Jump to content
Dogomania

kaganiec dla szybowca


dabthor

Recommended Posts

Witam,
mam takie pytanie. Wybieramy sie na mini urlop z nasza AKI i musimy jej kupic kaganiec bo w niektorych miejscach gdzie bedziemy jest on wymagany. I teraz jaki kaganiec polecacie? prosze o ew nazwy firm albo ew linki do danego produktu i czy wogole shiba zniesie cos takiego jak kaganiec? nasza przez chwile mial juz jeden fakt ze troszke za duzy ale bardzo szybko sie go pozbyla. prosze o rade.

Link to comment
Share on other sites

Moja Yoko ma zakladany kaganiec materialowy, na zatrzask z tylu,kiedy mamy gosci , ktorzy panicznie boja sie psow(tak dla poczucia bezpieczenstwa gosci), albo w przypadkach bolesniejszych zabiegow u weterynarza, co nam sie juz zadrzylo. jestem z niego zadowlona. jestem pewna,ze Yoko go nie lubi, ale znosi :) zdazyla sie do niego przyzwyczaic. polecam, ale moze inne sa lepsze :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='dabthor']Witam,
mam takie pytanie. Wybieramy sie na mini urlop z nasza AKI i musimy jej kupic kaganiec bo w niektorych miejscach gdzie bedziemy jest on wymagany. I teraz jaki kaganiec polecacie? prosze o ew nazwy firm albo ew linki do danego produktu i czy wogole shiba zniesie cos takiego jak kaganiec? nasza przez chwile mial juz jeden fakt ze troszke za duzy ale bardzo szybko sie go pozbyla. prosze o rade.[/quote]

Jak wiadomo, Shiba nie przepada za tego typu "gadżetami", ale sam musiałem go zakupić ze względu na weterynarza i wybrałem materiałowy (nylon) - niestety nie pamiętam marki. Ważne żeby właśnie dopasować rozmiar, bo inaczej Shiba szybko się go pozbędzie :cool3:. W moimi wypadku musiałem też przez jakiś czas ją przyzwyczajać do tego ustrojstwa :), ale w końcu po wielu przekupstwach w postaci ciasteczek zbożowych eukanuby dało radę. Co do wyboru konkretnej marki..hmm myślę, że jest to obojętne. Ważne żeby przede wszystkim dobrze pasował i żeby pies czuł się w miarę komfortowo, jeśli można tu mówić o jakimkolwiek komforcie.

Link to comment
Share on other sites

Kaganiec nylonowy nie jest dobrym rozwiązaniem. Pies nie może w nim otworzyć pyska i grozi mu przegrzanie. Ten rodzaj kagańca został wyprodukowany z myślą o psach, które gryzą wetów w czasie wizyty itp.
Na pewno nie nakładałabym psu takiego kagańca na dłużej,pies nie może dyszeć, ziewać, ledwo się oblizuje.
Natomiast polecam kaganiec fizjologiczny. Najlepszy jest firmy Chopo. Jest lekki jak kaganiec plastikowy, a trwały tak jak metalowy.Wykonany jest z metalu powlekanego gumo plastikiem. Kaganiec ten jest elastyczny - ręcznie można dopasować go idealnie do kształtu głowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Polecam kaganiec ,,un[IMG]http://www.dogomania.pl/.google.pl/imgres?imgurl=http://www.zoo-sklep.pl/galerie/c/chaba-kaganiec-ortaliono_3368.jpg&imgrefurl=http://www.zoo-sklep.pl/index.php%3Fp3279,chaba-kaganiec-ortalionowy-treningowy-13&usg=__AyIw8FGNTn5ZG_pSRwd0wbaFzu8=&h=361&w=484&sz=28&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=dmUnONEKlP4VqM:&tbnh=144&tbnw=202&prev=/images%3Fq%3Dkaganiec%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26biw%3D1280%26bih%3D837%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=382&ei=8tbWTI_JENCRjAfqq4TLCQ&oei=8tbWTI_JENCRjAfqq4TLCQ&esq=1&page=1&ndsp=23&ved=1t:429,r:3,s:0&tx=59&ty=76[/IMG]iwersalny" [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Jacek/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...