Jump to content
Dogomania

Husky znaleziony we Wrocławiu


diego_8

Recommended Posts

W nocy 28/29.04.2009 na os. Sobieskiego we Wrocławiu (Psie Pole) znaleziono psa rasy husky w wieku ok. 2-3 lat, umaszczenie srebrno-biało-piaskowe, lewe oko brązowe, prawe jasnoniebieskie, poprzeczna blizna w okolicach nosa. Piesek jest bardzo wychudzony, widać, że błąkał się już od jakiegoś czasu. Jest bardzo przyjacielski i ufny, zna podstawowe komendy. Obecnie przebywa w schronisku we Wrocławiu przy ul. Skarbowców, niestety chwilowo nie mogliśmy go zatrzymać.
Poszukujemy właściciela albo odpowiedzialnej osoby, która by się nim zaopiekowała.

Fotki pod linkiem poniżej (nie umiem wklejać tutaj)
[url=http://tiny.pl/z8qk]Picasa Web Albums - Robert - znaleziony hu...[/url]
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Nowy/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Nowy/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://lh6.ggpht.com/_vVFvnH6rKWc/Sfgsha4wU8I/AAAAAAAAAx0/4h7HnG-R3O8/s640/DSC00884.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_vVFvnH6rKWc/Sfgse66rM9I/AAAAAAAAAxQ/PXTJSvPObRM/s640/DSC00880.JPG[/IMG]

[IMG]http://lh3.ggpht.com/_vVFvnH6rKWc/SfgsXGVKgYI/AAAAAAAAAwA/k8RiM7f3tk8/s640/DSC00870.JPG[/IMG]

Wkleiłam kilka zdjęć.
Więcej zdjęć znajduje się na stronie.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, Molli!
Strasznie chcielibyśmy, żeby znalazł swojego właściciela, ale w schronisku nikt o niego nie pyta :( Nie miał też chipa ani tatuażu.
Ech, jeśli nikt się nie znajdzie - ani stary właściciel, ani potencjalny nowy - zaczniemy powolutku przyzwyczajać się do myśli o dwóch psach... :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma chipa, tatuażu w uchu też na pewno nie. W pachwinie też raczej nie, ale za to głowy bym już nie dała, mam nadzieję, że w schronisku sprawdzili... Nie miał ani obroży, ani szelek, nic.
Przeglądam te wątki o zagubionych huskych i malamutach, w parę miejsc dzwoniliśmy, ale to żaden z tych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diego_8']Nie ma chipa, tatuażu w uchu też na pewno nie. W pachwinie też raczej nie, ale za to głowy bym już nie dała, mam nadzieję, że w schronisku sprawdzili... Nie miał ani obroży, ani szelek, nic.
Przeglądam te wątki o zagubionych huskych i malamutach, w parę miejsc dzwoniliśmy, ale to żaden z tych.[/quote]

Gdyby miał tatuaż to byśmy mogli dojść do hodowcy.
Schronisko mogło nie sprawdzić czy pies ma tatuaż, więc jakbyś miał diego_8 okazję to lepiej sprawdź (jeśli to jest możliwe).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No i klamka zapadła :)
Piesek stał się Drugim z Naszych Piesków. :)))
Właściciel stary ani nowy się nie znalazł, tatuażu nie ma w żadnym miejscu, zresztą to prawdopodobnie mieszaniec malamuta z huskym, tak nam się przynajmniej wydaje.
Jeśli "stary" właściciel się znajdzie - cóż, z bólem serca (naszym bólem :) Angar wróci do niego...
A na razie trzymajcie kciuki za całe nasze stado :)

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/92443.html"]diego_8[/URL], super, że pieso zostaje u Was :loveu:
a patrząc po zdjeciach to z malamuta on nic nie ma :)
Wzrost typowo husky, lekka budowa, czaszka nieduża, długi pyszczek, może uszka troszkę niżej nosi, ale różne psy różnie noszą, a ogon osadzony typowo po haszczemu a nie malamuciemu. Ja raczej odrzucam opcję, że jest to mieszanka z malamutem.
Pozdrtawiam!!

