Jump to content
Dogomania

BASENJI na Wystawach (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Basenji

Recommended Posts

[quote name='gmk'][COLOR=blue]Myslę że HARLEY DAVIDSON Tagri Edcher uzyskał tytuł Najlepszy Reproduktor - Legionowo`2006 ...ta skala wystawy powtarzana przez Asiaczka i Savannah raczej ma więcej wspólnego z matematyką czy statystyką a nie kynologią.[/COLOR]

[COLOR=blue]Grażyna[/COLOR][/quote]
HARLEY DAVIDSON Tagri Edcher nie uzyskał tytułu "Najlepszy Reproduktor - Legionowo 2006", lecz był na II miejscu w tej konkurencji. I żeby była jasność: na II miejscu w skali wystawy, bo w rasie, w tej konkurencji - nie był zgłoszony żaden inny reproduktor.
Zwrot "w skali wystawy" ma za zadanie odróżnienie tytułu "Najlepszy Reproduktor w Rasie" (bo i takim tytułem H.D. może się posługiwać) od miejsca zajętego w tej konkurencji, w porównaniu ze wszystkimi zgłoszonymi rasami V grupy na tę wystawę. To jest przecież tak oczywiste...
I będę powtarzała "w skali wystawy", bo jest to wystawa Klubowa, jak dla mnie - bardzo wysokiej rangi.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='gmk'][COLOR=blue]Myslę że HARLEY DAVIDSON Tagri Edcher uzyskał tytuł Najlepszy Reproduktor - Legionowo`2006 ...ta skala wystawy powtarzana przez Asiaczka i Savannah raczej ma więcej wspólnego z matematyką czy statystyką a nie kynologią.[/COLOR]

[COLOR=blue]Grażyna[/COLOR][/quote]
I jeszcze jedno: kynologia, to również matematyka i statystyka. Niestety.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek[FONT=Arial'][COLOR=black]Ja uczestniczę w wystawach klubowych od 1989 r., a Ty?[/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial]Pzdr.[/FONT]
[/quote]
[COLOR=blue]Nie Ty a gmk...[/COLOR]
[COLOR=blue]Uczestniczę w wystawach Klubowych Klubu Szpica od 2001 roku, bo chyba o basenji mówimy ? [/COLOR]
[COLOR=blue][/COLOR]
[COLOR=blue]Grażyna[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jakąś tam poziomicę mam w domu to sie wyrówna.:evil_lol:

[quote]
Basenji Dziewczyny, więcej luzu!
Zdrówko:angryy:
[/quote]
ja to sie luzuję jak zawsze :cool3: :ylsuper: :smokin:

A teraz zmienię trochę temat [B]Alu[/B] jak masz jakieś fotki z wystawy albo z domu to wklej do swojej galerii, bo coś tam mało chłopaków.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk']
[FONT=Arial CE, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Co do samej wystawy, to tak fatalnie zorganizowanej i przeprowadzonej wystawy Klubowej nie pamietam a o ile się nie mylę biorę w nich udział dłuzej niż Asiaczek.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=blue]
[/COLOR]
[/quote]
Czy ja mam omamy, czy napisałaś "wystawy Klubowej", a nie "wystawy klubowej basenji"....
Precyzyjniej dobieraj słowa, a nie będzie nieporozumień. Przemyśl to jeszcze raz, bo już było coś w typie "niepotrzebne psy", kiedy to raczkiem, raczkiem trzeba było się tłumaczyć z tych słów...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk'][COLOR=blue]Jak widac są ludzie którzy oprócz pojecia o etyce kynologicznej mają jeszcze problemy z kulturą osobistą.[/COLOR]

[COLOR=blue]Doprawdy szkoda[/COLOR]

[COLOR=blue]Grazyna[/COLOR][/quote]
Jeżeli odnosiło się to do poprzedniego postu, to zerknij, kto go napisał...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

witam ...
no witam ...

