Jump to content
Dogomania

Ile pies powinniwn miec zeby go dopuscisc pierwqszy raz musi skonczyc rok


WEST

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pies żeby go dopuścić pierwszy raz przede wszystkim powinien mieć uprawnienia hodowlane. Żeby je miał musi mieć trzy oceny doskonałe na wystawach (jedna co najmniej międzynarodowa lub klubowa). Oceny muszą być uzyskane powyżej 15 miesięcy życia.

Tylko psy rasowe i z uprawnieniami powinny być rozmnażane ponieważ schroniska pękają w szwach od pięknych ale biednych i niechcianych kundelków i psów podobnych do rasowych.

Polecam lekturę innych tematów na forum dot. podobnej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEST']pieska mam po rasowych rodzicach rasy west terier[/quote]

1) Chyba raczej west terrier (West Highland White Terrier), bo w przeciwieństwie np: do teriera walijskiego czy szkockiego nazwa rasy nie jest jeszcze spolszczona,
2) czy pies ma przynajmniej metryczkę umożliwiajacą wyrobienie rodowodu i uprawnień do hodowlanki, bo "po rasowych rodzicach" to jest 99% psów z pseudohodowli,

Link to comment
Share on other sites

Coś mi tu śmierdzi kundelkami...zapraszam na ten wątek założycielkę, bo sto razy nie da się tłumaczyć...

serdecznie zapraszam...a na miejsce amstaffa wpisz swojego "west teriera"

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f970/kiedy-kryc-amstaffa-135300/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Co można zrobić z jednej suczki w ciągu 3 lat...
Dopuszczamy suczkę i rodzi się powiedzmy 8 szczeniąt: 4 psy i 4 suczki.
5 suczek (mamę i córeczki) po upływie roku znów można dopuścić. Każda ma powiedzmy po te 8 szczeniąt: 4 psy i 4 suczki.

Mamy już 48 psów w tym oczywiście połowa to suczki. Z 25 suczek (mama i jej 24 dzieci i wnuczki) mozemy już za rok mieć kolejne 200 szczeniąt, Czyli w sumie 249 psów!

Czy uważasz że ludzie rozmnażają się tak samo szybko by każdemu z tych psiaków byli w stanie zapewnić dom? Ile jedna kobieta będzie potrzebować czasu aby mieć 250 dzieci, wnucząt i prawnucząt.

Ten oto temat pozostawiam do przemyślenia autorowi wątku jaki i innym którzy poczuli nagłą potrzebę rozmnożenia swojego psa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEST']jaki amstaf to nie jest mój watek ja mam westa teriera a nie amstafa !!!!!!!!!!!!!![/quote]
Ale te wątki prowadzą dwa bachory co chcą mieć śliczne szczeniorki, a pewnie nie wiedzą co to rodowód:angryy:

[quote name='WEST']a po pierwsze ja mam pieska nie suczkę i nie muszę mieć uprawnień!!!tyle jest nielegalnych hodowli @@@@@@@@[/quote]

To pozostawię bez komentarza:stupid:
Uwielbiam takich specjalistów :loveu::shake:

Link to comment
Share on other sites

A teraz w szkołach tyle stawiają na czytanie ze zrozumieniem :diabloti:

Do książek dzieciaku do książek, a nie za rozmnażanie kundli i zapełnianie schronisk się bierzesz!!:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEST']jaki amstaf to nie jest mój watek ja mam westa teriera a nie amstafa !!!!!!!!!!!!!![/quote]

Co gorsza nie masz też ani trochę mądrości w tej małej główce. Liczę, że po prostu jesteś dzieckiem i rodzice skutecznie wybija Ci te popmysły z głowy.

[quote name='WEST'] a po pierwsze ja mam pieska nie suczkę i nie muszę mieć uprawnień!!!tyle jest nielegalnych hodowli [/quote]

To szukaj informacji na jakimś forum dla pseudohodowców a nie na forum miłośników psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figafiga']A teraz w szkołach tyle stawiają na czytanie ze zrozumieniem :diabloti:

Do książek dzieciaku do książek, a nie za rozmnażanie kundli i zapełnianie schronisk się bierzesz!!:angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy::angryy:[/quote]

Pisać dla tego bachora coś na klawiaturze to wielki trud :evil_lol: A co dopiero poprawnie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WEST']moze i wy macie kundleki ja nie mam i ja nie a psy rasowe zawsze znajda dom bachory to wy!!! ja waszych posytow nie obrazam ale zaczne tez je macie do bani.[/quote]

używaj może czegoś takiego jak przecinek, czy kropka....
bo z tego co wyczytałam, to twierdzisz, ze nie masz kundelka i sam/a nim nie jestes?
dom bachory to my? (uu ciekawe, tylko co to takiego, mozesz wytlumaczyc?)
a czy ktos tu obraza twoje posty? czy ktos napisal: "ale masz brzydkiego i do bani posta"?
:evilbat:

i powiedz mi, ile trzeba miec lat, zeby zrozumiec, lepiej bedzie, jesli ktoś zamiast kundla ktorego wyprodukujesz(ok, niech bedzie rasopodobnego psa, jesli twierdzisz, ze słowo "kundel" do jakaś ujma...) przygarnie psa ze schroniska przy czym uratuje mu życie...? :roll:
jeśli jestes taki pewny/a, ze psy przypominające jakąś rase tak szybko znajdują domu to poszperaj troche w dziale Psy w Potrzebie.

Link to comment
Share on other sites

west-piesek zeby byc rasowy musi miec metryke/rodowod. Jezeli takich nie ma (nawet jezeli rodzice maja rod) to jest to kundelek. Ale kundelki tez sa kochane i bardzo madre wiec nie musisz pisac obrazliwych posow pod adresem innych forumowiczow.
Zeby pies mogl byc rozmnazany musi miec zrobione uprawnienia hodowlane a szczenieta musza miec wyrobione metryki ;)

Link to comment
Share on other sites

A on/a dalej nie kuma:shake:
Mam psa bez rodo- i wiem, że nie jest to pekin- to po prostu kochany kundelek a skoro to dla ciebie takie obraźliwe to powiem tak - masz psa w typie rasy. Masz potwierdzenie, że matka był westem i ojcem nim był? Nie! Więc nie rozmnażaj psów W TYPIE RASY!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...