Jump to content
Dogomania

Healthy paws


Chefrenek

Recommended Posts

[B]Healthy Paws Adult Complete[/B]

[quote][I][COLOR=#000000][FONT=&quot]Karma dla psów[/FONT][/COLOR][/I][COLOR=#000000][FONT=&quot] posiadająca certyfikat holistyczny; jest hipoalergiczna. Jej skład jest całkowicie pozbawiony pszenicy, glutenu - białka roślinnego będącego główną przyczyną alergii pokarmowych u psów, wołowiny, soi, produktów mlecznych, sztucznych barwników i aromatów, konserwantów oraz wszelkich innych składników wywołujących alergie lub złe samopoczucie.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#1f497d][FONT=&quot]Składniki:[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=&quot]- brązowy ryż min. 51%[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- mięso z królika min. 26%[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- owies[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- olej z kurczaka[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- lucerna[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- wodorosty[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- olej rybny[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- organiczny olej słonecznikowy[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- suszona marchew[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- minerały[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- witaminy[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- mlecz[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- lepczyca[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=&quot]- suszona żurawina.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=&quot]Białko 21%, oleje i tłuszcz 7,5%, błonnik 2,5%, popiół 6%, wit. [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=&quot]A 10,000 iu/kg, wit. D3 1,500 iu/kg, wit. [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=&quot]E 75 iu/kg, miedź 18 mg/kg.[/FONT][/COLOR]
[/quote]Co o tym sądzicie? Dawał ktoś? Nie za dużo wypełniacza ma?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja teraz kupilam dwa worki duze. Daje okolo 2 tygodnie ta karme. I wyglada ze jest ok. Jedna z moich suczek chyba byla uczulona na kurczaki i nieco sie drapala a po tej karmie zero drapania. Jak na razie jestem zadowolona. Kupy jako ze je sprzatam - to widze ze sa ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię od samego początku maja tą karmą, więc już na tyle aby móc obserwować ;)
Jedna sucz pozbyła się wymiotów co kilka dni przechodząc na ta karme. Wyniki badań miała wczesniej w normie wiec ostatnie nie zmieniły się ;) Podoba mi się to, że niufa mi nie tyjeco u tej rasy jest normą :evil_lol: Oczka nie ropieją, z pychola nie pachnie brzydko, kupki są takie jak powinny :)
Druga sunia na tej karmie schudła. Tutaj akurat radość ogólnorodzinna :evil_lol:

Wypróbowałam przez lata wiele karm. Ta odpowiada moim psom bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Jak dla mnie skład beznadziejny.
51 % ryżu??! Żart jakiś.[/quote]
Wolisz pszenicy albo żyto? ;) Jak gotuję moim psom to mięsa jest 30%, 20 to warzywa a 50 to ryż :) I wtedy są najzdrowsze. Tylko gdybym miała czas na to gotowanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Wolę brak jakichkolwiek wypełniaczy.[/quote]
No cóż... Pies to nie wilk. Od wieków żywiony resztkami przez człowieka. Na samym mięsie całe życie zdrowy jednak nie będzie. Wilki też wcinają owoce ;)
No i jeszcze mi podaj karme BEZ wypełniaczy :) Czyli 100% suszonego mięsa ;)
Każdy karmi czym chce. Ja napisałam że wypróbowałam wiele karm i ta mi odpowiada, bo cena w stosunku do jakości naprawdę przystępna. Jak długo- nie wiadomo bo karma jest nowością na rynku ;)

