Jump to content
Dogomania

Radysy k/ Białej Piskiej - kolejna mordownia?Kto zna ten schron???


gagata

Recommended Posts

[quote name='bbgm']Dziś dwie dziewczyny z Białegostoku (dziękuję Wam bardzo) pojechały do tego schroniska.Nie zostały wpuszczony,ludzie bardzo niesympatyczni.Dowiedziały się,że psa mogą sobie wybrać na stronie schroniska,zadzwonić,umówić się i jak schronisko zechce to go wyda:angryy:.Złoty interes. Z resztą dziewczyny napiszą same,jak zostały przyjęte.[/QUOTE]

He, he :)

To po co te zdjęcia i te hymny pochwalne, skoro głupia jedna wizyta wszystko pokazuje???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='bbgm']Dziś dwie dziewczyny z Białegostoku (dziękuję Wam bardzo) pojechały do tego schroniska.Nie zostały wpuszczony,ludzie bardzo niesympatyczni.Dowiedziały się,że psa mogą sobie wybrać na stronie schroniska,zadzwonić,umówić się i jak schronisko zechce to go wyda:angryy:.Złoty interes. Z resztą dziewczyny napiszą same,jak zostały przyjęte.[/QUOTE]

A ja dzwoniąc w poszukiwaniach Alexa dowiedziałam się, że odwiedziny w schronie mile widziane, że można się przejść obejrzeć psy, wybrać sobie jakiegoś, że schron bardzo chętnie oprowadza po obiekcie, opowiada o psach i goście są mile widziani i to bardzo mile. I w ogóle to tylko zaproszenia na nocleg brakowało bo tak sympatycznie pan zachwalał.
Dlaczego można wybierać tylko ze strony? Dlaczego nie można przejśc się po schronie? Może ktoś ma wymarzonego innego psa niż te zaprezentowane na stronie?
Ech... Radysy....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karina1002']He, he :)

To po co te zdjęcia i te hymny pochwalne, skoro głupia jedna wizyta wszystko pokazuje???[/QUOTE]
Odnośnie wizyty tych dwóch pań.Schronisko to nie ZOO.Panie przyjechały nie w celu adopcji tylko w celu wizytacji.Chciałbym uczulić wszystkich ludzi ,że na wycieczki nie posiadamy czasu mając na celu dobro psów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zapraszamy zdecydowanych ludzi chętnych do adopcji a nie ludzi wrogo nastawionych w stosunku do naszego schroniska(KARINA1002)

Link to comment
Share on other sites

Wizytacji? To w takim razie chyba ze mną coś jest nie tak. Było mi niezmiernie miło dowiedzieć się, że psa mogę sobie wybrać ze strony schroniska. Przyjechałyśmy zobaczyć psy, a skończyło się na wycieczce krajoznawczej. Cóż, było miło. Od dziś już nie dziwię się złej sławie, którą owiane jest schronisko. Pogratulować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SCHRONISKODWORAKOWSCY.PL']Odnośnie wizyty tych dwóch pań.Schronisko to nie ZOO.Panie przyjechały nie w celu adopcji tylko w celu wizytacji.Chciałbym uczulić wszystkich ludzi ,że na wycieczki nie posiadamy czasu mając na celu dobro psów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Zapraszamy zdecydowanych ludzi chętnych do adopcji a nie [B]ludzi wrogo nastawionych w stosunku do naszego schroniska[/B](KARINA1002)[/QUOTE]

A ja bardzo przepraszam. :crazyeye:

Ja nie jestem wrogo nastawiona. Wręcz przeciwnie - uważam, że [B]warunki - możliwości[/B] macie bardzo dobre - nie jedno schronisko chciałoby takie mieć.

Tylko nie rozumiem jednej rzeczy - z jednej strony chcecie adoptować, z drugiej nie chcecie - albo najlepiej żeby ktoś to zrobił.

Z jednej strony zdjęcia i hymny pochwalne, a z drugiej.... nie odpowiadacie Państwo na podstawowe pytania.

Moje pytania nie są w celu gnębienia tylko [B]wypracowania systemu[/B]. Jest tam ponad 1 tys psów !!!!!! I są pewnie [B]taaaaakie perełki[/B], że adopcje by były w ciągu tygodnia - dwóch. Ale się nie da wyadoptować psy na [B]podstawie jednego zdjęcia[/B]!!! Na Paluchu jest cała rzesza wolontariuszy, którzy łażą po tych boksach, oglądają, poznają psy, robią zdjęcia, są w stanie cokolwiek powiedzieć.

Nie wiem jak przebiegała wizyta i jaki był cel wizyty, ale jakbym ja przyjechała, to też chciała się przejść i zobaczyć ile tego "szczęścia" jest i w jakim typie. Żeby cokolwiek ruszyć z adopcją, trzeba zrobić rozeznanie.
Osoby, które są zainteresowane danymi "typami ras" też nie będą adoptowały sobie, tylko będą adoptowały dalej. Dlatego muszą wiedzieć co i jak.
Nie wiem czy Państwo już to zauważyli, ale przy adopcjach niestety ludzie się pytają o wszystko: wiek, stosunek do kotów, psów, dzieci, mężczyzn, choroby, leczenia, szczepienia, charakter - wszystko co się da.

