Jump to content
Dogomania

Uwaga na Bieszczady!!!


ajermak

Recommended Posts

Witam!!!
Zbliżają się wakacje, znajomi zaproponowali wspólny wyjazd w Bieszczady. Nasi znajomi mają dzieci a my mamy psy. Nasi znajomi zarezerwowali sobie noclegi w gospodarstwie agroturystycznym (pseudoagroturystyka- ze zwierząt mają psa stróżującego i koniki :razz:). Kiedy ja zadzwoniłam żeby zarezerwować dla nas noclegi usłyszałam od właścicela, ze z psami to wykluczone:1. bo oni mają gości z dziećmi (czyli naszych znajomych, z którymi widzimy sie często i ich dzici bawią się z naszymi psami) i ich goście mogliby być niezadowoleni z psów; 2. bo psy powodują alergię i trudno jest po nich postprzątać obiekt:shake:; 3. właściciele obiektu mają dużego psa:crazyeye:.
I niech mi ktoś wytłumaczy te pokrętną argumentację.
Oczywiści powiedziałm panu, że moje psy mają włos podobny do ludzkiego i nie powodują alergi, ze są raz w tygodniu kąpane i będą unikać jago psa jak ognia, ale pan mnie olał i powiedział, że kategorycznie Z PSAMI NIE:angryy:
więc moi drodzy Dogomaniacy NIE jedziemy z psami na urlop do Leska:cool1:
pozdrawiam
ata
[url]www.psy.4info.org[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja byłam w Bieszczadach ze swoją sunią w Wołkowyji co prawda z przyczepą cempingową ( nad samym zalewem- piękne widoki i jedyny camping z łazienką :evil_lol: ) ale na spacerach spotykałm przyjezdnych z psami, mieszkających na kwaterach w domach . Z tego co pamiętam, byli ludzie z bokserem ( więc dość duży pies) i z buldożkiem .
Co prawda było to już szmat czasu, ale może musisz poszukać bo jedni zgadzają się na psy a inni nie , tak jak wszędzie ;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nam kiedyś w Beskidzie zaproponowano, że pies może spać na dworze (suka cocker spaniela, 33 cm w kłębie, zatem olbrzymie bydlę i od razu widać, że kwalifikujące się do spania na dworze... koniec sierpnia był, a sąsiad na noc wypuszczał na teren BYKI). Skończyło się na tym, że pies spał ze mną w śpiworze, ale na terenie schroniska nosiłam go na rękach, żeby nie nabrudził...

Pytania o to, czy pies nie narobi, są na porządku dziennym na kwaterach prywatnych, jak ktoś ma do czynienia z psami, które mieszkają w budzie (a jeszcze lepiej na łańcuchu) i robią pod siebie gdzie popadnie, to mu się w głowie nie mieści, że psa można trzymać w domu i może on być nauczony czystości.
Trzeba pytać i dzwonić, mnie się udaje znaleźć noclegi w różnych miejscach Polski z całym stadem psów przy okazji zawodów, więc jest to możliwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajermak']Witam!!!
Zbliżają się wakacje, znajomi zaproponowali wspólny wyjazd w Bieszczady. Nasi znajomi mają dzieci a my mamy psy. Nasi znajomi zarezerwowali sobie noclegi w gospodarstwie agroturystycznym (pseudoagroturystyka- ze zwierząt mają psa stróżującego i koniki :razz:). Kiedy ja zadzwoniłam żeby zarezerwować dla nas noclegi usłyszałam od właścicela, ze z psami to wykluczone:1. bo oni mają gości z dziećmi (czyli naszych znajomych, z którymi widzimy sie często i ich dzici bawią się z naszymi psami) i ich goście mogliby być niezadowoleni z psów; 2. bo psy powodują alergię i trudno jest po nich postprzątać obiekt:shake:; 3. właściciele obiektu mają dużego psa:crazyeye:.
I niech mi ktoś wytłumaczy te pokrętną argumentację.
Oczywiści powiedziałm panu, że moje psy mają włos podobny do ludzkiego i nie powodują alergi, ze są raz w tygodniu kąpane i będą unikać jago psa jak ognia, ale pan mnie olał i powiedział, że kategorycznie Z PSAMI NIE:angryy:
więc moi drodzy Dogomaniacy NIE jedziemy z psami na urlop do Leska:cool1:
pozdrawiam
ata
[URL="http://www.psy.4info.org"]www.psy.4info.org[/URL][/quote]
Musisz poszukać kwatery, gdzie można przyjechać z psem. To czy gospodarze pozwalają na psa, czy nie, to wyłącznie ich decyzja i nie ma tu żadnego prawa i nie muszą się z tego tłumaczyć. Piszę to jako doradca ds agroturystyki ;)
Moja znajoma rolniczka na moje pytanie, czy przyjmie gości z psem, zapytała "Jak to, tak do pokoju?" ja na to, ze tak "Jak to, przecież pies moze narobić" - taka jest mentalność :shake:

