Jump to content
Dogomania

kierunek strzałki na skoku w dal


ito

Recommended Posts

[QUOTE]A o jakie strzałki chodzi?
Gdzie to jest w regulaminie? [/QUOTE]

W regulaminie jest w części z rysunkami przeszkód :evil_lol:. Kierunek strzałki przebiega zgodnie z tym, jak pies pokonuje przeszkodę, czyli grot jest na najwyższym elemencie. Jednak ponieważ wszystkie elementy skoku w dal stoją tylko dla kategorii L, to strzałka nie jest istotna i IMHO może jej nie być, dużo ważniejsze jest, żeby poszczególne elementy miały określone regulaminem wymiary.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] W regulaminie jest w części z rysunkami przeszkód :evil_lol:
[/QUOTE]
Chodzi o namalowana strzałkę na elementach skoku w dal?
No to nie jest to malunek obowiązkowy. Mozna sobie pomalowac gwiazdeczki i też będzie ładnie.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy temat i ja nie mam przekonania, czy strzałka nie jest obowiązkowa:razz:. Zgodnie z regulaminem przeszkody muszą odpowiadać opisowi i rysunkom dołączonym, a tam jak byk jest strzałka na skoku w dal...

Swoją drogą- ktoś się spotkał z innym rysunkiem na skoku w dal niż strzałka?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Zgodnie z regulaminem przeszkody muszą odpowiadać opisowi i rysunkom dołączonym, a tam jak byk jest strzałka na skoku w dal... [/QUOTE]
Ale nie ma wymogu koloru i jakie elementy maja być jak pokolorowane. Tylko strefy musza być oznaczone. W opisie skoku w dal nie ma nic ze elementy musza być w sposób chaarakterystyczny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']ale na rysunku strzałka jest jak ta lala, a przeszkody muszą odpowiadać i opisowi i rysunkom (według samego regulaminu), więc ciekawi mnie, czy strzałka w takim razie też?:p[/quote]
Ale nie maja być identyczne. Inaczej musiałabys mieć wszystkie przeszkody w tych samych kolorach i identyczne jak na rasunku. A odkosy masz różne, nie mówiac ze i materiał na przeszkody jest rózny. U niektórych przeszkody sa aluminiowe a na rysunku widac drewniane.
A tunel pomarańczowy z drutem niebieskim.

Link to comment
Share on other sites

Jestem zainteresowany tematem bo właśnie robie nowy torek, przeglądałem zdjęcia z różnych polskich zawodów i pojawiają sie 2 wersje


tu wersja mniej spotykana , ale tez sie zdarza
[IMG]http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zawody%20lodz09/male/DSC08389.jpg[/IMG]

Ja tez tak zrobiłem i teraz sie zastanawiam czy jest ok

Link to comment
Share on other sites

Ja bym uznała, że strzałka nie jest obowiązkowa, właśnie z racji tego, że nie zawsze skok w dal składa się ze wszystkich pięciu elementów, może stać ich mniej, więc wtedy rysunek strzałki i tak jest niewidoczny, jak również dlatego, że w opisie przeszkody nic o niej nie ma. Rysunki są poglądowe i służą temu, żeby można było poprawnie skonstruować przeszkody, a nie temu, żeby je pomalować dokładnie tak samo. Na MŚ w Helsinkach strzałki na skoku w dal też nie było (ba, ławeczki były naprzemiennie biała i niebieska, całkiem jak w domu :evil_lol:), a tam w końcu tor ogląda sama najwyższa komisja agility FCI.

Tak szczerze mówiąc, to najważniejsza ta strzałka jest na planie parkuru, bo inaczej nie wiadomo byłoby jak ten tor ustawić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Ja bym uznała, że strzałka nie jest obowiązkowa, właśnie z racji tego, że nie zawsze skok w dal składa się ze wszystkich pięciu elementów, może stać ich mniej, więc wtedy rysunek strzałki i tak jest niewidoczny, jak również dlatego, że w opisie przeszkody nic o niej nie ma. Rysunki są poglądowe i służą temu, żeby można było poprawnie skonstruować przeszkody, a nie temu, żeby je pomalować dokładnie tak samo. Na MŚ w Helsinkach strzałki na skoku w dal też nie było (ba, ławeczki były naprzemiennie biała i niebieska, całkiem jak w domu :evil_lol:), a tam w końcu tor ogląda sama najwyższa komisja agility FCI.

