Jump to content
Dogomania

zahamowanie wzrostu u sznaucera olbrzyma


greenland

Recommended Posts

Do 4 miesiaca wspaniale - między 3 a 4 miesiącem przyrósł nawet 10 cm. Potem zaczeło spadać - 3 cm, 2,5 cm, teraz 1,5 cm :(((
Karma bardzo dobra, doskonale dobrana. Wszystkie szczepienia, pies zrównoważony, inteligentny. Nic poza zahamowaniem wzrostu się nie dzieje - nie tyje, sierść piękna. Rodzice - b.dobre rodowody.

Co mam robić? Czy to taka przypadłość jak niskorosłośc u ludzi? Czy ma szansę doróść do wymaganych min.65 cm?
Za 3 dni skończy 7 miesięcy, wiec na rośnięcie nie pozostaje mu dużo czasu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greenland']Do 4 miesiaca wspaniale - między 3 a 4 miesiącem przyrósł nawet 10 cm. Potem zaczeło spadać - 3 cm, 2,5 cm, teraz 1,5 cm :(((
Karma bardzo dobra, doskonale dobrana. Wszystkie szczepienia, pies zrównoważony, inteligentny. Nic poza zahamowaniem wzrostu się nie dzieje - nie tyje, sierść piękna. Rodzice - b.dobre rodowody.

Co mam robić? Czy to taka przypadłość jak niskorosłośc u ludzi? Czy ma szansę doróść do wymaganych min.65 cm?
Za 3 dni skończy 7 miesięcy, wiec na rośnięcie nie pozostaje mu dużo czasu...[/quote]

Chyba nie pozostaje nic innego jak wybrać się do jakiegoś dobrego weta i przebadać dokładnie psa.

Skąd jesteś?

Link to comment
Share on other sites

Moze do tego okresu za szybko przyrastal? A teraz powoli to wyrownuje? Moze na odwrot - przyrastal wiecej - teraz organizm sam zaczyna ow przyrost ograniczac, kiedy psiak dochodzi do 7 miesiecy.
U mojego briarda - byl regularny cotygodniowy przyrost - i masy i wzrostu - wzorcowy - w wieku co prawda do 8 miesiecy - potem zostal spowolniony... Jak sie okazalo - wszystko bylo ok - ale fakt - zasiegnelabym opinii weta.
A poza tym - mam nadzieje, ze i u sznaucerow jest podobnie - sadzac w porownaniu do gabarytow - psiak "rozsrasta" sie do 1.5 roku, u briardow czaszka do nawet 3 lat.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Mieszkam na Górnym Śląsku, w moim miasteczku jest dość dobry weterynarz, więc chyba go odwiedzę. Wczoraj wyczytałam, ze za duża dawka wapnia moze zahamować wzrost - no ale musiała by to być chyba faktycznie końska dawka:/ Są nawet preparaty przyspieszająće wzrost i rozwój, ale pierw muszę sie zapytać weta, by nie zrobić głupstwa i nie zaszkodzić psu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oba moje dotychczasowe olbrzymy było duże - jeden ok.69, drugi prawie 71. Obecny jest po wysokich rodzicach, ale obecnie w wieku 7 miesięcy /ukończonych/ na 60,6 cm, czyli jak dla mnie tragicznie:( Pytałam w dwóch hodowlach, i usłyszałam, ze pies powinien jeszcze podrosnąć ale równie dobrze moze byc tak, ze urośnie do tych minimalnych 65 i to będzie wszystko:( Wygląda pięknie, ale kurduplowato, a jkuż teraz powinien mieć wzrost zbliżony do dorosłego psa:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...