To jest cholernie dużo pracy przy takiej ilości psów, ale powoli można zacząć działać. Zdjęcie jedno nie wystarczy - trzeba kilka do ogłoszeń, podstawowe informacje też, namiary telefoniczne itd.

Więc ponowię pytania:

- [B]Czego Państwo oczekujecie?[/B]
- [B]Czy w ogóle chcecie Państwo się zająć adopcjami?[/B]
-[B] Jeżeli tak, co jesteście w stanie zapewnić (zdjęcia, opisy)?[/B]

A już na koniec:
Jako, że dobro zwierzą leży nam na sercu wszystkim, i celem naszym jest zmniejszenie bezdomnosci zwierząt, czy jesteście w stanie sterylizować zwierzęta przed adopcją ?

Więc proszę pomysleć, nie traktować tego jako ataku tylko jako temat do rozgryzienia. Zawsze jest wyjście z sytuacji. Tylko potrzebne są chęci.

A jeśli mój ton jest za ostry, to przepraszam, za długo siędzę "w tym interesie", żeby dać sie złapać na ładne zdjęcia i piękne opisy.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiaprodex']
Ja natomiast czekam na odpowiedz w sprawie adopcji szorstkowłosej jamniczki[/QUOTE]

A ja bardzo proszę o wiadomość o jamniczce. Gdyby osoba zrezygnowała z chęcią zabiorę obydwa jamniczki.
Kiedy będzie już wiadomo co z małą zadzwonię i uzgodnię adopcję z właścicielami.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie pojechały na wizytację.Od lat zajmujemy się adopcjami terierów typu bull,pomagamy jak możemy,zabieramy psy ze schronisk,nie jesteśmy związane z jakąkolwiek fundacją,choć często z różnymi fundacjami nawiązujemy kontakt.Chciałyśmy dowiedzieć się więcej o tych psach,zobaczyć i ewentualnie zgłosić inne rasy do odpowiednich ludzi,fundacji.Do wizytacji są odpowiednie służby,nie my a takie traktowanie ludzi jest co najmniej nie grzeczne.Proszę umieścić na stronie informację,że należy się umówić w celu wybrania psa,bo inaczej marnie będą wyglądały adopcje w Państwa schronisku,chyba że właśnie o to chodzi.

Link to comment
Share on other sites

Widze ze aktualnie na dogo jest przestawiciel schroniska dlatego zadaje pytanie

czy w chwili przyjmowania psów sa oglądane POD WZGLĘDEN TATUAŻU ?
czy schronisko ma czytnik i sprawdza czy psaki nie sa zachipowane ?
jesli odpowiedz twierdzoca na oba zapytania i sa takie psy to poprosze o ich dane na e-maila.
Mam dostep do bazy danych zachpowanych psów a i po tatuażach znjdowalismy właścicieli

czy zapowiedziana wizyta kilku osób w celu zrobienia psiakom (jak by sie uadało to wszystkim) zjecia wc hodzi w rachube?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']Czy ktoąś może podesłać link do tejstrony - szukałam ponazwie nie znalazłam.[/QUOTE]

niestetyu n stronie jest osłownie pare psów. To stanowczo za mało . Rozumiem ze to troche roboty ze zjeciami ale poprosimy choc te rasowce. Jak wszyscy wiemy one maja wieksze sznase na szybką adopcje niz kundelki. Niestety one beda musiały jeszcze poczekac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SCHRONISKODWORAKOWSCY.PL']Witam wszystkich użytkowników portalu dogomania zdjęcia piesków z naszego schroniska będą sukcesywnie dodawane raz w miesiącu w razie pytań służę pomocą pod adresem [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/QUOTE]
[B]
a czy telefon jakiś można prosić? Chcialam wstawić je na [url]http://jamniki.eadopcje.org/[/url][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SCHRONISKODWORAKOWSCY.PL']Dziś w granicach godz 19 dodamy ok. 10 zdjęć i opisów z małymi psiakami proszę o rozpowszechnianie na różnych portalach w celu znalezienia im nowych opiekunów.[/QUOTE]

W taki razie czekam :)
Dodam tylko, że przy mikrusach (mówię o pieskach takich do 6-7 kg) przydałoby się podać ich wagę.

Edit: Dopytam korzystając z okazji. Czy psy wydawane ze schronu będą wcześniej wysterylizowane/kastrowane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bianka0']To znaczy mam nadzieję na trochę tańszy transport w sobotę, ale czekam na odpowiedź. Jeżeli nie uda się, to będzie trzeba skorzystać z transportu właścicieli.[/QUOTE]
pzredstawiciel schroniska pisał na poprzedniej stronie chyba że mogą pomóc z transportem..

A ja mam uwage techniczna co do strony schroniska. Fajnie by było gdyby była galeria zdjec widoczna od razu. Strasznie dużo czasu zajmuje wejście w kazde ogłoszenie schroniska i wyswietlenie zdjęcia.


I jeszcze pytanie. Jak Filek (zachowuje sie do innych psów? Jest dominujący czy uległy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']pzredstawiciel schroniska pisał na poprzedniej stronie chyba że mogą pomóc z transportem..

[/QUOTE]



Tak beka, dowóz jest możliwy w każe miejsce, w dogodnym terminie. Ale tak jak na dogo koszt transportu to 50 gr za kilometr. A nie ukrywam, że do mnie to wyjdzie spora suma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...