Jump to content
Dogomania

Mój Pies czy Przyjaciel Pies


Agrafka2-

Mój Pies cz Przyjaciel Pies?  

222 members have voted

  1. 1. Mój Pies cz Przyjaciel Pies?

    • Mój Pies
      139
    • Przyjaciel Pies
      81


Recommended Posts

  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zdecydowanie Mój Pies. Czytałam swego czasu PP, ale zrezygnowałam, sama nie wiem, dlaczego =)
Jeżeli chodzi o szatę graficzną, MP przeszedł teraz "reaktywację" (właściwie już sporo czasu temu) co zdecydowanie przypadło mi do gustu zresztą.
Obie gazety cechują się wysokim profesjonalizmem, ale MP ma nieco ciekawsze reportaże, tematy. Minusik, że brak plakatów, ale rekompensuje to Wielka Księga Psów. Felietony, ciekawostki. Wysoki poziom xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nat - Mare']Zdecydowanie Mój Pies. Czytałam swego czasu PP, ale zrezygnowałam, sama nie wiem, dlaczego =)
Jeżeli chodzi o szatę graficzną, MP przeszedł teraz "reaktywację" (właściwie już sporo czasu temu) co zdecydowanie przypadło mi do gustu zresztą.
Obie gazety cechują się wysokim profesjonalizmem, ale MP ma nieco ciekawsze reportaże, tematy. Minusik, że brak plakatów, ale rekompensuje to Wielka Księga Psów. Felietony, ciekawostki. Wysoki poziom xD[/QUOTE]

Zastanawia mnie, co jest atrakcyjne w MP dla osób, które wolą to pismo... Ja się przyglądam obu gazetom i to co się dzieje w MP mnie przeraża. Rozumiem, że każdemu się mogą zdarzyć wpadki, ale w tym magazynie zdarzają się co chwilę i odnoszę wrażenie, że nie istnieje współpraca pomiędzy piszącymi artykuły, dobierającymi zdjęcia i składającymi gazetę.

Najnowszy numer przejrzałam pobieżnie (nie zdążyłam go jeszcze w całości przeczytać), a już znalazłam kilka kwiatków:

Na stronie 17 jest info o tym, że mastify tybetańskie w Chinach po trzęsieniu ziemi pozostały bez dachu nad głową i jest on ilustrowany szczenięciem DOGA DE BORDEAUX. Myślałam, że może zdjęcie dotyczy tekstu obok, ale nie bardzo (wówczas powinien na nim być jakiś bezdomny piesek, albo znaczek pocztowy).

Na stronie 34 tekst o wieku szczeniąt trafiających do nowych domów. Wszystkie informacje wykluczają sie wzajemnie ;-)

Na stronie 52 art. o spanielach. Wydźwięk miał być negatywny? Wydaje mi się, ze przy takich opisach trzeba podać zarówno POZYTYWNE jak i NEGATYWNE strony rasy. Miłośnicy cockerów z całą pewnością się oburzą!

Na stronie 62 tekst, który pewnie ma być sponsorowany... Czytałam 3 razy i nie rozumiem żartu o dobermanie w torebce... Głupie i infantylne, takie dla małych dzieci. Na pewno nic mądrego z tego tekstu nie wynika.

Tyle z tego co już przeczytałam. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cyraneczka']
Na stronie 52 art. o spanielach. Wydźwięk miał być negatywny? Wydaje mi się, ze przy takich opisach trzeba podać zarówno POZYTYWNE jak i NEGATYWNE strony rasy. Miłośnicy cockerów z całą pewnością się oburzą!
[/QUOTE]
Kiedyś było coś podobnego o Goldenkach (moja ulubiona rasa). Wszystkie negatywne cechy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SabaNera']Kiedyś było coś podobnego o Goldenkach (moja ulubiona rasa). Wszystkie negatywne cechy :shake:[/QUOTE]

No właśnie... Ja co miesiąc znajduję jakieś "kwiatki" w MP - takie pokazujące bzmyślnosć w przygotowywaniu tej gazety. Nie twierdzę, ze wszystko jest "be". Są też ciekawe tematy, ciekawe artykuły, ale nie mozna tej gazety traktować powaznie, ponieważ skoro ja widze pewne błędy, nie znając sie na wszystkim, pewnie specjalisci w innych dziedzinach też je dostrzegają. Myślę, że gazeta moze sie podobać dzieciakom, które pobieżnie czytaja lub przeglądają MP. Jest tak mydło i powidło i młodzież moze znaleźc cos dla siebie. Ale dla osób, które szukaja treściwych porad i pewnej wiedzy, niestety nie jest to dobre źródło.