Majne klajne kury doniosły mi całkiem niedawno, że na wystawie klubowej można było wygrać całkiem niezłe (inspektor) gadżety. hohohohhohhoo ... już nawet skłonny byłbym zainwestować i stać się posiadaczem trójkołowca ... eee - chciałem napisać trójkolorowca, lub po inszemu - tricolor'a. Dlaczego chciałbym ? Wyjaśniam wszem i wobec. Otóż na wystawie można było wyrwać coś co w katalogu miało dumną nazwę "STATUETKA". Jednak jak się okazało - statuetek nie dowieziono - dowieziono za to kawałek blaszki (no - muszę jednak w tym miejscu zgodnie z prawdą napisać, iż posiadało toto coś na kształt grawerki). Coś co mogło być fragmentem np. puszki (turystycznej, jakby kto detalicznie chciał wiedzieć) No i tak - moja inwestycja to z jednej strony wrodzony dar przewidywania, który podpowiada, że za rok na takiej samej wystawie dowiozą jednak całą resztę (czytajcie - prawdziwe statuetki), na której wyżej opisany fragment blachy można będzie zawiesić. Ja tam wybredny nie jestem. Blachę se sam wyklepię. A statuetkę i tak za darmochę dostanę - a coooo. Bo właśnie z tej drugiej strony także wrodzona skromność wciąż podpowiada mi, że fundatorka nie zrezygnuje z promowania "trójkolorowców" - że dowiezie
prawdziwe statuetki. Gratuluję Pani Asiaczek natchnienia, które kazało tanim sumptem wyprodukować cacka prawdziwe.

pozdrawiam Panią, :calus: nieustający w swym czuwaniu wielbiciel rzecz jasna ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='house_of_spirits']witam ...
no witam ...

Majne klajne kury doniosły mi całkiem niedawno, że na wystawie klubowej można było wygrać całkiem niezłe (inspektor) gadżety. hohohohhohhoo ... już nawet skłonny byłbym zainwestować i stać się posiadaczem trójkołowca ... eee - chciałem napisać trójkolorowca, lub po inszemu - tricolor'a. Dlaczego chciałbym ? Wyjaśniam wszem i wobec. Otóż na wystawie można było wyrwać coś co w katalogu miało dumną nazwę "STATUETKA". Jednak jak się okazało - statuetek nie dowieziono - dowieziono za to kawałek blaszki (no - muszę jednak w tym miejscu zgodnie z prawdą napisać, iż posiadało toto coś na kształt grawerki). Coś co mogło być fragmentem np. puszki (turystycznej, jakby kto detalicznie chciał wiedzieć) No i tak - moja inwestycja to z jednej strony wrodzony dar przewidywania, który podpowiada, że za rok na takiej samej wystawie dowiozą jednak całą resztę (czytajcie - prawdziwe statuetki), na której wyżej opisany fragment blachy można będzie zawiesić. Ja tam wybredny nie jestem. Blachę se sam wyklepię. A statuetkę i tak za darmochę dostanę - a coooo. Bo właśnie z tej drugiej strony także wrodzona skromność wciąż podpowiada mi, że fundatorka nie zrezygnuje z promowania "trójkolorowców" - że dowiezie
prawdziwe statuetki. Gratuluję Pani Asiaczek natchnienia, które kazało tanim sumptem wyprodukować cacka prawdziwe.

pozdrawiam Panią, :calus: nieustający w swym czuwaniu wielbiciel rzecz jasna ...[/quote]
Kąśliwy jak zawsze w odpowiedniej porze duch stępuje i nie wiadomo czy sie bać czy śmiać. Jak taki jesteś zabawny to może zostań sponsorem a nie krytykiem. Czekałam na Ciebie powiem szczerze, bo zabrakło mi na forum kolejnych złośliwości i po co to. Byłeś widziałeś czy tylko plotkować potrafisz baba z Ciebie czy facet. Bo jak mi wiadomo plotki to przywilej bab. No to czekamy na następnej klubówce na [B]posągi[/B] twojego sponsoringu. Na koniec dodam, że wierzyć mi się nie chce, że przy.....szasz się o takie rzeczy, a wydawało mi się, że jesteś poważną osobą, kolejna pomyłka. A nagrody może ufundować każdy, chyba wiesz o tym, a jakie są to już kwestia gustu osoby, która je funduje. Ja cieszę się z każdej nagrody, bo zawsze jest dla mnie jakimś symbolem. pamiątką. Widać nie masz o Tym zielonego pojecia, ani wyobraźni. A czy na klubówce w Łodzi jakikolwiek hodowca basenji coś przysponsorował, z tego co pamiętam tylko Asiaczek puchary i statułetki i malowane kamienie. A w jakich klasach to już jej sprawa i nic nikomu do tego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='house_of_spirits']witam ...
no witam ...

