Jump to content
Dogomania

Pies w OPOLU - gdzie na smyczy??


monis_

Recommended Posts

Witam Wszystkich DOGOMANIAKÓW

Mam pytanie i jednocześnie prośbę: Może ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z trzymaniem psa na smyczy podczas spaceru w Opolu. Czy jest to obowiązkowe po każdym względem,czy też są jakieś wyjątki??
Zwrócono mi uwagę jak byłam z moim psiaczkiem na spacerze i bardzo mnie to teraz nurtuje,tym bardziej,że nigdy mi się coś takiego nie przydarzyło. Co gorsza mam yoreczka,małą, grzeczną psinkę, która jest bardzo usłuchana i prawie zawsze biega bez smyczy. Bardzo proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej sprawy.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

odpowiedź znajdziesz tutaj : [URL="http://www.tresura.opole.pl/prawo.htm"].: Grażyna Wilińska - Szkoła Tresury Psów LIM :.[/URL]

jest tam wyraznie napisane: 'Obowiązkiem jest zachowanie należytych środków ostrożności przez prowadzenie psa wyłącznie na smyczy, Zwolnienie psa ze smyczy jest dozwolone tylko w miejscach mało uczęszczanych przez ludzi i pod warunkiem, że pies ma kaganiec,
a właściciel (posiadacz) ma możliwość sprawowania bezpośredniej kontroli nad jego zachowaniem;'

oraz
'Zabrania się:
wprowadzania psów i innych zwierząt domowych do piaskownic oraz zwalniania ich ze smyczy
w miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci (place zabaw, wydzielone części parków, piaskownice, boiska itp.);'

Przyznam że często jak widzę osobę z psem bez smyczy kiedy idę ze swoją ONką to rzeczywiście trochę się denerwuję, bo nie iwem czego się mogę po tym psie spodziewać, nawet jeśli jest to mały york czy inna rasa. Co innego kiedy jest to np teren bardziej odludniony jak wały czy łąka, wtedy jest więcej miejsca i każdy pilnuje sowjego interesu. Też zdarza mi się puszczać moją ONkę na wałach kiedy nie ma innego psa w pobliżu. Ale na bardziej uczęszczanych ulicach trzymam psa zapiętego.

warto chociaż interesującą cię część z tej uchwały zapamiętać lub mieć przy sobie na spacerze, w razie kiedy ktoś ze służb policyjnych czy miejskich będzie chciał Ci wlepić mandat za nietrzymanie psa na smyczy bądż prowadzenia go bez kagańca (oni sami nie znają przepisów a lubią się czepiać zwykłych ludzi bo bandytów się boją ;) ), co nie jest zabronione w przypadku nie posiadania jednej z 11 ras uznanych jako agresywną. wszystko pisze na stronie pani Grażyny.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...