Jump to content
Dogomania

Żywienie szczeniaka


Juno

Recommended Posts

Nigdzie nie znalazłam takiego tematu więc zakładam nowy. Jaką karmą najlepiej żywić pieski? W połowie czerwca w domu ma się pojawic 2-miesięczny Cocker Spaniel. Czytam teraz forum i zastanawiam się jaką karmę wybrać dla psiaka. Oprócz oczywiście tej 'domowej roboty'. Na początku myślałam o Rayalu ale naczytałam się, że jakość strasznie spadła, a ceny wzrosły. Nie dziwi mnie to. Skoro wykupił Royala producent Pedigree, a wiadomo, że wszystkie te karmy to dla psów fast foody. I w końcu nie wiem. Może Acana?

Link to comment
Share on other sites

Royal to karma oparta na zbożach, które nie służą psu tak jak ludziom, są tylko bezwartościowymi wypełniaczami. Acana zawiera dużo mięsa, owoce i warzywa, a ze zbóż tylko ryż, więc skład ma o wiele lepszy. Podobno lepszy od niej jest Orijen, ale z tego co wiem, potrafi nieźle zrujnować kieszeń:roll: Tak więc polecałabym Ci którąś z tych dwóch karm:diabloti:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ano właśnie, oglądanie reklam nie wystarczy - trzeba jeszcze czytać składy ;)

Mój pies też kilka miesięcy jadł Royala i wyglądał dobrze, jednak było dużo gazów, czyli karma była źle wchłaniana prawdopodobnie ze względu na te zapychacze za bardzo fermentowała w jelitach.
Samo to, że pies dobrze wygląda na karmie, nie znaczy, że jest dobra - są psy które dobrze wyglądają na nędznych resztkach z obiadu i Chappi.

No i wątek chyba wypadałoby przenieść do działu o żywieniu?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Franklin Gothic Medium] Karmie royalem Psa 9 lat (dieta weteraryjna i standart mini Mature) a niebawem też zjawi sie szczeniaczek u mnie i tak samo bede go karmić Royalem bo jest to najlepsza karma ale w wersji weterynaryjnej :cool3: moge polecić też karme [/FONT][FONT=Verdana][B]Fish4dogs[/B] ale nie powiem czy jest wersja dla szczeniąt :oops: o Acanie nie mam dobrego zdania ....[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Juno']Nigdzie nie znalazłam takiego tematu więc zakładam nowy. Jaką karmą najlepiej żywić pieski? W połowie czerwca w domu ma się pojawic 2-miesięczny Cocker Spaniel. [/quote]
Przede wszystkim wszelkie wytyczne odnośnie żywienia (i nie tylko) powinieneś dostać od hodowcy,wraz z karmą na pierwsze dni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...