Jump to content
Dogomania

BASENJI na Wystawach (prosimy zakladac oddzielne tematy)!

Basenji
 Share

Recommended Posts

• Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Czyli ocena bdb nie wzięła się z nieba, prawda?
[B]Agabass i Ypsylon[/B] - brawo za oko!:lol:
Pzdr.[/quote]
chyba tylko Ypsylon - bo ja to na inny temat pisłam nie doczytałaś [B]Asiaczku :evil_lol: ;)[/B]

[quote name='Asiaczek']Czyli ocena bdb nie wzięła się z nieba, prawda?
[B]Agabass i Ypsylon[/B] - brawo za oko!:lol:
Pzdr.[/quote]
problem w tym, że ten pies wygrał.... do wzorca mu daleko ale orsini się podobał, hehe:evil_lol:

[quote name='Ypsylon']problem w tym, że ten pies wygrał.... do wzorca mu daleko ale orsini się podobał, hehe:evil_lol:[/quote]
bo ma proste plecy i kąty a dla mnie to podstawa:))))))))))))a nie jakies plecy a la whipet a kąty proste jak sztachety u płotu to ma być basenji?:)))))))

[quote name='orsini']bo ma proste plecy i kąty a dla mnie to podstawa:))))))))))))a nie jakies plecy a la whipet a kąty proste jak sztachety u płotu to ma być basenji?:)))))))[/quote]
tu niestety muszę się z Tobą zgodzić - proste plecki i krótkie na dodatek to najważniejsza część ciała u basenji... kąty też są ogromnie ważne dla mnie przynajmniej ale ten pies, którego wskazałaś ma dobre kąty, ale tylko z tyłu.... z przodu jest spionowany na maxa, przypatrz się, to nawet na tej fotce widać...

[quote name='orsini']nio, ja na przod w ogole nie patrze:))))bo mam amerykanskie sznaucery a te z przodu plaskie jak decha, wiec juz i u innych ras mi to w ogole nie przeszkadza:)))))[/quote]
a powinnaś jeśli patrzysz na inne rasy (mam na myśli akurat basenji i charty) ponieważ spionowana łopatka psuje ruch a u tych ras jest on bardzo ważny...

[quote name='orsini']KaVandze sie spodobala ta rodzinna atmosfera w baskach wiec sobie sprawi basenji wystawowego:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:[/quote]
a niech sobie sprawia, jeszcze jej pomogę jak będzie chciała... no nie Ola ;) pamiętaj o Sibiu... hehe

nie znam się na sznaucerach, więc trudno mi się na ten temat wypowiadać... chodzi głównie o to, że spionowana łopatka nie da (a raczej nie powinna dać długiego wykroku, skraca ruch po prostu), ale niektóre rasy nie muszą mieć długiego wykroku i wtedy spionowana łopatka nie przeszkadza...

Sznaucer ma spionowaną i jest ok. a to grupa III. Jego ruch jest bardzo szybki ale się inaczej porusza. A basenji czy charty jak mają taką spionowaną łopatkę to już wyglądają jakby chodziły na szczudłach ;) .
Ale już np. samojedy im bardziej mają spionowany przód i tył tym lepiej....Czyli wszystko jest zależne od danej rasy a nie np. grupy ras ;) .

Pozdrawiam,

[quote name='orsini']nie no wiem, ale wlasnie np
[IMG]http://www.katewerk.com/images/batmv.jpg[/IMG]
a stroma lopatke ma, wiec jest to dziwne, chyba ze tu jeszcze chodzi moze o dlugosc lopatki?skoro kat nie bardzo wplywa na ruch[/quote]
zdjęcie, które umieściłaś nie pokazuje samej łopatki, ale wierzę Ci na słowo, jako że wykrok na to wskazuje - jest odrobinę skrócony... jeśli łopatka jest dobrze ukątowana to pies płynie, ma taki "koci" i wyciągnięty ruch... wiesz o co mi chodzi?

[quote name='stellanovaa']Sznaucer ma spionowaną i jest ok. a to grupa III. Jego ruch jest bardzo szybki ale się inaczej porusza. A basenji czy charty jak mają taką spionowaną łopatkę to już wyglądają jakby chodziły na szczudłach ;) .
Ale już np. samojedy im bardziej mają spionowany przód i tył tym lepiej....Czyli wszystko jest zależne od danej rasy a nie np. grupy ras ;) .

Pozdrawiam,[/quote]
stellanovaa ma dużo racji - właśnie o to mi chodzi, że u sznaucerka spionowana łopatka nie przeszkadza... natomiast u chartów jak i u basenji odbija się to na ruchu - wtedy pies nie pokazuje tego "przyczajenia" bo po prostu spionowana łopatka mu to uniemożliwia...

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

Announcements

• Create New...