Majne klajne kury doniosły mi całkiem niedawno, że na wystawie klubowej można było wygrać całkiem niezłe (inspektor) gadżety. hohohohhohhoo ... już nawet skłonny byłbym zainwestować i stać się posiadaczem trójkołowca ... eee - chciałem napisać trójkolorowca, lub po inszemu - tricolor'a. Dlaczego chciałbym ? Wyjaśniam wszem i wobec. Otóż na wystawie można było wyrwać coś co w katalogu miało dumną nazwę "STATUETKA". Jednak jak się okazało - statuetek nie dowieziono - dowieziono za to kawałek blaszki (no - muszę jednak w tym miejscu zgodnie z prawdą napisać, iż posiadało toto coś na kształt grawerki). Coś co mogło być fragmentem np. puszki (turystycznej, jakby kto detalicznie chciał wiedzieć) No i tak - moja inwestycja to z jednej strony wrodzony dar przewidywania, który podpowiada, że za rok na takiej samej wystawie dowiozą jednak całą resztę (czytajcie - prawdziwe statuetki), na której wyżej opisany fragment blachy można będzie zawiesić. Ja tam wybredny nie jestem. Blachę se sam wyklepię. A statuetkę i tak za darmochę dostanę - a coooo. Bo właśnie z tej drugiej strony także wrodzona skromność wciąż podpowiada mi, że fundatorka nie zrezygnuje z promowania "trójkolorowców" - że dowiezie
prawdziwe statuetki. Gratuluję Pani Asiaczek natchnienia, które kazało tanim sumptem wyprodukować cacka prawdziwe.

pozdrawiam Panią, :calus: nieustający w swym czuwaniu wielbiciel rzecz jasna ...[/quote]
jak dla mnie to jest czysta żenada, nawet komentowac nie warto:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk'][FONT=Arial CE, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Oprócz regulaminów jest też coś takiego co się nazywa etyką kynologogiczną, której częścią składową jest [/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Arial CE, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]szacunek dla pracy innych hodowców czy wystawców. Fundowanie nagród konkretnym psom też oceniam w tych kategoriach dlatego nie podoba mi się to, o czym już wielokrotnie pisałam. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial CE, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Takie nagrody można dac prywatnie poza ringiem.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial CE][COLOR=#0000ff][/quote][/COLOR][/FONT]
[FONT=Arial CE][COLOR=black]gmk o ile się nie myle ty również fundowałas nagrody, dla psów w klasie szczeniąt:cool1: Przecież to jest dokładnie ta sama sytuacja jak by nie patrzec:roll: Po prostu nie ma napisane że konkretnie dla psa z hodowli Loango:diabloti: A innych szczeniąt na tej wystawie nie było:cool1: [/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial CE, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue][quote name='gmk'][/COLOR][/SIZE][/FONT]

[COLOR=blue]
[/COLOR]
[FONT=Arial CE, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Moim zdaniem zgłaszanie psów na wystawę po to tylko by wziąc udział w konkurencjach hodowlanych i nie poddawanie ich ocenie sędziowskiej na ringu, nie jest świadectwem wielkosci hodowli tylko pogoni za tytułami. Takie zachowanie obniża wartosc tytułów i może zniechęcic nowych wystawców do czynnego brania udziału w wystawach.[/quote][/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial CE][COLOR=black]No cóż nie moge się z tym zgodzic. Wyobraź sobie że nie każdy pies jest w najlepszej dyspozycji akurat na daną wystawe, zresztą to indywidualna sprawa każdego właściciela! I naprawde mogło by się obyc bez naprawde zbędnego komentarza:roll: I co w tym złego że psy nie wystawione , wzieły udział w konkurencji hodowlanej? Zapłacono za zgłoszenie, to nie widze problemu?[/COLOR][/FONT]