Link to comment
Share on other sites

Jako wypełniacze rozumiem ryż, pszenicę, kukurydzę itp. Warzywa i owoce są niezbędnym dodatkiem i nie traktuję ich jako 'zapychacza'.
Healthy Paws, prócz reklamy krzyczącej "karma holistyczna!" nie ma do zaoferowania zbyt wiele. Skład jest w zasadzie podobny jeśli chodzi o proporcje do np karmy Vitakraftu, której w życiu bym psu nie podała. Jedyny plus to ten królik - takie mięsko ciężej dostać surowe. Każdy karmi czym chce ale jeśli za worek karmy w której 7.5 kg to sam ryz płaci się 220 zł to wg mnie kiepska inwestycja.
Z przedstawiciellem Healthy Paws na dolnym śląsku rozmawiałam osobiście i nawet jego ochy i ahy nad wodorostami mnie nie przekonują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iskra_wroc']Jako wypełniacze rozumiem ryż, pszenicę, kukurydzę itp. Warzywa i owoce są niezbędnym dodatkiem i nie traktuję ich jako 'zapychacza'.
Healthy Paws, prócz reklamy krzyczącej "karma holistyczna!" nie ma do zaoferowania zbyt wiele. Skład jest w zasadzie podobny jeśli chodzi o proporcje do np karmy Vitakraftu, której w życiu bym psu nie podała. Jedyny plus to ten królik - takie mięsko ciężej dostać surowe. Każdy karmi czym chce ale jeśli za worek karmy w której 7.5 kg to sam ryz płaci się 220 zł to wg mnie kiepska inwestycja.
Z przedstawiciellem Healthy Paws na dolnym śląsku rozmawiałam osobiście i nawet jego ochy i ahy nad wodorostami mnie nie przekonują.[/quote]
To jest jakiś przedstawiciel na Dolnym Ślasku?
Ja tam wolę dawać ryż niż pszenice ;)
I jak piszesz- każdy karmi czym chce, ale najwazniejsze jest zdrowie psów. A na jednej mojej psicy akurat TA karma sprawdziła się super :) Drugą zaczęłam też nią karmić i dziewcze poweselało. A ja mam stare dwa olbrzymie psy.... Jak wiadomo stery pies jest dość delikatny ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja podawała Healthy Pawsa dla szczeniaków z czarnym ryżem i królikiem i byłam bardzo zadowolona. Szczylowi smakowało niesamowicie, nie miał żadnych sensacji, wszystko w normie. Niestety teraz musiałam przerzucić się na coś innego bo mam problem z dostaniem karmy, ale na pewno na wystaawie we Wrocławiu będzie Healthy Paws i mam zamiar zrobić zapas.
Co do zawartości mięsa - jest taka jak w innych karmach, jeśli w innych nie piszą jasno, że wypełniacza jest 50 % lub więcej to podają to w formie zakamuflowanej, bo nie ma karmy w 100 % mięsnej, z resztą taka byłaby dla psa szkodliwa. Ryż jest dobrym wypełniaczem, zapewnia dobrą perystaltykę jelit i nie uczula, podobnie królik - mięso o wiele lepsze niż nafaszerowany antybiotykami kurczak brojler. A co do pozycji mięsa na liście składników - może poprostu zaczęli od składnika w procentowo największej ilości, nie zwróciłam uwagi.. Ale to oczywiście tylko moje zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

firmy produkujace karme MUSZA zgodnie z prawem podawac skladniki karmy w kolejnosci malejacej- czyli zaczynaja od tego czego jest najwiecej w karmie. Ale od czego sa specjalisci od marketingu wiec robi sie tak ze mieso jest pierwsze a pozniej jest ryz caly, dalej maczka z ryzku, maczka z kukurydzy, maczka z czegos tam innego zbozowego... I tak sie zalatwia problem. Chce tu dodac ze uczestniczylam w szkoleniu na temat zywienia psow ( organizator fundacja Psia Wahta) i miesa powinno byc 1/3 dziennej dawki pokarmu reszta to produkty zbozowe warzywa i owoce. Jeszcze chce nadmienic ze nie ma jednej doskonalej karmy dla wszystkich psow- nawet w obrebie jednej rasy. I sa rasy ktore wymagaja malej ilosci bialka i co za tym idzie miesa. Taka rasa sa np moje PONy.

