Jump to content
Dogomania

Labrador w bloku


Bartek1974

Recommended Posts

Witajcie . Dziś podczas w-f na stadionie miejskim przyszedł pies w typie Labka , ma około dwóch lat.Bawiłam się z nim na stadionie około godziny , widać że pies mnie polubił bo nie odstąpywał mnie na krok :multi: . Pies ten przypominał Labka w typie użytkowym , bardzo przypominał mi charakter Border Collie , chodzi głównie o skoczność , inteligencje ( w niecałą godzinę nauczył się siad , leżeć , daj łapę , zostaw ) . Przyszłam z nim do domu , dałam karmy , wody , pobawiłam się z nim.I przyszła kolej na zapoznanie się go z moja 2,5 letnią suką Westa , niestety , ta wcześniej widziała jak bawię się z nim , i zaczęła na niego warczeć , musiałam go niestety zostawić .:-(:-(:-( Tacie się baardzo spodobał , i powiedział , że jeśli go zobaczę , to mam przyprowadzić go do domu , i może z nami zostać :multi: Pytanie moje brzmi , czy Labek może mieszkać na dworzu w kojcu z dachem , w OCIEPLANEJ budzie , a na zimę zabierany byłby do domu lub garażu ( w garażu jest tyle stopni co w domu ) ?

Link to comment
Share on other sites

Lapradory to psy bardzo potrzebujące kontaktu z człowiekiem i absolutnie nie nadają się do mieszkania poza domem. To są psy które nie odstępują właściciela na krok, śpią zawsze w twoim pobliżu, chodzą z właścicielami nawet do toalety. Nawet do ogrodu nie wychodzą jeżeli nie wychodzi z nimi właściciel.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bejkowa']Cały czas będzie miał kontakt z ludźmi .Tylko spać będzie na dworzu , a jak będzie zimno ,burze , deszcze itp to będzie w domu.[/QUOTE]
nie jest to dobry pomysł na laba - w taki sposób dopracujesz się psa który z nudów będzie niszczył ogród i skakał po ludziach z "radości"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='skrzeli']Na pewno lepiej jej będzie u Ciebie niż na ulicy :)[/QUOTE]
no to na pewno :) Tylko się upewnij, ze on nie ma właściciela, bo kiedyś miałam taki przypadek, że przygarneliśmy boksia, szukaliśmy jego wlascicieli pies był u nas 10 miesięcy i dopiero się znaleźli. Trochę bolało jak go musieliśmy oddawać....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mam trochę doświadczenia ponieważ mieszkałem i w bloku a teraz mieszkam w domu z ogrodem. Zostawienie labradora samego w ogrodzie nie jest dobrym pomysłem. Pies znajdzie sobie zajęcie... i pogryzie, rozkopie tu i tam ;) Te psy muszą być z ludźmi, a jeżeli jest taka potrzeba, że musi zostać sam to, zamykam go w pokoju, który jeszcze nie jest wykończony i wiem że tam nic nie nabroi. W ogrodzie labradora samego nie zostawię, za duże koszty ;)

Jak mieszkałem w bloku to pies był jeszcze szczeniakiem i jak gdzieś musiałem wyjść czy pojechać to starałem się zabrać psa ze sobą i np. czekał w samochodzie. A jak zostawał sam w mieszkaniu to dawałem mu jakieś zabawki lub napełnioną kulę ze smakołykami, żeby się czymś zajął i starałem się jak najszybciej wrócić do domu.

W obu przypadkach najważniejsze są spacery z psem i wybieganie go, tak więc miejsce zamieszkania nie ma tutaj znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...