Jump to content
Dogomania

Mój Pies czy Przyjaciel Pies


Agrafka2-

Mój Pies cz Przyjaciel Pies?  

222 members have voted

  1. 1. Mój Pies cz Przyjaciel Pies?

    • Mój Pies
      139
    • Przyjaciel Pies
      81


Recommended Posts

[quote name='Bewarka']Obecnie żadna gazeta mnie nie zaciekawia, może jedynie pojedyncze artykuły. Kupuje z uzależnienia :evil_lol: Jednak jakoś wole MP, może dlatego, że nie piszą tam wciąż to samo, ci sami, o tym samym...[/quote]

no, no

ja wolę treść MP
tam szata graficzna nie musi być super..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na początku kupowałam PP, potem chciałam zobaczyć MP, i do dzisiaj zobaczenie mi zostało, już druga roczna prenumerata mi leci. A PP kupuję jak mam ulubioną rasę, albo jakiś mega interesujący mnie artykuł. Niby w MP nie ma plakatów, ale po kij mi ? Bym tylko miała problem gdzie to wieszać :D
Ogólnie są ciekawsze artykuły, nowinki mniej przestarzałe niż w PP. W ogóle są ciekawsze działy. Księga Ras mi się podoba, artykuły pani D. Sumińskiej, Kącik adopcyjny jest, Zanim kupisz, też jest przydatne i w ogóle wszystkie artykuły sa fajne. Co do psów 'gwiazd' to na podstawie tej wypowiedzi oceniam kogo lubię a kogo nie :D np. pan Lis mnie bardzo zraził, a Kurzajewski mądrze gadał więc go lubię :evil_lol:
Generalnie MP mogę polecić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iś & Chester']Na początku kupowałam PP, potem chciałam zobaczyć MP, i do dzisiaj zobaczenie mi zostało, już druga roczna prenumerata mi leci. A PP kupuję jak mam ulubioną rasę, albo jakiś mega interesujący mnie artykuł. Niby w MP nie ma plakatów, ale po kij mi ? Bym tylko miała problem gdzie to wieszać :D
Ogólnie są ciekawsze artykuły, nowinki mniej przestarzałe niż w PP. W ogóle są ciekawsze działy. Księga Ras mi się podoba, artykuły pani D. Sumińskiej, Kącik adopcyjny jest, Zanim kupisz, też jest przydatne i w ogóle wszystkie artykuły sa fajne. Co do psów 'gwiazd' to na podstawie tej wypowiedzi oceniam kogo lubię a kogo nie :D np. pan Lis mnie bardzo zraził, a Kurzajewski mądrze gadał więc go lubię :evil_lol:
Generalnie MP mogę polecić.[/quote]


Całkowicie się zgadzam :multi: Mam podobne zdanie ... Dla mnie MP wygrało, choć PP nie jest zły. Plakaty kiedyś do mnie przemawiały, jednak teraz to by mi tylko przeszkadzało, bo jak poprzedniczka nie mam gdzie tego wieszać. Dla mnie mega argumentem za MP są felietony Doroty Sumińskiej - mojego ogromniastego autorytetu w świecie kynologi! a jeśli chodzi o psy gwiazd to akurat tego zazwyczaj nie czytam, chyba że chodzi o kogoś kogo lubię. Księga Ras też jest świetnym pomysłem i sumiennie ją zbieram, miesięcznik od czasu do czasu prenumeruję (tylko prenumerata roczna!). Zbieram od stycznia 2004 roku, wszystkie kupione egzemplarze mam nadal i leżą w szufladzie, często do nich zaglądam, szukam informacji... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja wolę MP, chociaż był czas, że wolałam PP. Teraz to się zmieniło, chociaż nie podoba mi się w MP ten wielki spis treści na dwie strony :shake:.
[quote name='Iś & Chester']Co do psów 'gwiazd' to na podstawie tej wypowiedzi oceniam kogo lubię a kogo nie :D np. pan Lis mnie bardzo zraził, a Kurzajewski mądrze gadał więc go lubię :evil_lol:[/quote]
Dobry sposób :cool1:.
Ja osobiście polacam MP, chociaż każdy ma własne zdanie na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olka_Olga']MP jakby się wyrobił ;) Proszę nie zrozumieć mnie źle, ale kilka szczegółów króluje nad PP. Chociażby konkurs foto: zdjęcia w miesiecznym wydaniu są "tymi najlepszymi", a w PP są wszystkie, chyba, które przyszły pocztą do Redakcji.[/quote]