Link to comment
Share on other sites

No widzisz, mnie też on na haszczaka wygląda, z racji oczu, ogona i budowy, ale jak czytam wzorce rasy, to wzrost i waga raczej malamucia... W kłębie ma 63 cm, waży 26,3 kg, a chudzinka straszna, bo w schronisku raczej się nie odpasł. No a husky tyle waży normalnie. Wet się przyglądał, przyglądał i stwierdził, że w kierunku malamuta, tylko te oczy nie pasują.
Zresztą, wsio rawno, nasz Pierwszy Pies kundelkiem jest zdecydowanie, wygląda prawie jak border collie, a charakter to już bordera wypisz wymaluj. :lol:
Wczoraj chlopaki ustalały, kto jest szefem, ale wieczorem już był spokój :)

Link to comment
Share on other sites

Hasiory są przepisowo do 60 cm w kłębie (te wystawówki) ale kto powiedział, że ten nie może być ciut wyższy. Może gdzies tam z któregos pokolenia wstecz trafił się malamut, a może po prostu chłopak wyrośniety. Oczy u malamutów tez niby się zdażają niebieskie (ale jako wada genetyczna) Zresztą u huskich do 1992(bodajże, teraz nie jestem pewna dokładnego roku) tez niebieskie oczy nie były pożądaną cechą (mówimy tu oczywiście o wystawach)
Mi tam pies wyglada na huskiego, koniec kropka :cool3: tyle że ma o 3 cm w kłebie za duzo :) a wagę w takim bedź razie powinien mieć max około 28-29 kg i bedzie ok. U huskich jak żeberek nie można wyczuć znaczy przetuczone :evil_lol: Może załóż temat nowy ze zdjeciami w dziale huskich/malamutów, tam ci powiedzą które cechy przeważają u niego :cool3:
Malamuty są dużo szersze, ineczej zbudowane no i łby mają inne.
Mi ludzie mówa na ulicy, że mój pies to malamut (ma 60 cm w kłebie, jest dośc masywny i ma stosunkowo długą sierśc, ale nie przedłuzoną) gdyby nie to, że ma rodowód zastanawiała bym się grubo czy mnie ktos nie oszukał :lol:
Cięzko jest określić jakiej rasy ( w typie jakiej rasy) są znajdki, ale ten tu sczęśliwy osobnik malamuta, jak dla mnie, nie przypomina.

Link to comment
Share on other sites

Może być, że on jakiś wyrośnięty husky po pradziadku malamucie, kto go tam wie.
W każdym razie zdrowiutki, miał robione badanie krwi, prześwietlenie stawów, a dzisiaj wykastrowany został.
W stosunku do tego, kiedy go znaleźliśmy - pod koniec kwietnia - mocno zmienił szatę; był srebrnobeżowy, a teraz jest bardziej wilczasty z rudym.
A szefem u nas i tak jest prawieborderek, jak się okazało ;)

Link to comment
Share on other sites

wcale nie jest wyrośnięty ;) mogą być drobniejsze lub bardziej masywne ;) mój sh też często był mylony z malamutem ale niestety nim nie był :shake: jak chcesz dowiedzieć się więcej o wymaganiach tej rasy to proponuję zalogować się na S-O ;)
[URL="http://forum.stake-out.org/index.php"]Psy zaprz�gowe :: Strona G��wna[/URL]
tu dowiesz się wszystkiego ;) a kto pyta nie błądzi ;)

Link to comment
Share on other sites

Widziałam to ogłoszenie, ale po pierwsze to była suczka, po drugie zaginęła wtedy, kiedy nasz był już w schronisku, a po trzecie tamta suczka się znalazła :)
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f96/wroclaw-16-05-09-godz-10-zaginal-husky-okolice-budowy-stadionu-na-euro-2012-a-137933/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...