psem do Szwajcarii? Czy są jakies rożnice w krajach europejskich?Wiem ze do Wielkiej Brytanii i Irlandi plus Szwecja są odmienne zasady niz do reszty pańswt członkowskich Unii Europejskiej.[/quote]
[url=http://www.vetpol.org.pl/warunki.htm]Tutaj[/url] jest wyciąg z przepisów dot. przewozu zwierząt w UE, wyjątków w poszczególnych krajach unijnych i a także w Szwajcarii 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Dogomaniacy kompletnie nie wiem co zrobić - w wakacje mogę wyjechać do Egiptu na nawet dwa miesiące tylko ze do środek lata, temperatury nawet po około 40 stopni. Bardzo zależy mi na tym wyjeździe, chciałam zabrać sucza ze sobą, ale nie wiem czy nie będzie się męczyć w takiej temperaturze (oczywiście woda, jedzonko, ludzka opieka, ogródek do dyspozycji psa). Nie jest to wyjazd hotelowo-zwiedzający. Czip, paszport do załatwienia. Sucz mały - ok 6 kilo więc leciała by ze mną (nie dopuściłabym przewozu w luku) w kabinie, ale jak psy odczuwają zmianę ciśnienia? Czy należy wykupić psu wizę? Mam masę wątpliwości związanych z tym wyjazdem, nie wiem czy Su nie lepiej będzie z moją mamą w Polsce. :shake:

Link to comment
Share on other sites

władczyni -
tak się sklada, że znam egipt bardzo dobrze i mogę ci duzo i długo opowiadać ;-).
jesli chodzi o temperatury - wakacje w wakacje tam to duże wyzwanie nie tylko dla psa, ale i dla ciebie. w której części kraju konkretnie będziesz? ale skoro nie jedziesz na tydzień - to sie przyzwyczaisz. ja byłam tam też w tym okresie i co do człowieka, to baaardzo ważne jest, żebyś miała jakiś bloker antyssłoneczny - i tak się spalisz. i długie rękawy i nogawki - to też z powodów kulturowych, ale także dlatego, że jest po prostu chłodniej, choć różnicy teoretycznie nie poczujesz (izolacja). ale to pokrótce, poza tym - ciebie interesuje sprawa psia. nie wiem, jakiego masz psa -jeżeli to miś z grubym futrem, to będzie mu b.ciężko. z drugiej strony - tam żyją psy, no ale sa przyzwyczajone i raczej sa krótkowłose. piszesz, że będzie to domek z ogródkiem - nie wyobrażam sobie, żeby na miejscu nie było tam altany. w takim razie cień zapewniony :-).
co do wizy - pies jej nie potrzebuje, musi mieć paszport, czip i aktualne szczepienia. i tak nikt nie będzie sprawdzał, założę się. jesli jest mały - powinien polecieć w kabinie. jesli psiul zna i lubi mame i bez stresu z nią zostaje, to byc może faktycznie lepiej, bo przecież nie jedziesz tam siedziec na miejscu, tylko chcesz cos niecoś zobaczyć, prawda? a to często są wycieczki kilkudniowe. taskac na nie psa - ty i on się wymęczycie.
aha - spacery- jak on znosi hałas, bo tam nie ma cichych miast;-). klaksony (najdłuższa przerwa pomiędzy klaksonami w kairze - osobiście mierzyłam - to 10 sekund ), tłumy ludzi o każdej porze dnia. poza tym - popytaj twoich gospodarzy - jak oni widza ten pomysł z praktycznego punktu widzenia. jesli chcesz cos jeszcze wiedzieć - pisz tu, ew. na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] chetnie ci odpowiem. poza tym kraj jest wart poznania właśnie takiego - dłuższego, nie z okien autokaru. zreszta jak każdy :-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...