Oj gmk, bardzo mi przykro ale to ty rozczarowujesz jak do tej pory tutaj najbardziej. Jak się czyta Twoje zaczepne posty to aż się wierzyc nie chce:crazyeye: :roll: No ale cóż... I moze uznasz ze znów "ktoś" mnie namówił żebym napisała, że nie mam swojego zdania, i takie tam. Jednak ja akurat zawszze kieruje się tym co ja myśle a nie głosem innych:razz:
Więcej luzu!
Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah'][/color][/font]
[FONT=Arial CE][COLOR=black]gmk o ile się nie myle ty również fundowałas nagrody, dla psów w klasie szczeniąt:cool1: Przecież to jest dokładnie ta sama sytuacja jak by nie patrzec:roll: Po prostu nie ma napisane że konkretnie dla psa z hodowli Loango:diabloti: A innych szczeniąt na tej wystawie nie było:cool1: [/COLOR][/FONT]
[/quote]



[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Bardzo sie mylisz! Zanim coś napiszesz sprawdź.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Nie ja tylko Andrzej, jako właściciel hodowli basenji Loango ufundował zwycięzcom[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]klasy szczeniąt psu i suni, zwycięzcom klasy młodzieży psy i suni, zwycięzcom klasy otwartej [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]psu i suni, zwycięzcom klasy championów psu i suni specjalnie przygotowane dyplomy gratulacyjne oprawione w ramy, za zajęcie pierwszego miejsca w klasie. Tak jest zawsze wtedy kiedy fundujemy nagrody a robimy to już 3 raz w historii wystaw klubowych w których bierzemy udział. Taką zasadę uznajemy i nie ma wyjątków czy pies jest nasz czy ma maśc czarno białą czy innego koloru. I dalej twierdzę że tak powinno być. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Owszem właściciele szczeniaków z hodowli Loango dostali na Wystawie Klubowej dodatkowo poza ringiem pamiątkowe dyplomy (zgodnie z wszelkimi zasadami etyki i dobrego smaku) i tak będzie zawsze ponieważ bardzo doceniamy pracę jaką wkładają w przygotowanie i wystawianie basenji z naszej hodowli nawet jeśli popełniają błędy to przecież są ich pierwsze basenji a mamy nadzieję że ścisła współpraca z naszą hodowlą da im możliwość dojścia do perfekcji zarówno w utrzymaniu w doskonałej kondycji psów jak i profesjonalizmu w ich wystawianiu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=blue]
[/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Rzeczywiście jak napisała Agabass nagrody i sposób ich przyznawania zależą od gustu fundatora. Ja jestem bardzo konsekwentna i nie wyobrażam sobie by fundować cokolwiek z góry określonym psom tak by zostało to wręczane na ringu przez sędziego. Kiedy pies przegrywa a dostaje coś czego nie dostaje pies który klasę wygrał to jest to po prostu niesmaczne. Dobrze że statuetki ufundowane przez Asiaczka były tak mikroskopijne ze nie było ich widać. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=blue]
[/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Co do kwestii zgłaszania i kondycji psów, to wybacz jako przyszły sędzia nie powinnaś tak pisać. Pies który nie jest w kondycji wystawowej nie powinien znaleźć się na ringu. Jeśli bierze udział tylko w konkurencjach to jeszcze gorzej. Zdaję sobie sprawę jakie obowiązują przepisy w Polsce ale są kraje gdzie taka sytuacja jest nie do pomyślenia a inni hodowcy nie chowali by głowy w piasek i pod nosem klęli tylko zgodnie przeciwstawili się takiemu traktowaniu ich pracy i wysiłku jaki wkładają w przygotowanie swoich psów. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Powtarzam że oprócz regulaminów obowiązuje nas etyka kynologiczna a Ty powinnaś o tym wiedzieć skoro chcesz być sędzią.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Ja nie jestem jedną jedyną sprawiedliwą jestem jedną jedyną która o tym pisze a to duża różnica. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Nigdy nie skrytykowałam psów bo uważam że w tym względzie każdy hodowca ma swoje zdanie i ja swoje jak najbardziej zachowuję dla siebie, ale nie można zgadza się na to by w konkurencjach hodowlanych brały udział drugi rok psy które nigdy nie były oceniane w ringu przez sędziego. Takie zwycięstwa są dla mnie mało warte i moim zdaniem obniżają wartośc przyznawanych tytułów.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Mogłaby i hodowla Loango wystawić piękną grupę hodowlana i też byłoby zgodnie z przepisami ale nie wyobrażam sobie by w grupie hodowlanej na tak ważnej wystawie jaką jest Klubowa wystawiać psy tylko w wieku 6 -7 miesięcy. To również byłaby karykatura, mimo że nawet sympatycznie by to wyglądało.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]W świetle tego czego wymagamy od siebie oceniamy zachowania innych i mamy do tego pełne prawo, niezależnie od niegrzecznych, nieprzyjemnych, nerwowych czasem histerycznych komentarzy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[COLOR=blue]
[/COLOR]
[COLOR=blue]
[/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Grażyna[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gmk'][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Bardzo sie mylisz! Zanim coś napiszesz sprawdź.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Nie ja tylko Andrzej, jako właściciel hodowli basenji Loango ufundował zwycięzcom[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]klasy szczeniąt psu i suni, zwycięzcom klasy młodzieży psy i suni, zwycięzcom klasy otwartej [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]psu i suni, zwycięzcom klasy championów psu i suni specjalnie przygotowane dyplomy gratulacyjne oprawione w ramy, za zajęcie pierwszego miejsca w klasie. Tak jest zawsze wtedy kiedy fundujemy nagrody a robimy to już 3 raz w historii wystaw klubowych w których bierzemy udział. Taką zasadę uznajemy i nie ma wyjątków czy pies jest nasz czy ma maśc czarno białą czy innego koloru. I dalej twierdzę że tak powinno być. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Owszem właściciele szczeniaków z hodowli Loango dostali na Wystawie Klubowej dodatkowo poza ringiem pamiątkowe dyplomy (zgodnie z wszelkimi zasadami etyki i dobrego smaku) i tak będzie zawsze ponieważ bardzo doceniamy pracę jaką wkładają w przygotowanie i wystawianie basenji z naszej hodowli nawet jeśli popełniają błędy to przecież są ich pierwsze basenji a mamy nadzieję że ścisła współpraca z naszą hodowlą da im możliwość dojścia do perfekcji zarówno w utrzymaniu w doskonałej kondycji psów jak i profesjonalizmu w ich wystawianiu.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[/quote][COLOR=blue]
[COLOR=black] gmk wydaje mi sie że można pisac ogólnie, w końcu to jest Twój mąż. Jednak ja nadal trwam przy swoim, że podobną sytuacje stworzyliście wy fundując nagrody w klasie szczeniąt gdzie znalazły sie tylko psy z Loango, jak dla mnie proste...[/COLOR]


