Jump to content
Dogomania

Radysy k/ Białej Piskiej - kolejna mordownia?Kto zna ten schron???


gagata

Recommended Posts

[quote name='monia3a']Moim zdaniem tam trzeba zrobić kontrolę bez uprzedzenia i razem z powiatowym, niech zobaczy co się tam dzieje z zaskoczenia.
Warto znaleść teraz kogoś z okolic, kto poszedłby i ocenił sytuację. My tak tu źle o nich mówimy a tam może już poprawione są warunki...wiem, że marzę ale czasem trzeba[/QUOTE]
Moniu tylko, że nie istnieje coś takiego jak niezapowiedziana kontrola powiatowego, bo on zgodnie z przepisami ma obowiązek o kontroli uprzedzić i uprzedza.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest monia3a

[quote name='jaanna019']Moniu tylko, że nie istnieje coś takiego jak niezapowiedziana kontrola powiatowego, bo on zgodnie z przepisami ma obowiązek o kontroli uprzedzić i uprzedza.[/QUOTE]

Nie zawsze uprzedza. Wiem co mówię bo miałam taką przyjemność być w schronisku z powiatowym bez zapowiedzi.

Zawsze może powiadomić ich o planowanej kontroli bez podawania konkretnej daty.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie....Czy to nie dziwne pytanie?....Czy powiatowy weterynarz będzie chciał współpracować?.....Hmmm....Skoro nad tym się zastanawiamy, to co się u nas dzieje?....Kraj bezdusznych, skorumpowanych,nicniewidzących ludzi odpowiedzialnych za zdrowie, życie i jakość życia zwierząt....Gdzie sumienie, uczciwość zawodowa? Czy pomoc może nadejść dopiero wtedy, kiedy kilka "odważnych" osób jest w totalnej desperacji od długiej, beznadziejnej walki i uda się do najpotężniejszych mediów?....Wtedy, gdy rozmiar, a raczej bezmiar cierpienia jest przerażający???? Inaczej, wszystko okey???? Kasa płynie.....a reszta?....Nie ma głosu....Pamiętam, jak w reportażu z Kielc, Korabiewic osoby walczące o zwierzęta płakały z bezsilności i nad cierpieniem setek zwierząt, a urzędnicy i weterynarze odpowiedzialni za te tragedie, mówili,że nic złego się nie dzieje, i w ogóle o co chodzi?????.............

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O, to dobrze. A byłas w tym schronisku? wiesz coś o nim? Mozna tam wejsc i zrobic fotki? Czasem dobry jest pretekst, ze szuka się swego zaginionego psa, albo wybiera sie pieska dla mamusi i chce się porobic zdjecia - i ole w ogóle pretekst jest potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Szukam sobie wzorów do projektu uchwały rady gminy w sprawie bezdomnych psów, i jestem na "Dzienniku urzędowym woj. podlaskiego" - prawie każda gmina, która ma podjętą uchwałę, bezdomne zwierzęta zawozi do Radys, Dworakowska Grażyna. Tylko jedna czy dwie gminy - do schroniska w Kolnie. Ciekawe, czy którakolwiek z gmin, które maja umowę z Radysami, czy jakikolwiek pracownik pofatygował się tam i sprawdził warunki?

Edit: nie tylko podlaskie gminy, ale warmińsko-mazurskie, z Ełkiem na czele.
A w Googlach tylko wizytówka schroniska:


