Jump to content
Dogomania

Mój Pies czy Przyjaciel Pies


Agrafka2-

Mój Pies cz Przyjaciel Pies?  

222 members have voted

  1. 1. Mój Pies cz Przyjaciel Pies?

    • Mój Pies
      139
    • Przyjaciel Pies
      81


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 165
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

[quote name='Jara']A ja dostałam dziś ostatni numer MP. Po 21 latach koniec z czasopismem. A dopiero drugi numer z prenumaraty do mnie przyszedł :/[/QUOTE]

Jara, wiesz dlaczego Mój Pies przestał się ukazywać? Nic o tym nie wiedziałam.:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Co było powodem zawieszenia gazety nie mam niestety pojęcia, taka informacja do mnie przyszła wraz z grudniowym numerem, swoją drogą ostatnim numerem. Podobno będą działać tylko na stronie internetowej.[/QUOTE]

Dziękuję za informacje. Do mnie grudniowy numer jeszcze nie przyszedł, a na ich stronę www rzadko zaglądam.

Link to comment
Share on other sites

Ja w ogóle na ich stronę nie zaglądam, bo jest dla mnie mało czytelna. Teraz będzie zabawa ze zwrotem kasy za prenumeraty. Zamówiłam prenumeratę półroczną, dotarł do mnie dopiero drugi numer. Więc miesiąc temu mogli już poinformować, że niemożliwe będzie zamawianie prenumeraty skoro teraz za 4 numery muszą mi kasę zwrócić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']Ja w ogóle na ich stronę nie zaglądam, bo jest dla mnie mało czytelna. Teraz będzie zabawa ze zwrotem kasy za prenumeraty. Zamówiłam prenumeratę półroczną, dotarł do mnie dopiero drugi numer. Więc miesiąc temu mogli już poinformować, że niemożliwe będzie zamawianie prenumeraty skoro teraz za 4 numery muszą mi kasę zwrócić.[/QUOTE]

No to pięknie.Zamierzałam wykupić prenumeratę na 2013 rok. Dobrze, że tego nie zrobiłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='JustynaJK']szkoda,że jest coraz mniejszy wybór czasopism kynologicznych[/QUOTE]

No właśnie. Tak na dobrą sprawę to został tylko "Przyjaciel Pies". "Mój pies" już się nie ukazuje ( jako czasopismo,bo strona www to nie to samo, jak dla mnie). "Pies" stał się wewnętrznym czasopismem ZKwP. Kwartalnik "Who is who in the dog world. Osobistości kynologii" też padł, a zapowiadał sie doskonale. Według mnie to było najlepsze czasopismo o psach. Prezentacja czołowych hodowli, sylwetki sędziów,groomerów, wybitnych psów itp. Właśnie czegoś takiego szukałam. Do tego eleganckie wydanie na kredowym papierze. Teksty przetłumaczone na j. angielski.
Dodatkowo na początku lat 90. ukazywał się "Pies i Kot", ale on też przestał "wychodzić" po 2 czy 3 latach. No i jeszcze ASKO, ale ono było bardzo trudno dostępne i też padło. Szkoda. Obawiam się, że w Polsce po prostu nie ma zapotrzebowania na porządne czasopismo o psach.
"Przyjaciel Pies" dopiero stosunkowo niedawno zmienił się na lepsze. Przez długi czas opisywano w nim po kilka razy tylko modne rasy: Yorki, ONki, Goldeny, Husky, Labki i inne. Dopiero kiedy czytelnicy dostali szansę wyboru prezentowanych ras, zaczęły się tam ukazywać ciekawsze artykuły ( często na temat ras nieuznanych przez FCI lub bardzo rzadkich).

Edited by Lotty
poprawki
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...