[COLOR=Black] [[/COLOR][/COLOR][COLOR=Black]quote=gmk][/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Rzeczywiście jak napisała Agabass nagrody i sposób ich przyznawania zależą od gustu fundatora. Ja jestem bardzo konsekwentna i nie wyobrażam sobie by fundować cokolwiek z góry określonym psom tak by zostało to wręczane na ringu przez sędziego. Kiedy pies przegrywa a dostaje coś czego nie dostaje pies który klasę wygrał to jest to po prostu niesmaczne. Dobrze że statuetki ufundowane przez Asiaczka były tak mikroskopijne ze nie było ich widać. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote][FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]
[COLOR=Black] Każdy ma prawo do swojego zdania, tak samo każdy ma prawo wydac swoje cieżko zarobione pieniądze na co mu się tylko podoba... No coż tak się zdarza nie raz na wystawach i wszystko zalezy od fundatorów, ja tam uważam że trzeba się cieszyc że tak dużo ludzi fundowało, a nie czepiac sie detali, no wybacz...[/COLOR]
[/COLOR][/SIZE][/FONT] [COLOR=blue]
[/COLOR][quote name='gmk']
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Co do kwestii zgłaszania i kondycji psów, to wybacz jako przyszły sędzia nie powinnaś tak pisać. Pies który nie jest w kondycji wystawowej nie powinien znaleźć się na ringu. Jeśli bierze udział tylko w konkurencjach to jeszcze gorzej. Zdaję sobie sprawę jakie obowiązują przepisy w Polsce ale są kraje gdzie taka sytuacja jest nie do pomyślenia a inni hodowcy nie chowali by głowy w piasek i pod nosem klęli tylko zgodnie przeciwstawili się takiemu traktowaniu ich pracy i wysiłku jaki wkładają w przygotowanie swoich psów.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] no coż, jako że mam doświadczenie, nawet dośc spore w rasie u której włos i jego kondycja odgrywa dośc duże znaczenie, troche się nie zgodze. No coż ujme to tak, dobry pies o poprawnej budowie anatomicznej wygra i tak czy siak, w koncu sedzia najpierw zwraca uwage na anatomie i budowe a potem na kondycje i okrywe wlosową. A indywidualną sprawa każdego jest to czy psiaka wystawi czy nie! Jak już pisalam, w końcu zapłacił ZK O/Legionowo za zgloszenie, więc reszta jest indywidualną sprawa każdego. No sama piszesz że żyjemy w Polsce, nie jestesmy na zachodzie, coż trzeba się z tym pogodzic (notebene jak to niektórzy mówią jestesmy daleko za murzynami:roll:) I naprawde nie ma co roztrząsac tej sprawy na forum publicznym bo to też swiadczy o Tobie gmk, w końcu to ty zaczełas