Dworakowska G.J. Schronisko dla bezdomnych zwierząt
12-230 [URL="http://www.ditel.pl/index.php?kn=&kb=&km=Radysy&kp=&kg=Bia%B3a+Piska&ku=&ka=&kw=&whatext=Zwierz%C4%99ta%20-%20schroniska&whereext=%20Radysy%20Bia%C5%82a%20Piska&exte="] Radysy [/URL] 13
woj.[URL="http://www.ditel.pl/index.php?kn=&kb=&km=Radysy&kp=&kg=Bia%B3a+Piska&ku=&ka=&kw=14&whatext=Zwierz%C4%99ta%20-%20schroniska&whereext=%20Radysy%20Bia%C5%82a%20Piska%20warmi%C5%84sko-mazurskie&exte="] warmińsko-mazurskie [/URL]powiat[URL="http://www.ditel.pl/index.php?kn=&kb=&km=Radysy&kp=piski&kg=Bia%B3a+Piska&ku=&ka=&kw=&whatext=Zwierz%C4%99ta%20-%20schroniska&whereext=%20Radysy%20Bia%C5%82a%20Piska%20piski&exte="] piski [/URL]gmina[URL="http://www.ditel.pl/index.php?kn=&kb=&km=Radysy&kp=&kg=Bia%B3a+Piska&ku=&ka=&kw=&whatext=Zwierz%C4%99ta%20-%20schroniska&whereext=%20Radysy%20Bia%C5%82a%20Piska&exte="] Biała Piska [/URL]

[IMG]http://www.ditel.pl/images/fr_linia.gif[/IMG] GSM (0) 506713343

Link to comment
Share on other sites

Zainteresowała mnie ta sprawa, jestem z Warm -Maz .Nie zawiadamiajcie inspekcji wet. bo nic nie wskuracie. Będą bronić tego miejsca bo mają problem bezdomnych zwierząt rozwiązany. Trzeba spokojnie, w tajemnicy zobaczyć jaka jest sytuacja. Tam musi ktoś wejść, zebrać dowody inaczej żadna znacząca oraganizacja nie podejmie się interwencji. Interesuje mnie jaka organizacja o ktorej sie mówi na poczatku podjeła odpowiednie kroki ?
Zbierajcie dowody a ja postaram się aby ktoś wprawiony w takich sprawach zrobił tam nalot.Tak jak bylo to ostatnio w Toruniu.

Link to comment
Share on other sites

Malagos dużo za sztukę, ponad 1000 zł....Gagata faktycznie założyła wątek, ale go opuściła....Kama2 latem ubiegłego roku ostatnio logowała się na dogo....Niewiarygodna osoba....Naobiecywała, naopowiadała jakieś historie o organizacji prozwierzęcej i zniknęła, nawet na pw nie odpowiadała, jak obiecała....Gdzieś w TV pod koniec roku widziałam,że Radysy się rozbudowują/własciciel miał takie plany/....No cóż, kasa ogromna do kieszeni, a pies na betonowy wybieg do kilkudziesięciu innych, już zmęczonych swoją obecnością....Facet zbiera psy, wrzuca je do schronu, a kasa płynie....Nikt nie kontroluje, nikt nie adoptuje, nie trzeba leczyć, po co karmić? Ludzie, super "biznes"! Kręci się jak diabli! ........A my piszemy, piszemy....a tam, daleko, setki, albo więcej psów cierpi, tak jak to widziały jaanna019 i monia3a na własne oczy! Widać, nic się nie da zrobić....Gdzie indziej, ratujemy potwornie beznadziejne przypadki....A tu...

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj w poczcie do naszego schroniska przyszlo pismo z miejscowości za Olsztynem w sprawie podpisania z nami umowy na przyjmowanie od nich psow. Oddzwoniłam,odmowilam ale zacheciłam do wziecia udziału w utworzeniu koalicji w sprawie budowy schroniska miedzygminnego ( 3 ha ziemi już kupilismy ), gminy podpisują listy intencyjne. Pan burmistrz mi odpowiedział, że go interesuje abym mu odmowiła na piśmie bo pozytywnie mu odpowiedzieli hyclowie z Bydgoszczy i ( zapomialam, drugiego hycla !), za 500 zl od złowionego psa i reszta go nie interesuje.To tam gdzie psy zagryzły chłopca.Hyclowi z Bydgoszczy opłaca sie jechac taki szmat drogi po psy. Jak pojedzie zgarnie wszystko co się rusza!

kto wejdzie do Radys i zda relację ?

