Jump to content
Dogomania

Uczulenie na pyłki traw


Iss

Recommended Posts

Tak, może być. U mnie nikt nie pali papierosów i chemii staram się używać mało. Ale ona w ubr. nie mogla biegać po podwórku, bo dostawała zadyszki, kładła się jakby zmęczona, kaszlała. No i stan zapalny spojówek, wylizywanie łap. Nie chcę zapeszyć..ale teraz chętnie biega, i nic.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam, mam 13 tygodniową sunię mix pit i lab, i chyba jest uczulona na pyłki traw i koniczyny, ma krostki na brzuchu i pod pachami a także na łapkach, miejscami wygląda jakby podchodziło to ropą, vet kazał czekać i obserwować, podaję jej wapno 2 razy dziennie. Czy faktycznie podawanie kwasów tłuszczowych pomaga?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

[quote name='Lantash']A gdzie w Polsce można odczulać psa biorezonansem?? Bo w Warszawie szukam w necie i nigdzie nie ma, tzn. wszyscy jak dzwonię to mówią, że kiedyś tak, ale już nie można.[/QUOTE]
Może - tak jak to było parę lat temu w prywatnych przychodniach dla ludzi - powoli dochodzą do wniosku, że zestawianie w jednej placówce medycyny akademickiej z medycyną niekonwencjonalną wpływa na zaufanie klientów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Odświeżam temat.
U nas zaczęło się w zeszłym roku, w maju.
Misia zaczęła się mocno drapać, poszliśmy do weterynarza, dostała zastrzyk - Dexafort i wszystko minęło.
W tym roku - znowu w maju - powtórka.
Z tym, że podanie Dexafortu poprawiło sytuację na tydzień.
I uporczywe wygryzanie sierści i drapanie wróciło.
(Łapki, brzuch i klatka piersiowa).
Drugi Dexafort - spokój na tydzień i powtórka.
Zastanawiałam się długo ale dochodzę do wniosku, że to uczulenie na trawy.
Karmę ( Brit Care z jagnięciną i ryżem) po pierwszym zastrzyku odstawiłam i wróciliśmy do RC, ale objawy się utrzymują, więc to nie sprawa karmy jak sądzę.
Zresztą - swędzenie nasila się po długich polno-leśno-łąkowych spacerach.

Teraz myję Misię po każdym długim spacerze w letniej wodzie i Hexodermie.
Jest o wiele lepiej. Po krótkich, osiedlowych spacerach zacznę ją zamiast mycia wycierać dokładnie wilgotną szmatką.
Czy jest wapno w jakiejś innej postaci niż tabletki musujące?
Co jeszcze oprócz podawania sterydów można zrobić, żeby złagodzić objawy?

Link to comment
Share on other sites

U mnie podobny problem :( byłam u kilu weterynarzy każdy mówił to samo i daje ten sam zastrzyk . U mojego psa zaczęło się w czerwcu na początku drapanie ustawało na 2 tygodnie po serii 3 zastrzyków w tej chwili pomaga na 60 % pies nie przestaje się drapać i ma zaczerwieniona skórę . Wet zaproponował sterydy ale nie wiem jaką decyzje podjąć? Dodam ze mój pies jest wykastrowany i z lekka nadwagą (muszę pilnować żeby nie przytył więcej) boje się ze po sterydach jego waga pójdzie w górę. Mieszkam na wsi do okola łąki i sady wiec nie mam jak uniknąć traw :(

Link to comment
Share on other sites

Od leków nie, ale po sterydach wzmaga ( lub może wzmagać ) się apetyt.
Ja miałam przygodę z encortonem - duże dawki - i to co się ze mną działo, to było nie do opisania. Nie jadłam, tylko żarłam, kilka tabliczek czekolady, dwa lub trzy dania obiadowe dziennie, potrafiłam wstawać w nocy i trzęsącymi się rękami otwierać lodówkę, żeby zjeść cokolwiek. Sterydy brałam z powodu nadczynności tarczycy ( po stanie zapalnym i przełomie tarczycowym), krotko na szczęście, kilka miesięcy, ale przez pierwszy miesiąc lub dwa przytyłam około 8-10 kg. Ja jestem wegetarianką i chudzielcem, to było dla mnie nie do wytłumaczenia i nie do ogarnięcia.
Do dzisiaj jak pomyślę, to mi w to trudno uwierzyć, że można odczuwać taki głód.

Wracając do uczulenia.
Wczoraj pojechaliśmy jednak z Misią do weterynarza, bo na brzuchu pojawiły się krwiste placki.
Dostała kolejny zastrzyk - o przedłużonym dzialaniu - na trzy tygodnie.
Mamy podawać wapno - codziennie - i kapsułki z kwasami omega - może być gamollen, a może być ludzki lek - tańszy. Plus nadal kąpanie w hexodermie po każdym spacerze.

Alergia pokarmowa nie jest wykluczona, gdyż miejsca w jakich Misia się drapie, wylizuje i wygryza są typowe dla alergii pokarmowych - pachy, pachwiny i łapki.
U Misi dochodzi jeszcze szyja.
Od wczoraj Misia więc na "diecie jednoskładnikowej" - to znaczy jeden rodzaj suchej karmy i koniec. Żadnych psich przysmaków, żadnych dodatków, nawet ryżu, żadnego mięsa, pieczywa, sera, itd. (I przy okazji - żadnych orzechów - nie dość, że często uczulają, to mają pleśń, która szkodzi).

Mogę podać alertec, albo inny ludzki lek antyuczuleniowy, ale wetka potwierdziła, że działa mniej więcej na 20 procent psów.

No i zobaczymy.

Jeżeli wszystkie objawy ustąpią z końcem pylenia - to będziemy wiedzieć więcej.

Link to comment
Share on other sites

gryf80 wiem ze pies sobie lodówki nie otworzy ;) ale nie jestem sama w domu i ciężko przekonać np. mojego tatę ze nie wolno psu nic dawać. A mój pies to taki żarłok ze zawsze coś z trawy wygrzebie albo różne świństwa zbiera z drogi :(
Jasza jak to karma jedno składnikowa? Może to drapanie może wina karmy? ale już tyle ich przerabiałam i żadnych zmian nie było drapie się i liże najwięcej na łapkach i pachwinie Chciałam bym uniknąć sterydów

Link to comment
Share on other sites

Nie "karma jednoskładnikowa" tylko "dieta jednoskładnikowa" - w tym znaczeniu - że tylko karma - jednego rodzaju - i nic poza tym - żadnych dodatków, psich smakołyków, jedzenia gotowanego, sera, jogurtów, kości, warzyw, ryżu i makaronu - nic.

Po zastrzyku było dobrze - w niedzielę znowu drapanie - na szczęście nie tak uporczywe.
Mam nadzieję, że z końcem sierpnia będzie już tylko lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Nie "karma jednoskładnikowa" tylko "dieta jednoskładnikowa" - w tym znaczeniu - że tylko karma - jednego rodzaju - i nic poza tym - żadnych dodatków, psich smakołyków, jedzenia gotowanego, sera, jogurtów, kości, warzyw, ryżu i makaronu - nic.

Po zastrzyku było dobrze - w niedzielę znowu drapanie - na szczęście nie tak uporczywe.
Mam nadzieję, że z końcem sierpnia będzie już tylko lepiej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...