Jump to content
Dogomania

Hodowla "Biewerland"


jolisia34

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

[quote name='Fibi']OMG, trafiłam na stronę Twojej hodowli, kupiłaś 8 biewerów w tym 6 suk w ciągu 1,5 roku, niezłe tempo:roll:[/quote]
Czy to jakiś problem? Dziwne :roll:
A ja gratuluję Jolisiu stadka pięknych i wyjątkowo zadbanych biewerów. Nieźle się trzeba napracować przy takiej gromadce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzena S']Czy to jakiś problem? Dziwne :roll:
A ja gratuluję Jolisiu stadka pięknych i wyjątkowo zadbanych biewerów. Nieźle się trzeba napracować przy takiej gromadce.[/quote]

skoro hoduje się przemysłowo krowy (mój wujek ma 20, wszystkie wyjatkowo zadbane i śliczne), króliki, lisy, to czemu nie psy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fibi']skoro hoduje się przemysłowo krowy (mój wujek ma 20, wszystkie wyjatkowo zadbane i śliczne), króliki, lisy, to czemu nie psy[/quote]
:angryy:Porównanie nie samo wite,brak mi słów,zamiast się cieszyć że przybywają do naszego kraju wspaniałe importy to piszesz takie teksty,to jest każdego indywidualna sprawa,twój wujek hoduje krowy a ktoś inny psy nie ma w tym nic złego,wydaje mi się że zazdrość przez ciebie przemawia,ale może się mylę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='J.G']:angryy:Porównanie nie samo wite,brak mi słów,zamiast się cieszyć że przybywają do naszego kraju wspaniałe importy to piszesz takie teksty,to jest każdego indywidualna sprawa,twój wujek hoduje krowy a ktoś inny psy nie ma w tym nic złego,wydaje mi się że zazdrość przez ciebie przemawia,ale może się mylę.[/quote



ja nidgy nie kupiłabym psa z hodowli masowej, nawet najbardziej zadbanej, bo w tym wszystkim chodzi dla mnie o coś więcej, o podejście do psa, ale rozumiem, że ktoś może nie widziec w tym nic złego, więc J.O, jak masz ochotę, to kup sobie takiego szczeniaka wiedząc, że motywem jego hodowli nie była chęc obcowania z tym wspaniałym zwierzęciem jakim jest pies tylko szybki i jak suczka rodzi bez komplikacji łatwy zysk, nikomu nie bronię, naprawde, jak ktoś kocha psy, to nie kupi z takiej hodowli, tu nie chodzi mi o biewery, tylko o wszystkie rasy, gdzie hodowca ma dużo suk i to jednym wieku, ktore w tym samym czasie stracą zdolnosc rozrodczą, to co wtedy, pojawią się następne tez w ilosci hurtowej, a co bedzie z tymi wysłużonymi. Czy po prostu hodowla po 8 latach zawiesi działalnośc? Yorki zyją dosyś dlugo, wiec kolejne 8 lat nie beda przynosic zysków. J.O. Skoro mnie obrażasz, to jestes pewna, ze wtedy tez beda takie zadbane i wychuchane, ze nie stracą swojego domu, że nie spokta ich los suczki, którą wspaniałomyśnie zaadoptował p.Waldek hod. Our Dream, to z watku o yorkach staruszkach. Od takiego hodowcy notabene to z wielka przyjemnoscia kupilabym psa, bo widac, ze je po prostu kocha.
Oczywiście zawsze trzeba miec nadzieje, ze hodowla biewerland ma jakąś misję, i ze nie jest to sposób na szybki zysk, ale rzeczywiście zależy im na rozpropagowaniu rasy. EOT

