Jump to content
Dogomania

Potrzebuję kilku informacji-zakup bolończyka


modlichaa

Recommended Posts

Witam,
mysle o zakupie bolonczyka dla swojej mamy, ktora kocha psy, miala wczesniej white terriera i bardzo jej teraz brakuje psiego kompana, ale wolalabym jej sprawic mniejszego psa zeby latwiej bylo sie nim zajac.

Znalazlam ta rase ale poniewaz nie mialam z nia kontaktu potrzebuje kilku informacji:
-czy jest pieskiem przyjaznym i wesolym?
-ile srednio waza dorosle pieski?
-jak trudno dba sie o siersc?? czy siersc z wiekiem nie ma nieprzyjemnego zapachu?
-czy sa chorowite? jakie najczesciej maja dolegliwosci, na co uwazac?
-czy duzo szczekaja??

Bedze wdzieczna za odpowiedzi, dziekuje!!:)

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam 5 miesięczną suczkę rasy bolończyk. Pieski te są bardzo bardzo przyjazne i wesołe. Opiszę moją Sofię bo wiadomo że każdy psiak ma swój własny charakterek. Sofia jest bardzo energicznym psiakiem, jak już się wybiega, ogryzie swoją kostkę lub niestety cokolwiek innego pada i śpi. Czasem dosłownie pada:) Pieski te mają 3 - 3,5 kg wagi. Z tego co wiem są mało chorowite. Ja (odpukać) nie miałam większych problemów zdrowotnych z moim psiakiem (myślę że to też zasługa tego że moja Sofia pochodzi z dobrej, utytułowanej hodowli). Szczekają niezbyt wiele (np. gdy się bawią lub usłyszą że ktoś idzie). Sierść mają miłą w dotyku i nie sądzę żeby miała ona z wiekiem nabierać nieprzyjemnego zapachu. Mam też 4 letnią pudelkę miniaturę, która ma trochę podobną sierść do bolończyków (dużo bardziej kręconą) i nie zauważyłam żeby jej sierść zmieniała zapach. Pachnie tak samo ładnie. Pieski te z racji innej sierści a właściwie posiadania włosa nie pachną typowo "psim zapachem". O sierść trzeba dbać poprzez częste czesanie. Biała sierść się bardzo brudzi. Szczerze polecam bolończyki. Pieski te są przekochane. Małe urwisy które zalizały by człowieka na śmierć:) Mam też młodszą suczkę bolończyka kolorowego i wszystkie trzy dziewczyny się świetnie "dogadują":) Mam nadzieję że pomogłam. Jak coś to proszę pytać, chętnie odpowiem:)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod OnaO rękami i nogami;). Mila ma 16 miesięcy i waży 4kg(jest po sterylizacji). Przekochany peseczek. Trzeba pilnować czesania bo będzie miała kołtuny.Myć oczy, żeby nie było ciemnych zacieków.Pilnować uszy(wyrywać włosy z czym nie ma problemu, bo to psa nie boli). My chodzimy do fryzjera co 2 miesiące, żeby podciąć, obciąć pazurki i wyczesać to co się pokołtuniło. Tulić, głaskać, drapać, brać na kolana itp.
Kocha wszystkie dzieci.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam !
Jestem tu od dzisiaj :eviltong: , już wcześniej przeglądałam to forum - ale dzisiaj się zarejestrowałam.. gdyż nie mogłam znaleźć odpowiedzi które mnie interesują..

1. Czy bolończyk żył by w zgodzie z innym pieskiem ? ( owczarek szkocki colie )
2. Gdzie można znaleźć najbliżej hodowlę koło Warszawy
3. Czy prawdą jest że Bolończykom nie wypada sierść.. ( czy na pewno )
4. Jeżeli piesek kosztował by 1000 zł - to znaczy że jest jakiś nie 100%

i pytanie odbiegające od Bolonków :loveu:
5. O co chodzi z rodowodem, przyznaje się go jak rodzice są championami czy jak ?

Link to comment
Share on other sites

Witam,
postaram sie odpowiedziec:
1. bolonczyki są bardzo zgodne.Pytanie, co na to collie ;)
2.z tego co wiem,to hodowli nie ma koło Warszawy, ja w necie natknęłam się na hodowlę w Gdyni i gdzies w gorach.Moj piesek jest z Czech.
3. tak to szczera prawda
4.za taka sumę nie kupisz rasowego bolonczyka. Raczej musisz pomnożyć tę sumę razy 3 lub 4.
5. rodowod wyrabiasz na podstawie metryczki urodzenia, czyli dowodu,ze pies nie jest kundelkiem. dostaja ją wszystkie psy z miotu po rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi.
Mam nadzieje,ze troche pomogłam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Bolonczyk']Chciałbym bardzo kupić sobie Bolończyka ale mam problem mały:
1.Ile może kosztować z rodowodem a ile bez?
2.Czy jest ciężki w utrzymaniu
3.Czy krótkie spacery mu wystarczą[/QUOTE]

Dopóki nie odezwą sie znawcy rasy, sprobuję odpisać.