[quote name='gmk']
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Powtarzam że oprócz regulaminów obowiązuje nas etyka kynologiczna a Ty powinnaś o tym wiedzieć skoro chcesz być sędzią.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Ja nie jestem jedną jedyną sprawiedliwą jestem jedną jedyną która o tym pisze a to duża różnica. [/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Nigdy nie skrytykowałam psów bo uważam że w tym względzie każdy hodowca ma swoje zdanie i ja swoje jak najbardziej zachowuję dla siebie, ale nie można zgadza się na to by w konkurencjach hodowlanych brały udział drugi rok psy które nigdy nie były oceniane w ringu przez sędziego. Takie zwycięstwa są dla mnie mało warte i moim zdaniem obniżają wartośc przyznawanych tytułów.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Mogłaby i hodowla Loango wystawić piękną grupę hodowlana i też byłoby zgodnie z przepisami ale nie wyobrażam sobie by w grupie hodowlanej na tak ważnej wystawie jaką jest Klubowa wystawiać psy tylko w wieku 6 -7 miesięcy. To również byłaby karykatura, mimo że nawet sympatycznie by to wyglądało.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]W świetle tego czego wymagamy od siebie oceniamy zachowania innych i mamy do tego pełne prawo, niezależnie od niegrzecznych, nieprzyjemnych, nerwowych czasem histerycznych komentarzy.[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][SIZE=2][COLOR=blue]Grażyna[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote] No właśnie gmk, etyka jest bardzo ważna. Trzeba więc najpierw zamiast wymagac od innych samemu dac przykład. Zwłaszcza że to ty zaczełas tą dyskusje.
No ale basta koniec tematu! Powtarzam więcej luzu!;):multi:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B]gmk[/B] proponuję przeprowadzić się za granicę, choć i tam po pewnym czasie coś by nie pasowało napewno. A etyka proszę Cię już nie mogę czytać tych Twoich umoralniających postów. W przyszłym roku na klubówce możesz zaprezentować swoja hodowle jasne. Będzie napewno ciekawie. A jeżeli pijesz do mojego Goma to, jestem przekonana, że bez problemu mógł by konkurować z twoimi psami. Widziałam wiele basenji i potrafię określić, czy pies jest zgodny ze wzorcem, wymiarowy, ładnie umaszczony, czy się pięknie porusza, czy ma piękne kontowania, czy jest mocny i ma mocne nadgarstki, czy ma dobrze osadzony ogon, i wymiarową szyję, czy nie jest zbytnio wydłużony, bo w tej rasie interesuja nas raczej krótkie psy. Wkońcu, czy ma ładną wymiarową głowę i oczy, czy nie jest zbyt wysklepiony grzbiet i mogłabym wymieniać jeszcze i jeszcze. Akurat mojemu Gomowi nic nie brakuje, a jeżeli boli Cię to tak bardzo, ze jest wystawiany w konkurtęcjach hodowlanych to, to przełknij i sama cos zaprezentuj, a nie tylko potrafisz krytykować. O co tu chodzi o zazdrość, że Loango nie zgarnęło wszystkiego. Cały czas atakujesz od samego początku i to jest twój sposób na piękne wręcz zaprezentowanie siebie i swojej hodowli. Wasze doświadczenia hodowlane jeżeli hodzi o basenji to co zauważyłam, to dopiero początki i wydaje mi się, że nie ma co zachowywać się jakby się zjadło wszystkie rozumy i wiedziało wszystko i zawsze miało rację. Jak narazie z wszystkich postów które napisałaś tak wynika, no to ja może dodam, że ja tak nie uważam. I jeszcze jedno spójrz w lustro, a później wytykaj palcami innych, bo nie dokońca jesteś uczciwym hodowcą.