Link to comment
Share on other sites

I czasem mam wrażenie, że rządzą gminami miejskimi i wiejskimi ludzie, którzy nigdy nie mieli psów, nie mieli z nimi do czynienia, nie mają elementarnej wrażliwości na krzywdę zwierząt, zapłacić komuś, aby uprzatnął "problem" z terenu gminy a reszta?....Reszta jest milczeniem...w okrutnym cierpieniu przed szybką lub tez nie....śmiercią.....A gdyby tak jakaś o "ludzkim" obliczu gmina, skontrolowała warunki w których przebywają odłowione z jej terenu psy i za które są płacone ciężkie pieniądze podatników.....Gdyby....Gdyby....Fantazjuje ciotka, oj fantazjuje.....
Kto wejdzie do Radys?????

Link to comment
Share on other sites

Ja dziś na komisji w gminie relacjonowałam projekt uchwały rady gminy, ale musi być umowa ze schroniskiem - są 2 w odległości 50-70 km (Kruszewo i Ostrów Maz), oba nie chcą kolejnej gminy. Odłowienie psa przez ich hycla to 2500 zł . Skad wziąć schronisko, które podpisze umowę z naszą gminą? Budowa nie wchodzi w grę, nawet takiego powiatowego.
Ale już nie zaśmiecam wątku Radys, tak tylko mi się żale nagromadzone wylały.............

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Ja dziś na komisji w gminie relacjonowałam projekt uchwały rady gminy, ale musi być umowa ze schroniskiem - są 2 w odległości 50-70 km (Kruszewo i Ostrów Maz), oba nie chcą kolejnej gminy. Odłowienie psa przez ich hycla to 2500 zł . Skad wziąć schronisko, które podpisze umowę z naszą gminą? Budowa nie wchodzi w grę, nawet takiego powiatowego.
Ale już nie zaśmiecam wątku Radys, tak tylko mi się żale nagromadzone wylały.............[/QUOTE]

Małgosiu , my możemy wejść z Wami w układ. Nie wiem kiedy zaczniemy budowę schroniska ale kiedyś na pewno powstanie.Jesteśmy na etapie zawiązywania koalicji gmin zainteresowanych budową schroniska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Ja dziś na komisji w gminie relacjonowałam projekt uchwały rady gminy, ale musi być umowa ze schroniskiem - są 2 w odległości 50-70 km (Kruszewo i Ostrów Maz), oba nie chcą kolejnej gminy. Odłowienie psa przez ich hycla to 2500 zł . Skad wziąć schronisko, które podpisze umowę z naszą gminą? Budowa nie wchodzi w grę, nawet takiego powiatowego.
Ale już nie zaśmiecam wątku Radys, tak tylko mi się żale nagromadzone wylały.............[/QUOTE]

To jest właśnie problem większości gmin. Są Gminy, które nie chcą podpisywać z Radysami umowy, ale.... nie mają wyjścia, bo to jest jedyne " schronisko", które może przyjąć psiaki. Zamknięte koło.

Link to comment
Share on other sites

Bo pewnie maja taką przelotowośc, taki "przerób", jak miały Kielce i sławne Dyminy jeszcze w ub. roku.
Od nas jeszcze nie tak daleko, z 60 km, jest Pawłowo koło Ciechanowa. Wójt ma sprawdzic, czy maja miejsca na kolejną gminę. Mieliśmy tam 2 dogomanki, ale juz od dobrych 3-4 lat nie sa na dogomanii te dziewczyny. Przekonałam wójta, ze trzeba pojechac i sprawdzic warunki, zanim się podpisze umowę. Moze ja bym się zabrała z kimś z gminy, jak by jechali? .........O ile oczywiście schronisko odezwie się jako chętne do wyłapywania naszych psów. Mówiłam też o usypianiu ślepych miotów, o sterylizacjach (z tym będzie trudniej, bo koszty.....), ale wszystko to postaram sie przeforsowac i zawrzec w uchwale rady (no, projekcie, bo komisja to 5 osób, ich raczej przekonałam opowiadajac o bezdomności, porzuceniach, okrucieństwie), ale rada to 20 osób -wszyscy, nie ublizając, to ludzie ze wsi, a pies to tylko skaranie boskie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...