Jump to content
Dogomania

kamien na zebach


Guest Kamilla

Recommended Posts

[quote name='leepa']słyszałam że jeśli zrani się dziąsło psa to trzeba podać antybiotyk, powiedzcie, co na ten temat wiecie?
bo mój pies nie raz sobie kością dziąsło psuł i jakoś żyje bez antybiotyku

mówię o tym bo chciałabym swojemu sama kamień nazębny zdjąć i w razie czego nie wiem czy reagować ;D[/QUOTE]

Ale jak sama?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

sama,czyli pewnie (jesli leepa to nie stomatolog)przu urzyciu albo paznokcia-co jest gućko warte,bo kamienia paznokciem nie da się ściągnąć lub o zgrozo,przy pomocy innego ostrego narzędzia-wtedy faktycznie łatwo o krwawienie z dziąseł,a w dziąsłach przecież też krązy krew.prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']sama,czyli pewnie (jesli leepa to nie stomatolog)przu urzyciu albo paznokcia-co jest gućko warte,bo kamienia paznokciem nie da się ściągnąć lub o zgrozo,przy pomocy innego ostrego narzędzia-wtedy faktycznie łatwo o krwawienie z dziąseł,a w dziąsłach przecież też krązy krew.prawda?[/QUOTE]

Gdyby leepa była stomatologiem, to nie pytałaby, co zrobić po skaleczeniu dziąsła. Aż mi skóra cierpnie, jak sobie pomyślę, jakiej metody z cyklu zrób to sam dziewczyna chce użyć. Psy są na szczęscie bardzo rozsądne i przewiduję ugryzienie już na początku dziwnych manewrów w jamie ustnej. A wtedy leepa porzuci myśli o zaoszczędzeniu tych 50,70 czy 100 zł w zależności od miasta i pobiegnie do weta, jak należy.

Link to comment
Share on other sites

oh jej jak to łatwo człowieka z błotem zmieszać na forum

paznokciem da się zdjąć lekki kamień, mam zamiar użyć skrobaka który służy do tych celów, jest dostępny w sklepach groomerskich bo u groomerów czasem można spotkać taką usługę
pies na szczęście jest rozsądny i wychowany, nie gryzie właściciela bez powodu i daje sobie grzebać gdzie tylko ja chcę, bo wie że nie stanie mu się krzywda

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']oh jej jak to łatwo człowieka z błotem zmieszać na forum

paznokciem da się zdjąć lekki kamień, mam zamiar użyć skrobaka który służy do tych celów, jest dostępny w sklepach groomerskich bo u groomerów czasem można spotkać taką usługę
pies na szczęście jest rozsądny i wychowany, nie gryzie właściciela bez powodu i daje sobie grzebać gdzie tylko ja chcę, bo wie że nie stanie mu się krzywda[/QUOTE]

Nie miałam zamiaru nikogo mieszać z błotem i jeżeli tak się poczułaś, to przepraszam.

Chciałam tylko powiedzieć, że moim zdaniem to bardzo nierozsądne, żeby czyścić zęby psu samemu, w jakikolwiek sposób, nie mając doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

pamiętaj tylko o tym,żeby po usunięciu kamienia,a raczej płytki przy użyciu "skrobaka"wypolerować ząb-dlaczego?dlatego,że skrobak rysuje szkliwo zęba,pojawiaja sie mikrobruzdy,w których bardzo szybko gromadza się bakterie i tworzy się płytka.do plerowania są ci potzrebne:pasta polerska-może być ludzka-ona nie ma fluoru+specjalna gumka do polerowania.dlatego takie usługi kosztują u wetów trochę.jeśli chcesz moge ci podać "etapy"

Link to comment
Share on other sites

Gryf80 pies to nie człowiek i jeżeli da sobie oczyścić zęby bez narkozy skrobakiem ręcznym to jest duży sukces.
Psa trzeba przyzwyczajać od małego do tzw. grzebania w zębach , bo nie które nie dopuszczą do siebie .
Przy usuwaniu trzeba wiedzieć jaką przyłożyć siłę i w zasadzie nie można mówić o dosłownym skrobaniu . Właściwie to usuwa się
osady twarde i stosuje się metodę odpryskową , która eliminuje właśnie skrobanie i nie potrzeba polerowania .

Leepa to nie jest takie po prostu skrobanie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja mojej suczce 2 lata temu usówałam u weta kamien pod narkoza:( po ok 6miesiacach zeby wygladały tak samo, mimo ze kupuje im rozne specjalne kostki itd. wet. powiedział ze trzeba znowu bedzie usunać kamien bo ma okropny zwłaszcza na gornych kłach na dole jest w miare ok, a dzasła przy gornych kłach zaczerwienione:(no i brzydki zapach z pyszczka:(
jak myslicie powinnam usunać kamien u weta??tylko na jak długo to pomoze:( czy moze pokombinowac z psia pasta(jaka)?? dzis kupiłam jej troche karmy hills PD t/d specjalna karma na kamien,jest droga bo 10kg ok 220zł :(


a o co chodzi z tym skrobaniem:)????

Link to comment
Share on other sites

mojemu yorkowi wet ściągał kamień w grudniu. Pasty używamy, je karmę suchą + gryzaki z chlorofilem itp. a kamień pojawia się od nowa. Głównie dotyczy się to górnych kłów właśnie. Boję się pomyśleć jak to będzie wyglądało za kolejne 2, 3 lata...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...
  • 1 year later...

powinno się regularnie usuwać kamień gdyż powoduje on choroby nerek i wątroby...

[url]http://www.moj-pies.com.pl/choroby-i-leczenie/71-kamien-nazebny-psow-choroba-przyzebia-u-psow.html[/url]

"Jeśli nie zapobiegamy osadzaniu się płytki i kamienia nazębnego, powodują one stopniowe odsłanianie się szyjek zębowych, tworzenie się kieszonek dziąsłowych. Kolejnym etapem choroby są ubytki szkliwa w zębach, uszkodzenie kości dookoła korzenia zęba, następnie ropne zapalenie korzeni zębów, ich wypadanie, a nawet zapalenie kości żuchwy, które może doprowadzić do jej złamania. Natomiast bakterie znajdujące się w chorej jamie ustnej mogą przedostać się do innych organów ciała i spowodować choroby serca, nerek, wątroby czy płuc. Dodać należy, że stan zapalny jamy ustnej psa jest dla niego bardzo bolesny"

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

mi również wet polecił dent a dog, ale nie wiem czy warto i jak go stosować.
Proszę o porady i opinie!
Mój dog to duże psisko, ale dość strachliwy jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczn ei prozdrowotne.
pozdrawiam!

[url]www.praxident.pl/stomatologia-opole/wybielanie-zebow/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...