Jump to content
Dogomania

Dramat w gdańskim domu. Przerażone, rozmnażane kundelki...


Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety cisza -ale w środę będziemy robić profesjonalną sesję foto w plenerze. Odnowię wtedy ogłoszenia i myślę, że zaczną się pytania. Powiedzmy sobie szczerze - te zdjęcia, które w tej chwili są niezbyt zachwycają, a raczej zniechęcają.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Iwi - powinnam się tez przyłożyć do utrzymywania wątku u góry, ale ostatnio mam urwanie głowy ze sprawą gdzie wchodzi w grę życie zwierzęcia.
Jutro sesja foto naszych ślicznotek. A po mniej będziemy robić egzaminy wśród chętnych, czy się nadają i zasługują na psiaczki. O!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Zastój niestety. Szczeniaki szczęśliwe w nowych domach. Rosną jak na drożdżach, owinęły swoje nowe rodziny wokół paluszków u łapek.
A Basia i Czarnuś - psy, które zgodził się wydać właściciel nie znalazły domów. Są nadal u pana.
Trudna jest to sprawa - nie pali się im grunt pod nogami, nie cierpią głodu i chłodu. Tak na prawdę męczy się jedynie starszy człowiek niezwyklej dobroci.
Przyznam, że nie naciskam na zabranie tych psów. Domów tymczasowych jak na lekarstwo, schronisko dla tych kanapowych pieszczochów o fatalnych manierach to byloby piekło. Obawiam się, że Czarnuś przypłaciłby to życiem z jego zapędami do bronienia swojej podusi i miski. Nie potrafiłabym też skłamać, że psy dom znalazły aby pan spal spokojnie.
Kompletnie patowa sytuacja.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A no z przykrością stwierdzam - zastój. Nikt nawet o nie nie pytał. Tylko o szczeniaki. A ...przepraszam - był mail w sprawie Czarnusia, ale osoba się wycofała, kiedy napisałam szczegóły.
No cóż te pieski są dla wytrwałego miłośnika o sercu wielkości dyni i niebotycznej cierpliwości - nie będzie łatwo. Niewiele takich, a ci co są to już zapsieni do imentu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

dobra no, dostałam maila o tych psiakach :) tylko chyba starą wersję, bo napisano mi, że domów szukają: [FONT=Arial][SIZE=2][FONT=Arial]Czarnuś, Łatka i Basia

cały czas są ogłoszenia? może trzebaby odnowić, ja mogę też zrobić nowe dziś/jutro

cieszę się, że ktoś z dogo się tym zajmuje :cool1:
[/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się: Czarnuś i Basia - za zgodą pana. Łatka - to jest nasz warunek (to młodziutki pies- ma szansę na wspaniałe, normalne życie). U pana zostaną wtedy dwa psy - oba bardzo sędziwe.
Powiem też wprost - pan jest średnio komunikatywny, możliwość dogadania się z nim i odwiedziny tylko kiedy zechce odebrać telefon lub otworzyć drzwi. A to z kolei jest zależne od tego jaki ma nastrój.
Wstrzymajmy się z ogłoszeniami kilka dni - nie byłam tam dość dawno (z wielu względów) - i chce sprawdzić jak sytuacja wygląda w chwili obecnej. Wybieram się w przyszłym tygodniu (o ile będę miała szczęście).
Jeśli się uda postaram się zrobić nieco lepsze zdjęcia.
Ale jak już ustalę wtedy poproszę o pomoc w ogłoszeniach. Podkreślam jeszcze - Czarnuś, na którym mi najbardziej zależy to pies dla osoby cierpliwej, doświadczonej, nie zrażającej się po pierwszym niepowodzeniu.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dziewczyny pomożcie!!
Sprawa jest pilna!
Bylam dzisiaj z Kasią u tego pana gdyz dostala informacje o kolejnych szczeniaczkach!

W domu sa 3 szczeniaki :
2 czarne - psy
1 podpalany - pies

Sa przerażone, boją się dotyku i czlowieka.
Sikaja ze strachu pod siebie!
Trzeba je z tamtąd zabrać zanim będzie za pozno!!
Do natychmiastowego zabrania są także 2 dorosle suki i jeden pies.
Tylko Basia wymieniona wczesniej na watku nas radosnie przywitala.
Reszta jest strasznie nieufna i bojazliwa!

Prosimy chociaz o tymczasy !
Musimy sie pospieszyc poki mamy z panem kontakt!

Link to comment
Share on other sites

Zmiana nastąpiła. Łatki brak. Czarnuś jest jeszcze bardziej paranoiczny niż był. Matka szczaników - mała czarna suka nie należy do psów przyjaznych. Ojcem szczeniąt jest Czarnuś - tak ta opona która na nas warczała z kąta, a potem okazała się zawierać właśnie Czarnusia. Sprawdziłam dopiero na zdjęciach, bo ani wiosną ani teraz nie miałam szansy przyjrzeć mu się na miejscu. Ten pies ma zdolność znikania.
Te psy są strachliwe zapewne także z tego powodu, że nie widują obcych ludzi, nie wychodzą wcale. Każdy ma za sobą jakąś przeszłość zapewne nie najlepszą. A do tego Czarnuś może być niezrównoważony a nie tylko lękliwy. Nie wiem jak to oceni Kana.
Szczeniaki w mojej ocenia bały się przede wszystkim nas, z resztą nie wiem - mam wrażenie, że lękliwość mają po obojgu rodziców. To z resztą całkowicie inne psy od poprzednich szczeniaków. Od tamtych nie sposób było się opędzić.

Link to comment
Share on other sites

3 szczeniaczki okolo 3-4 miesieczne. Jeden podpalany i dwa czarne.
Szczeniaki nie wychodzą na dwor o szczepieniach można zapomnieć, strasznie boją się ludzi ale nie są agresywne.
Sama bralam jednego na rączki i calowal mnie :loveu:
Trzeba je z tamtąd zabrać zanim zrobią się na starchdudki jak moja Vega na DT...

[IMG]http://img41.imageshack.us/img41/3511/1008730.jpg[/IMG]

[IMG]http://img35.imageshack.us/img35/1368/szczeniak2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img197.imageshack.us/img197/4598/szczeniakczarny.jpg[/IMG]

[IMG]http://img256.imageshack.us/img256/4083/szczenie2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

nie mogłam przez kilka dni wejść na wątek. Mam olbrzymie poczucie klęski. Nie tak miało być. Ale inaczej być nie mogło. Delikatnie mówiąc pan zrobił sobie ze mnie pogotowie adopcyjne. Tak byłoby bez końca - miot za miotem.
Bałam się, że tej małej czarnej serce pęknie ze starchu w schronisku pierwszego dnia. Ale rozmawiałam dziś - powoli powoli się odnajduje. Nie ma tragedii.
Biedactwo- jak ją wyprowadziłam na dwór przykleiła się do ziemi - świat ją przeraził, światło, zapachy, ludzie.
Tym bardziej trzeba ratować te małe. Zanim okaże się, że cały ich świat to jeden pokój.:shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...