ps dysponuje namiarami na dystrybutora karmy health paw. Wysylaja karme jak sie zamowi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My jesteśmy właśnie na etapie poszukiwań nowej karmy, głównie pod kątem przyszłych szczeniąt. Próbujemy Healthy Paws od ponad dwóch miesięcy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Kupki są malutkie, twarde, bardzo dobrze przetrawione. Nasza znajoma, ma psa z alergią pokarmową, przerobiła już bardzo duzo karm i żadnej pies nie przyswajał, oprócz typowo weterynaryjnych. Za naszą namową spróbowała Healthy Paws i na razie jest super, sunia robi zdecydowanie mniej kup, nie drapie się i skończyły się problemu z ciągle zapchanymi gruczołami.
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana][SIZE=2]To co mi się w tej karmie bardzo podoba, to rodzaj granulek. Są bardzo lekkie, takie jakby napowietrzone, nie jak w innych karmach, mocno zbite. Dzięki temu są na pewno łatwiej strawne dla psa, no i dla szczeniorków bardzo łatwo i szybko się rozmaczają.[/SIZE][/FONT] ;)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

ja kupuje 4 worek. I jak na razie nadal jestem zadowolona choc karma to nie jedyny sposob zywienia dla mnie, bo czesto gotuje. I co zauwzylam.. bardzo ufalam karmie Orijen ale- moj pies po niej mial bardzo nieciekawe wyniki badania moczu. Po miesiacu jak nioslam miske to szedl jak na sciecie:(:( Jak odstawilam Orijen to wrocilo zdrowie i chec do jedzenia. Ewidentnie dla moich psow Orijen mial za duzo bialka. To nie rasa dla takiej karmy. A do tego po szkoleniu na temat zywienia psow zaczelam jednak doceniac zboza. Dodaje albo ryz albo platki owsiane jek gotuje. I bede sie starala zeby bialka nie bylo wiecej niz 20- 23 %. Dla moich psow to naprawde jest dobrze.Najlepiej sie czuja po tym. I nadal podkreslam- nie ma idealnej karmy dla WSZYSTKICH psow. Ta jest bardzo dobra dla psow ktore wymagaja malej ilosci bialka w pozywieniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Chefrenek'][B]Healthy Paws Adult Complete[/B]

Co o tym sądzicie? Dawał ktoś? Nie za dużo wypełniacza ma?[/QUOTE]


Zaczęliśmy najpierw Pusi dawać tę karmę dla szczeniaków - dostaliśmy próbki, chcieliśmy spróbować. Na te chrupki po prostu się rzucała, teraz powoli wprowadzamy jej adulta. Nie chce patrzeć na rc (jadła wysokokaloryczną - była za chuda). Najpierw, gdy powoli przechodziliśmy na tę nową, wybierała sobie te ciemniejsze kulki a dopiero potem zjadała resztę.
Zobaczymy, czy przejdzie świąd po rc. mamy nadzieję, że tak.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dziewczyny, nie dawajcie psom karmy, ktora na pierwszym miejscu ma zboże. Psy to mięsożercy a producenci to cwaniacy ;) realnie biorąc, jesli karma ma 51% brązowego ryżu jako pierwszy składnik to oznacza, ze praktycznie karmicie go tym ryzem, cała reszta to ozdobnik. Mieso w karmie po odparowaniu to nie jest 26% kurczaka czy kaczki tylko - woda, tłuszcze i mięso. 26% to ilośc przed spreparowaniem. Przykro mi ale Healthy Paws nie jest warta swojej ceny, przez te wypełniacze własnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad tą karmą. Mam tylko wątpliwości co do wielkości granulek czy będą dobre dla yorka? Do tej pory nie zwracałam uwagi jakie są krokiety w karmie,bo moje yoreczki chrupały wszystko,ale teraz mają problem z zębami i wybieram te mniejsze lub chociaż bardziej kruche. Jeśli ktoś mógł mi opisać taki krokiecik będę wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

też dostałam próbkę karmy Healthy Paws jak zamawiałam produkty w sklepie internetowym Karusek, moja Kika - westie, uczuleniowiec chwyciła się jej natychmiast, zamówiłam narazie 2kg worek i póki co nie drapie się i nie ma żadnych rewelacji żołądkowych...

Link to comment
Share on other sites

A chrupki jakiej są wielkości? Którą wersję karmy skosztowała Kika? Też zamówiłam,ale bardzo się denerwuję, mam nadzieję,że będzie tą jedyną, he,he... byłoby super! Moje psy mają podobne problemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...