Jump to content
Dogomania

Wystawowy zawrót głowy!!!!!!!!!!


gwiezdny-wyslannik

Recommended Posts

Proszę pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nie wiem czy pojechać na wystawę 13 lutego do bydgoszczy czy nie.Mój piesek, który w tej chwili ma prawie 4 miesące jest jeszcze głupiutki jak to szczeniolki i niezawiele potrafi.Gdybyśmy pojechali na tę wystawę to byłaby nasza pierwsza(i pierwsza na, której byłam).Szczerze mówiąc niewidziałam jeszcze nigdy na własne oczy wystawy.Chciałabym wystąpić z nim w konkurencji młody prezenter.Proszę poradźcie!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że na Młodego Prezentera nie można tak z marszu... trzeba się przygotować, żeby wiedzieć co robić na ringu.
No i czteromiesięczne szczenię raczej nie nadaje się do tego konkursu.
Nie wiem, jak to jest w Młodym Prezenterze, ale klasa baby od tego roku jest chyba tylko na klubówkach.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o sam start w MP, to nie jestem pewna, ale chyba by nikt nie robił problemu, jeżeli byś wzieła tak młodego psa.... ALE nie radze... to niejst najlepszy pomysł, żeby brać na taki konkurs szczeniaka, tam bardzo liczy się cierpliwość psa.... pozatym Adda ma racje, na MP nie można tak poprostu z marszu... tzn. można, ale po co..? bo chyba lepiej być dobrze przygotowanym i dobrze wypaść...? :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='carotina']wystawa jest 13 lutego, twój piesek będzie miał wtedy 5 miesięcy, a klasa szczeniąt jest od 6 (na tej wystawie nie ma klasy baby)[/quote]
Carotina chyba Ci jasno wytłumaczyła......W MP udział biora TYLKO zgłoszone na wystawe psy...

Link to comment
Share on other sites

No na MP niby tylko zgloszone psy (regulamin) ale gdybys sie uparla to bys z malym weszla ;) Czesto przy zapisach pytaja o nr PKR psa, ale jezeli mowisz np. w przygotowaniu to oni olewaja :P Nic trudnego wejsc nawet z nierodowowdowym psem na mp ;) Ale jesli nigdy nie bylas nawet na wystawie... to odradzam 8) I tobie i psu...

Link to comment
Share on other sites

[quote]Nic trudnego wejsc nawet z nierodowowdowym psem na mp [/quote]

Czyli mozna by było?? :roll:

A co do tematu to ja preferuje jeszcze poczekać. Jeżeli nigdy nie byłaś na wystawie to radzę przyjechać samej, pooglądać etc.
Co do udziału w MP to też radzę poczekac, gdyz pies jest jak to szczeniak jeszcze zwariowany i to sprawiało by i tobie i jemu niepotrzebny stres. Lepiej na MP iśc z starszym, cierpliwym psem, żeby jako tako wypaść :D
Radzę więc poczekać.

Link to comment
Share on other sites

A nawet isc na MP z super psem nie widzac tego konkursu nigdy na oczy to troszke bezsensu :roll: Szczegolnie ze poziom tego konkursu coraz bardziej idzie w gore 8)

[quote]Cytat:
Nic trudnego wejsc nawet z nierodowowdowym psem na mp


Czyli mozna by było?? [/quote]

Mozna by mozna ;) Myslisz ze ktos przy zapisie cacka sie i sprawdza czy jakis tam pies aby napewno jest zgloszony :)? Ale jaki to ma sens?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']A nawet isc na MP z super psem nie widzac tego konkursu nigdy na oczy to troszke bezsensu :roll: Szczegolnie ze poziom tego konkursu coraz bardziej idzie w gore 8)

[quote]Cytat:
Nic trudnego wejsc nawet z nierodowowdowym psem na mp


Czyli mozna by było?? [/quote]

Mozna by mozna ;) Myslisz ze ktos przy zapisie cacka sie i sprawdza czy jakis tam pies aby napewno jest zgloszony :)? Ale jaki to ma sens?[/quote]

moim skromnym zdaniem, to troszeczke bez sensu... mija się z celem i przedewszystkim jest to w jakimś sensie oszustwo :evilbat: -dla chcącego nic trudnego - psa można pożyczyć i to nie mówie nawet o pożyczaniu tylko i wyłącznie na wystawie tuż przed... jeżeli ktoś bardzo chce się uczyć zależy mu, to może warto poytać u siebie w oddz. o kontakty do hodowców... nawet jak 20 odmówi :wink: , to w końcu znajdzie się taka osoba, która zgodzi się na to, aby ćwiczyć z jej psami :) ... (zwłaszcza warto pytać w dużych hodowlach kenelowych :wink: ... bo korzyści będą obustronne :wink: )

Link to comment
Share on other sites

cavalierko a w której grupie wiekowej musialabys wystąpic?? oczywiście w obydwu jest bardzo wysoki poziom ale od grupy starszej wymaga sie juz bezwzglednego maksimum i jak na pierwszy raz to tez odradzam!!
Ja jeszcze za dawnych czasow stratowalam w grupie starszej jak JH dopiero rozpoczynal sie w Polsce, ale zrozumiec te wszystkie osemki, chodzenie po T, L :) [list=1] poprostu nie mial i kto pomoc nie bylam taka obcykana i wiekszych sukcesow nie odniosłam wiec trzeba sie na poczatku duuzo nauczyc zeby pozniej sie nie zniechecic!! pozdrawiam :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...