Zaczynają mnie już nudzić te słowne przepychanki Pani Znawco Rsy

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=blue]"Nie ja tylko Andrzej, jako właściciel hodowli basenji Loango ufundował zwycięzcom[/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=blue]klasy szczeniąt psu i suni, zwycięzcom klasy młodzieży psy i suni, zwycięzcom klasy otwartej [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=blue]psu i suni, zwycięzcom klasy championów psu i suni specjalnie przygotowane dyplomy gratulacyjne oprawione w ramy, za zajęcie pierwszego miejsca w klasie." [/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=black]No właśnie, może mąż gmk, jako właściciel hodowli, odezwałaby się na forum?[/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=blue]"Owszem właściciele szczeniaków z hodowli Loango dostali na Wystawie Klubowej dodatkowo poza ringiem pamiątkowe dyplomy (zgodnie z wszelkimi zasadami etyki i dobrego smaku) i tak będzie zawsze ponieważ bardzo doceniamy pracę jaką wkładają w przygotowanie i wystawianie basenji z naszej hodowli ..."[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black]No proszę. Już zmiana stanowiska. Ja też doceniam pracę właścicieli basenji z mojej hodowli.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff][/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=blue] "Dobrze że statuetki ufundowane przez Asiaczka były tak mikroskopijne ze nie było ich widać. "[/COLOR][/FONT]
[COLOR=black]Ale gmk je zauważyła. Ciekawe, jakim sposobem? Przez lupę?! Przecież były tylko dla trikolorów, prawda? A gmk nie prezentowała tego umaszczenia na wystawie. Czyli nie były takie "mikroskopijne"...[/COLOR]
[COLOR=#0000ff][/COLOR]
[COLOR=blue]
[/COLOR]
[FONT=Verdana, sans-serif][COLOR=blue]"Mogłaby i hodowla Loango wystawić piękną grupę hodowlana i też byłoby zgodnie z przepisami ale nie wyobrażam sobie by w grupie hodowlanej na tak ważnej wystawie jaką jest Klubowa wystawiać psy tylko w wieku 6 -7 miesięcy. To również byłaby karykatura, mimo że nawet sympatycznie by to wyglądało."[/COLOR][/FONT]
[SIZE=4][COLOR=black]? [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][/SIZE]
Jeszcze jedno.
Agabas ma rację. gmk powinna wyjechać poza granice RP i tam miałaby super! Żadnych "śmierdzących wystaw", żadnych problemów z innymi wystawcami, super regulaminy wystaw i - co najważniejsze - nikomu nic nie musiałaby udowadniać.
Same plusy!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=blue]Odkąd dyskusja zamienia się w bazarową pyskówkę żadne poważne argumenty nie mają racji bytu... niestety.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]Próbujac mnie obrazic potwierdzacie tylko że w hodowli basenji w Polsce chodzi nie o rasę i jej piekno, czystośc i zdrowie....[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]Nie wybieram się za granicę i będę zawsze broniła swojego jasno tutaj wyrażonego zdania.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]A resztę Dogomaniaków bardzo proszę o nabranie dystansu najpierw do siebie, potem na spokojne czytanie tego co piszę,jeśli oczywiście będą mieli na to ochotę, tylko nie poprzez pryzmat nienawiści i niechęci.[/COLOR]

[COLOR=blue]Grażyna[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Najpierw poczytaj swoje posty jak narazie to Ty starasz się obrażać innych, ale troche to za długo trwa i jest już nie smaczne. Masz własne zdanie dobrze miej, ale nie wymagaj, aby od razu każdy zmienił swój punkt widzenia na Twój. Kolejny post gdzie tylko Tobie chodzi o czystość rasy. Zostawiam już ten temat bez dalszego zbędnego komentarza, bo do niczego ta dyskusja nie prowadzi, zresztą jak zawsze. Powiem szczerze, że czytając te wszystkie posty naprawde można się zniechęcić. Tylko Ciekawe Kto wniósł na forum tyle niechęci i nienawiści.

