Jump to content
Dogomania

Biewerki czy Yorki?


Princess_York

Recommended Posts

Witam każdego !:p

Przeglądałam sobie allegro, żeby zobaczyć co ludzie robią :roll:
I zobaczyłam to :
3 słodkie pieski rasy Biewer Yorkshire Terrier a la pom pon
Czy są Biewery Yorkshire Terrier a la pom pon :-o
Do tej pory słyszałam tylko o biewerach i Yorkshire terier, a nie wsystko razem...:crazyeye::crazyeye:
Mają niemiecki rodowód DHS (Deutsches Hunde Stammbuch) szczepienie,odrobaczenie,czip iden. wyprawkę z Royal-Canin.oraz paszport EU na życzenie klienta.
Kosztują 1900zł-chłopczyk a 2500 zł dziewczynka.

Trochę dziwnie że napisali tak nazwę bo mają niby 10lat już hodowlę.
I wogule te pieski nie mają nic umaszczenia brązowego tylko czarno-białe są, zresztą zobaczcie;)

to są pieski:
[URL]http://img22.imageshack.us/img22/8264/41748774.jpg[/URL]
[URL]http://img139.imageshack.us/img139/404/26595035.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodkaxd'][B]Z tego co się [/B][B]orientuje[/B] to Yorkshire Terrier Biewer a la pom pon (czy jakoś tak;d nie pamiętam koolejności) To jest poprostu cała nazwa tej raasy[/quote]
aha...
Muszę przyznać ,że nie wiedziałam tego:oops::oops::oops:
no ale na następny raz będę wiedziała.:roll:
A te psy nie wyglądają wam dziwwnie tak jak ani nie yorki ani biewerki ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jak najbardziej jest taka rasa YOrkshire Biewer ala pom pon. W polsce Związek Kynologoiczny jej nie uznaje, ale w Niemczech jak najbardziej, zresztą stamtąd pochodzą te pieski.
Wg wyróżniają sie i mi się podobają, choć fajnie jak więcej z tego yorka pozostało i np pyszczek jest jednak delikatnie złotawy...
ale to jest krzyżówka jakich wiele jak np moriky, czy z czym tam jeszcze Yorki są krzyśowane

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari_']Jak najbardziej jest taka rasa YOrkshire Biewer ala pom pon. W polsce Związek Kynologoiczny jej nie uznaje, ale w Niemczech jak najbardziej, zresztą stamtąd pochodzą te pieski.
[B]Wg wyróżniają sie i mi się podobają, choć fajnie jak więcej z tego yorka pozostało i np pyszczek jest jednak delikatnie złotawy...
ale to jest krzyżówka jakich wiele jak np moriky, czy z czym tam jeszcze Yorki są krzyśowane[/B][/quote]

To nie krzyżówka, kiedyś po prostu urodziły się pieski z wadą - białymi znaczeniami i uznali je superaśne i słitaśne i zaczęto takie pieski krzyżowac między sobą

tak samo powstał BOS

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mari_']Jak najbardziej jest taka rasa YOrkshire Biewer ala pom pon. W polsce Związek Kynologoiczny jej nie uznaje, ale w Niemczech jak najbardziej, zresztą stamtąd pochodzą te pieski.[/quote]
Gdzieś czytałam, że pierwszy miot urodził się 1989r. Ci państwo, którym udało się stworzyć nową rasę do dzisiaj mają hodowlę. Biewiery mogą być uznane w chwili gdy będzie 5 niespokrewnionych ze sobą przedstawicieli rasy (pokrewieństwo musi być zerowe, podobno)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Kochana jeśli coś nie wiesz to wikipedia .. :))
ale już za cytuję co tam pisze :
"[B]Yorkshire Terrier Biewer[/B] - odmiana rasy Yorkshire Terriera. Różni się od niego tylko kolorami. Szczeniaki tej odmiany są zazwyczaj białe z plamami ubarwienia takiego jakie występuje Yorkshire Terrierów bądź mają białe plamy na podbrzuszu. Są czarno-biało złote. Rozpowszechnione w Niemczech[U][/U], W Polsce odmiana jest unikatowa coraz częściej hodowana

a zdjęcie tego psa :
[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Biewer%E2%80%942.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...