Jump to content
Dogomania

Sędziowskie opinie


Basenji

Recommended Posts

Z tymi tłumaczeniami w 100 % się zgadzam. Nie raz zdarzało mi się na ringu, gdy sędzia mówił co innego, a tłumacz tak to skracał (podejrzewam, że ze względu na brak znajomości terminologii kynologicznej), że wychodziło zupełnie co innego.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 361
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jak wam się podoba taki opis : Efektowna, elegancka, bardzo piękna głowa, doskonała szyja, doskonała górna i dolna linia, front i kątowanie kończyn, efektowna w ruchu, doskonała psychika.:oops:
W Łodzi dostaliśmy taki śliczny!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='otka123']A jak wam się podoba taki opis : Efektowna, elegancka, bardzo piękna głowa, doskonała szyja, doskonała górna i dolna linia, front i kątowanie kończyn, efektowna w ruchu, doskonała psychika.:oops:
W Łodzi dostaliśmy taki śliczny![/QUOTE]
Czy coś w nim jest nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Ooooo sekretarze i asystencji to już osobny temat...:diabloti:
Ja baaaardzo nie lubię kiedy asystent udawadnia jak to sie wspaniale" zna na rasie " :cool1:
---
otka- ależ "pienkny" opisik, miodzio:p , mam nadzieję , że po takim opisie był przynajmniej BOB ?

Link to comment
Share on other sites

[quote]otka- ależ "pienkny" opisik, miodzio:p , mam nadzieję , że po takim opisie był przynajmniej BOB ?[/quote]

Oj był i CACIB też był. Z CACIBa bardziej się cieszę bo my sami w rasie więc BOB to niestety żadne osiągnięcie w naszym przypadku.
Ale w licznej jak na welsh springer spaniele stawce, liczącej 3 sztuki, w Nowym Dworze Mazowieckim też dostaliśmy BOB i CWC i opisik był też niczego sobie ale taki mało konkretny. Ten łódzki to sobie chyba w ramki oprawię.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Tiggy']Fragment naszego wczorajszego:
"ruch płynny, suka kuleje na lewą tylną łapę" -> zastanawiam się, jak może kuleć i płynnie się poruszać równocześnie... ;) (a NIE kulała...)[/quote]sędzia z pewnościa miał na mysli,że płynnie porusza sie na trzech łapach :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to normalne ale na mojej pierwszej wystawie i Asty, pani L. powiedziała mi że Asta nie ma jakiegoś zęba ale to nie będzie wpływało na ocene... Ale przecież wszystko zaniża ocena :| Ale najlepsze jet to że Asta ma wszystkie zęby <lol2>

Link to comment
Share on other sites

W niektórych rasach dopuszczalny jest brak np.P1 (u dogów tak jest)..i do tej pory wydawało mi sie,ze skoro jest dopuszczalne to nie powinno zaniżac oceny..jednak w Kaliszu dożyca koleżanki dostała niższą ocene własnie za brak P1.
Słyszałam także o przypadkach kiedy sedziwie stwierdzali brak zęba u psa,który miał ich komplet..ale to już inna bajka :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane']Opis Mojego Psa :razz: :
Wystawa Krajowa Bydgoszcz- sedzia międzynarodowy:roll: :
[I]"Prezentowany z wdziękiem zarówno w ruchu jak i statyce."[/I]

Co wy na to??:evil_lol:
Całe jedno zdanko i w dodatku o Mnie :evil_lol:[/quote]

W ciemno zgaduję, że owy sędzia to Pan Król. Ja wystawiałam u niego 2 razy i w każdej karcie mamy takie sformuowanie. Wystawy u tego sędziego wspominam baaaaaaaardzo dobrze i zawsze jak czytam tą oceną uśmiech pojawia się na mojej twarzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miniaga']W ciemno zgaduję, że owy sędzia to Pan Król. Ja wystawiałam u niego 2 razy i w każdej karcie mamy takie sformuowanie. Wystawy u tego sędziego wspominam baaaaaaaardzo dobrze i zawsze jak czytam tą oceną uśmiech pojawia się na mojej twarzy.[/quote]
a oto nasz opis od p.Króla sprzed 2.5lat:
"typowa we wszystkich szczegółach, o doskonałej szacie z wdziękiem prezentowana w ruchu i statyce"
:evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='otka123']No to rzeczywiście P.Król chyba w jakąś rutynę popadł. Nam w NDM napisał: Elegancka, z doskonale wypielęgnowaną szatą, z wdziękiem prezentowana w ruchu i statyce. Ale CWC dał więc sztampę wybaczamy.[/QUOTE]

my u niego z takim opisem championat kończyłysmy i gratisowo dostałysmy NSwR i Zw.Rasy, wiec też nie narzekam :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

[quote name='Agappe'] z wdziękiem prezentowana w ruchu i statyce"
:evil_lol: :evil_lol:[/quote]
A zdaje się że znajoma tez dostała coś takiego

Link to comment
Share on other sites

właśnie przeczytałam temacik i się uśmiałam:lol: :lol: :lol:
ja też dostałam w Krakowie krótki opis,to tak idąc tropem za młodzieżowy w młodzieży spodobało mi się we wczorajszym opisie "jeszcze w rozwoju"- a suczka była w klasie szczeniąt ledwo skończone 6 mc więc jak ma nie być w rozwoju?

Link to comment
Share on other sites

Kwiatki pani Jabłońskiej z Lubieszyna (krajówka sznaucerów, ctrów i pinczerów). Co prawda nie w opisach, ale ustnie:

- ten pies jest ogólnie lepszy, lepiej się rusza, bardziej proporcjonalny, itp, ale to jasne oko.... (u sznaucerów jasne oko nie jest wadą dyskwalfikującą
- a czy ten pies to kiedyś z tym psem już wygrał? Bo nie chcę dać plamy.
- ja muszę temu psu sprawdzić kolor śluzówki i ilosć plam na języku. To klasa championów, musze sprawdzic dokładnie każdego psa (we wzorcu sznaucerów nie ma słowa o śluzówce i o plamach na jezyku)
- czy ten pies był kąpany? (2 minuty po ulewie)

I coś tam jeszcze, nie pamiętam, ogólnie przegrywały u niej jakieś dziwne szczegóły, nie patrzała na całokształt psa i tak wygrywały psy, które nie powinny wygrać. Np. jeden pies u niej przegrał z kretesem, a na drugi dzień wziął res.BIS w Szczecinie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shanara']sporo kwiatków to wynik fatalnego tłumaczenia w przypadku sędziów zagranicznych i analfabetyzmu asystentów..dzięki nim moja suka ma w opisach m.in: "niegotowaną klatkę", "dobry [COLOR=red]tłów[/COLOR]" i jest "[COLOR=red]sfobodna [/COLOR]w [COLOR=red]róchu[/COLOR]"...:lol:[/quote]

Z tym tłowiem i sfobodą w róchu to wszystko jasne, ale co mógł mieć na myśli sędzia, że przetłumaczono na "niegotowaną" klatkę?
:shocked!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...