Jump to content
Dogomania

Czy jest jakiaś szansa na uznanie biewierów przez FCI?


aska_b1

Recommended Posts

[quote name='aga123']Myślę,że będzie ciężko chyba musimy liczyć na inne kraje np.Niemcy tam jest sporo hodowli biewerów od nich powinien wyjść wniosek do FCI[/quote]
To też nic nie da ,chyba że będą dóże hodowle się podpisywać i jedna słać do drugiej liste,albo na wystawach liste z podpisami zebrać i wniosek skierować dając uzasadnienie że rasa ma już tyle i tyle lat i jak jej się nie uzna to zmarnieje wraz ze swoją urodą rozmnażana przez psełdochodowców i oszustów którzy krzyżują yorki z shit-shu mówiąc że to biewierki.
Przeciez są w polsce piękne biewierki z papierami dlaczego ich nie uznać,niektórzy się wstrzymują z hodowlą tylko dlatego że nie są uznane przez FCI:razz:

Link to comment
Share on other sites

Hodowli biewerów zarejestrowanych w pkpr jest niewiele chyba 7 to mało.
poza tym:
1.ciężko kupić szczeniaka z rodowodem(mało hodowli)
2.cena od 3000tyś.zł
3.sprowadzając z zagranicy można się naciąć na oszustów
4.cena od 1500euro plus dodatkowe koszta
więc trzeba jeszcze poczekać na razie mamy za małą siłę perswazji :mad:
Ja mam dwa biewerki chciała bym więcej ale.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga123']To będzie ciężka walka :mad: DONki mieszkają w naszych domach od dawna i są dużo bardziej popularne niż ONki a mimo to nie są uznane :placz:[/QUOTE]

A to mnie akurat nie dziwi. Długi włos sprawia, że rasa staje się "nieużytkowa", pies przemaka.

A na uznaniu biewierów Niemcom powinno zależeć. Choćby ze względów finansowych. A robią coś w tym kierunku?

Link to comment
Share on other sites

żeby przemoczyć DONka trzeba się nieźle na gimnastykować ale to nie ten temat.
Nie wiem czy Niemcy coś robią w kierunku uznania biewerów.
Zacznijmy od tego,że u nas rasa jest prawie nieznana.Parę artykułów w czasopismach ;Kynologia,Mój Pies-1art.;to mało.Z drugiej strony jak nas zaleją mieszańce to nie będzie za dobrze :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga123']
Nie wiem czy Niemcy coś robią w kierunku uznania biewerów.
Zacznijmy od tego,że u nas rasa jest prawie nieznana.Parę artykułów w czasopismach ;Kynologia,Mój Pies-1art.;to mało.Z drugiej strony jak nas zaleją mieszańce to nie będzie za dobrze :shake:[/quote]
Wiem że rasa powstała u Niemców ale chyba nie koniecznie oni muszą złożyć pierwsi wniosek o uznanie rasy,Zresztą ja wiem czy mało znana,chyba nie ale wielu hodowców się powstrzymuje od kupna biewierków bo nie są uznane w FCI. Masz racje jeżli FCI się nie zdecyduje jej uznać będziemy mieli fale mięszańców w dosłownym tego słowa znaczeniu:angryy:(to nie będą już biewierki bez papierów:cool3:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Podnoszę temat. Czy zmieniło się coś w kwestii uznanie Biewerów przez FCI? Pytam z ciekawości, bo psy tej rasy zaczęły pojawiać się na wystawach ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Może któryś z hodowców Biewerów odpowie mi szczerze jakiej organizacji kynologicznej powinien mieć Biewer rodowód aby mógł być zgłaszany na wystawy organizowane przez ZKwP?I czy np.zgłaszanie tylko na takie wystawy zapewni mu prawa hodowlane dla tej organizacji która go uznaje?Może być na PW:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...