Jump to content
Dogomania

Hilton


lilia1983

Recommended Posts

Jakie macie zdanie o szmponach Hilton?
Ja kiedyś kąpałam mojego psa w nim jak był jeszcze szczeniakiem a ja zupełnie nic nie wiedziałam o psach a tym samym o ich pielęgnacji. Więc wzięłam szampon przeznaczony dla szczeniaka w sklepie, przy okazji robienia zakupów do domu. Z tego co pamiętam nie był zbyt wydajny (ale może dlatego, że był przeznaczony dla szczeniaków i był przez to mniej gęsty, bardziej delikatny, nie zabijał tak mocno nieprzyjemnych zapachów - przez co czasem pies był kąpany dwa razy). Pies na niego dobrze reagował- żadnych uczuleń, sierść miękka, pachnąca. Ale zdecydowanie był mniej wydajny od Derma Vet dr Seidla (był bardziej zagęszczony od Hiltona dla szczeniaków) na który trafiłam przypadkiem po tym jak mój pies wytarzał się w padline. Derma Vet polecił mi sprzedawca w pobliskim sklepie zoologicznym do którego szybko pognałam przed jego zamknięciem bo w domu nie było ani kropli szamponu do kąpieli psa a waniało niesamowicie.
Do tej pory myślałam, że Hilton jest szamponem typowo marketowym dla psów i kotów, które są dość tanie (płaciłam wtedy około 4 zł za hiltona dla szczeniaka) ale ostatnio spotkałam te szampony w sklepach zoologicznych, kosztują tyle co derma vet (ok. 8 zł) i mają urozmaiconą ofertę, są szampony o normalnej konsystencji i takie zagęszczone, żeby na dłużej starczały, specjalne na insekty, do długiej sierści, owadobójcze....
Nawet widziałam, że są jakieś witaminy dla psów z tej firmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój pies raz bardzo się ubrudził i musiałam go wykąpać wszystkie sklepy zoologiczne były pozamykane i wzięłam Hiltona dla długowłosych. BOŻE ! To była masakra jakaś ... włos suchy, źle się rozczesywał. Okropne te szampony. Ale wykąpałam w nim potem mojego kundelka i też było okropnie ... miał łupież. :shake::shake: Już w życiu nie tknę nic że tak powiem taniego ... I nie patrz na to że jest ich dużo rodzajów ale żaden nie przekracza 15 zł. A dla mnie tani kosmetyk to kosmetyk do du*py. Można go porównać z szamponem "Hau" który nie myje i pies dalej śmierdzi. Osobiście używam teraz szamponu ludzkiego Elseve. Pies nie ma po nim łupieżu, ze skórą wszystko w porządku a nawet powiedziała bym że lepiej niż po wszystkich psich szamponach no i przede wszystkim sierść super się układa, nie elektryzuje, jest pachnąca, mięciutka. :lol: No i odżywek też z Elsev używam. Jestem zadowolona w 100% !

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, nie opłaca się kupować dla psów tej taniochy w supermarketach. Znajoma kupiła dla ON-a szampon Hiltona, pies dostał masakrycznego łupieżu. Ja ug\fam tylko sprawdzonym, porządnym produktom renomowanych firm. Shillkowską kąpię w INTENSIWECIE z Bayerwoskiej serii VetriDerm i jest naprawdę niezawodny.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam ostatnio Hilton owadobójczy (około 8 zł) dla mojego psa. Wykapałam go i jest ok, nie ma łupieżu, sierść po nim ma normalną, pachnącą. Z tym że mam psa z bardzo krótką sierścią więc nie wymaga rozczesywania; nie stosuje u niego odżywek i jakichś innych zabiegów pielęgnujących sierść.