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem cię doskonale większość z nas bardzo kocha psy,ale ja uważam że nie ma w tym nic złego że ktoś posiada dużą hodowlę,większość importów jest z olbrzymich hodowli i jest to wspaniały materiał hodowlany i co jest bardzo ważne nowa krew większe możliwości itd... może spójrz na to z odwrotnej strony.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, niektórych osób to nawet nie chce się komentować , bo szkoda słów.:razz: No ale cóż ,każdy sądzi po sobie :shake: Pewnie Fibi by się pozbyła 8-letnich suczek i dlatego uważa ,że zrobi tak ktoś , o kim nawet pojęcia nie ma.Ale najłatwiej jest oceniać , obrażać tu w internecie , gdy jest się anonimowym ,zgrywać mądralę i wielkiego znawcę ludzkich charakterów i zachowań. Odechciewa się nawet tu zaglądać :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolisia34']Wiecie co, niektórych osób to nawet nie chce się komentować , bo szkoda słów.:razz: No ale cóż ,każdy sądzi po sobie :shake: Pewnie Fibi by się pozbyła 8-letnich suczek i dlatego uważa ,że zrobi tak ktoś , o kim nawet pojęcia nie ma.Ale najłatwiej jest oceniać , obrażać tu w internecie , gdy jest się anonimowym ,zgrywać mądralę i wielkiego znawcę ludzkich charakterów i zachowań. Odechciewa się nawet tu zaglądać :shake:[/quote]
SUPER !!!
Pięknie to napisałaś zgadzam się z tobą w 100%.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolisia34']Wiecie co, niektórych osób to nawet nie chce się komentować , bo szkoda słów.:razz: No ale cóż ,każdy sądzi po sobie :shake: Pewnie Fibi by się pozbyła 8-letnich suczek i dlatego uważa ,że zrobi tak ktoś , o kim nawet pojęcia nie ma.Ale najłatwiej jest oceniać , obrażać tu w internecie , gdy jest się anonimowym ,zgrywać mądralę i wielkiego znawcę ludzkich charakterów i zachowań. Odechciewa się nawet tu zaglądać"

Jolisiu, to nie komentuj z łaski swojej, a czas pokaże. A jeśli już to mogłabyś wytłumaczyc Twój punkt widzenia. Dlaczego az 8 psow w jednym wieku? Ja tego za bardzo nie rozumiem. Z tego co pamiętam w zeszłym roku pisałaś coś na początku Twojej działalności na dogo, ze u Ciebie są tez ok. 7- letnie yorkshire terriery ...Czemu nigdy nie napiszesz nic o nich, nie wstawisz ich zdjęc, nie jestes z nich dumna?
A teraz napiszę coś, co ogólnie odnosi się do psów w hodowlach "masowych". Ich los jest bardzo tajemniczy, jakoś tak znikają w określonym wieku, mają szczęście, jeśli wysłużone trafią do następnego właściciela, dużo prostszym wyjściem jest ich eutanazja, mam nadzieję, że nikogo tym nie zaszokowałam i nie ściągnę tym samym na siebie kolejnych krytyk, ale chyba lepiej miec tą świadomośc. Co się o tym sądzi, czy jest to dla nas moralnie wątpliwe, zależy tylko on nas, ja nikogo nie zniechęcam, ale chciałabym, aby byc tego świadomym wybierajac upragnionego szczeniaka. A co do postępu w kynologii, to jestem za (sama zawsze miałam psy rodowodowe), ale nie za wszelką cenę. Jesli chodzi o wielkie zachodnie kennele, to nie róznia sie niestety od schronisk, z tym wyjatkiem, ze pies czasem jest wykapany i pobiega po ringu wystawowym, chów kojcowy bardzo zubaża psychikę psa. Wiec czy to napewno postęp w dobrym kierunku, bo co u psa ważniejsze psychika czy eksterier?
Kończąc wszystkim polskim biewerkom życzę samych kochających i oddanych właścicieli:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='artasik']A ty fibi ile masz psów i w jakim wieku???:loveu:[/quote]

jednego 6-latka płci męskiej, rodzina zakochała się w rasie tak mocno, że rodzice i teściowie też już mają po jednym, też płci męskiej. Pies mojej mamy ma 4 lata a teściowej 3 lata. No i to tyle, nikt z nas nie planuje kupienia żadnych następnych. Taki jeden wszędobylski i namolny niczym "simon's cat" w zupełności nam wystarcza:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...