Link to comment
Share on other sites

Znowu jest ciekawie......:diabloti:
To i dwa grosze ode mnie.
Na klubówce 29.02.2004 w NDM gdzie debiutował Fingal i wygrał dostałem od sędziego Klindruppa z Danii puchar. Potem odczytałem, że to dla Fingala za debiut. A potem do tego były gratulacje od Hodowców i butelka szampana.
Czy Asiaczek nie miał prawa tak postąpić?
W Polsce z nagrodami jest zawsze krucho na wystawach więc ten gest był przesympatyczny. Puchar i medale są w domu na honorowym miejscu bo mają wielką wartość sentymentalną.
Wydaje mi się, że każdy ma prawo przyznawać nagrody za coś.
Za debiut, za zajęcie miejsca, za ruch, za postawę itd. Ma to jak najbardziej uzasadnienie.
Gorzej, jeżeli hodowca przyzna nagrodę dla konkretnego zwierzęcia bez odpowiedniego uzasadnienia a piesek zajmie np ostatnie miejsce.
Dlatego ocenianie czy dawać nagrody czy nie należy pozostawić hodowcom i wydaje mi się, że nie warto oceniać ich wielkości. Nagrody tak naprawdę mają tylko wartość sentymentalną, bo medale i puchary nie są ze złota a dyplomy nie są czekami z pokryciem.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

witam
jak ja to lubię .... no kocham wprost. Podziwiam te celne riposty czołowych zawodników (zawodniczek) ze stajni Asiaczek. Podziwiam Was. Zapewne dość długo będę trwać w tym stanie podziwiania, co może być powodem rozbawienia, śmiechu solidnego. Nic tak nie leczy wszelakiego rodzaju ran i smutków jak zwyczajny śmiech. Podziwiam Was. Naprawdę. Chciałbym także, abyście były podziwiane przez całe forum. Popracuję nad tym. Obiecuję.

Nie dysponowałem wczoraj pełnymi danymi. Otóż, okazuje się, że nie tak dawno temu, w okolicach Nowego Dworu Maz. szalał na drodze wilk, który gonił zająca walcem drogowym. Pech chciał, że na jego drodze znalazły się nieszczęsne statuetki. No pech i jakaż złośliwość losu, jaki spisek dziejowy, że oto praprzodek wszystkich psów, dziad w prostej linii Asiaczkowych "zakręconych ogonów" zrobił to co zrobił. Ze statuetek zrobiły się blaszki. Wygodniejsze rzecz jasna w użytkowaniu, a i mniej miejsca przy tym zajmujace. Tak więc nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Swoją drogą - taki przypadek to jak trafić szóstkę w totka. Ponieważ wrodzona wrażliwość kazałaby mi uronić kilka łez, gdyby pod tym walcem znalazła się nawet jedna muszka, ślimaczek lub inna bakteria - żywa istota - no, współczucie moje byłoby ogromne. A tak - statuetki, plakietki. Sam śmiech, samo zdrowie. Po całym już zamieszaniu - przyznam się - zastanawiałem się, czy aby przypadkiem nie stać się fundatorem jakiejś specjalnej nagrody, dla posiadaczy "trójkolorowców" oraz specjalnej nagrody dla ostatniej fundatorki. Najlepszy byłby moim zdaniem "Order Usmiechu" rzecz jasna - jednak ten z oczywistych względów odpada. Pomyślę jednak. Obiecuję. No dobra - rozpisałem się troszkę za bardzo. Nieustajaco kochać Was będę, podziwiać. Nawet i śnić. Czasem.

Nu pogodi Asiaczek & company

[quote name='Asiaczek']Taaa, gdy brak argumentów, to wzywamy posiłki. No i ten język niemiecki na początku też coś mi mówi.
Pzdr.[/quote]

pozdrawiam serdecznie :calus: :buzi:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...