1. Bolończyk bez rodowodu to przede wszystkim nie bolończyk, tylko pies mniej lub bardziej "bolończykopodobny". Po przejrzeniu na szybko allegro stwierdziłam, że chyba z połowa psiaków tam wystawionych to pudlopodobne mieszańce... Trochę drogo, kilkaset złotych za nie wiadomo co :evil_lol:
Co do ceny rasowego bolończyka - trzeba popisac po hodowlach ;)

2. Kosztowny raczej nie jest, choćby ze względu na rozmiary - ale wiadomo, sporo czasu zajmie pielęgnacja sierści, do tego trzeba też mieć odpowiednie kosmetyki, a nie szampon za 5 zł z zoologika.

3. Zależy jak krótkie. Siku i z powrotem nie wystarczy żadnemu psu. No, może pluszowemu. Bolończyk nie jest sportowcem, fizycznie raczej każdy podoła wybieganiu go, ze względu na rozmiary można też bez problemu pobawić sie z nim w domu (co jest juz niewykonalne z psem 40-kilogramowym) - ale pies to pies, codziennie trzeba z nim pospacerować, choćby ze względu na socjalizację.

Link to comment
Share on other sites

[B]Sunia W typie Bolonczyka w DT zachorowala na parwo prosimy o pomoc!!! [/B]

[INDENT][SIZE=4][COLOR=red]Bardzo prosimy o pomoc[/COLOR][/SIZE]
[COLOR=#0000ff][FONT=MS Shell Dlg 2][U][url]http://www.dogomania.pl/threads/177127-Sunia-W-typie-Bolonczyka-w-DT-zachorowala-na-parwo-prosimy-o-pomoc[/url][/U][/FONT][/COLOR]

[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem znawcą rasy, ale jeśli chodzi o jakikolwiek zakup szczeniaka bez papierów to prawdopodobnie tak jak zostało już to napisane są to mieszańce i mogą pochodzić z pseudohodowlii, gdzie jak wiadomo liczy się kasa, a nie dobro psów. Ktoś również napisał o cenie szczeniaka i mam tylko jedno zastrzeżenie, że owszem piesek może drogo kosztować, trochę mniej, tanio lub nawet za darmo (pies z papierami) zostać oddanym przez hodowce. Na to wpływają różne czynniki i zależy to od hodowcy. Jeśli pies ma być wystawowy to bierzemy "super egzemplarz" i wtedy płacimy nawet 3, 4 tyś. A jeśli na kanapę to czasem się zdarza, że urodzę się pieski przeciętne i wtedy po dobrych rozmowach z hodowcą można zejść z ceny, a i zdarza się, że oddają za symboliczną złotówkę. To co napisałam to wynik własnych doświadczeń. Ja otrzymałam Bouviera z hodowli w Holandii za darmo i nie jest pieskiem wystawowym, ale super "kanapowcem" tylko waży 12 razy więcej niż Bolończyk ;]. A czasem warto też popytać o pieski w schroniskach, bo często tam trafiają właśnie pieski z pseudohodowli np. ostatnio śledzę wątek suczki grzywacza chińskiego, która została wyeksploatowana przez takich ludzi dla pieniędzy. To tez są bardzo kochane pieski i warto im pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[B][COLOR=indigo]Witam! Jestem od niedawna na forum ale też mam bolończyka, więc chętnie podzielę się informacjami na temat rasy. Swojego pieska kupilam z Łódzkiej hodowli Odrobina luxusu.Piesek nie był tani ale po 2 latach przebywania z nim stwierdzam,że wart jest o wiele,wiele więcej.Nigdy żaden pies nie sprawił mi tyle radości a mam też sunię rottwailerkę. Moje pieski kochają się bardzo.Pozdro.[/COLOR][/B]
postaram sie odpowiedziec:
1. bolonczyki są bardzo zgodne.Pytanie, co na to collie ;)
2.z tego co wiem,to hodowli nie ma koło Warszawy, ja w necie natknęłam się na hodowlę w Gdyni i gdzies w gorach.Moj piesek jest z Czech.
3. tak to szczera prawda
4.za taka sumę nie kupisz rasowego bolonczyka. Raczej musisz pomnożyć tę sumę razy 3 lub 4.
5. rodowod wyrabiasz na podstawie metryczki urodzenia, czyli dowodu,ze pies nie jest kundelkiem. dostaja ją wszystkie psy z miotu po rodzicach z uprawnieniami hodowlanymi.
Mam nadzieje,ze troche pomogłam.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...