Chociaż do silnych zabrudzeń, usuwania nieprzyjemnych zapachów z różnych świństw lepiej używać innych szamponów np Derma vet bo możliwe że w takiej sytuacji będzie trzeba zużyć całą butelkę Hiltona na dwu czy trzykrotne mycie...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Niuflandia!!! Używasz "ludzkiego" szamponu kąpiąc psa??? Pies nie ma żadnych reakcji alergicznych? nie drapie się? nie ma łupieżu??? Ludzkie szampony kompletnie nie nadają się dla psiaków..psy mają inne pH skóry poza tym słyszałam, że im nie odpowiada "ten" zapach...może przyjrzyj się czy pies przypadkiem jakoś nie reaguje...nie jestem specjalistką ale tak powiedział mi wet...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='niaqua']Niuflandia!!! Używasz "ludzkiego" szamponu kąpiąc psa??? Pies nie ma żadnych reakcji alergicznych? nie drapie się? nie ma łupieżu??? Ludzkie szampony kompletnie nie nadają się dla psiaków..psy mają inne pH skóry poza tym słyszałam, że im nie odpowiada "ten" zapach...może przyjrzyj się czy pies przypadkiem jakoś nie reaguje...nie jestem specjalistką ale tak powiedział mi wet...[/quote]

Słuchaj ja też tak myślałam ... Ale wypróbowałam dużo szamponów i odżywek dla psów i po żadnej mój pies nie miał tak pięknej sierści jak po ludzkich kosmetykach. Sierść ma błyszczącą, puszystą, miękką a skóra bez żadnych zarzutów, nawet wet tak powiedział. Ja spróbowałam z ludzkimi kosmetykami bo poradzono mi tak na wystawie. Nie chodzi mi o cenę ale dla mojego psa akurat kosmetyki ludzkie są najlepsze :) Jestem w 100 % zadowolona :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Mój świniak był kąpany w hiltonie i miał taki łupież, ze aż zbijał się w takie małe białe kulki i w okresie linienia sierść wypadała takimi kępkami z tymi kulkami na końcach :shake: Dla psa i kota mam Bayer VetriDerm, super wydajny, extra zapach i miękka sierść :) zero łupieżu[/quote]

Tak dla psa niewystawowego ten szampon bardzo polecam :)

Link to comment
Share on other sites

To ja się wyłamie, ponieważ kiedyś jak skończyl mi się szampon dr. Claudresa (nie polecam) mój tata kupił w zoologicznym Hiltona. Wszystko było jak najbardziej ok, sierść milutka - w porównaniu z Claudersem - i pachnąca, żadnego łupieżu ani nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Pisałam to z myślą o lilia1983
Oczywiste jest chyba, ze psy wystawowe potrzebują bardziej specjalistycznych kosmetyków i w ogóle pielęgnacji :D[/quote]


Ale ja tylko powiedziałam że bardzo polecam ponieważ używam go do mojego kundliska kochanego i jest świetny :)

Link to comment
Share on other sites

na każdego psa dany kosmetyk inaczej działa. moja beagielka miała kiedyś Hiltona i było ok;) do psów długowłosych oraz wystawowych polecam kosmetyki z wyższej półki: np. wszystkie kosmetyki Espree - są super wydajne, świetne w działaniu i nie mają tyle chemii co reszta szamponów / np. Hery/.
powiem Wam szczerze, że wiele wystawców używa ,,ludzkich,, kosmetyków / lakierów itd./ więc i szamponu jeśli dobrze na psa działa można;) ja używam odżywki w sprayu Gliss Kur do rozczesywania i sprawdza się super:evil_lol:
[SIZE=1]poza tym jak skończy się Wam szampon w sytuacjach awaryjnych można psa umyć ,,ludwikiem,, / rozcieńczonym/- super czyści i nie podrażnia / oczywiście mogą się zdarzyć wyjątki - ale to przy każdym kosmetyku/[/SIZE]- wypróbowane

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:roll: ja na psie nie oszczedzam:shake: dla mnie szampon za 4 zl to masakra,raz wypralam w tym psa i wybielil mu wlos:crazyeye:
Wiec od tej pory kupuje tylko i wylacznie dobre psie szampony.Polecam Iv sant Bernard,cena nie jest kosmiczna bo jakies 40-50 zl a starcza na baaardzo dlugo,.I wlos jest zupelnie inny niz po tanim szamponie;)

Link to comment
Share on other sites

ja uzywam od zawsze dla psow szamponu z hiltona
wydaje mi sie ze placilam 7 lub 8 zl ale bylo to z pol roku temu wiec moze zle pamietam
psy nie maja po nim lupiezu , nie drapia sie i siersc jest w porzadku wiec nie narzekam i uwazam ze taki wystarczy
przeciez nie kapiemy psow codziennie tylko np ja co kilka miesiecy lub gdy zajdzie taka potrzeba wczesniej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...