Link to comment
Share on other sites

zrobili sobie rubrykę w której opisują tylko złe cechy rasy, a takie coś może tylko zniechęcić. No pewnie trzeba znać też te negatywne strony jakieś rasy, ale pozytywne chyba też by się przydały. A co do tego artykułu o spanielach odnoszę wrażenie że osoba która go pisała w życiu nie miała do czynienia z cockerami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']zrobili sobie rubrykę w której opisują tylko złe cechy rasy, a takie coś może tylko zniechęcić. No pewnie trzeba znać też te negatywne strony jakieś rasy, ale pozytywne chyba też by się przydały. A co do tego artykułu o spanielach odnoszę wrażenie że osoba która go pisała w życiu nie miała do czynienia z cockerami.[/QUOTE]

Wiesz, z artykułami to często tak jest, że piszą je autorzy (czasem dziennikarze), którzy mają zadany temat, a nie znają danej rasy. Ale od tego są książki i telefony, żeby skonsultować to co się napisało z hodowcami :D

Link to comment
Share on other sites

Tym bardziej ze hodowcow cockerow jest naprawde sporo...
Jak wogole moze sie wypowiadac a temat rasy osoba ktora hoduje niufy;/ a Cockera miala dawno temu;/
Troche to nie madre;/
Cockera miala dokladnie 35 lat temu...I na tym skonczyla sie jej przygoda z tymi psami;/

Hodowla tej pani [URL]http://www.ocean-newf-york.pl.tl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

JA zdecydownie MP. Do niedawna także kupowałam PP, ale stwierdziłam , że te ich artykuły to raczej takie dla dzieci.... :/
W Mp to już poważniejsze, felietony Mari Czubaszek są świetne... I nie rozumiem czemu się czepiacie ,,Zanim kupisz... "
Zniechęcić moze, ale to już może będzie o jednego psa mniej w schronisku... Ale też nie trzeba polegać na jednym żródle i mieć obiektywizm do tego ;))

Link to comment
Share on other sites

Ja wolę MP. Kupuję oba, ale do MP jestem jakoś bardziej przywiązana :) Oczywiście każde pismo ma swoje plusy i minusy. Rzeczywiście w MP rozwalili spis treści, ale na przykład duże plakaty z PP są niby fajne, tylko potem gdzie to wszystko wieszać :sad: ? Dział "Zanim kupisz" może nie jest superpomysłem, ale chyba lepiej jak ktoś to przeczyta i pomyśli zanim kupi psa, niż żeby schroniska dalej pękały w szwach ;-) Jestem miłośniczką goldenków, ale wcale się nie oburzyłam, jak przeczytałam o nich same negatywne rzeczy. A dlaczego? Bo pomyślałam o naszych dalekich sąsiadach, którzy mają goldena, którego bardzo zaniedbują, nie kochają go, nie obchodzi ich po prostu :lookarou: I nadeszła mnie myśl, że może gdyby właśnie przczytali dział " Zanim kupisz" o golden retrieverach to nie kupiliby psa i Max ( tak ma na imię goldenek ) miałby odpowiedzialnych, dobrych właścicieli :( ... A wracając do tematu - jak dla mnie artykuły są w MP najczęściej ciekawsze niż w PP, ale za krótkie. Zdarzają się też fajne artykuły w PP, ale rzadziej. Moim zdaniem w MP jest trochę za dużo gwiazd i takiego show-biznesu, ale jest to wyważone dzięki pisaniu o kundelkach, pomocy schroniskom itp.:cool: W PP często artykuły są za nudne, na nieciekawy dla mnie temat, przydługie. Za to w MP bardziej takie na zachętę, żeby się samemu zainteresować tematem i samemu potem poszperać w internecie. To jest moje zdanie :laugh2_2::laugh2_2::laugh2_2:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja wolę przyjaciela psa i Ci Go też polecam ! Mój pies nie jest ciekawy a jest droższy ! Wczoraj chciałam kupić Przyjaciela Psa ale mamusia mnie wysłała na pocztę i znalazłam fajną gazetkę Mój kochany pies za 2.99 ! To bardzo danio ! Kartki są takie jak z zeszytu ale są małe literki i nawet na zdjęciach ZAWSZE coś piszą ! Po za tym jest tańsza i Mi bardziej się podoba ! W MKP są listy właścicieli i ekstpertów kup sobie i sama zobacz !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...