Jump to content
Dogomania

Radysy k/ Białej Piskiej - kolejna mordownia?Kto zna ten schron???


gagata

Recommended Posts

  • Replies 319
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sprawa Radys nie jest jeszcze zamknieta-niestety. Wyszly pewne niejasne okolicznosci, ktore sprawdza jedna z organizacji prozwierzecych. Zostalam poproszona, by narazie niczego nie pisac, dopoki sytuacja sie nie wyjasni:shake:
Dogo, niestety(albo i dobrze) jest dostepne dla kazdego.
Jesli ktos sie bardzo martwi i ma do mnie pytania zapraszam na PW. Mysle, ze w niedlugim czasie dostane dyspense i bede mogla napisac wiecej ;)
Uspokoje tylko, ze oprocz w/w niejasnosci w samym schronisku sytuacja nie wyglada na bardzo zla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kama2']Gagata, nie masz za co dziekowac , zawstydzasz mnie:oops: Ja nic nie zrobilam oprocz bycia tam i zgloszenia moich watpliwosci tam, gdzie trzeba ;)

[SIZE=1]Ja rowniez gratuluje Niufek:angryy:[/SIZE][/quote]

I co, jaka sytuacja?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
Guest monia3a

Czy jest coś robione z tą mordownią ??
Miałam okazję tam być i naprawdę warunki są straszne, zwierzęta nie leczone, widziałam psa z otwartym złamaniem - właściciel twierdził, że samo się zrośnie, psa z ogromnym guzem - Pan mówi, że nie będzie operował, bo pies mu zejdzie podczas zabiegu ... tym miejscem trzeba się zająć!!!
Kama2 możesz mi napisać, która organizacja się zajęła tą sprawą i co się dzieje na dzień dzisiejszy ??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Rok temu Kama2 była w schronisku, robiła zdjęcia, powiadomiła jakąś organizację i co nic. Podnoszę bo ciągle nie ma odpowidzi na ważne pytania. Mnie interesuje komu zgłosiła Kama2 ten schron, jakiej organizacji? Czekam na odpowiedź już bardzo długo. Mam nadzieję, że tym razem ją uzyskam. Napisałam PM do Kamy2.
Słuchajcie tam trafiają setki psów z całego województwa, raport Argosu nie obejmuje ostatnich lat kiedy to schronisko znacznie rozwinęło swoją działalność. Może wystarczy, że napiszę, że jest to właściwie jedyne schronisko w północno-wschodniej Polsce, które przyjmuje psy z różnych gmin (no jest jeszcze ośrodek w Wasilkowie) oprócz Radys są tylko schroniska miejsce, małe, przyjmujące tylko psy z terenu swojego miasta. Wyobraźcie sobie jaki "przerób" mają Radysy.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

Z lepszych wiadomości: niektóre gminy zaczynają zrywać umowy z Radysami :multi: gmina Juchnowiec Kościelny od 14 lipca ma umowę ze schroniskiem w Kolnie. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ sporo psów jest z tej gminy - u mnie ostatnio były szczeniaki stamtąd, ponieważ nie wyobrazałam sobie ich w Radysach.
Najlepsze jest to, iż Radysy mają sprawę w prokuraturze. Ktoś widział jak wypuszczają psy odłowione w innej gminie do gminy, z którą mają podpisaną umowę ale oddaloną o ileś km.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Do Kamy pisałam kilka PM, pytała o szczegóły, zdjęcia - nic. Następnym razem przedstawiłam się oficjalnie i bardzo nalegałam na przekazanie kontaktu do organizacji, która to zajęła się sprawą - nic. Myślę, że Kama tam nie była, nie robiła zdjęć i nie powiadomiła żadnej organizacji.
Edit
A ja myślę, że tam jest gorzej niż w Dyminach, bo Radysy to schron w szczerym polu, zero przypadkowych odwiedzających, koniec świata.

Link to comment
Share on other sites

To może warto wysłać tam reporterów Uwagi TVN, aby zobaczyli ten "raj dla zwierząt", bo daleko od świata, nie znaczy,że mamy zapomnieć, nie interesować się losem i tak poszkodowanych przez los,bezdomnych, bezbronnych, często chorych psiaków.Skoro kama nie zainteresowała się ich losem, czy to znaczy,że inni też tak mają postąpić?....

Link to comment
Share on other sites

Ja się tylko dziwię Kamie2, dlaczego nie przyznała że nie była? niby zrobiła foty i komuś je przekazała, niby jakaś organizacja się tym zajęła. Chyba przyszedł czas na Radysy. Tylko nie wiem czy my nie jesteśmy za cieniutkie na ten moloch. Same nie damy rady. Trzeba wezwać posiłki. No i najtrudniejsze - to schron prywatny.
Poczytajcie sobie dane z fundacji Argos. Z roku na rok począwszy od 2004 wzrasta liczba miejsc w schronisku, w 2004 było to schronisko na 240 psów a w 2009 już na 1000:crazyeye: Z danych wynika, że schron nigdy nie był przepełniony, bo psów zawsze jest mniej niż miejsc. Znacie taki przypadek? Od 2008 liczba padłych psów przekracza liczbę tych wydanych, uśmierceń mało same "padnięcia". Dane z gmin wyższe niż dane ze schroniska. I nie są to pojedyncze psy ale setki! W wykazie gmin wysyłających tam psy wg. Argos nie są wskazane wszystkie gminy. Przecież wiemy też o innych.

Kiedy jedziemy?

Link to comment
Share on other sites

Ania, tam może się nie usypia, bo one się wyżerają między sobą i tyle. Sama byłaś i widziałaś ile psów jest w jednym boksie. Tam nie trzeba usypiać.

A miejsc może być i ponad 1000 bo miejsce to tam na duże schronisko jest. Przecież facet wtedy dobudowywał boksy - ma kilka ha to będzie budował. Szmal z gmin dostaje, więc tylko zwiększa ilosć miejsc, zeby jak najwięcej umów popodpisywać. Jak z każdej Gminy dostaje 6 tys. ryczałtowo, to 10 gmin daje 60 tys miesięcznie. A myślę, że ma podpisanych więcej umów.

Problem jest taki, że on tylko je zbiera. Nie robi nic dla psów. One tylko tam mają miejsce do dożycia - bez leczenia, bez możliwości adopcji.

A warunki ma niezłe: działka duża z dużymi możliwościami, zaplecze socjalne niezłe: kuchnia, pomieszczenie do sterylizacji misek, do mycia, pomieszczenie zabiegowe itd. Jakby to dobrze obmyśleć, to na prawdę byłoby fajne miejsce.

Na razie to jest świetny zarobek. Psy z tego nic nie mają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...