Tak szczerze mówiąc, to najważniejsza ta strzałka jest na planie parkuru, bo inaczej nie wiadomo byłoby jak ten tor ustawić.[/quote]

i to mi się podoba :):evil_lol: tzn nie muszę malować na nowo :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ito']

tu wersja mniej spotykana , ale tez sie zdarza


Ja tez tak zrobiłem i teraz sie zastanawiam czy jest ok[/quote]
Z logicznego punktu widzenia, akurat ta wersja jest niepoprawna. Bo jezeli jest jaskrawa biel to pies cos tam odróznia i wtedy strzałka prowadzi psa w optymalny punkt gdzie ma zakończyć skok, czyli pośrodku za przeszkoda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon'][B]LALUNA,[/B]

Na prawde sadzisz, ze pies wie co to sztrzalka i do czego sluzy? :evil_lol::cool3:[/quote]

Czy naprawdę Wie co to strzałka to niekoniecznie. Ale faktem jest że pewne kolory ułatwiają pokonywanie przeszkód tak jak i ustawienie przeszkód.
Gdyby te elementy miały jednakowa wysokosc to pies i tak by je przeskoczył. Ale łatwiej byłoby mu obliczyć skok jesli te elemnty byłyby coraz wyższe. Z kolorami tez tak jest. Tyczka pomalowana na jaskrawo jest bardziej widoczna dla psa. Inne zlewajace sie z otoczeniem moga byc mniej widoczne i powodowac błędy. W slalomie jesli masz tyczke mniej widoczna a druga jaskrawa psy mniej doswiadczone moga omijac ta pierwsza tyczke. Na podwójnej pierwsza tyczka jaskrawa, druga zlewajaca sie z otoczeniem podobny skutek. Pies nie widzi moze zrzucac. Ze strzałka ( ale pod warunkiem ze jest jaskrawa) moze byc podobnie. Do czego bym to porównała? Moze do snopu światła i zwierzaka który biegnie przed autem w nocy i nie wychodzi poza snop światła. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Z logicznego punktu widzenia, akurat ta wersja jest niepoprawna. Bo jezeli jest jaskrawa biel to pies cos tam odróznia i wtedy strzałka prowadzi psa w optymalny punkt gdzie ma zakończyć skok, czyli pośrodku za przeszkoda.[/quote]

Idąc tym tropem rozumowania można uznać, że jeśli jest narysowana odwrotnie, to pokazuje psu, skąd ma zacząć skok, czyli pośrodku przed przeszkodą, a nie na przykład z boku :evil_lol:. Ale szczerze wątpię, żeby pies się tym kierował w takim przypadku.

Link to comment
Share on other sites

[quote] Idąc tym tropem rozumowania można uznać, że jeśli jest narysowana odwrotnie, to pokazuje psu, skąd ma zacząć skok, czyli pośrodku przed przeszkodą, a nie na przykład z boku :evil_lol:.
[/quote]

To człowiek naprowadza psa na skok i od jego naprowadzenia zalezy gdzie psu wypada odskok. JaK myslisz czy jesli naprowadzisz psa z odwrotnego kierunku na skok w dal lub podwójna to skoczy czy nie? Owszem skoczy i to nawet moze skoczyc na czysto. Jednak nie zmiena to dalej faktu że dla psa pewne ułozenie przeszkód od najmniejszego elementu do najwiekszego jak i jaskrawe kolory są dużym ułatwieniem pokonania przeszkody. Są wskazówka. Tak jak pewne kolory które sie zlewaja z podłozem mogą skłaniac do błędów.
Więc w tym przypadku jaskrawa strzałka moze byc tym samym co ułozenie elementu skoku w dal, od najmniejszego do najwiekszego elementu. Ale nie znaczy to ze jak pomieszasz elementy to pies nie skoczy bo straci orientacje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...