Jump to content
Dogomania

Nie słucha mojej córki


Dorota_64

Recommended Posts

Kawka wzięła się stąd, że gdy stałam obok, psica ciągnęła na smyczy w moją stronę i córko długo nie mogła skierować jej uwagi na siebie i przysmak. Potem stosowałam metodę "kucania" za śmietnikiem :wink: ale prawie nic nie widziałam. Jak dotąd ćwiczenia są proste i abym ja mogła je wykonywać wystarczy to, co pokaże mi córka. A jak będzie dalej, zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam! Dorota_64, oprócz "Okiem psa" jest jeszcze parę dobrych książek o wychowaniu i psychice, które warto poczytać. Niedawno ukazała się książka dość opasła ale warta przeczytania "Jak być najlepszym przyjacielem psa", jest tam opisane pare fajnych metod dogadywania się z psami, jest też opisany temat "psa w sypialni" - trochę inaczej niż w większości poradników, ale uważam, że całkiem mądrze. Zakup sobie lekturę i czytaj przy tej "szkoleniowej kawie" a co cię zainteresuje - skonsultuj ze szkoleniowcem już w konkretnym przypadku Twojej Tofci. Życzę powodzenia i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andorka1']Witam! Dorota_64, oprócz "Okiem psa" jest jeszcze parę dobrych książek o wychowaniu i psychice, które warto poczytać. [/quote]
Dzięki, na pewno przeczytam.
U nas ostatnio bardzo wiele się zmieniło. :D Po Psim przedszkolu i zajęciach indywidyalnych zmieniłyśmy całkowicie sposób postępowania i Tofcia staje sie grzecznym i kochanym pieseczkiem. Nie było łatwo, bo mamy miekkie serca, ale efekty widoczne były z dnia na dzień. Córka miała ochotę na agility z Tofcia, ale szkoleniowiec zasugerował, że przy Tofci charakterku lepiej będzie na razie chodzić na PT.
Co do spania w moim łóżku, to już tak zostanie, że Tofcia śpi ze mna, bo ja to lubię. Najważniejsze, że nie kituje mi się już do łóżka "bez pytania" i złazi, gdy powiem "złaź".
Ale larwa jedna, nauczyła sie otwierac drzwi do mojego pokoju gdy nikogo nie ma (są troche zepsute) i gdy nie zdążę schować pościeli, wysypia się na niej. :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_64']U nas ostatnio bardzo wiele się zmieniło. :D Po Psim przedszkolu i zajęciach indywidyalnych zmieniłyśmy całkowicie sposób postępowania i Tofcia staje sie grzecznym i kochanym pieseczkiem. Nie było łatwo, bo mamy miekkie serca, ale efekty widoczne były z dnia na dzień. [/quote]Dorota_64, bardzo, bardzo się cieszę! o to chodziło i byłam pewna, że szkolenowcy dadzą Ci wskazówki, jak odpowiednio prowadzić pieska, żeby tak się stało! :D

[quote name='Dorota_64']Córka miała ochotę na agility z Tofcia, ale szkoleniowiec zasugerował, że przy Tofci charakterku lepiej będzie na razie chodzić na PT.[/quote] Na agility nigdy nie jest za późno! A i agility idzie dużo łatwiej z posłusznym pieskiem. Więc powiedz córce, że jeszcze wszystko przed nią! :D

Oto fotka mojej Misi z ostatniego weekendu - plac pewnie poznasz :wink: . Misia patrzy się w bok, bo wpatruje się we mnie - ja biegłam po drugiej stronie tunelu, wydając jej polecenia do pokonywania toru na odległość:

[img]http://www.std.org/~hania/misia/misianaodleglosc.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[b]Flaire[/b]. Plac poznaję, a jakże :D ul. Perkuna.
Nie żałujemy agility, bo wiemy, że przyjdzie na to czas. Gdy patrzę na zdjęcie Twojej Misi, troche Wam zazdroszczę, ze już tyle umiecie. :D Praca z psem daje dużą satysfakcję, więc na PT pójdziemy chętnie.
Dodam jeszcze, że dopiero teraz zaczynamy mieć prawdziwą przyjemność z posiadania psa. Napięcie, które było w naszym domu zniknęło. Tofcia to kawał urwisa i nie można jej w niczym folgować, ale jako posłuszny piesek jest poprostu przekochana.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...