W PP można wysyłać zdjęcia przez formularz i w tym roku są zupełnie inne zasady, bo co miesiąc jest inna kategoria tematyczna wybieranych zdjęć. Fotki teraz są naprawdę świetne! [url=http://www.pies.pl/konkurs_foto_s.html]Pies.pl[/url] W tej edycji najbardziej podoba mi się buldożek francuski, ale ma mało głosów :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sandgom']Ja kupuje obie gazety, ale jednak wolę MP. Więcej stron, ciekawsze artykuły. Ale od tych gazet jestem uzależniona, więc z żadnej nie bd rezygnować :evil_lol:[/QUOTE]
Ja podobnie. Co miesiąc kupuję obydwie gazety.

Kiedyś wolałam Przyjaciela Psa, ale teraz zdecydowanie bardziej podoba mi się Mój Pies - znajduję w nim więcej ciekawych artykułów :)

Link to comment
Share on other sites

Zbieram obydwie gazety (kiedyś MP sporadycznie, ale ostatnio mi się spodobało) i mam dylemat z wyborem lepszej. MP jest lepsze, bo jest dłuższe, ale ja jednak stawiam na PP. Po pierwsze - według mnie ma lepszą szatę graficzną. Po drugie - artykuły są lepsze. Po trzecie - nawet konkurs foto jest lepszy :lol:

[quote name='Jasmina*'] Mam też takie wrażenie, że [I]Przyjaciel Pies[/I] powiela pomysły na działy MP.
[/quote]

Wybacz Jasmina, ale ja mam wrażenie odwrotne.

Co do strony internetowej - obydwie mi się nie podobają. Kiedyś uwielbiałam pies.pl, ale później przekonałam się, że jest tam wiele kopiarzy. To jednak mnie stamtąd wcale nie wygoniło - to przez ten (według mnie) durny klub...
Jeśli chodzi o psy.pl to nie lubię jej dlatego, że odgapiła pomysł od pies.pl - kiedy redakcja stworzyła klub, ona od razu odnowiła str. na lepszą - ale to nie wyklucza faktu, że nawet lubię na niej przebywać :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A dla mnie zarówno Przyjaciel Pies jak i Mój Pies są do siebie bardzo podobne merytorycznie i na dobrą sprawę to różnica polega na tym, że PP jest tłumaczeniem i pierwowzór ma we Francji a M jest pismem polskim. Poza tym, w obu przypadkach tym co mnie wręcz wnerwia to robienie ZKwP bezpłatnej reklamy w postaci artykułów gdzie pisze się tylko i nim i jego wymaganiach regulaminowych czy tez statutowych pomijając "grzecznie" kwestię PKPR i jego wymagań np hodowlanych czy regulaminowych a przecież ZKwP ma już dostatecznie dobrą reklamę wszędzie gdzie tylko się da...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azawakh']A dla mnie zarówno Przyjaciel Pies jak i Mój Pies są do siebie bardzo podobne merytorycznie i na dobrą sprawę to różnica polega na tym, że PP jest tłumaczeniem i pierwowzór ma we Francji a M jest pismem polskim.[/quote]

Przyjaciel Pies już dawno nie jest tłumaczeniem francuskiej wersji. Od kilku lat pismo robione jest w całości w Polsce i pisane przez polskich dziennikarzy.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupuję Przyjaciela Psa. Podobają mi się zamieszczone tam artykuły, opisy ras są ciekawe. W całej gazecie jest tylko jeden artykuł, którego nie czytam, a mianowicie "Historia pewnej znajomości". Ogólnie przyzwyczaiłam się do tego miesięcznika. Mojego Psa mam tylko cztery numery... Jakoś specjalnie mnie to nie ciekawi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='Gosia9712P']Prenumeruję MP, a PP kupuję prawie w każdym miesiącu... I MP jednak bardziej mi się podoba ;D[/QUOTE]

Podpisuję się pod tym :) no może PP nie w każdym miesiącu :)

***
SabaNera widzisz dla jednego coś jest zaletą, a dla drugiego wadą. Mi np. nie podoba się dodawanie plakatów do PP, ja zawsze je wywalam lub oddaję, bo niby po co mi one. Już wyrosłam z obklejania nimi pokoju...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...