Link to comment
Share on other sites

dokladnie tak, jak pisze malagos.
ajermak, przeciez wystarczy wpisac w googlach: bieszczady wczasy z psem i wyskakuje ci sporo rozwiazan, np. cos takiego:
[url=http://www.agroturystyka.pl/index.php?inc=kwatera&id=363]Agroturystyka - Wie

Link to comment
Share on other sites

bo do parku narodowego wstep z psem wzbroniony.
nie mowie, ze mi sie to podoba, ale takie sa przepisy i jak sie napatoczy straznik - a na poloninie trudno sie ukryc - to sie placi...
napisalam o tym w poprzednim poscie, ale mi go idiotycznie ucielo - moze dlatego, ze podalam przykladowy adres strony z kwaterami.
ad meritum:
nocleg z psem w Bieszczadach spokojnie znajdziecie, jak nie w Lesku, to gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Nam kiedyś w Beskidzie zaproponowano, że pies może spać na dworze (suka cocker spaniela, 33 cm w kłębie, zatem olbrzymie bydlę i od razu widać, że kwalifikujące się do spania na dworze... koniec sierpnia był, a sąsiad na noc wypuszczał na teren BYKI). Skończyło się na tym, że pies spał ze mną w śpiworze, ale na terenie schroniska nosiłam go na rękach, żeby nie nabrudził...[/quote]
Rauni, możesz zdradzić co to za podłe schronisko? Uwielbiamy Beskidy, jeździmy tam z psem od prawie trzech lat, zimą i latem, i zawsze schroniska przyjmują nas gościnnie. Jedynie na Równicy trochę chamoty, ale to nie schronisko tylko hotel, któremu ktoś przez pomyłkę nadał status schroniska. Napisz, którą górę mamy omijać po stoku :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ale dotyczy to samego parku narodowego, a można pójść na inne szlaki które nie zahaczają o park i tam już z psem można w weekend majowy byłam na Fereczatej i Jasłach piękne widoki :) [URL="http://picasaweb.google.pl/szyszka.agnieszka/WeekendMajowy2009?feat=directlink"]zdjęcia[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajermak']Witam!!!
Zbliżają się wakacje, znajomi zaproponowali wspólny wyjazd w Bieszczady. Nasi znajomi mają dzieci a my mamy psy. Nasi znajomi zarezerwowali sobie noclegi w gospodarstwie agroturystycznym (pseudoagroturystyka- ze zwierząt mają psa stróżującego i koniki :razz:). Kiedy ja zadzwoniłam żeby zarezerwować dla nas noclegi usłyszałam od właścicela, ze z psami to wykluczone:1. bo oni mają gości z dziećmi (czyli naszych znajomych, z którymi widzimy sie często i ich dzici bawią się z naszymi psami) i ich goście mogliby być niezadowoleni z psów; 2. bo psy powodują alergię i trudno jest po nich postprzątać obiekt:shake:; 3. właściciele obiektu mają dużego psa:crazyeye:.
I niech mi ktoś wytłumaczy te pokrętną argumentację.
Oczywiści powiedziałm panu, że moje psy mają włos podobny do ludzkiego i nie powodują alergi, ze są raz w tygodniu kąpane i będą unikać jago psa jak ognia, ale pan mnie olał i powiedział, że kategorycznie Z PSAMI NIE:angryy:
więc moi drodzy Dogomaniacy NIE jedziemy z psami na urlop do Leska:cool1:
pozdrawiam
ata
[url=http://www.psy.4info.org]Psy rasowe na sprzedaż - Giełda psów rasowych[/url][/QUOTE]

Moj chłopak wynajmuje domek w Bieszczadach (Wołkowyja) i jestem zaskoczona tym co tu przeczytałam bo z tego co się orientuje to on i jego sąsiedzi nie mają nic przeciwko wynajmowaniu ludziom z psami po prostu źle trafiliście. Polecam abyście jeszcze poszukali na pewno coś się znajdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam,
Ja byłam z moimi dwoma psami na wczasach w Bieszczadach w tym roku. Niedaleko Sanoka, zalewu Solińskiego i Rymanowa.
Mam Teriera Tybetańskiego i dosyć dużego mieszańca bordera z belgiem. Pensjonat ma swoje trzy psy, goście przyjeżdzają zarówno z dziećmi jak i zwierzętami, są konie.
Nie ma kompletnie żadnych problemów.
Polecam wszystkim, którzy chcieliby się wybrać w Bieszczady: Dwór Wola Sękowa.
Stronę bardzo łatwo znaleźć w internecie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...